Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:20 23.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Усмивкатанови [re: 1ombre]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано20.10.18 20:16



Е че анархията е най-подредения строй..какъв ти е проблема?
Или ти трябва остен..за да вървиш нанякъде..





Тема Re: Усмивкатанови [re: ShokoLada]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано21.10.18 17:30



Е че анархията е най-подредения строй..какъв ти е проблема?
Или ти трябва остен..за да вървиш нанякъде..


Ако анархията беше "най-подредения строй" БГ щеше да е на първо място в Европа. Тя е на последно и има масово гладуване и престъпност и мизерия.
Норвегия е на първо място в света в класацията "Най-добра страна за живеене"
На 1 място поради това че има законност и ред и всички ги респектират и спазват.
Един пример само:
Пешеходните пътеки се спазват стриктно от хората с коли и ако си на тротоара обърнат към пътеката но още не си я наближил и колите спират и те изчакват.
Дори и да си на баир. Цял бус препълнен с пътници спира на баира за да минеш ТИ.

Това е само един прост пример.
В БГ има маса убийства от коли на пешеходни пътеки......



Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема Re: Усмивкатанови [re: 1ombre]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.10.18 22:16



кога последно ти си се усмихвал?



натрапваш някакво маймуняче ->
скоро усмихнал ли си се на нещо? и то от сърце, с благост, каквато обикновено е присъща на по-възрастните хора, защото мъдростта, до която са достигнали им дава спокойствие и доброта



Тема Re: Усмивкатанови [re: 1ombre]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано22.10.18 10:44



В България не е анархия..имаме си и управляващи и парламент..ии органи на реда, които май само пречат..
Анархията е строй на самодисциплина...не ми трябва някой да ми казва какво да правя...
Норвегия..може да е с най-добър стандарт, но не винаги стандарта определя..усмивката..
Не бих живяла в Норвегия...ако ще и палати да ми подаряват..
А не ми говори за пешеходни пътеки..като овцете са в София..как си вървят и зяпат по тел. и ръгнат да пресичат..извинявай ама това, че някъде има предимство не значи че има собственост на шосето, където се движат коли...всичко си е до човека..



Тема Споко, не съм се обидилнови [re: Alleks]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано22.10.18 23:39



В този свят нищо не е лично, лично го приема егото. Това, върху което се нахвърли е извадки от книга. Някой я е написал, някой е поел финансовия риск и я е публикувал, някой я продава и дори явно има и такива, които я купуват. Тази книга стигна и до мен и ми хареса; и аз пожелах да я споделя с вас, защото реших, че може евентуално на някого също да хареса. Това че ти не я харесваш по никакъв начин не я променя, нито ме засяга. Спокойно можеш да коментираш вчерашния мач.

Не е лесно, но в никакъв случай не е невъзможно.


Тема Милион и една лъжинови [re: 1ombre]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано23.10.18 00:25



Човече, избягал си от комунизма в България, но не си избягал от комунизма в главата си. Точно комунистическите ментори набиваха в главите ни представата, че анархията е нещо страшно, хаос и беззаконие, ужас някакъв невъобразим. Всъщност анархията е отказ от иституции. Анархия може да си позволи единствено общество (или общност) съставено от високо осъзнати индивиди, които в своето социално поведение се ръководят не от наложени правила, а от съображенията 1) това, което вършат да бъде полезно за тях самите и другите около тях; и 2) да не вредят на никого по никакъв начин. Точно анархията е съвършеното обществено устройство, но за жалост човечеството не е дорасло...

И защо си мислим, че институциите, които сами създаваме са нещо добро? Даваш за пример поведението на водачите в Норвегия на пешеходна пътека. Това че го правят е похвално. Но ЗАЩО го правят? Защото осъзнават необходимостта от подобно поведение? Защото в никакъв случай не биха искали да причинят на някого вреда? Или май по-скоро защото не биха искали да плащат глобите, а? Я ни разкажи какво се случва в Норвегия с децата, попаднали в "Барневарн". Нали това е държавна институция?! Нали държавна институция, наречена "Народен съд" (народен???) е избила над 6200 души в противоречие с действащата тогава Конституция и закони? Нали пак държавни институции в Съветския Съюз по време на сталинистките репресии са избили повече народ от жертвите през ВСВ? Този начин на налагане на ред ли харесваме? Нормално ли е да избираме цървул и гуменка да управляват държава?

Баси!... Искам си анархията.

Не е лесно, но в никакъв случай не е невъзможно.


Тема Re: Хмммм...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано23.10.18 00:49



Това е официалната версия. Защо да вярваме че е вярна? Ако търсиш истини, погледни

. И нека твоят собствен критичен филтър ти подскаже кое доколко е вярно.

Не е лесно, но в никакъв случай не е невъзможно.

Тема Re: Милион и една лъжинови [re: Chromanin]  
Автор Nuke Dukem (good)
Публикувано23.10.18 01:28



Анархизмът като идея, е утопия, а в реалния живот носи хаос и беззаконие; аз мисля, че анархията в България беше през периода на 90-те и ранните 2000-ни, когато имаше режим на тока, храна с купони и километрични опашки за бензин, да не забравяме протестите в София и взривяването на мавзолея.





Тема Re: Хмммм...нови [re: Chromanin]  
Автор Nuke Dukem (good)
Публикувано23.10.18 02:55



Не обичам да чета подобни статии, защото ги намирам твърде ирационални за моя вкус, освен това аз не вярвам в паралелни реалности, но оценявам онова, че е написана граматически коректно.

Личното ми мнение е, че подобни статии водят до заблуди и илюзии относно реалността, и се пишат от шарлатани (надявам се аз не обиждам никого с това); то донякъде ми напомня на

мнение.

Когато търся истини, аз чета в английската уикипедия, понеже там има единствено факти там и статиите са обикновено по-подробни от българските.

Искаш ли да прочетеш малко езотерика? Ето...

Определението за тази дума в моя речник е

"only taught to or understood by members of a special group"

и може да се преведе по два различни начина:

Първият и класически превод е

"само преподавано на или разбирано от членове на специална група"

, но може да се преведе и като

"само преподавах на или разбирах от членове на специална група"

, понеже думите "taught"и "understood" могат да се ползват не само в третото лице, но също така и в първо лице.





Тема Вярно енови [re: Nuke Dukem]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано23.10.18 12:47



че е утопия, защото (както вече споменах) човечеството не е дорасло за подобно обществено устройство като личностно от една и обществено съзнание от друга страна. С един-двама дорасли на хиляда недорасли няма как обществото да бъде променено. Въпреки всичко в историята на цивилизацията са познати анархични (в най-чистия си вид) общества, съществували в малки изолирани племенни групи, в които всички членове от най-ранна възраст са възпитавани доброволно да спазват неписаните човешки закони, и те са функционирали успешно до контакта си с т.н. "европейски цивилизационен модел". Т.е утопия, утопия, но не чак толкова...

В останалото обаче според мен грешиш, защото и ти хлътваш в клишетата. Анархия означава пълна липса на институции. В споменатите периоди България имаше "легитимно" излъчени институции, които дори бяха международно признати. Проблемите които споменаваш бяха предизвикани не от липсата на държавност, а от това, че тя функционираше (и все още продължава) не в интерес на обществото, а в интерес на някакви тайнствени задкулисни фигури като например #КОЙ?, който предложи Шиши за шеф на ДАНС. Налице е мафиотизация на държавата. Политическата каста е организирана престъпна група, която води хибридна война срещу собствения си народ с цел оставане на власт. Такива хора ли искаме да ни налагат правилата, съгласно които да живеем?

ПОМИСЛЕТЕ!

Не е лесно, но в никакъв случай не е невъзможно.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.