Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:13 28.09.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Говорите ли?нови  
Автор BezsynnaМодератор (Гераскова)
Публикувано21.01.19 12:16



Намирам, че обсъждането на проблеми и комлицирани случки с други хора помага за доброто формулиране на ситуацията на разказващия. Не говоря за искане на съвет за взимане на решение. Има една /мисля китайска/ поговорка от вида - изясняването на проблема е 80% от решението му. Мълчейки тормозно от страх да не се повлияе от странично мнение и държейки сам да се справи с нещо, човек не би могъл да си зададе нито непредубедени въпроси, нито да си измисли външен поглед, нито пък да се сети сам за нещо, което би му било полезно, докато е твърде емоционално потопен. Изваждане навън чрез изречения с автопринудата да облечеш емоцията в думи, я прави по-ясна, по-стегната, ако щете по-суха. Според мен представянето на проблем пред друг човек е голяма помощ и стъпка към спокойствието, нужно за решаване на проблема. Права ли съм или не съм права?

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Говорите ли?нови [re: Bezsynna]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано21.01.19 14:00



Права си. Чрез говорене човек изяснява дадена ситуация, доказва правотата си и не само.При спор най- много се прилага говорене. При последното, в много случаи нещата излизат извън контрол.



Тема Да препоръчам книганови [re: Bezsynna]  
Автор Phillip (-: ;-)
Публикувано21.01.19 16:28



Да препоръчам книга: "Назови го с думи" на Мари Кардинал. Може да се намери по антикварните сайтове или сергии за между петарка и десетка.




~~~
«The Way They Wove the Spells in Sippulgar»

Тема Re: Говорите ли?нови [re: Bezsynna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано21.01.19 18:40



Съвсем права за обличането в думи за пред друг човек, но е важно и кой е другият човек. Аз го правя така:
Ако комплицираните случки са с хора с които ти се налага да се срещаш и не са ти близки, колеги например, тогава ще обсъдя с приятели.
Ако случките са с хора които са ми близки, роднини да кажем, и не се движат в кръга на приятелите ми, пак може да обсъдя с приятели.
Ако случките са с най-личния ми човек с който възнамерявам да живея докат мога да живея - тогава или сам решавам какво да правя, или при професионалист.



Тема Re: Говорите ли?нови [re: Bezsynna]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано21.01.19 19:47



Според мен представянето на проблем пред друг човек е голяма помощ и стъпка към спокойствието, нужно за решаване на проблема.
Само че има и обратния ефект, другия човек така може да те забие че свят да ти се завие.
Не питай старило,питай патило

Една от най-вредните и най-опасни мисли е
Всички правят така!




Тема Re: Говорите ли?нови [re: Bezsynna]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано21.01.19 20:24



Намирам, че обсъждането на проблеми и комлицирани случки с други хора помага за доброто формулиране на ситуацията на разказващия.

Помага, да. Ако става въпрос за цвета на хола. Даже най добре е да се отиде до магазина за проби и да си мацнещ по стената различни цветове. Тогава, ситуацията би се изяснила безотказно.

Говориш и за емоционално потапяне. При последното, едва ли би помогнало отношението на външен човек. Сега първо се сещам за жервите на насилие.

Изваждане навън чрез изречения с автопринудата да облечеш емоцията в думи, я прави по-ясна, по-стегната, ако щете по-суха. Напиши го на листче. Ефектът е същият.

Според мен представянето на проблем пред друг човек е голяма помощ и стъпка към спокойствието, нужно за решаване на проблема. Не си права, но това се учи с години.

Едиственият човек, който има правилният отговор си самата ти. Не се разпръсвай навън, вгледай се навътре.



Тема Re: Говорите ли?нови [re: Alleks]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано21.01.19 20:25



другия човек така може да те забие че свят да ти се завие.

Така е.



Тема Re: Говорите ли?нови [re: Trickyy]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано21.01.19 20:55



Ми даа, ако има проблем или конфликтна ситуация се решава между страните предизвикали я, трета страна би усложнила нещата повече, поне аз така мисля.

Една от най-вредните и най-опасни мисли е
Всички правят така!




Тема Re: Говорите ли?нови [re: Trickyy]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано21.01.19 21:00



Помага, да. Ако става въпрос за цвета на хола.
Не съм съгласен - другия ли ще се мота в хола, аз ще се мотам за тва аз избирам, решението е мое къв цвят ще е, все пак това е моя живот нали?

Една от най-вредните и най-опасни мисли е
Всички правят така!




Тема Re: Говорите ли?нови [re: Bezsynna]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано21.01.19 21:01



Всеки от нас носи един биологичен комп в себе си. Това е "Цар Ум" и неговите файлове - спомени и преживявания. Няма двама идентични хора на света. Всеки е един неповторим оригинал.

...."обсъждането на проблеми и комлицирани случки с други хора ..."

Обсъждането е просто изваждане на файлове от нашия биокомп и сравняване с тези на други хора.

Кой крив кой прав - не може да се заключава с 100% сигурност.
Всичко е относително....




Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.