Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 20.04.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Слухът отслабвал...  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано02.02.20 22:44



Слухът отслабвал с годините, казват.
Усещането ми е друго.
Не отслабва, а става селективен.
Неща, които не ме кефят недочувам.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Слухът отслабвал...нови [re: ad miral]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано03.02.20 00:43



Това смятам е друго, избирателен слух и се наблюдава от ранна възраст. Поне при мен, но забелязвам и около мен. Е например, работат новините на заден фон, но аз нищо не чувам. Заговориха за киберсигурност, даже не разбрах как успях го регистрирам и заслушах. После вече заговорили за друго не знаех за какво, но бессънното изкоментира, за спортисти нещо, но аз изключил. А на кибер новините даже така ми изключи телевизора та подскочих.





Тема Re: Слухът отслабвал...нови [re: ad miral]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано03.02.20 10:13



О да, знам за какво говориш


Вкъщи бърборя, бърборя и ако попитам съпруга ми какво съм казала, все едно го събуждам. Ама според него, това му умение било "дар божи"


П. П. Може ли достъп до 40-50

Всичко, което виждате в мен, не е мое-ваше е. Мое е това, което виждам във вас! Ерих М.Ремарк

Тема Re: Слухът отслабвал...нови [re: ad miral]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано03.02.20 20:02



Така, така, прай се на три и половина





Тема Re: Слухът отслабвал...нови [re: dama spatia]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано03.02.20 21:26



сам се издаде





Тема Годините казваш...нови [re: ad miral]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано06.02.20 19:39



Тъкмо това си говорихме само преди час със слънчицето - на времето гледах колата да е от нула до сто под пет секунди, а сега искам като влизам вътре да се качвам и като излизам да слизам, а не да пропадам вътре и после със зор да изпълзявам навън. Паметта и тя нещо... Помним силно, но кратко

Тръгвам на покупки и от вратата ми се диктува - "Купи и това, и това, и това..." Пращай на вайбъратора - казвам, - иначе все едно не си го казала. Очите и те се предадоха, без протези хич ги няма. Едната чест ни остана, ако и нея я пипне алармата...

Смисълът на живота е в удоволствието от абсолютната му безсмисленост.

Тема Re: Годините казваш...нови [re: Chromanin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано07.02.20 19:12



Аз ползвам платения Evernote за списъци и бележки!


Преди беше безплатен за доста употреби, но решиха за 3то устройство да искат пари, а при мен бяха (и още са) поне 3-4 компа, плюс 2-3 мобилни устройства, тоест доста над 2 броя. Иконата му е със слонска глава и помни като слон. Бързо си пиша на компа, после лесно виждам списъка на телефона или друго мобилно устройство.

Няма нужда да е платено, всъщност. Има и безплатни - MS Onenote, Google Keep, или направо дето не е точно за списъци - Google Docs.
Има и приложения за бележки на фирмата, правила даден телефон - на Самсунг, Хуавей, Xiaomi, но са ми неудобни, щото имаме всякакви устройства тука.

Страничен ефект е, че във файла "Списък за пазаруване" имам всички такива списъци от няколко години насам.




Тема Re: Годините казваш...нови [re: Naki]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано07.02.20 23:28



аз си пиша като лудите бележки сама до себе си


примерно си инсталирах на лаптопа вайбър, на два компа, на които работя - също, ест. съм им сложила пароли, но имам 2 телефона с отделни номера
и нещо, което е ежедневно, мяткам на другия номер
после чета кво съм искала да си кажа
така бързо и прехвърлям от тел. снимки на комп/лаптопа през вайбър,
като не ми трябват с високо качество
текстове също, като не ми се занимава с пощи и си е за моя употреба
ако е нещо, което не е за днес, удобно е да го оставя в календар с напомняне



Тема Re: Годините казваш...нови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано18.02.20 18:58



аз си пиша като лудите бележки сама до себе си

Лудите не правят така, ами чакат бележка от себе си и се сърдят, че не я получават.







Тема Re: Годините казваш...нови [re: holi_day]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано19.02.20 19:45



1) аз си пиша като лудите бележки сама до себе си
примерно си инсталирах на лаптопа вайбър, на два компа, на които работя - също, ест. съм им сложила пароли, но имам 2 телефона с отделни номера

--> Язък, от Вайбър сега наскоро добавиха като за теб да можеш сам да си пишеш бележки, ама като си вече с 2 Вайбъра, трудно.


Ползвай Облак! Щях да предложа Dropbox, който беше де-факто стандарт в Облачното синхронизиране на данни, макар и даващ малко ГБ free.
Но го осраха тотално, искайки пари за над 3 логина/устройства, което за мен е крайно малко - имам над 15ина нейде.
Но има други - Box, MS OneDrive, Google Drive и много други.
Може и без облак - MS OneNote, Google Keep.

2) и нещо, което е ежедневно, мяткам на другия номер после чета кво съм искала да си кажа
--> Вече може и с 1 номер! Виж по-горе.

3) така бързо и прехвърлям от тел. снимки на комп/лаптопа през вайбър,
като не ми трябват с високо качество

--> Това е тъпо, качеството винаги можеш да го намалиш.
Ако не си с iPhone, тоест си с Android, ползвай на компа/лаптопа Total Commander, а на телефона/таблета това:
Software Data Cable - DAMI APP

Ще забравиш за УСБ кабели, Вайбъри, местене на СД карти и подобни за снимките и видеата.
Има и алтернативи с програмки за ПЦто и за телефона от ЕДНА фирма, ама нещо не ме влече много, предпочитам горното, но все пак:


4) текстове също, като не ми се занимава с пощи и си е за моя употреба.
--> Облак, или Google Docs.
Или 2те последни от точка №1.

5) ако е нещо, което не е за днес, удобно е да го оставя в календар с напомняне
--> Кой календар ползваш, този на Google, Microsoft, Apple iCloud, друг?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.