Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:09 07.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: на мое или от ваше мястонови [re: DarkSide]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано03.05.19 11:44



този приятел ти помага да престанеш да бъдеш лицемерна и или да помагаш докрай

в грешка си, този приятел я учи да може да поставя граници, да може да се погрижи за себе си, а не да чака да прелее чашата

правен е експеримент, ако някой е в ролята на родител към дете, приятел или със собствените родители е разменена ролята, както в примера ти за алцxаймера, да знае докъде може





Тема Re: на мое или от ваше мястонови [re: Nuke Dukem]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано03.05.19 12:03



Безсмислено е според мен, urata да тръгне да му дава обяснения за каквото и да било. Той си се придържа към една теория и никой не е в състояние да я промени. За себе си, той мисли, че е прав. Няма как такъв човек да се погледне отстрани.



Тема Re: на мое или от ваше мястонови [re: snowprincess]  
Автор DarkSide ()
Публикувано03.05.19 12:32



идеята на експеримента ми бяга тотално, защо е нужно да изoлират майката и детето и какво се опитват да докажат с тази неестествена ситуция - ми то е ясно че при всеки човек има различни прагове на търпимост и различно разбиране за отговорност и отдаденост, които вероятно зависят от средата и начина му на възпитание - някои хора ше пратят алцхаймеровия си родител в клиника, та да се гижат за него професионалисти и за тях това ще е проява на обич (и към родителя, и към себе си), докато за други това би било светотатство и те биха пожертвали десетина години от рахата си за да се грижат лично за родителя си - не мисля, че едното решение е обективно по-правилно от другото - въпрос е на ценностна система, сиреч на възпитание

в случая с авторката на темата, тя хем се ангажира да помага, хем поставя граници на помощта си, обезмисляйки я по този начин

все едно, окей, аз ще се грижа за това бебе, и ще правя всичко за него, само няма да сменям пелени, щот ми е гадно ...

... ми кат знам че ми е гадно, пък то не може без да му се сменят пелените, тогава или отказвам да се грижа, или превъзмогвам гнусливостта си



Тема Re:нови [re: dama spatia]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано03.05.19 12:47



Щом й е хрумнало да се оплаква от начина, по който познатия й се грижи за здравето си, значи не уважава мнението му. Той не й го натрапва на нея, грижи се за себе си. Като не й изнася, да не го кара с колата, вместо да се оплаква на целия свят, да се възмущава и да се дразни от него.

Аз например от много години имам болни очи. Когато ползвам повечето кремове за лице, започвам да изпитвам невероятно силно главоболие и се влошавам - предполагам заради химията в кремовете. Това е все едно някой да седне да ми разправя, как на кремовете им няма нищо и да ми се дразни. Ай сиктир оттук, като не ти изнася махай се, аз отговарям за себе си.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано03.05.19 15:33



Чакай малко! Тръгваш с рогИте напред. Urata не се оплаква, а споделя. Всяко споделяне според теб оплакване ли е? Ми, колегата да си се грижи за здравето си. Кой го спира? Като не му е угодно по начин, по който не му допада, къде се вре? Ми да си кара сингъл и тва е. Никой не му е длъжен. Ти явно не си прочела точно какво е написала потребителката, защото така, както си написала мнението си, изопачаваш нещата.



Тема Re: на мое или от ваше мястонови [re: DarkSide]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано03.05.19 15:50



идята е по-бързо да се задействат механизмите за самосъхранение в човека
аз "заблъсках вратата" след третия месец, без да съм била изолирана



Тема Re:нови [re: dama spatia]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано03.05.19 15:54



Като не му е угодно по начин, по който не му допада, къде се вре? Ми да си кара сингъл и тва е. Никой не му е длъжен.

за такива е измислена приказката - ти му подадеш пръст, то ти отхапе ръката от рамото
неблагодарни хора винаги е имало



Тема Re: на мое или от ваше мястонови [re: dama spatia]  
Автор Nuke Dukem (good)
Публикувано03.05.19 16:16



Не е безсмислено. Теорията му е грешна и той би трябвало да осъзнае, че греши. За съжаление, премълчаването на проблемите води до тяхното допълнително задълбочаване.

Тъжен съм, защото днес видях едно квартално куче – немска овчарка със счупена лапа. То е старо и куца безпомощно, докато хората около него просто продължават с живота си и са го изоставили в това състояние да умре. Да, оставят му храна и има къщурка за него, но няма кой да се погрижи за счупената кост, а то страда. В такова състояние едва ли ще оцелее през следващата зима. Ще погледна пак за него и, ако го видя, ще заснема снимка и ще се обадя на "Четири лапи" да се погрижат за него, но се опасявам, че след това хората, които му оставят храна ще се разгневят заради това, че тогава ще съм им бил взел тяхното куче.

А то не бива да живее в такава опасна обстановка. Нарушението на правилата за движение тук е ежедневно явление и хората често прегазват кучетата със своите огромни и тежки автомобили. Дори и моето куче беше прегазено, когато беше малко кутре. Слава Богу, тогава се размина само с уплах.

Що за безсърдечност битува в нашето общество?! Вземете за пример израелтяните – миналия месец те са изпратили

! В Израел хората са задължени да спасят всяка душа, .



Редактирано от Nuke Dukem на 03.05.19 16:19.



Тема Re: на мое или от ваше мястонови [re: Nuke Dukem]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано03.05.19 16:33



За съжаление, премълчаването на проблемите води до тяхното допълнително задълбочаване.

Само ако историята се очаква да има продължение.



_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: на мое или от ваше мястонови [re: snowprincess]  
Автор urata (юрата)
Публикувано03.05.19 16:40



и аз си зададох същия въпрос дали ще го взема друг път да пътува с мен ...
Ясно ми е че иска да настрои другите според себе си, начин да оцелее всички го правим воюваме за място сред другите, но тук нещо не е наред ... дали заради болестта му да правя компромис и до колко ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.