Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:45 07.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано04.05.19 07:43



"Не се оплаквай! Изпълнявай каквото ти кажат!" - е концепция, възприета от родителите ти, нали?



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор urata (юрата)
Публикувано04.05.19 08:56



права си че не е трябвало да го качвам ...
Но се оплаквам, защото ме стресна с поведението си, за момент наистина помислих, че нещо му става, уплаших се. После като се качи видях, че нищо му няма ... и за какво е било всичко това ?!



Тема Re:нови [re: urata]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано04.05.19 09:39



нееее, трябвало е да го качиш, за да научиш нещо


уроците в живота се повтарят по един или друг начин до тогава, докато ги научим
забравих и добавям, за следващия път, когато някой пред теб е в истерия, пробвай с бърз и силен шамар

Редактирано от snowprincess на 04.05.19 09:41.



Тема Re:нови [re: urata]  
Автор DarkSide ()
Публикувано04.05.19 09:50



Но се оплаквам, защото ме стресна с поведението си, за момент наистина помислих, че нещо му става, уплаших се.

Няма логика в това, защото си написала, че ти го познаваш този човек и прекрасно знаеш, че той винаги бяга от телефони и не понася радио и още други неща.

Тоест, той се е държал напълно предвидимо и последователно в ситуацията, докато ти си имала напълно нереалистични очаквания, че той ще се държи по различен начин. Той не го е направил специално за да ти образува на тебе уплаха или неприятни емоции, той го е направил, защото той просто си е такъв.

Като си го поканила в колата си, ти си знаела прекрасно, че той е специален, че не понася радио и телефони и бяга винаги когато наблизо звънне телефон.

Затова именно твоята реакция в ситуацията е нелогична и неразбираема, докато неговата си е напълно нормална и разбираема.

Твоята реакция щеше да е на място, ако ти не го познаваше този човек и си нямаше и хабер за заболяването и странностите му. Ти се държиш точно така, сякаш за първи път научаваш, че той не понася да звънне телефон до него и бяга като дявол от тамян в такива ситуации.



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано04.05.19 10:09



не е така
ти като родител може прекрасно да знаеш, че децата ти не ядат лук и чесън, това означава ли, че ако ги сложиш на масата или в манджата, те могат да направят скандал и това да е нормално, а ти да се съобразяваш с тях
моите три години бяха вегетарианки, казах им - оправяйте се, аз мога да готвя постно веднъж или два пъти в седмицата
в началото опитаха да ни правят сцени що и ние не сме започнели да ядем само постно, защо на поръчаната вегетарианска пица сме добавяли бекон, ама, бързо разбраха, че тяхната няма да стане
много важно е бързо човек да може да постави граници какво може да мине и какво няма
да казваш да, когато ти се иска да кажеш не, не е решение



Тема Re: на мое или от ваше мястонови [re: Nuke Dukem]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано04.05.19 10:36



ти направи пренос


сравни човека с болно, старо, изоставено куче, а той си е нормален възрастен, който не само може да се оправя сам, а се опитва и да контролира другите



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор urata (юрата)
Публикувано04.05.19 11:03



"Той не го е направил специално за да ти образува на тебе уплаха или неприятни емоции, той го е направил, защото той просто си е такъв" - Taка е и той е мислел за себе си, пък аз се възмущавам и плаша, наистина нелогично.

Интересно че след случката го предупредих, че това ще е вероятно последното ми возене с мен. Въпреки това той казва: какво толкова, ще спираш ще слизам и пак ще продължаваме...хм дали това вече си е моя работа.



Тема Re:нови [re: urata]  
Автор DarkSide ()
Публикувано04.05.19 11:47



А и интересно все пак, извънредно много важния телефонен разговор, който ти си приела по време на шофиране с риск за живота и на двама ви, наистина ли е бил толкова жезненоважно неотложно спешно важен, та не е могъл да изчака докато пристигнете.



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор urata (юрата)
Публикувано04.05.19 14:28



оооо аз говоря на високоговорител, беше важен и кратък разговор.


хм...Интересно аз помолих още в началото на темата да не се хващаме за горовенето по тел. докато се шофира/това е друга тема/.
Виждаш ли какво нещо сме хората ... както при мен, колегата ми каза, че не иска да да си вдигам тел докато го карам и въпреки това го вдигнах ... така и ти - казах още в началото на темата да не се хващате за говоренето по тел. при шофиране и ти пак ... ... айде ясен си ...



Тема Re:нови [re: urata]  
Автор DarkSide ()
Публикувано04.05.19 14:49



Интересно аз помолих още в началото на темата да не се хващаме за горовенето по тел. докато се шофира/това е друга тема/.


Начи ти пускаш тема с която задаваш въпроси, обаче предварително се опитваш да я цензурираш и да насочваш накъде да върви темата и кое да не се обсъжда.

Демек, ще ви питам нещо, ама искам отговора да е да.



Ми то и аз говоря на високоговорител и вдигам и затварям с бутон върху кормилото, без изобщо да се докосвам телефона и да си отвличам вниманието от пътя, и въпреки това съм забелязал, че нямам спомени за пътя за времето докато говоря по телефона. Знам че съм минал няколко светофара, но не помня дали са били червено или не. Нищо чудно и да съм минал и на червено и да съм имал късмет че не съм убил някой пешеходец, не съм размазал някоя майка с бебешка количка или на свой ред не съм бил размазан от някой камион или автобус заедно със спътниците ми.

Ми в грешка си била, че си говорила по телефона докато шофираш и ясно, че не е било важно, какво толкова страшно има да го си признаеш, никой тук не е бегрешен, най-малко пък аз, всички сме го правили и ще те разберем.


Ясно е, че имаш проблеми и също така е ясно, че не искаш да ги ръчкаш тез проблеми, щот са болезнени. Ми всички тук сме като тебе, всички искаме само да ни ръкопляскат и хвалят и да се възмущават на другите, дето все те са криви и все ние сме прави.

Съжалявам, заблудил съм се, че си готова да се изправиш срещу някой от проблемите си и търсиш помощ за това.

Приеми, че не съм казал нищо и вместо това съм се възхитил от добрината ти да се погрижиш за колегата в нужда и съм до дъното на душата си възмутен от гаднярската му постъпка. Баси и гадното неблагодарно копеле!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.