Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:15 05.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Леле! Сега осъзнахнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано02.08.18 23:06



Зависи. И двамата от бившите ми шефове са успешни бизнесмени, но не са шарлатани.







Тема Re: От клик на..кликнови [re: ShokoLada]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано02.08.18 23:27



Накратко – най-често ползваната практика която се базира на факти и е насочена към подобряване на умственото здраве.

Води се от опитни научни изследвания и се фокусира върху развиването на лични стратегии за справяне с текущите проблеми и промяна на безполезните мисли, вярвания, становища и отношения. В началото се е ползвала за справяне с депресията, сега се ползва за много видове умствени състояния, например за тревоги, безспокойство, угриженост, страхове и опасения.

В общи линии – най-доброто, което би могла да поискаш от един психолог.

Принципите и убежденията на поведенческата терапия могат да се изобразят схематично по следния начин:









Тема Re: От клик на..кликнови [re: Nuke Dukem]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.08.18 23:45



психологът ти има ли сертификат за когнитивно поведенчески психотерапевт?
не можеш да искаш това от психолог, защото не се изучава в университета
трябва допълнително обучение за терапевт, използващ методите на дадена школа



Тема Re: От клик на..кликнови [re: snowprincess]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано03.08.18 10:00



Честно казано не знам, ще попитам.





Тема Re: От клик на..кликнови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано03.08.18 11:24



Ми това нищо не ми говори, по принцип се пазя от този вид лечение и лекари, смятам че човек сам може да се справи, е вярно повече време, повече търпение и желание, но може.
На мен психолозите са ми като врачките...но не ги отричам де, щом хората ги ползват.
А и точно тук няма да опитам, за да разбера...: )))



Тема Re: От клик на..кликнови [re: ShokoLada]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано03.08.18 11:40



На мен психолозите са ми като врачките

Права си... Минус това, че врачките са шарлатани.







Тема Re: От клик на..кликнови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано04.08.18 16:25



Ми целта е една...външна намеса за моделиране на поведение...и натрапване на мисли..
Но това погледнато отстрани..



Тема Re: От клик на..кликнови [re: ShokoLada]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано05.08.18 01:16



Целта е една, но методите са различни. Има разлика между истинският учен и често срещаният шарлатан. Някои дори лекуват тумори с разни гъби, което е отвратително и напълно научно необосновано.





Тема Re: От клик на..кликнови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано05.08.18 11:00



Щом целта е една, какво значение има метода, ако тя е изпълнена/целта/. А защо смяташ че науката не е шарлатанство? Погледни назад, колко пъти се е променяла и ще се променя, това не е ли факт за заблуда?



Тема Re: От клик на..кликнови [re: ShokoLada]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано05.08.18 12:57



Точно това е, че методите на шарлатаните не постигат целта за която претендират да работят.

В отговор на:

А защо смяташ че науката не е шарлатанство?




Защото понятията "наука" и "шарлатанство" имат строго определени значения, които, за съжаление, вероятно може би ти все още не си преглеждала или обсъждала с някого....

Ето определението за наука:



Обърни внимание на определението три а:

knowledge or a system of knowledge covering general truths or the operation of general laws especially as obtained and tested through scientific method

Ето и определението за шарлатан също:



Погледни към определение едно:

Charlatans harming their patients with dubious procedures.

То е безсмислено да обсъждаш с мен смисълът от леенето на куршум например. Понеже вдишването на оловни пара, както и заблудата на малки деца (и пораснали нагоре за за онова материя), е вредно.

В отговор на:

Погледни назад, колко пъти се е променяла и ще се променя, това не е ли факт за заблуда?




Гледам назад и не виждам заблуди (изключваме Джон Наш да речем, макар че той все пак е допринесъл с с неговата игрова теория въпреки своите истински клинични заблуди). Науката не просто се променя, тя се натрупва. Възможно е учени да са имали грешни вярвания в миналото, но те са допринесли за сегашното състояние на просперитет на човечеството.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.