Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:10 19.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема За несподелената любов...нови  
Автор Nuke Dukem (good)
Публикувано23.10.18 03:15



Пратих стихотворение на моята Дулсинея, въпреки че ме е блокирала във Фейсбук чата и не мога да й пиша от собствено име; направих го от друг профил.

Аз зная, че тя няма да обърне внимание на моята скромна личност, но го направих, защото в противен случай можеше и никога да не го прочете. Всъщност аз не съм сигурен дали то изобщо ще стигне до нея, но все пак го изпратих. Добавих още два куплета и сега поемата изглежда като така:

Влюбих се в теб и до краят си ще те обичам
ала в живота си ще спра ли някога да тичам
мила Мери, погледни ме, обикни ме
с твоята любов поне за миг дари ме

Прости ми този сладък грях,
че в очите ти Вселената видях.
Защо ми трябваше да те сънувам
и за обичта ти нежна да бленувам.

Ти от Света си по-очарователна,
прелестна, пленителна и обаятелна
омайна, удивително красива...
Като от приказките самодива.

Как да те спечеля аз не зная.
За теб аз мога само да мечтая.
Как искам да ми кажеш "Да!",
пък ако ще и после в ада да горя.

Ако можех Океанът да преплувам,
само за възможността да те целувам –
ни за миг не щях да се поколебая
защото ти си моят ключ към рая.

Моля те, не бъди жестока ти с мен,
аз съм просто един човек обикновен –
от твоята естествена красота заслепен
и от безкрайният ти интелект поразен.

Моля те, за теб ми нещо разкажи...
Нека нашето приятелство продължи.
Единственото на света което искам
е само един отговор от тебе искрен.

Тази седмица аз плаках много разглеждайки нейните снимки във Фейсбук и почти не съм спал. Засяда ми буца в гърлото и губя разсъдъка си, освен това в отчаяната си мъка често се случваше да отпускам главата върху бюрото – толкова съм жалък и безпомощен, даже мислех за самоубийство (което аз никога няма да направя).

Бях си помислил, че тя би могла да е жената от моите сънища, ала се оказа, че тя е нищо повече от една безчувствена медуза, която вкамени мен със студения си поглед и нейното ужасяващо безразличие.

Не знам как да постъпя със себе си, чувствам се изгубен в нищетата си. Наистина усещам, сякаш не искам да живея повече. Господи, толкова съм тъжен... Никога преди това не съм чувствал такова ужасно терзание към жена.

Мислите ли, че има някакъв, макар и минимален, шанс тя да би обърнала внимание на мен? Някой от вас чувствал ли е някога такава безподобна мъка?





Тема Re: За несподелената любов...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Infinitoid (Shadowchaser)
Публикувано23.10.18 09:11



Да ти е идвало наум да и напишеш писмо на ръка на хартия? С обратна разписка? Хиляди години хората са си писали така.

А за мъките и страданията вълшебна рецепта няма. И решение също. Ако обичаш още да ходиш при психоложка поговорете си за маниакална депресия и обсесивно-компулсивни разстройства. Но да знаеш, че и там решение няма



Можеш да говориш на кучето - то ще те разбере но освен собствената си любов няма какво друго да ти предложи

Не мисля, че някой може да ти предложи работещ съвет понеже никой не те познава. Моето лично предложение е - иди на хижа Синаница в Пирин и постой няколко дена сам там. През деня ходи по върховете и около езерото а вечер страдай в гордо усамотение. Пиши стихове, плачи, бий си главата в стената ( е хубаво е преди това да сложиш две-три възглавници на стената), страдай и кълни съдбата, себе си, дулцинеята и студените и безсърдечни богове.

Ако и това не помогне - кажи ще ти измисля нещо друго

Може би...Едва ли...

Тема Re: За несподелената любов...нови [re: Infinitoid]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано23.10.18 10:25



Да ти е идвало наум да и напишеш писмо на ръка на хартия? С обратна разписка? - Малей, недей така :-). Сега така пишат данъчните, ще се ошашка мацката



Това с хижата е готино!

Всичко, което виждате в мен, не е мое-ваше е. Мое е това, което виждам във вас! Ерих М.Ремарк

Тема Re: За несподелената любов...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано23.10.18 10:27



Това с другият профил си е гадно, даже подличко

Любов, като твоята е плашеща и няма да има взаимност!

Всичко, което виждате в мен, не е мое-ваше е. Мое е това, което виждам във вас! Ерих М.Ремарк

Тема О, Боже!нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано23.10.18 13:06



Любовта не е разменна монета. Любовта се дарява безусловно и изцяло, не се споделя. Можеш да споделиш чаша хубаво вино, прекрасен миг, прегръдка... и ей такива неща, дребни на вид, но подхранващи жаждата ни за живот. Любовта просто протича през теб, ти си само проводник. Тя идва от Бог и се връща при Него. Дано разбираш това.

Ако очакваш отплата за любовта си никога няма да разбереш какво тя всъщност е.

От това, което прочетох, останах с впечатлението, че ти всъщност си влюбен, а не обичаш. Има сериозна разлика, но тя е в сферата на езотеричното, което ти категорично отричаш

Ако във влюбването си не получаваш взаимност, значи или си се влюбил в грешния човек, или в престараването си да привлечеш вниманието му си създал у него грешна представа за себе си. Отпусни се и следвай потока.

Не е лесно, но в никакъв случай не е невъзможно.

Тема Re: За несподелената любов...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано23.10.18 13:25



Няма несподелена любов. Има маниакалност и заблуди.
От опит научих, че ако нещо упорито не се получава, то затова си има причина и не трябва да насилвам нещата. Защото, когато после се получат, винаги съжалявам. Господ си знае работата. Не се набутвай там, където не трябва. Поне аз когато го направя, не съм щастлива.


Редактирано от Luchezara на 23.10.18 13:26.



Тема Re: За несподелената любов...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Alice is (брилянтна 2 в 1)
Публикувано23.10.18 14:54



Ако е за онази датчанката и вече те е блокирала някъде, то е безнадеждно. Търси друга.

ad infinitum ...


Тема Re: За несподелената любов...нови [re: Alice is]  
Автор Infinitoid (Shadowchaser)
Публикувано23.10.18 15:02



Ако е датчанка трябва да е Офелия. А Нюк ще е Хамлет

Но по-добре да не е, че и в двата случая нещата завършват зле.

Може би...Едва ли...

Тема Re: За несподелената любов...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор expat ()
Публикувано23.10.18 17:10



Още не си готов за любов. Трябва да пораснеш и узрееш.



Тема Re: За несподелената любов...нови [re: Luchezara]  
Автор blue jewel ()
Публикувано23.10.18 17:16



Това ми звучи доста мъдро.
То наистина често човек си мисли, че е влюбен, а всъщност е вманиачен по някого, издига го на пиедестал и си го представя като нещо съвършено, което не е. Един вид лудост заради бушуващи хормони.
А и дори да им се получат нещата, въобще не е гаранция, че ще си паснат като характери, че ще са щастливи заедно и ще се обичат вечно. Наистина влюбването не е нищо повече от заблуда. Щом им мине първоначалната еуфория, много неподозирани и не толкова приятни неща ще излязат наяве и доста двойки не издържат и се разделят.
Друго нещо е любовта между хора, които се познават добре и са си паснали във всеки един начин. Тя е истинска и трайна. Но при колко ли я има?...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.