Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:19 28.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
Тема Re: Силата на думите е тяхнатанови [re: ShokoLada]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано11.12.18 09:07



Шоко, бе, ти приемаш нещата в двете крайности, лошо и добро, и не се замисляш дори, че в лошото, което виждаш, може да има нещо хубаво и полезно
може дори да го ползваш, но като концепция щом не ти пасва, край
да, в самодостатъчността има и тъмна страна - липса на привързаност, отделяне и изолация от всички, но ти виждаш само нея
а има и здравословна такава - когато можеш да поемеш пълна отговорност за действията си, одобрението или неодобрението на другите са нищо повече от обратна връзка, и толкова, няма потребността от внимание на другите
но ако нечие съществуване е необходимо като въздуха и водата, да бъдеш с този единствен е въпрос на живот и смърт, не може да се говори за самодостатъчност, това е болезнена привързаност



Тема Re: Имаме дълбоко разминаваненови [re: Chromanin]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано11.12.18 09:14




Добре, това е обобщено, хайде сега друго да ти покажа като гледна точка.
Да, за непознатите или малко познатите хора ти си самодостатъчен, но за близките?
Да, всеки може без всеки, но дали пак ще бъде щастлив? Загубих баща си преди една година, още ме боли много, но живота продължава. За това ти казах, че човек е адаптивен.
Остави самооценката..аз ти говоря за друго. самата дума самодостатъчен е ясна..сам съм си достатъчен, да, достатъчен си да живееш, ама за емоционалното ти състояние дали си? Какво е човек без близките си хора?
Но има и такива..единаци, които не допускат никого до себе си, не се привързват, но те никога не могат да разберат доста прекрасни за мен неща от живота - доверие, обич, топлина, разчитат само на своята..хората стават самодостатъчни, за да не ги боли заради страха от болката..ама и болката е най-човешкото нещо..
Хроманин, всяко нещо струва друго нещо... зависи колко и какво си готов да платиш...прекрасните неща не могат да се изживеят в страх..
та сега разбираш ли, че накъдето погледнеш в тази насока се вижда различно..
А за самооценката..аз съм всякаква, приемането като едно цяло ми е достатъчно..



Тема Re: Силата на думите е тяхнатанови [re: snowprincess]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано11.12.18 09:37



но ако нечие съществуване е необходимо като въздуха и водата, да бъдеш с този единствен е въпрос на живот и смърт, не може да се говори за самодостатъчност, това е болезнена привързаност
Няма такъв вариант да на необходимост..живота те принуждава всичко да можеш...
говорим за различни неща принцеске..



Тема Re: Силата на думите е тяхнатанови [re: ShokoLada]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано11.12.18 10:04



живота те принуждава всичко да можеш

там е работата, животът не принуждава всички да могат всичко
в противен случай нямаше да има толкова хора, които да стоят в нездравословни отношения с родители и партньори, или да не могат да изграждат връзки с другите, а само фантазират какво би било... и живеят отложен живот, докато нещо се случи - и чакат чак тогава да бъдат щастливи



Тема Абе, Алексис, ти отде се пръкна бе, чадонови [re: Alleks]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано11.12.18 10:24



неземно?





Тема Re: Силата на думите е тяхнатанови [re: snowprincess]  
Автор Nuke Dukem (good)
Публикувано11.12.18 10:38



в противен случай нямаше да има толкова хора, които...

И гладни африканчета нямаше да има, ама ето на, Господ не е комунист и животът не дава на всички по равно.





Тема Re: Силата на думите е тяхнатанови [re: snowprincess]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано11.12.18 11:07



или да не могат да изграждат връзки с другите, а само фантазират какво би било... и живеят отложен живот, докато нещо се случи
да де, не смяташ ли че точно те са си самодостатъчните..

..е и си плащат цената за това..
аз искам и искам сега..утре вече е друго..и зависи от сега-то..ама това трай сега, утре да са си добре, или ще ти купя колело ама друг път..някак не е за мен...



Тема Re: Силата на думите е тяхнатанови [re: ShokoLada]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано11.12.18 16:39



"... не смяташ ли че точно те са си самодостатъчните ... "

Не, не са. Те винаги се нуждаят от още нещо, нещо външно, което точно сега липсва, и още по-лошо - винаги ще липсва поради някакви непреодолими обстоятелства; но мамка му - те се нуждаят точно от него! Или са си избрали да желаят нещо непостижимо, наясно са че няма как да го имат, но са се запънали като костилка на дупе - "Искам точно това и нищо друго!". И обикновено точно това непостижимо липсващо нещо е тяхното оправдание за това че не са сложили живота си в ред, че не предприемат никакви действия за да се променят, че са се превърнали мрънкащи самосъжаляващи се торби с лайна и прочее. И ако получат упрек отнякъде за това в какво състояние е животът им, обикновено ще чуете нещо от сорта: "Еееех, аз ако можех /ако имах, ако бях/ ..., щяхте да видите вие!"

Самодостатъчните са си хванали живота в ръце и винаги правят необходимото, защото знаят, че всичко което им се случва е единствено тяхна отговорност. Защото за да бъдеш самодостатъчен трябва първо да си достигнал определено разбиране. Без това разбиране винаги ще има нещо да ти липсва, за да бъдеш какъвто желаеш. Или поне го заявяваш...

Смисълът на живота е в удоволствието от абсолютната му безсмисленост.


Тема Ти пак твоето си знаеш...нови [re: ShokoLada]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано11.12.18 18:43



Кой ти говори да живееш без близки? Това да си самодостатъчен има отношение единствено към теб и към никого другиго, независимо близък или не. И означава твоето вътрешно състояние да не зависи от присъствието или отсъствието на когото или каквото и да било. Емоциите са нещо външно, имай си емоции каквито и колкото си искаш.

Мани, краят на този иначе кратък постинг съвсем инцидентно се отдалечи от началото на три чаши вино. Спирам дотук преди да ме е хванало



Хубава вечер на всички.

Смисълът на живота е в удоволствието от абсолютната му безсмисленост.

Тема Re: Силата на думите е тяхнатанови [re: Chromanin]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано11.12.18 18:54



Не, не са. Те винаги се нуждаят от още нещо, нещо външно, което точно сега липсва, и още по-лошо - винаги ще липсва поради някакви непреодолими обстоятелства; но мамка му - те се нуждаят точно от него! Или са си избрали да желаят нещо непостижимо, наясно са че няма как да го имат, но са се запънали като костилка на дупе - "Искам точно това и нищо друго!". И обикновено точно това непостижимо липсващо нещо е тяхното оправдание за това че не са сложили живота си в ред, че не предприемат никакви действия за да се променят, че са се превърнали мрънкащи самосъжаляващи се торби с лайна и прочее. И ако получат упрек отнякъде за това в какво състояние е животът им, обикновено ще чуете нещо от сорта: "Еееех, аз ако можех /ако имах, ако бях/ ..., щяхте да видите вие!"

Самодостатъчните са си хванали живота в ръце и винаги правят необходимото, защото знаят, че всичко което им се случва е единствено тяхна отговорност. Защото за да бъдеш самодостатъчен трябва първо да си достигнал определено разбиране. Без това разбиране винаги ще има нещо да ти липсва, за да бъдеш какъвто желаеш. Или поне го заявяваш...


Споделям написаното.

И бих добавила, преживявам себе си, като един самодостатъчен си човек. Това ми стига.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.