Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:31 11.05.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема В търсене на работанови  
Автор blue jewel ()
Публикувано17.07.21 14:51



От една година търся нова работа, бях на доста интервюта и навсякъде ме изритват, не стигам дори до второ интервю. На 1-2 места отношението им беше брутално, чух, че са коментирали колко съм зле. Интервюиращите се държат надменно и често изглеждат отегчени, докато ме разпитват. Накрая задължително кандидатурата ми отива в коша, често дори без да пратят стандартен отхвърлящ мейл. Иначе CV-то явно изглежда добре, защото почти винаги ме викат. Но дотам.
И вече на всяко следващо интервю отивам със свито сърце, и със силен страх от излагация и поредно отхвърляне. Което и се случва. И тъй като за едно място се явява много народ, просто не виждам начин точно аз да изпъкна и да съм по-по-най, за да ме вземат. Абсурд.
В същото време останалите колеги намират друга работа с лекота и дори избират между няколко, и то добри, оферти. В последните години една камара народ от при нас напусна.
На дъното съм и не знам какво да правя вече. Имам работа, но не ме удовлетворява. Нещо ме кара да мисля, че е прекалено лесна за мен и мога повече, макар че, гледайки резултатите от интервютата, вероятно греша. Отчаяна съм и дори не знам къде да търся съвет. Къде греша и защо е това разминаване, не знам.
Вчера получих поредния отхвърлящ мейл, поне бяха любезни, за разлика от други. Затова ми е не просто криво, ами "ми иде да се махна от тоя живот", както казва един познат.





Тема Re: В търсене на работанови [re: blue jewel]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано17.07.21 22:11



Здравей, Джуъл. Чрез познати няма ли да стане? Доколкото имам впечатления от теб, не си склонна току-така в небрежен разговор да споделиш проблем с друг човек, но това всъщност често помага. Не е унизително, а нормално. Споменеш тук-там, че се оглеждаш, и нещо изникне. Отделно - хората нямат представа колко ще продължат драмите с ковида и може би за приемане на работник или отхвърляне имат цяла купчина странични и непознати за теб съображения. Също така доста хора са останали или без работа, или с намален доход, и за малко позиции кандидатстват повече отколкото са били да кажем миналата година.

Страх ме е да те попитам дали би сменила професията, че ще изпаднеш в паника.



Ти да се махнеш от сегашната среда ли искаш, развитие на по-висока и отговорна позиция ли искаш или искаш по-добро заплащане? Може би само едното трябва да води.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: В търсене на работанови [re: blue jewel]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано18.07.21 13:16



Ако на инревюто показваш несигурност, плахост, може би това да е накарало интервюиращите да си направят тези изводи. Дали, ако покажеш увереност, нещата няма да бъдат други. Точно този страх, който изпитваш при всяко интервю те блокира и не ти позволява да се отпуснеш. Усмивката също е много важна. Какво като има много желаещи за тази работа? Те не са по- различни от теб.
Кураж и не се отчайвай.



Тема Re: В търсене на работанови [re: Bezsynna]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано18.07.21 13:20



Доколкото разбрах, тя иска да смени работата си. Иска да продължи да се развива.



Тема Re: В търсене на работанови [re: blue jewel]  
Автор blood9 ()
Публикувано19.07.21 11:13



Нали знаеш, че Фройд е създал психологията заради тестовете за нова работа. Разбрах, как психолога дето ходиш при него те е обработил.

" И тъй като за едно място се явява много народ, просто не виждам начин точно аз да изпъкна и да съм по-по-най, за да ме вземат. Абсурд. "

Не е абсурдно, ами направо смешно. Искат да умреш с тези прекалени изисквания.

"На дъното съм и не знам какво да правя вече. Имам работа, но не ме удовлетворява."

Супер си, на дъното е онзи психолог при който ходиш.


А иначе имаше един филм с Йерусалим дето питаха, какво е Йерусалим за теб. Нищо, всичко. Та новият Йерусалим се нарича работа. Ама туй, че тези дето искат да го завземат не са религиозни, ами фанатици както онези там в средновековието.



Тема Re: В търсене на работанови [re: dama spatia]  
Автор blood9 ()
Публикувано19.07.21 11:20



Иска всичко. Но понякога в този живот не искаш всичко. Иска и да е шеф, и да е богата, и да е красива, и да има нова любов и забавления и още много неща.



Тема Re: В търсене на работанови [re: Bezsynna]  
Автор blue jewel ()
Публикувано19.07.21 11:25



Здрасти, Безсънна. Радвам се да те видя.


Първо, не мисля да си сменям професията, аз си я харесвам... поне мислех така... в последно време се питам дали въобще съм за това поприще, и то не защото аз го мисля, а защото разбирачите ми го казват чрез всички тия отхвърляния.
А познати нямам. Имам много колеги, които напуснаха и са в по-добри фирми, но не поддържам връзка с тях и преди не бях близка с тях. Аз съм абсолютно асоциална и имам ужасно малко контакти. Хората, с които общувам, се броят на пръстите на едната ръка.
А това, което уж търся, е издигане в професията и повече пари, да. Защото при нас развитието е бавно и несигурно. И заплатите са ниски (като за такъв специалист). Но честно казано, отчаяна съм. Хубавото е, че поне в тази фирма, където съм, ме ценят, или така си мисля.
Напоследък направо ми се реве, почти постоянно. Струва ми се, че съм абсолютен провал. Винаги съм се мислела за умна, дори ме подиграваха навремето, че съм била зубрачка. И в университета учех с кеф и изкарвах високи оценки, никога не съм късана на изпити. Имах голям ентусиазъм да работя това, което уж правя. Но сега се оказва, че в сравнение с всички гении по фирмите съм не просто посредствена, ами направо не ставам за нищо. И май ще прекратя търсенето. Иначе рискувам да се поболея. Дори в сегашната работа, където винаги съм се справяла, започвам да мисля, че не ставам. Просто отивам към дъното.

Редактирано от blue jewel на 19.07.21 11:27.



Тема Re: В търсене на работанови [re: Bezsynna]  
Автор blue jewel ()
Публикувано19.07.21 11:52



Честно казано, проблемът ми вече не е и точно с работата. А се превърна в нещо по-общо, въобще се питам струвам ли нещо или съм пълен боклук. И дали някой има нужда от мен въобще.
Защото работата всъщност ми осмисля живота. За някои е само изкарване на пари, за да си платят сметките. За мен е смисъл, самоутвърждаване, реализиране на потенциал. Ако нямам това, все едно съм нищо.

Последният път от една уж много престижна фирма с големи претенции, където всички се бутат да работят, ми организираха интервюта, уговорихме дати и часове. После, след като бях минала част от тях, отмениха останалите без обяснение, в последния момент, като казаха, че уж ще ги организираме после. И накрая, вместо да ги организираме, ме отхвърлиха без дори да пратят стандартен мейл. Просто влязох в системата им и видях. HR-ката спря да отговаря, когато я питах какво става, ще се състоят ли останалите интервюта. Какво ли са си викали: "тая не става дори да се изплюем върху нея".
Пазарът е жесток, това е истината. Всичко е пари и дори елементарна професионална етика липсва. За човещина не говоря. Но всичко това ми се отрази много зле в психологичен план.

Редактирано от blue jewel на 19.07.21 12:01.



Тема Re: В търсене на работанови [re: blue jewel]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано19.07.21 15:45



От една година търся нова работа,

Таз ковидна година пазарът на труда се затлачи....

Опитай се да намериш позитивите на сегашната си работа.
Все пак, някога си кандидатсвала за нея. :)



Тема Re: В търсене на работанови [re: blue jewel]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано20.07.21 12:15



Понякога завиждам на хората, които цял живот работят една работа, особено пък на едно и също място. Или са сменили най-много три. На мен се случи все да ми е интересно, често като в оная клетва за интересните времена. Ти не си притисната от обстоятелства, за да скочиш, само вътрешната нужда те мъчи. Ами послушай я. Помисли какво свързано с досегашните ти умения би могла да приложиш другаде. Цял живот секретарка и търсиш пак да си секретарка? Това образно казано. Би могла да си нещо друго. Стартираш с което си научила досега и едновременно да трябва да научиш нещо ново и да правиш нещо ново около това. Другият вариант е да постъпиш смело на сегашното си място и сама да си вземеш задачи и отговорности, които в момента не са твоя работа. Кой да знае, че можеш повече, ако не свършиш нещо неочаквано, и то се окаже умно и свършено добре. Не са ти приятни колегите, не са ти разбрани шефовете, значи излитай. Показваш ли страх и снишение по интервюта, на новите хора не им трябваш. Ти не търсиш да се паркираш някъде на спокойствие с по-висока заплата, а си решена да постигнеш нещо и да бъдеш полезна, това искат да видят. Трябва да си го показала, а за да покажеш, трябва да го разбереш. Няма да ти подарят позиция и да ти ръкопляскат, ти си човекът, който да си я вземе. Приемаш в себе си, че влизаш в борба, и това е живот. Светлина. Да направиш нещо различно, да си готова да учиш, да не те е страх, че ще ти връчат задачи извън твоята компетенция. Човек си, можеш да учиш. Така трябва да се наместиш отвътре в себе си, за да го усетят и другите, всички с които по интервюта говориш. Това ти е пътят, аз го виждам така. Много полезни са кротките хора, вършещи досадни рутинни задачи, независимо колко са сложни самите задачи. Стоят си наоколо и си цъцкат, никой не ги вижда, и си влачат. Да, със сигурност някой би искал да има такъв човек, но това, което искаш ти, не е да седиш като черноработник на едно и също място и да си спуснала завесата, ти искаш повече, настрой се за повече.

Аз не мога да си представя какво е да си имал десет години сигурна работа и да решиш да се откъснеш. Мога само да предполагам, че за човек вътре в ситуацията е ужасно. Не знаеш дали няма да се прецакаш. Обаче го виж така - ще работиш живот и здраве още двайсет-трийсет години. Имаш шанс да надминеш сегашните десет на друго място. Семейство имаш, гладна няма да останеш. Бъдещите си години можеш да направиш по-добри от тези до сега. Повярваш ли, че има и друг живот, всеки, който говори с теб, ще го усети. Ще те отхвърлят още купчина работодатели, но един ще види, че си уверена в бъдещето и ще те поиска.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.