Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 05.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема на мое или от ваше мястонови  
Автор urata (юрата)
Публикувано02.05.19 22:55



Имам колега, с когото се познаваме още от гимназията ... просто от много време. Нормално се разбираме в работата, така както се разбирам с почти всичките ми колеги. Живеем близо и понякога го вземам с колата или на отиване или на връщане от работата.
Факт е, че той има физическо заболяване, нещо като мигрена, силно ежедневно главоболие, което лекува или с хапчета или с киснене в топла вода. Не предприема друго лечение защото са му казали, че трябва да му оперират главата и му е рисковано.
Не използва ГСМ щото му предизвиквало главоболие и ако говориш се дърпа на страни. Като се качим в колата ме кара да спра радиото, защото му пречело/ веднъж два пъти е идвал за малко у дома и ни кара да спираме телевизор, компютри.../ .. ии сега да опиша това дето ми преля чашата...
Тръгваме с колата да се прибираме, аз спирам радиото естествено, но тел. ми почна да звъни /моля не се хващайте за това че не се говори по тел докато се шофира/ . Той още като видя, че звъни почна да ми казва да спирам колата, ако ще вдигам, че да слиза. Казах му, че няма как веднага да спра, но ще вдигна, прецених, че е важно. Почнах да говоря, той още повече изпадна в паника, че ще се облъчи или нещо подобно и видях спирка отбих и спрях, той слезе остави отворена вратата на колата хукна надалеч ... Бързо приключих разговора и се огледах за него, видях го, махнах му да идва, качи се пак ... и продължихме пътя.
Не му спестих, че това от негова страна страна вече е лиготия , че определено при него има освен физическо и заболяване на психиката.
Почна да ме убеждава как това му пречело, боляло го главата и какво толкова просто друг път ще спирам той ще слиза и така ... Но разбра, че се се възмутих и подразних от поведението му .
На другия ден каза, че съм била агресивна спрямо него.


Та въпросът ми е ... какво изпитание ми се явява тази случка ? Изобщо ако бъркам някъде , къде?

Редактирано от urata на 02.05.19 22:58.



Тема Re: на мое или от ваше мястонови [re: urata]  
Автор Nuke Dukem (good)
Публикувано02.05.19 23:16



Никъде не бъркаш; човекът не е у ред – мобилните телефони не предизвикват главоболие. Това е като да спреш да дишаш, понеже въздухът в града е замърсен от автомобилните газове. Несериозно е.

Кой му е казал, че трябва да му оперират главата заради главоболието? Мозъчен тумор ли има?





Тема Re: на мое или от ваше мястонови [re: Nuke Dukem]  
Автор urata (юрата)
Публикувано02.05.19 23:21



не е тумор, а някакъв нерв в мозъка му се притиска и за това като ходи на топла вода се разширяват кръвоносните съдове и му минава за известно време.
Май нещо като тригеминус невралгия има ...



Тема Re: на мое или от ваше мястонови [re: urata]  
Автор Nuke Dukem (good)
Публикувано03.05.19 00:50



Ужасна болест, според каквото прочетох. Необходимо е да бъдеш много толерантна с този човек, болестта исторически е известна още като "болестта на самоубийците". Би могла да му обясниш по възможно най-внимателния начин, че мобилните телефони излъчват радиовълни с изключително ниска мощност и са практически напълно безвредни. Бихте могли да проведете експеримент, който да покаже дали кратките мобилни разговори биха повлияли на неговото главоболие. Във всеки случай, от чисто човешка гледна точка ти би трябвало да бъдеш много търпелива с него. Аз също съм имал разцепващо главоболие и разбирам бедния човечец.

Мисля, че би било най-добре да отнесеш този проблем до Саксън, която е модератор на

.





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано03.05.19 01:11



Мобилните телефони не са безвредни. И излъчването на компютрите не е безвредно. Всяка година има много хора заболели от рак заради това излъчване.
Човекът така си е преценил. Странно, че авторката на темата не уважава желанието му и борбата му за здраве.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано03.05.19 07:15



Къде виждаш неуважение от страна на авторката? Защото аз такова не видях.Докато я четях, сравних колегата й с Монк.
Авторката достатъчно се съобразява с него. На крива ракета, космосът й пречи.



Тема Re: на мое или от ваше мястонови [re: urata]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано03.05.19 07:24



какво толкова просто друг път ще спирам той ще слиза и така

добре е, че си реагирала, болните хора могат да бъдат големи манипулатори
то и това е една от функциите на болестта, да регресира човек и някой да се грижи за него
близките с угаждане обикновено задълбочават процеса
аз не бих го взела втори път, да си намери друг начин да се придвижва до работа и обратно



Тема Re: на мое или от ваше мястонови [re: urata]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.05.19 10:37



Aма той вече си е повярвал, че си му длъжна





Тема Re: на мое или от ваше мястонови [re: urata]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано03.05.19 11:06



Разбирам те.
И аз имах колежка преди в българска фирма, която постоянно се жалваше от мигрена. Не казваше да има общо с електрични полета и уреди. Интересното, мигрената и се засилваше точно в моменти на сложни задачи,които трябва да се свършат в срок. Според мен си беше чист мързел и срам да си признае, че е недостатъчно компетентна. Извън тези моменти тя успешно играеше театър на много работлива и отговорна, затова я търпяха.

Твоят колега какво точно работи и как се справя?

@}-,-`-


Тема Re: на мое или от ваше мястонови [re: urata]  
Автор DarkSide ()
Публикувано03.05.19 11:23



Та въпросът ми е ... какво изпитание ми се явява тази случка ? Изобщо ако бъркам някъде , къде?

ми бъркаш, щото ем си готова да го дондуркаш, ем нещеш да го дондуркаш докрай - щото ако си решила да го дондуркаш, то ще трябва да го изтрайваш докрай, все едно ти е малко бебе или родител с алцxаймер, а ако решиш че няма да го дондуркаш, то му го казваш в прав текст с риска да ти се обиди и разнесе каква си нечувствителна - тъй че, грешката ти е, че ти искаш ем така, ем онака - ем да си запазиш образа на съчувстваща и готова да помогне на приятел в нужда, ем помагаш, ама само ако не е много трудно

и изпитанието ти е очевAдно - да разбереш че приятелството не е само докато носи ползи, ами че с него си вървят и задължения, понякога неприятни, този приятел ти помага да престанеш да бъдеш лицемерна и или да помагаш докрай, или да си признаеш че нещеш да си разваляш хатъра и не те интересуват приятели, които ти създават неудобства




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.