Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:44 27.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Важно! Не ме слушайте за...нови  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано25.02.20 19:22



съветвам аз да се целувате, ама не ме слушайте изобщо
даже не се и ръкувайте
някога ръкуването било, за да се покаже, че няма нож в ръката
сега нужно ли е? не

КОРОНАВИРУС – ПРЕДПАЗВАНЕ—ПРОСТИТЕ НЕЩА РЕШАВАТ!! СЪВЕТ ОТ СТАРИЯ ДОКТОР

След като прочетох доста публикации за коронавирус епидемията, която идва, за мен си подредих нещата, които трябва да се направят, от ВСЕКИ човек, не от здравните и други власти. ПОВТАРЯМ ТОВА ТРЯБВА ДА СЕ СЛУЧИ, СЛЕД КАТО СЕ ПОЯВИ ВИРУСЪТ В БЪЛГАРИЯ:
1. Най- важно – рязко ограничаване на КОНТАКТИТЕ между хората – САМОИЗОЛАЦИЯ! - Вирусът се предава от човек на човек!
2. Да спрем да се РЪКУВАМЕ– предава се и чрез ръцете. Вирусът умира при измиване на Ръцете със Спирт. Вбесяват ме болни С ТЕМПЕРАТУРА, които си подават ръка все едно ти правят благоволение. Заразяват те без да съзнават.тОВА ВАЖИ И ЗА ВСИЧКИ РЕСПИРАТОРНИ ВИРУСИ-ГРИП, ПАРАГРИП, ДОРИ "ПРОСТА ХРЕМА" Може да се носят медицински ръкавици.
3. Целувайте се само с жена си/мъжа си –ако нямат температура. Хем праведни, хем здрави!
4. Маските трябва да са най-малко трислойни и се сменят на три часа.
5. Контактните на болни трябва да се считат за заразни поне 14 дни от контакта.
6. Вирусът не издържа извън организма повече от 2 часа. С предмети не се разпространява.
7. Не е доказано, че употреба на спиртни напитки през устата унищожава вирусът след като сме заразили.
8. Още няма лекарства против вируса, лекуват се усложненията. Все още няма сигурно изпитана ваксина.
9..БЕЗ ПАНИКА, в България още няма коронавирус. Не пътувайте в страни където вече го има
10. Не трябва да с разчита само на медицината от нас зависи повече.В случая девизът е НЕ КОНТАКТУВАЙТЕ ДОКАТО ТРАЕ ЕПИДЕМИЯТА.ВАЖНОТО Е ДА НЕ СЕ ЗАРАЗИМ! Икономиката и стандартът ни може да се пораздруса, но най-важен е животът!

д-р Никола Тодоров



Тема Re: Важно! Не ме слушайте за... [re: holi_day]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано25.02.20 20:14



абсолютно подкрепям дофтура



какви са тей целуфки бе ай ся и целуфки

карам колата от гараж до гараж, не отговарям по телефона в никакъв случай, и вече си отмених лятната ваканция

ама ха



Тема Re: Важно! Не ме слушайте за...нови [re: Trickyy]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано25.02.20 22:53



пази се
да не идвам да те лекувам с немедицински методи





Тема Re: Важно! Не ме слушайте за...нови [re: holi_day]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано26.02.20 15:25



да не идвам да те лекувам с немедицински методи

Ти... дан си екзорцист?



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Важно! Не ме слушайте за...нови [re: ad miral]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано26.02.20 17:50



лошо ли е да съм?
не съм медик, така че освен немедицински, какви други ми остават?





Тема Re: Важно! Не ме слушайте за...нови [re: holi_day]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано26.02.20 17:51



П.С.
1. Днес 26.02. разгледах коментарите. Наистина има някои неясноти около този вирус /странен е, но грипоподобен и заболяването прилича на грип/, Тази публикация не е научен трактат, а прагматични изводи, трябва да спазваме правилата, които опитът е показал, че помагат. Апокалиптичните прогнози за поразяване на болшинството от хората са нелогични и невъзможни поради две причини - организацията на профилактирането в 21 век е на друго ниво, а другата причина - имаме мозайчен имунитет даден ни от природата за съхраняване на човешкия вид. Затова апелирам С РАЗУМ, БЕЗ ПАНИКА. БЕЗ ПОДЦЕНЯВАНЕ, НО И БЕЗ ИЗХВЪРЛЯНЕ.

2. Днес френски министър съобщи от 12 болни във Франция - 12 оздравели! Огромна Франция само 12 души болни, не е толкова страшно.Спокойно.

д-р Никола Тодоров



Тема Re: Важно! Не ме слушайте за...нови [re: holi_day]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано26.02.20 22:24



лошо ли е да съм?

Не съм казал, че е лошо.





_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re:нови [re: holi_day]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано27.02.20 19:45



Е, как да не контактуваме като ще се наложи почти всеки ден да пазаруваме в магазини и аптеки? На опашката кихат, кашлят, подават пари.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано27.02.20 20:14



е, точно пазаруването може да е по-рядко
за други неща е по-сложно



Тема Re:нови [re: holi_day]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано27.02.20 20:16



В този сайт дават информация за разпространението на коронавируса в реално време:



Както може да се види Франция има общо 18 заразени, от които 2 са починали и 11 са излекувани.
Най-добре се е справил Виетнам - 16 заболели и всичките са излекувани! Браво на виетнамците, засега са единствени в света. Явно сме подценявали познанията им по официална и традиционна медицина.
Отлично се е справила и Индия - 3 заболели и всички са излекувани. Все пак това е страната създала Аюрведа и йога, с много силни традиции в здравословния живот и лечението.
Русия - 2 заболели и са излекувани. Браво.
А Белгия, Камбоджа, Непал по 1 заразен и съответно излекуван.
Това са страните отличници, сега са чисти, излекували всичките си случаи, но да не забравяме, че те отдавна затвориха границите си към заразата (за разлика от нашите "умници", които ни обричат)

Има и много страни, които са излекували половината или 1/3 от пациентите си и още нямат смъртен случай - например Германия 26 забол/15 излек, Австралия 23 заб / 11изл, Тайланд 40 забол./22 излек, Сингапур 92 забол/62 излек, Малайзия 23/18, Великобритания 15/8, Канада 11/6, Макау 10/8 ...
Може да се види в сайта. Явно всекиму според ума, добрите традиции и нрави.
Добре е, че светът взе мерки сравнително навреме. Лошото е, ако вирусът остане и е биологично оръжие.


Редактирано от Luchezara на 27.02.20 20:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.