Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:19 18.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Без обръщениенови  
Автор BezsynnaМодератор (Гераскова)
Публикувано10.12.18 16:06



Двойките използват разни думи като говорят един с друг - коте, пате, мише, мечо, хайде бейби да тръгваме, слънце подай ми солта, сещате се. Възможно ли е някой да не се обръща по никакъв начин към любимия си човек, дори не и по име? Ако забележите такова нещо, какво ще си помислите? Означава ли нещо? Ще ви направи ли изобщо впечатление или не?

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Това е направо по Фройд... :)нови [re: Bezsynna]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано10.12.18 16:15



Когато обичаш някого, съвсем естествено се стремиш да му доставиш удоволствие по всякакъв начин. Милите думички в обръщението са един такъв начин. Да не използваш никакво обръщение според мен е израз на тотално презрение, нещо като "За мен ти си нещо което дори не искам да назова..." Ако съм прав, за каква двойка говорим? Това си е направо "Врагът в моето легло".

Смисълът на живота е в удоволствието от абсолютната му безсмисленост.


Тема Re: Без обръщениенови [re: Bezsynna]  
Автор M1l1tary M1nD (ɡoʊl&)
Публикувано10.12.18 16:45



Имам навик да се обръщам към хората без имена. Може би защото много бързо ги забравям. Докато се запозная с някой/я и след 5 секунди нямам никаква идея как се казва. А и понякога се чудя как да се обръщам към човек на който му знам името, но всички вариации който ми идват ми звучат тъпо включително и цялото собствено име.


Ще ми направи впечатление и да означава нещо.

...and that\'s all just fine as long as you got something to salute, huh?

Редактирано от M1l1tary M1nD на 10.12.18 16:46.



Тема Re: Това е направо по Фройд... :)нови [re: Chromanin]  
Автор BezsynnaМодератор (Гераскова)
Публикувано10.12.18 16:46



Това доста крайно. Може би част от хората просто не ползват такива думи? Или не са намерили най-подходящата своя. Може би само който използва мили обръщения, се впечатлява от липсата им?

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Без обръщениенови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Nuke Dukem (good)
Публикувано10.12.18 17:00



Докато се запозная с някой/я и след 5 секунди нямам никаква идея как се казва.

Този ефект се проявява и при мен. Когато бях малък и играех Warcraft 2, един от съветите беше never talk to strangers и оттогава не обичам да се запознавам с нови хора, още повече, че ако се запозная с няколко нови човека, буквално минути след това аз вече не помня техните имена, което е много неловко и неудобно.





Тема Re: Без обръщениенови [re: Bezsynna]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано10.12.18 17:14



Аз не бих обърнала внимание на изказа в двойката, стига да не е твърде лигаво и да не е в еднополова връзка, че тогава ми се повръща


А иначе, съм мецана

Всичко, което виждате в мен, не е мое-ваше е. Мое е това, което виждам във вас! Ерих М.Ремарк

Тема За протоколанови [re: Bezsynna]  
Автор Phillip (-: ;-)
Публикувано10.12.18 17:18



За протокола, при нас с Филипа нямаме обръщения базирани на флора и фауна. Нито прозападни от сорта на "бейби" или "суитхарт". Не и неонатални, като "бебче". Както не и астрономични, Слънце, Луничка, Сатурнчо.


Обръщаме са на умалителни имена или хумористично: Филипинчев! При сгазване на лук, строго изговаряне на трите имена по паспорт.

Анонимни обръщения при други двойки не съм забелязвал, но не съм си поставял за цел. Предполагам немного здрава връзка.

~~~
«Не стягай много багаж! Чака ни дълъг път.»

рицарят Галавант

Редактирано от Phillip на 10.12.18 17:26.



Тема Re: Без обръщениенови [re: Bezsynna]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано10.12.18 18:38



на пръв поглед човек би решил, че тези хора отскоро са заедно
или пък, че е важно насаме как се обръщат един към друг,
но като се замисля, и към мен не се обръщат с такива обръщения, че даже рядко и по име, въпреки това съм сигурна, че достатъчно добре личността ми е установена

за толкова години
или по-често като става въпрос за мен, тогава чувам името си или нещо, което ме обозначава
явно си е до човек
докато аз понякога ползвам мили думички,
а понякога с мил използвам нетолкова типични обръщения, като "зверчо", "чудовище"... но на моя тон подхождат
да не изброявам други



Тема Re: Без обръщениенови [re: Bezsynna]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано10.12.18 18:41



За мен обръщението е отношение..
Разбира се, че ми направи..



Тема Re: Без обръщениенови [re: Bezsynna]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано10.12.18 19:07



Обръщението показва отношение.

Например, големият ми син вече 13 години наричам Котенце. Той като малък протестираше, сега вече само извърта очите, в смисъл, ох, тая глупавата ми майка



Малкият ми син, като се гушкаме, наричам Пипенце

Любимият наричам Миличко.

А гадната свекърва за 18 години никак не я нарекох, може би един вда пъти "Свекърво"





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.