Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:24 30.04.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Да споделя..  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано20.08.18 18:12



Днес видях урок по човечност от животинка..
В къщи имаме две котки..мама Маца и малкия Драго. Навън са, но ги храня и се грижа за тях. Та! Изневиделица се появи друго малко коте с размерите на Драго, но то трепереше, виждаше се че му е непознато. Мама Маца отиде до него, облиза го, нахрани го, все едно е нейно. На Драго всичко му е игра и започна веднага да го закача. Обърканото малко гостенче се насмете и падна от перваза на прозореца. Тъкмо излитах да го спасявам и видях как Драго отиде до него и му показа как да се качи пак горе.
Замислих се, възможно ли е животинките да са станали по-хора от нас?

пп А сега е царство...двете малки играят, а мама е легнала и ги гледа..: ) а пък аз от страни им се радвам..



Тема Re: Да споделя..нови [re: ShokoLada]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано20.08.18 18:20



Ей, някой нещо нормално да сподели

То, тук всеки си има посока, коя от коя по - налудничава

П.П. Ще ти съсипя тема, ама ... нямам котки, никакви животни нямам

Всичко, което виждате в мен, не е мое-ваше е. Мое е това, което виждам във вас! Ерих М.Ремарк

Тема Re: Да споделя..нови [re: ShokoLada]  
Автор tirtirlin (стар клубар)
Публикувано20.08.18 18:32



Добротата не може да помогне да еволюира един вид само от добряци, ще се задушат в съня си от добротата си.

ОтворИ един учебник по история,- лошите и злите движат историята, добрите са само масовка.

Че аз ако съм добър, как ще разбера добър ли съм, или просто балама.





Тема Re: Да споделя..нови [re: Ludo2]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано20.08.18 18:35



Ооо аз искам да имам много животинки..и живот и здраве като остарея ще си направя частен резерват с лечебница за малки и болни животинки. Това ми е мечтата...: )
А знаеш ли колко са готини..малкото мисля да го кръстя Мария..а ако е мъжко става Марин..нали и сега котарака ми носи вай-мъжкото име Магдален..щото беше Магдалена..ама той някакъв мъжкар се извъди та почти не го виждам, дойде наяде се, може и да преспи малко и навън..да се бие с котараците...
Абе общуването с животинки си е чиста емоция..там всичко е истинско..





Тема Re: Да споделя..нови [re: ShokoLada]  
Автор Nuke Dukem (влюбен)
Публикувано20.08.18 18:35



Днес ги преброих – имаме точно 9 котета пред блока. Някои са оранжеви, други са черни, трети са шарени. Леля Зорка се грижи за тях много добре. Тя е завършила ХТИ.





Тема Re: Да споделя..нови [re: ShokoLada]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.08.18 18:44



не мисля, че хората се грижим по-малко едни за други
в темата ти става въпрос за грижа към по-малък
това си е отделна тема от грижата изобщо към друго /човешко/ същество
обикновено към малките се проявява дори прекалено обгрижване
някак ни е заложено да предизвикват у по-големите грижа и обич, да показваме, да учим, да предадем някакъв наш си опит
винаги децата са мила гледка, лесно се разнежваме само от вида им
даже много от децата са прекалено разлигавени от повече внимание в неправилна посока. примерно нещо да се купи, а не да се поиграе или говори с детето

трудното е с грижата към по-възрастните

онзи ден чаках в болницата да анулират болничния ми, понеже бяха сгрешили местоработата ми, та... докато издадат нов, една жена буквално ми се свлече в ръцете - припадна от хипогликимия. едва я замъкнах на 1 пейка, развиках се "на една жена й стана лошо" - без да мога да позная гласа си. друга жена й помогна, като й изсипа пакетче захар в устата, дотърчаха доктори, биха й венозно глюкоза и с количка я откараха... нищо работа... за около 5 мин, но още съм в стрес... както си чаках права в коридора и витаех някъде си, чух само как каза зад мен "какво става? земетресение ли има? защо всичко се люлее така?", обърнах се, вече се свличаше
сега си спомних, че една докторка й махна слънчевите очила и каза - не ти трябват тези очила сега
добре, че не работя такава работа,
въпреки, че имаше насмешка в думите й за очилата, в крайна сметка има характер и хладнокръвие бързо и адекватно да реагира в такива ситуации
аз съм като треперушка
нищо и никакво ме стресира



Тема Re: Да споделя..нови [re: tirtirlin]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано20.08.18 18:45



Тинтири..аз не знам това дали е доброта..по-скоро е инстинкт да помощ..подкрепа..на малък и слаб..нямам идея.
Добър, лош, зъл..това е някаква рамка за хората..един човек е всякакъв, зависи от битието, от доста фактори, дори и от това кой какво изкарва и провокира в него.
Добър според кого?..: ) Знаеш ли днес се замислих..кой и какъв е човека, това което другите виждат в него или това което той смята за себе си? Другите виждат различни неща в зависимост от това което искат да видят, а човек е всякакъв..и с това замислянето ми приключи..: )



Тема Re: Да споделя..нови [re: tirtirlin]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.08.18 18:45



е, ти си от всичко по много, Баш Майсторе!





Тема Re: Да споделя..нови [re: ShokoLada]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано20.08.18 18:45



След шнауцера ми Дарма, не искам никакво друго животно!

Всичко, което виждате в мен, не е мое-ваше е. Мое е това, което виждам във вас! Ерих М.Ремарк


Тема Re: Да споделя..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано20.08.18 18:54



При мен са две..ама това се появи от нищото..та може и още да дойдат...нямам идея.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.