Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 29.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Добре де,  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано04.07.19 17:51



не се ли получава някакво огромно противоречие.
Навсякъде чета за "бетонираното" ни Черноморие. Ако не се строи, ще има недостиг, т.е. туризма се свива откъм капацитет места, строи се, има, сега път бетонно било..
Вие, ако ходите на море или сте ходили, къде?



Тема Re: Добре де,нови [re: ShokoLada]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано04.07.19 17:55



Строи се безразборно! Унищожи се всичко, което беше уникално и приветливо по нашето черноморие.
ходим в Турция и Гърция. За един обикновен риболов даже.



Тема Re: Добре де,нови [re: The bad reptile]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано04.07.19 18:00



Кроки, какво значи безразборно?
Не може хем да е диво, хем да има туристи..за да има туристическа база капацитет места, трябва да има и хотели и къщи, развлекателни места...
аа знам за Турция и Гърция..голямата работа! много евтино било, по 100лв на човек..

..ама остави парите..
а и друго..искаш ли да виждаш лошото и негативното, вси ще си намериш начин да го видиш, въпросът е какво реално се случва..



Тема Re: Добре де,нови [re: ShokoLada]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано04.07.19 18:09



Ами както съм казал-безобразно. Превърнаха най-красивите места по брега в бетон. Всякаква романтика, която ни теглеше преди се изпари..За обслужването-не ми се говори...Това откриваме в Турция и особено в Гърция сега.



Тема Re: Добре де,нови [re: The bad reptile]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано04.07.19 18:17



и това ще мине...


но, ок.



Тема Re: Добре де,нови [re: ShokoLada]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано04.07.19 19:23



Ще пиша за нещо, което е по някакъв начин свързано с въпроса ти. Понеже бях на Родос (за пореден път), и съм имала удоволствието да обиколя две трети от острова, веднъж, когато бяхме на едно високо място(хълма Monte Filerimos) от което се виждаше Турция(на 18 км беше), с моята приятелка се заговорихме за змиите на острова. Та, се опитах да намеря нещо на български по въпроса, но няма, затова ще се доверя на легендата, разказана от нея(а тръгнах да търся за змиите, за да ти пиша в другата тема, но и тук може)

Легендата е, че змиите били внесени на острова, за да преборят мишки, които нямали естествен враг там. Да, но се оказало, че змиите също нямат естествен враг и се развъдили в огромни размери. Тогава родосчани внесли елени, които регулирали популацията на змиите.

Днес на пристанището в град Родос има статуя, за благодарност към елените.



Но това, което е интересно е, че днес, родосчани си отглеждат змии у дома, хранят си ги и им се радват. Змиите не са отровни. Да не забравяме също, че че там живеят змиепоклонници още от древността.



А, тук може да видите прекрасни снимки от острова. И аз бих могла да пусна, но моите не са толкова хубави.



За малко да забравя Родоския Колос, за съжаление разрушен, но все още признат за едно от седемте чудеса на света.

Родосци още в древността написали първия закон за военноморско право известен като „Родоския военноморски закон“, който в после бил приет в цялото Средиземноморие, бил използван от римляните, а по-късно и в съвременното военноморско право.

Преди няколко дни пуснах тук снимка от един залив. Това беше заливът Антъни Куин, който носи името на известния артист, който в ранните 60-те години снимал тук филма „The Guns of Navarone”. На Антъни Куин много му харесало тук и се опитал да закупи залива, обещавайки да изгради на там Филмова академия в Родос. Гърците отначало били във възторг, но сделката така и не се осъществила. Години след смъртта на актьора, вдовицата му предявила претенции към залива, но без успех.


Ето още, ако на някой му е интересно.




Тема Re: Добре де,нови [re: ShokoLada]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано04.07.19 19:22



По Черноморието се строи с пълна сила. Нали от това печелят. Бетонно е, защото се строи.Аз мисля, че протестите идват по- скоро от хотелите, които се строят до / на плажната ивица.И като завземат плажовете, къде ще плажуват почиващите. Ама виж само как звучи една такава обява:
Давам апартамент под наем, на морския бряг, с изглед към морето.

Иначе, предпочитам си Слънчев бряг

Редактирано от dama spatia на 04.07.19 19:24.



Тема Re: Добре де,нови [re: Trickyy]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано04.07.19 19:42



Хубава история..: ) Благодаря!

и прекрасни снимки..
Единственото място извън България, на което съм ходила е Кавала в Гърция и то за ден - служебно. Не ми хареса. Уличките тесни, две коли не могат да се разминат..сгради надвиснали над теб, на улицата маси..
Но някой ден ще се отдам на пътуване, ей така, просто да разгледам..
и пак Благодаря! Ако имаш още такива неща и разкази, пускай..интересно е да се опознава света през очите на друг..



Тема Re: Добре де,нови [re: dama spatia]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано04.07.19 19:45



Ми аз не знам как им дават разрешение за строеж там..все пак това е пясък, нестабилно..но явно може..а пък ако сградата пропадне, те губят..
Даа и аз си предпочитам българското Черноморие..поне чуваш родна реч..





Тема Re: Добре де,нови [re: ShokoLada]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано04.07.19 19:55



Благодаря, Шоки.

Мога да ти разказвам много, за Америка, за Франция, за Монако, Италия, Дания, Германия...и още...

А, чувала ли за огромната омраза към туризна на средизрмноморските страни?

Особено на Майорка и в Италия( Рим, Венеция) и Исландия.

Това лято е особено актуален въпроса. Местното население в Испания се изнася, защото не може да си позволи да живее в градовете(Майорка). За Рим е особен въпроса с боклука. 11 милиона туристи на година. А Исландия е забранила достъпът до една долина, защото туристите са я унищожили.








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.