Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:59 21.05.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Впечатляващо...  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано15.08.19 13:13



Преброих годините си и открих, че ми е останало по-малко време на този свят от времето, изживяно досега.

Чувствам се като онова момче, което е спечелило пакетче лакомства. То изяжда част от тях бързо и с удоволствие, а когато забелязва, че му остават малко, започва да ги поглъща бавно, да се радва на всяка хапка. Подбира внимателно мига на поредния пир, предвкусва го, усеща с всяка своя клетка, до най-дълбоките фибри на организма си, сладостта на лакомствата.

Вече нямам време за безкрайни срещи, където се дискутират статути, норми, правила, начини на действие, вътрешни регламенти, с пълното съзнание, че разговорите няма да доведат до никъде.

Вече нямам време да понасям абсурдни личности, които, независимо от възрастта си, не са пораснали. Нямам време да се занимавам с посредствености. Нито пък искам да присъствам на събирания, където дефилират напомпани его-та.

Не толерирам манипулатори, интересчии, кариеристи, маневристи.
Ядосват ме индивиди, които се опитват да дискредитират по-кадърните, за да си присваят техните места, да си припишат техните таланти и постижения.

Ненавиждам да бъда свидетел на борбата за по-важно място, да наблюдавам ефекта, който тя предизвиква сред по-амбициозните.
Презирам хората, които не спорят за съдържания, а за титли. Времето ми е прекалено ценно, за да се занимавам с титли.

Искам есенцията, ядрото, същността, душата ми бърза...
Няма много лакомства в пакета...

Искам да живея до човечни хора, много човечни, преди всичко друго, човечни.
Хора, които обичат да се смеят на грешките си.
Които не се суетят около успехите си и не се самозабравят.
Които не се смятат за избраници, за елит, превъзхождащ останалите. Преди наистина да са станали такива.
Които не бягат от отговорностите си.
Които защитават човешкото достойнство.
Които не искат нищо друго, освен да върват редом с истината и справедливостта, честта и достойнството.

Есенциалното, основното, простото, обикновеното, натуралното най-базисното, това е, което прави живота ценен. Което прави пътешествието ни на този свят да си струва.

Искам да се обградя с хора, които знаят как да докоснат сърцето на другите и могат да го направят.
Хора, които не са се ожесточили от жестоките удари на живота, а са израстнали с една мекота в душата. Които нещастието е направило по-мъдри.

Да, бързам да живея с интензивността, която само зрялата възраст може да ми даде.
Искам да не пропилея нито едно от лакомствата, които ми остават. Сигурен съм, че ще бъдат още по-сладки от тези, които досега съм изял.

Целта ми е да стигна до края спокоен, в мир с любимите си същества и с моята съвест.
Надявам се, че това един ден ще стане мечтата на всички ни, защото така, или иначе, ще стигнем до края...А защо да не бъде с радост и удовлетворение?

Из "Ценното време на зрелостта" на Марио де Андраде





Тема Re: Впечатляващо...нови [re: Alleks]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.08.19 13:21



Дааа... животът си тече - при мен я има още 20-30 годинки живот я няма. Затова пък като се обърна назад - не съжалявам за почти нищо. Животът ми дотук беше доста хубав, изпълнен с немалко предизвикателства, но пък безкрайно интересен.





Тема Re: Впечатляващо... [re: osvoboden pich]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано15.08.19 13:25



Аз почвам да се замислям, това ли очаквах от живота, и май започвам да си го подреждам, странно но факт...





Тема Re: Впечатляващо... [re: Alleks]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.08.19 13:26



Ми то като златото - колкото по-малко ти остава - толкова по-ценен ти се вижда.





Тема Re: Впечатляващо... [re: osvoboden pich]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.08.19 13:29



изпълнен с немалко предизвикателства, но пък безкрайно интересен.
Мддда, при мен също. Вече искам да се кротна. Миналата седмица си говорехме с приятели кой къде искал да пътува. Аз си мълчах и като ме попитаха само рекох : аз искам да садя домати.



Що пътни чанти скъсах, на що хотелски легла съм спала, що ресторантска храна съм изяла

Аз си давам още 35 години живот, здраве и акъл)) И поне 2 правнучета да оженя, пък другото каквото Бог даде



Тема Re: Впечатляващо... [re: RujaKaramfilova]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.08.19 13:32



И мен като че ли дребните неща ме впечатляват повече. Вече като че ли нямам сериозен ищах и за големи екскурзии - само пътешествия по нашите си ширини... Много красива земя сме наследили.





Тема Re: Впечатляващо...нови [re: osvoboden pich]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано15.08.19 13:38



Песна ми от задкулисие и игри, вече търся стойностни неща и колкото се може по простички







Тема Re: Впечатляващо... [re: Alleks]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.08.19 13:45



Обграден съм с приятели и близки хора и задкулисие, интриги и т.н. гадори около мен не се забелязва от много време насам. В този близък кръг е моята зона на комфорт и изобщо не искам да си подавам носа навън.





Тема Re: Впечатляващо... [re: osvoboden pich]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.08.19 13:56



За нашата земя мога да ти бъда прекрасен гид.

За малките неща, да ти споделя. Дано не ме четат някъде


Миналата седмица Карамфилов открадна един домат. Аз го прикривах.

В един смолянски хотел видяхме в двора домати. Ама такива, каквито той обича, истински селски домати. И откъснахме един за разсад. Семето вече се изсуши. Не знам дали точно така се прави, но съм виждала мама. Не я питах, реших, че съм запомнила. Суши се върху хартия, отгоре покрих също с хартия. Кой обаче ще чака до догодина, защото се предполага, че до тогава ще имаме къща на село Сърце юнашко не трае. Карамфилов вика да посадим сега на терасата в тенекия, генерална репетиция. Таман ще има и повече семе за бъдещата градина



Тема Re: Впечатляващо... [re: RujaKaramfilova]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.08.19 14:08



Много съм обикалял в България, а има толкова много още. Уж е малка а където и да отидеш има кво да видиш. Да ти кажа и аз съм зажаднял за истински, наши си сортове краставици и домати а не вносно ГМО. Та ако имаш натурални наши си семена в повече - може да ми пратиш по Спиди - ще си ги посадя на балкона, или край печатницата - там е много озеленено и все ще има къде да бодна няколко семена.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.