Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:46 05.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Въпрос:нови [re: blood2]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано07.08.18 11:51



Тоест поведението ми е инфантилно, а външният вид – като на почти старец?





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blood2 ()
Публикувано07.08.18 11:53



Ти си мислиш, че си на 20 години и ще станеш по-красив от преди. Няма значение външният вид за хора, които и на 70 години само защото са били малко по-силни се мислят за 20 годишни, а и за деца.

Погледни физиономиите на хората. Погледни на какви се правят на улицата. Можеш ли да разбереш, че са много по-стари на отколкото се правят. А се мислят за деца.

И онази твоята любима най-вероятно е инфантилна и се мисли за дете.

Редактирано от blood2 на 07.08.18 11:54.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blood2 ()
Публикувано07.08.18 11:56



Демончетата ми го казаха и това. Според науката човешкият мозък така е направен, че дори да се погледне в огледалото да не забележи, че остарява всеки ден, дори да не забележи, че вече е старец.

Забеляза ли, че си стар над 30, значи може да се каже, че не се мислиш само за дете, а и за такъв на 20 години.



Тема Re: Въпрос:нови [re: blood2]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано07.08.18 11:57



Тя никога няма да ти помогне да се чувстваш както ти искаш.

Благодаря ти за твоето окуражаване... не никак.

Мой Бог не да се влюбиш и да потърсиш съвет от мен. Ще ти кажа, че имаш детско поведение и изглеждаш като старец във външен вид.





Тема Re: Въпрос:нови [re: blood2]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано07.08.18 12:11



В отговор на:

Ти си мислиш, че си на 20 години и ще станеш по-красив от преди.




Не, аз не мисля това.

В отговор на:

Погледни физиономиите на хората. Погледни на какви се правят на улицата.




Гледам ги всеки ден – млади, красиви и щастливи хора.

В отговор на:

И онази твоята любима най-вероятно е инфантилна и се мисли за дете.




Тя тя е не и ти си оценил вероятността онова тя тя да е такава – грешно.

Кажи ми, в чекмедже с 10 чорапа, два от които са сини, два, червени, и останалите са бели – каква е вероятността да изтеглиш два еднакви по цвят чорапа?





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blood2 ()
Публикувано07.08.18 12:14



Млади, красиви и щастливи деца. Но децата не помагат, нито се вълнуват от чувствата на другите.

Не мислиш ли, че съм прекалено стар за математически задачи, след като не съм математик. Няма защо да ми задаваш такива въпроси.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор tirtirlin (стар клубар)
Публикувано07.08.18 13:26



Гледай на жените с превъзходство, нека жена да ти обясни що.



Тема Re: Въпрос:нови [re: blood2]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано07.08.18 13:57



В отговор на:

Не мислиш ли, че съм прекалено стар за математически задачи,




Не, аз не мисля това.

Съществуват три различни варианта, вероятностите на които ние ще изчислим поотделно и накрая ще сумираме трите различни вероятности.

Вариант А: Вадим чифт сини чорапи.

Има общо 10 чорапа, два от които са сини. По този начин вероятността първият да е син, е 2/10 = 1/5 (20%), след което остават 9 чорапа останали в чекмеджето (5 бели, един син и два червени). Следователно, вероятността за изтеглянето на два поредни сини чорапа е 1/9. Значи вероятността да изтеглим чифт сини чорапи е 1/5*1/9 = 1/45 – 2.222(2)%

Вариант Б: Вадим чифт червени чорапи.

Понеже броят на сините и червените е един и същ, значи тази вероятност е също 1/45 – 2.222(2)%

Вариант В: Вадим чифт бели чорапи.

От всички 10 чорапа, 6 са бели. Значи вероятността първият да е бял, е 6/10 = 3/5 (60%). Приемайки, че първият изтеглен е бял, това означава в чекмеджето да останат общо 9 чорапа (5 бели, два червени и два сини). По този начин вероятността вторият изтеглен чорап да е също бял, е 5/9. Тоест – вероятността да извадим 2 поредни бели чорапа е 3/5*5/9 = 15/45, което опростява до 1/3 или 33.33(3)%.

В края на краищата, сумата от трите вероятности дава вероятността от изтеглянето на два идентични чорапа последователно – 1/45 + 1/45 + 15/45 = 17/45, тоест 37.77(7)%

Значи, ако в едно чекмедже има 10 чорапа, два от които сини, два, червени, и останалите 6, бели – вероятността да изтеглим последователно чифт еднакви чорапи с първите две тегления е 17/45, което е приблизително 37.77(7)%..

Поздрави:







Тема Re: Въпрос:нови [re: tirtirlin]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано07.08.18 13:57



Знам, Тиртирлин, знам... Благодаря ти за напомнянето.





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Alice is (информирана)
Публикувано07.08.18 14:28



Разговарял ли си с нея? И изобщо близо ли е до теб? Да не е на другия край на земята

ad infinitum ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.