Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:06 08.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: О, времена..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Infinitoid (Shadowchaser)
Публикувано01.10.18 10:04



Страха от старостта и смърта ни е набутана от християнството. Хайде вярващи дарявайте щедро на църквата иначе ще страдате и на оня свят дяволите ще ви мъчат! Всички религии преди християнството са култивирали уважение и разбиране към смъртта. Да напомням ли висящия навсякъде в Рим надпис по времето на империята - Memento Mori? А египтяните а будизма? Няма нищо неестествено в това да се остарее и умре. А да се правиш на изненадан и да се тръшкаш си е живо лицемерие. В моя род по бащина линия всички до прадядо ми са умрели от инфаркт. Всяко поколение сваля границата с 8-10 години. Последен така си замина брат ми - спортист, не пиещ, не пушещ, маратонец, триатлонец и пр. Така че, на кой каквото му е писано. След няколко години аз съм наред



Може би...Едва ли...

Тема Dance me to...?нови [re: ShokoLada]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано01.10.18 10:56





Не е лесно, но в никакъв случай не е невъзможно.

Тема Re: Dance me to...?нови [re: Chromanin]  
Автор Alleks (just a man)
Публикувано01.10.18 11:01



Искат сериозни мъже не щат мухъли





Тема Re: О, времена..нови [re: dama spatia]  
Автор Nuke Dukem (mathematikoi)
Публикувано01.10.18 12:00



Да, вярно е, освен това в горния постинг трябваше да напиша "...и да се приберем начаса", вместо "...и да се приберем на часа".





Тема Re: О, времена..нови [re: ShokoLada]  
Автор blue jewel ()
Публикувано01.10.18 12:31



През 20-те мислех да завърша образованието си и да създам семейство.
През 30-те мислех предимно за кариерата си. Външният вид - никога чак толкова не съм се вглеждала в него, но това не значи, че съм се запуснала, де.
През 40-те - ще видим, тъкмо на границата съм в момента.



Тема Re: О, времена..нови [re: Infinitoid]  
Автор Nuke Dukem (mathematikoi)
Публикувано01.10.18 12:57



Да, бях забравил фразата Memento Мори – благодаря за напомнянето. Мисля, че няма да си отидеш толкова скоро; в края на краищата ти поддържаш висок социално-икономически статус и ходиш редовно на лекар, нали? Това обикновено корелира с дълга продължителност на живота.

Както и да е. Не съм искал да развалям настроението на драгият читател с размишления относно смъртта, това е прекалено тежка тема.

Аз лично искам да я посрещна с достойнство. Поздрави:



Прибира се Змей Горянин вечерта, а жена му още от прага:
- Ти пак си бил в кръчмата и си пил! Я ми дъхни!
В общи линии, глупава, нелепа смърт.








Тема Re: О, времена..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blue jewel ()
Публикувано01.10.18 12:58



Е, и каква е целта на това? Какво искаш да ни кажеш? Аз точно така го разбирам "нищо няма смисъл, така или иначе ще умрем". Мерси, че ми го припомни.



Тема Re: О, времена..нови [re: blue jewel]  
Автор Nuke Dukem (mathematikoi)
Публикувано01.10.18 13:01



Аз лично намирам смисъл в живота си – интересно ми е какво ще се случи утре, така да се каже.





Тема Re: О, времена..нови [re: ShokoLada]  
Автор blue jewel ()
Публикувано01.10.18 13:01



Тогава семейство, па деца и някак не разполага с времето..поне при мен беше така де..

И при мен е така в момента.



Тема Re: Dance me to...?нови [re: Alleks]  
Автор blue jewel ()
Публикувано01.10.18 13:01



Аа, и това, да.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.