Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:15 28.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
Тема Re: Констатация...нови [re: aiumi]  
Автор Alleks (just a man)
Публикувано09.12.18 17:35



Ле ле и груб, ай приеми моите извинения ако съм те засегнал, става ли?



Тема Re: Констатация...нови [re: Alleks]  
Автор aiumi ()
Публикувано09.12.18 17:38



не, споко, не си ме засегнал изобщо,
но ми каза "ае бегай", това как се разбира обикновено,
ти как би го разбрал, ако ти го кажат на теб?



Тема Силата на думите е тяхнатанови [re: ShokoLada]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано09.12.18 17:39



най-голяма слабост - позволява всеки да ги интерпретира както намери за добре. Никога не съм казвал, че да си самодостатъчен означава да се заключиш в пещера и да не искаш да виждаш никого. Напротив. Човекът е социално животно и изпитва постоянна потребност от общуване със себеподобни (или дори не чак токова себеподобни). Да бъдеш самодостатъчен означава твоето самочувствие, твоята самооценка, твоето усещане за щастие и най-вече твоята любов да не зависият от никого и нищо извън теб. Когато човек го е постигнал, от там нататък важи принципът на Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече". Зная сега какво ще ми възразиш - как може човек да изпитва любов ако няма до него любим човек. Ей така на, може! Ще обича себе си. Дали не е твърде егоистично ли? Миии... и да, и не. Ако човек не обича себе си, как би могъл да обича някой друг? От друга страна, ако е преизпълнен с любов, обаче упорито не желае да я сподели с никого, за чий чеп му е шибаната любов???

Та така, не можеш да дариш нещо, което нямаш. За да можеш да дариш любов, трябва тя да е в теб, трябва да бъдеш любов. За да можеш да дариш щастие, трябва да бъдеш щастие. А това най-лесно се постига когато се самоосъзнаваш като ВСИЧКО, КОЕТО Е. Когато ти си всичко, другият срещу теб не е нещо отделно, а едно цяло с теб. Когато ти си всичко, не се нуждаеш от нищо; и това в никакъв случай не означава да теглиш майната на всички и всичко - означава единствено да не изпитваш поребност, да не си зависим от нещо извън теб. Останалото са матрични клишета. Хиляда и една обществено приети и утвърдени лъжи.

На въпроса ти - животът ми щеше да е фантастично прекрасен ако още от най-ранната си младост имах това разбиране за света. Но и аз като теб съм отгледан и възпитан от родители с много подобни разбирания. Освен това съм и твърде лош ученик - въпреки че още когато бях на около 20 години имах някакви съмнения, че "тука нещо не е точно така", отне ми още 30 години докато прозрението ме тресне по черепа. Ноооо... всяко нещо с времето си, по-добре късно...



Смисълът на живота е в удоволствието от абсолютната му безсмисленост.

Тема Re: Констатация...нови [re: aiumi]  
Автор Alleks (just a man)
Публикувано09.12.18 17:46



Ще го приема че не съм разбрал aiumi





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Nuke Dukem (good)
Публикувано09.12.18 22:19



Така е... Намират се между ушите.



В мозъка имам предвид. Аз в него се влюбвам.





Тема Re: Констатация...нови [re: ShokoLada]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано09.12.18 22:36



не знам какво е да съм нечия или някой да е мой..но знам какво е споделена взаимност.
... Щото колкото и мъже да има около мен, аз си търся един..другите са просто хора..Човеци..


"Сърдечния ми мускул ти принадлежи", метафорична е собствеността


Смислово си права да го наричаш взаимност. Ако ми струва усилия действията ми да не нараняват другия, това направо си е робия. Не става, различни хора са в тоя случай.

Но ако при наличието на друг, любим, се хващаш че някой неща които преди би си позволил сега ти идва изотвътре да не правиш за да не го нараниш, примерно не споделяш себе си и с някой друг, е това си е взаимност.



Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано09.12.18 22:40



Така е... Намират се между ушите.

В мозъка имам предвид. Аз в него се влюбвам.


Да прощаваш, ама това си е мое и си го не давам



Колко пъти диосега си казал колко квасив човек е изгората ти, и колко пъти че е намсиколко красива. Ти си влюбен в плът, прочети си поезията, виж ми възраженията когато съм си ги позволявал и ще ти светне



Тема Re:нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Nuke Dukem (good)
Публикувано09.12.18 23:31



Да, Тя е изключително красива, но това не означава, че не съм влюбен в Нейния мозък, т.е. в междуушния Й орган. И не, въпросното "това" не е твое, защото си го измислих сам. Това, че ти си стигнал до подобен извод не означава, че той е твой – другите хора също биха могли да стигнат до подобно заключение. Аз съм влюбен в Нейната ЦНС, а тя също е плът.







Тема Re: При човеканови [re: Bezsynna]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано09.12.18 23:32



Говорим за различни неща..



Тема Re: Силата на думите е тяхнатанови [re: Chromanin]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано09.12.18 23:34



тонове думи..мегатонове..и кому е нужно това?
дано следващите ми 30 години не минат в умуване..самодостатъчна ли съм си?




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.