Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:04 25.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Помощ :)нови  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано26.06.19 10:39



От вчера съм собственик на това животно, а нищо не знам за него, навици как се казва какво обича да яде кво пие, а имам желание да си го гледам

Ако някой знае нещо да казва че ще загине, и ква топлина му трябва че при мен е хладно :)





Тема Re: Помощ :)нови [re: Alleks]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано26.06.19 10:46



Важното е да го обичаш и да си говорите



Всичко, което виждате в мен, не е мое-ваше е. Мое е това, което виждам във вас! Ерих М.Ремарк

Тема Re: Помощ :)нови [re: Ludo2]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано26.06.19 11:02



Лудо наистина искам инфо не ме пързаляй ако обичаш!



Тема Re: Помощ :)нови [re: Alleks]  
Автор jumbles ()
Публикувано26.06.19 11:05



прилича ми на

, но не съм сигурна
това твоето много щрокаво като за циганче, но пък кой знае как е гледано до сега



Тема Re: Помощ :)нови [re: jumbles]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано26.06.19 11:10



Вчера си го купих, винаги съм избирал най дребните най отхвърлените така е и с кучето ми когаато ми го даваха то беше само трепереше в ъгъла другите се сгушили то само, него избрах говоря за предишното ми пале
Така и с това цвете най накрая на щанда само граабна ми окото веднага - продавачката ама госпоодине виижте го само кво е няма да го бъде, аз не та не то ще е давай го

Такъв съм си може би чуство за справедливост или дааване на шанс за живот



Тема Re: Помощ :)нови [re: Alleks]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано26.06.19 11:12



Малко инфо просто ми трябва че от цветя не разбирам

иначе твърдо решен да се грижа за него



Тема Re: Помощ :)нови [re: Alleks]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано26.06.19 11:39



да се занимаваш с цветя е тъпо



Тема Re: Помощ :)нови [re: Alleks]  
Автор jumbles ()
Публикувано26.06.19 12:20



често и аз реагирам така:)
виж пуснала съм ти линк ... разгледай, потърси и инфо из мрежата ... може и да си го познаеш:)



Тема Re: Помощ :)нови [re: Alleks]  
Автор BezsynnaМодератор (Гераскова)
Публикувано26.06.19 12:38



Това ако му е транспортната саксия, от магазина както си го купил, извади растението, поотръскай малко от пръстта и ако корените са на буца, тоест много и плътни, поокъсай малко краищата, да не цоца всичко хранително само за корените, ми да му остане нещо и за да расте нагоре, добави малко нова свежа почва /торопочвена смес от магазин, ама ако не ти се ходи, поляни имаш

/ и го паркирай в саксийката пак. Как да го извадиш /това щото си мъж, не се хихикайте на обясненията моля!/ - накланяш леко като държиш в основата на стеблото с една ръка, с другата леко омачкваш саксията да се разхлаби и издърпваш. Може и нищо да не му стане, ако не го пресадиш, но на мен ако не ги преместя, поокъсам и нахраня, така купени растения си ми мрат. Предполагам, че ги тъпчат с химия, за да са във форма и да цъфтят и като стъпи вкъщи опа, нямаш препарати, то пък няма почва достатъчна и страда. На светлинка го дръж, ама не чак толкова, че да се изпържи. Айде голямо да ти порасне!

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Помощ :)нови [re: Alleks]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.06.19 13:37



прилича на циганче. да беше питал продавачката какво е цветето.
циганчето обича слънце или шарена сянка. боднато на двора е едногодишно, в кашпи и саксии - лятото на балкона, зимата вътре на топло и ще живее дълго, но ще цъфти основно при дълъг слънчев ден. в саксия не го преполивай, че ще му загният корените. туй като го гледам, може и да е преполивано и затуй такова опърпано.

ако ще го садиш на двора, само го бодни на припек с пръстта от саксийката, полей го и после поливай редовно да не пресъхва. в друга саксия - купи една торба торопочвена смес, пресади в 1-2 номера по-голяма от тази саксия като пак запазиш
поне част от оригиналната пръст, полей и го остави да живне. ако има загнили коренчета, ги отрежи с ножица до здраво. а може и да е пуснало бая корени и саксийката вече да му е тясна. не му сипвай никакви торове засега. в разсадниците ги торят здраво, за да цъфнат за търговски вид, докато са още ню-ню. има ени течни торове за цъфтящи цветя, концентрат, разреждат се по указаното на опаковката, но се прилагат не по-често от веднъж месечно.

и където и да го гудиш, не го зяпай по няколко пъти на ден дали не е пуснало листо, при пресаждане или смяна на мястото им трябват поне няколко дни да се окопитят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.