Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:05 19.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Що е оръжие и има ли то почва у нас?нови  
Автор Infinitoid (Shadowchaser)
Публикувано01.11.18 20:40



Най-важното - оръжие е всичко с което може да нараните другите или себе си. Независимо дали е камък, химикалка, трабант, танк или чувал с азотен тор.

Оръжието няма разум или чуства. То не е живо. Няма самостоятелна воля за действие. Не може да се антропоморфизира. Винаги е виновен човекът стоящ зад неговото управление и използване.

Съществуват Автоматизирани Оръжейни Системи (АОС) като типични представители на това са американската Dead Runner (скрити подвижни ракетни установки в пустините им) и руската Мертвая Рука (Dead Hand - ядрени влакове и скрити автоматизирани ракетни шахти в Сибир и Арктика). Дори и те се подчиняват на контрола на човека - логиката и действието им са подчинени на строги критерии измислени от хората.

Кола в ръцете на пиян и друсан чалгар е много по-опасна от ненормалник с пистолет. Днес видях на бул. България в 16.40 някакъв малоумник играещ си със запален моторен трион и си спомних милите филмчета за Джейсън. Оръжие ли е моторният трион? И още как!

Така че, уважаеми клубари не обвинявайте оръжието. То е просто инструмент. Този, който е решил да убие ще намери начин. Да споменавам ли един етнос от мили и любвеобилни хора, които в знак на любов се бият по главите с брадви, сатъри, ножове и колове? Те оръжие ли са?



Колкото и невероятно или зловещо да звучи оръжеен бизнес винаги е имало и ще има. И не само защото е печеливш. Оръжието е продукт на човешката мисъл. Доста от нещата, първоначално въплътени в него после са отишли в гражданската промишленост. И така трябва.

За съжаление, винаги ще има едни хора дето ще искат да убиват други хора. И винаги ще има хора разработващи железарии, които бързо и ефективно да пращат други хора на оня свят. Но дори и най-запалените военолюбци са наясно, че животът в пуст свят, където храстите или остатъците от тях светят по вечерите не хубав. И хората трябва да узреят за мисълта, че оръжието има някаква степен над която е нездравословно да се преминава.

Това обаче не става с крясъци и манифестации - Забранете оръжието! Става с разумен подход, обяснение от ранна възраст в училище, водене по полигони и даване на възможност да подържиш оръжието, да стреляш с него и да видиш резултата. Да се убедиш, че натискането на спусъка е невъзвратимо действие и никакво съжалявам няма да го оправи. За съжаление у нас този подход не вирее. Навсякъде в образованието се е напълнило с истерични лели или възпитанички на някоя фондация, които като видят оръжиие и пълнят гащите. И прехвърлят цялата си истерия върху хората.

За автора - за първи път стрелял с пистолет в 6 клас. Беше Парабелум от царската армия още със стария герб на България. И оттам се започна - имах познат на брат ми, който беше шеф на ремонтен цех. До 8 клас бях опитал всичко от постолет Макаров, автомат Калашников, трите варианта на ПК, Драгунов (ходих със синина под окото две седмици). Върха на сладоледа беше тест на ремонтирано КПВ. От 400 метра това нещо направи дупка в троен ред тухли а варелите с вода просто не ги и забелязваше. В казармата опитах всичко без изтребител. Но пък на международно учение се накефих на стрелба от Ми-8 със всичко закачено на него. Сигурно така се е чуствал Мойсей и горящият храст

И не станах военолюбец. Не смятам, че споровете трябва да се разрешават с оръжие. Изпитвам респект пред него, тъй като прекрасно знам какъв ще бъде резултата от използването му. Маниак ли съм?

Само за сведение - в България ими няколкостотин хиляди ловджии. С пушки. Много по-опасни от пистолетите. Защо никой не иска тяхната забрана?

Може би...Едва ли...

Тема Re: Що е оръжие и има ли то почва у нас?нови [re: Infinitoid]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано02.11.18 09:56



Оръжие могат да носят само жени! Колкото и да е странно на пръв поглед, но аз досега не съм чула жена да убие някого заради ревност или каквото и да е. Излиза че жените въпреки емоциите си сме много по-стабилни психически.
А оръжие в един мирен свят е излишно..защото този мирен свят, хората живеят мирно и не очакват някой да ги гръмне, ей така щото е откачил.
Или всички ще имат или никой.
и не ми говори че оръжието е просто оръжие, то и атомната бомба е просто бомба..



Тема Re: Що е оръжие и има ли то почва у нас?нови [re: ShokoLada]  
Автор Infinitoid (Shadowchaser)
Публикувано02.11.18 11:18



Сексист-дискриминатор

Ти уби всичко детско в мен

Може би...Едва ли...

Тема Re: Що е оръжие и има ли то почва у нас?нови [re: Infinitoid]  
Автор Alice is (брилянтна 2 в 1)
Публикувано02.11.18 11:28






ad infinitum ...


Тема Re: Що е оръжие и има ли то почва у нас?нови [re: Alice is]  
Автор Infinitoid (Shadowchaser)
Публикувано02.11.18 11:32



Така де. Равноправие за всички!

Може би...Едва ли...


Тема Re: Що е оръжие и има ли то почва у нас?нови [re: Infinitoid]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано03.11.18 19:53



Ми не!..
Когато фактите говорят и Боговете мълчат...


Клише!..



Тема Re: Що е оръжие и има ли то почва у нас?нови [re: Infinitoid]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано04.11.18 18:21



В Щатите последните години се водеха ожесточени дебати дали правителството да разреши свободната продажба на оръжие.
Не знам в момента докъде са стигнали, но си спомням, че статистиката показва, че повече от половината американци притежават огнестрелно оръжие.
И се извършват страшно много убийства.
Полицията е безсилна.



Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема Re: Що е оръжие и има ли то почва у нас?нови [re: 1ombre]  
Автор Nuke Dukem (good)
Публикувано04.11.18 19:09



В Щатите... Полицията е безсилна.

Глупости. В САЩ полицията е могъща, и ако не се подчиняваш на нарежданията й, могат да те застрелят просто ей така.





Тема Re: Що е оръжие и има ли то почва у нас?нови [re: 1ombre]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано04.11.18 19:15



Омбре, оръжието е създадено на наранява или убива, само това е достатъчно да осъзнае човек..
Една жена и едно детенце си отидоха заради заигравката на някакъв психопат, който незнайно как има оръжие..
Натискането на спусъка е миг..последствията са за цял живот.



Тема Re: Що е оръжие и има ли то почва у нас?нови [re: ShokoLada]  
Автор Alleks (just a man)
Публикувано04.11.18 19:33



Не мислиш ли че оръжието не е за неуравновесени и с психични отклонения хора.
Аз като боравя с оръжие от 20 и няколко години да съм извършил някоя глупост.

пп. Оръжието се използва в всички армии по света.
Някой четох тук в темата стрелял ли или нещо такова с СВД драгунов, та имам въпрос
към него, има два вида муниции за СВД нека ми ги изброи?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.