Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:04 23.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Дами, ще позволите ли да споделя?нови [re: ShokoLada]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано17.11.18 12:16



Йеесссс...: ))))





Тема Много ли ми личи?нови [re: snowprincess]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано19.11.18 17:33



То ясно че съм луд, аз отдавна си го знам, ама от едната куртоазия се опитвам да заблуждавам останалите, да си мислят че съм с всичкия си. Явно не ми се удава, от година на година става все по-трудно. Я да те питам, какво прави от индивида личност? И какво се случва с някой, който по някакъв начин е убил ума си? Имам натрапчива идея - искам да бъда безумен, а се страхувам, защото не зная какво ще се случи с мен когато съм без ум; ще си бъда ли пак аз?

Смисълът на живота е в удоволствието от абсолютната му безсмисленост.


Тема Re: Много ли ми личи?нови [re: Chromanin]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано20.11.18 10:34



написах, че аз понякога полудявам, нищо за теб не съм казала, все още



изглеждаш ми много уравновесен, структуриран, спокоен
в горен пост каза, че си сам сценарист, режисьор и актьор на живота си, което означава, че много добре се контролираш
но опита и мен мен да проконтролираш
най-малкото добре си заяви неудоволствието от моето поведение, а аз съм склонна да се съобразявам донякъде с чувствата на другите

питаш ме какво е личност, това са много теории и е най слабо развито в психологията, ето един учебник, ако ти е интересно, прочети -
какво за теб е безумен - без памет или да си спонтанен и да правиш каквото си искаш
искаш да сътвориш малко хаос ли

аз в момента съм в такова настроение -
горкия ми мъж, 30 години издържа

"Луда съм, бе, чисто луда! Не разбираш ли?
На свирепа любов носиш ли и на ухапвания? Вълчица съм - един ми стига, до мен да тича, див до самозабравяне. Ама на всичко да търпи и да е верен до костите. По-малка любов не предлагай. Висок е залога. Покриваш ли?
Луда съм, чисто луда! Да не кажеш, че не съм предупредила. Ще тичам в крайности, ще меня настроения, ще чупя спомени, ще стрелям с думи, ще лепя невъзможното.
Нов свят ще ти създам, с един замах ще го унищожа и друг ще ти построя. Хаос ще ти влея в съзнанието, да почувстваш сила и не от една, от милион точки да видиш живота, дето не си и знаел, че ги има. Ще ти вържа възел от границите, после ще ги изгоря като конец с уроки, да не пречат, да не вредят, да не спират устрем, чувство и смисъл. На компаса ще ти сменя севера и ще ти разбъркам посоките - да видиш, че все до едно място водят - дето ти е сърцето. С мен един живот няма да живееш, малък е да ме побере и голям - да ме изгуби в себе си. Накуп и наведнъж ще живееш - с един дъх в няколко паралелности. И с жена-хамелеон и неуловима. Що си дириш белята? Намери си някоя кротичка и покорна. Да си стои вкъщи и да ти гледа децата, да ти угажда и да ти мълчи. Аз съм фурия, облечена лудост и гола душа. Всичко взимам, всичко давам. Половинчатост не приемам.
Готов ли си да прегръщаш буря?
Помисли.
Влезеш ли, няма излизане.
Вътре ли си?"

Валентина Йоргова



Тема Re: Много ли ми личи?нови [re: snowprincess]  
Автор Alleks (just a man)
Публикувано20.11.18 15:41



Принцеске имам молба! ай врътни ми и на мен един портрет, интересно ми е от страни как изглеждам ще съм ти задължен!



Тема Re: Положително и отрицателнонови [re: ShokoLada]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано20.11.18 17:59



Само ЧЕ, в твоя филм, водиш монолог..защото никой няма да играе по твоя сценарий..

Мислиш ли? Само се огледай...

Отдавна ми е станало тясно. Затова непрекъснато експериментирам със себе си и с другите, които са склонни да го направят. Опитвам се да разчупя рамките, да отида отвъд границите. Капан? Капанът е концепция, напъхвайки се в която ограниченият ум засилва вярата си в ограниченията и не вижда възможен изход. Практиката обаче показва, че от всяка видимо безизходна ситуация съществуват поне хиляда възможни изхода. Достатъчно е да оставиш настрана тази вяра и да видиш поне един.

Смисълът на живота е в удоволствието от абсолютната му безсмисленост.


Тема За всяка грешка има и прошканови [re: snowprincess]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано20.11.18 19:13



Явно неправилно съм разчел твърдението ти че рядко полудяваш като намек че аз го правя често (което никак не е далеч от истината, в един определен смисъл).

Безумен за мен означава да бъдеш неподваластен на заучените поведенчески модели на ума. Да си спонтанен, а не клиширан. Да реагираш на събитията, които средата ти поднася функционално, а не емоционално. Не че емоциите са нещо лошо - ни най-малко; но примерно когато сме попаднали в ситуация от която съществува риск да възникнат неблагоприятни за нас последици емоционалната реакция би могла да ги превърне в неизбежни, а функционалната изцяло да ги предотврати. Да бъдеш безумен за мен означава да живееш единствено сега, защото това е единственото време, в което изобщо може да се живее. Да, ама не! За ума сегашният момент е прекалено кратък, на него там му е тясно. Къде по- просторно е в миналото. А бъдещето... О Боже! Там е наистина необятно. Малък проблем - миналото е линейна последователност от спомени за безвъзратно отминали сегашни моменти, които колкото и да си спомняме и да превъртаме в мислите си в нито един от тях не можем да се върнем и да живеем отново; а бъдещето е непостижимо, защото когато настъпи който и да е конкретно набелязан момент от бъдещето, то той е СЕГА, а не ТОГАВА, КОГАТО... Да бъдеш безумен означава и да приемаш света такъв, какъвто е, без да го оценяваш и съдиш. Означава да имаш способността да го възприемаш директно, а не да го интерпретираш. Защото ние не живеем в реалност, а в интерпретацията на нещо, което изобщо не знаем какво всъщност е.

Та притеснението ми е - ако всичките тези насложени програми на ума по някакъв начин бъдат спрени, премахнати, изтрити, дали заедно с тях ще си отиде и нещо от това, което ни прави личности? Теориите за личността на двадесет и тримата известни психолози от учебника изобщо не ме устройват, защото всички се основават на материалистичния възглед за реалността, а аз съм много по-склонен да приема холографския, който просто облича езотериката в научна терминология. Освен това смесват концепциите за ум и съзнание, защото могат да приемат преходността на ума, но отричат възможността за съществуване на съзнание без материален носител. Затова са забъркали този качамак от съзнавано, лично несъзнавано, социално несъзнавано, биологично несъзнавано, его, личен аз, сексуалност и не знам какво още.

Много обемно стана. Готиката не ме привлича. Предпочитам емоции, които ме издигат, а не обратно.

.

Смисълът на живота е в удоволствието от абсолютната му безсмисленост.

Тема Re: За всяка грешка има и прошканови [re: Chromanin]  
Автор Infinitoid (Shadowchaser)
Публикувано20.11.18 20:48



Малка корекция:
Да бъдеш безумен означава и да приемаш света такъв, какъвто е, без да го оценяваш и съдиш. Означава да имаш способността да го възприемаш директно, а не да го интерпретираш. Защото ние не живеем в реалност, а в интерпретацията на нещо, което изобщо не знаем какво всъщност е.

Ти всъщност възприемаш света чрез сетивата си - така че, щеш не щеш го интерпретираш. Ако виждаше в УВ и чуваше радиовълни щеше да видиш и усетиш абсолютно различен свят.

Що се отнася до личноста - един път създадена тя си остава, както и да и махаш опита. Можеш да махнеш самата личност като убиеш мозъчната кора, но пък остават интересни неща базирани на интерневронните връзки в бялото тяло и останалите дялове в мозъка. Чел съм на времето интересни доклади от военни доктори - къде другаде освен на война има изобилие от опитен материал?



Може би...Едва ли...

Тема Re: Положително и отрицателнонови [re: Chromanin]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано21.11.18 09:01



Това правя от три дни, спряла съм и се оглеждам и това което виждам въобще не ми харесва.
Странно е, как съм се превърнала в това, от което винаги съм бягала, но явно доста хора са се постарали...
Хубаво е човек от време на време да поспре, да изключи външния свят и да види какво се случва с живота му, това ли е което иска и защо има разминаване.
Ума си е екстра, хайде стига толкова безумие!...
Отвъд границите е понятие на манипулаторите и гурутата, заиграващи се с емоциите и вярата на другите и трупащи дивиденти на техен гръб. Не можеш да прескочиш граница която има, на Земята материята е водеща, без материя-тяло, душата не може да живее тук..не може да чувства, не може да има преживявания.



Тема Re: За всяка грешка има и прошканови [re: Chromanin]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано21.11.18 09:06



Хроманин..езотериката да го духа!...заедно с всичките и разклонения и учения. Превърна хората в самовлюбени глупаци, тя трябва да се обяви за вредна и да се забрани..иначе ще унищожи човечеството, явно това е новата религия на Дявола..
Напълно сериозна съм!



Тема Re: За всяка грешка има и прошканови [re: ShokoLada]  
Автор Infinitoid (Shadowchaser)
Публикувано21.11.18 10:32



А за какво му е на Дявола религия? Нали така и така света е негов? Всички религии твърдят така



Може би...Едва ли...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.