Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:52 13.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Зло vs Добронови [re: Munyta]  
Автор BezsynnaМодератор (Гераскова)
Публикувано11.09.18 12:49



Устоявам!
Злато търси победа, надмощие, да унищожи, смачка, прегази.
Унижение и поражение за злото е когато не може да те пречупи.



Тема Re: Зло vs Добронови [re: Bezsynna]  
Автор Munyta ()
Публикувано11.09.18 13:00



Подсказваш ми, че
Злото се стреми да те ползва и употребява за негови си цели.
Да те сдъвче и изплюе.



Тема Re: Зло vs Добронови [re: Munyta]  
Автор Inifiniti (Shadowchaser)
Публикувано11.09.18 13:23



Забавно четива за доброто и злото:



Отдавна мисля да пусна нещо за правещите добро и колко е лесно да станеш догматик и оттам фанатик. Другата седмица може би

Може би...Едва ли...

Тема Re: Зло vs Добронови [re: Munyta]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано11.09.18 13:51



всемирното зло кое е
да успяваме да се справяме поне с проявите, на които се натъкваме,
а и самите да не осъществяваме зли намерения - пак е нещо



Тема Re: Зло vs Добронови [re: Inifiniti]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано11.09.18 14:42



за правещите добро
А какво значи..правещите добро?



Тема Re: Зло vs Добронови [re: Inifiniti]  
Автор Alleks (минаващ)
Публикувано11.09.18 15:06



Пише фантастика, а и не ми се чете нещо което съм го видял реално в бившия СССР.
Всички виойни се печелят от фанатици' по точно от хора които са повярвали в себе си и че могат да спечелят!
Адреаналина е страшно оръжие...
Съжалявам от телефон пиша измъчих се, мога и още!





Тема Re: Зло vs Добронови [re: holi_day]  
Автор Munyta ()
Публикувано11.09.18 15:19



Отсъствието на зло - дали автоматично е добро ?

И тогава как ще се впише поговорката "Всяко зло за добро"
Офф, объркана съм.
Трябва ли злото да се подминава или да се осветява ?
Хамлет ряпа да яде





Тема Re: Зло vs Добронови [re: Munyta]  
Автор BezsynnaМодератор (Гераскова)
Публикувано11.09.18 15:27



Тук се сещам - "за да победи злото, е достатъчно добрите хора да не правят нищо".

Не бива да се подминава, може да не може да се победи, но поне да се освети.



Тема Re: Зло vs Добронови [re: ShokoLada]  
Автор Inifiniti (Shadowchaser)
Публикувано11.09.18 16:29



Означава правещите това, което смятат за "добро". И което не винаги е смятано от другите за такова. Често вършенето на "добро" опира до малко или повече насилствени методи. И е лесно човек да се подхлъзне по наклона - аз го правя за добро значи съм прав.

Наблюдавал съм доста семейни проблеми завършващи с трагедии - от правене на "добро" и понеже "така трябва".

А правещи "добро" колкото искаш. От тези, които ми обясняват, че не трябва да ям месо, че трябва да съчуствам на наркоманите и педалите и да не се муся, че от моите данъци се храни и лекува тая паплач, от тези които ми обясняват, че циганите понеже такъв им е етноса не желаят да работят и краденето, убиването за глупости, изнасилването на малки деца и раждане на по 12 години са нормални неща и аз трябва да ги подържам морално и материално и т.н.

Списъка може да е много дълъг. Фанатични вегани, джендъри и привърженици на "демокрацията" колкото щеш. Ще завърша с една случка отпреди доста години в Столипиново. Надъхана американка от USAID влязла там да се увери как жестоките българи мъчат бедните цигани. По невероятно стечение на обстоятелствата, патрул гонещ някакъв крадец внезапно налетял на забавната ситуация. Американката вече изяла няколко шамара и бушонирана, била просната по корем без бельо и приготвена за консумация

Естествено веднага се разбягали и патрула я прибрал преди да бъде добре употребена от младо и старо. Разкараха я след два дена от България с изричната забрана дума да не е обелила. Протокола от МВР също направил крачка. Няма да разваляме реномето на хранилката на куп фондации и НП О-та я

Може би...Едва ли...

Тема Re: Зло vs Добронови [re: Alleks]  
Автор Inifiniti (Shadowchaser)
Публикувано11.09.18 16:33



Случайно да прочете кой е автора? А в бившия СССР и аз съм бил. Позарови се в историята на САЩ и виж какво са направили с индианците и японците по време на втората световна война. И това в страната на "демокрацията"



Може би...Едва ли...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.