Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:05 05.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: От клик на..кликнови [re: ShokoLada]  
Автор BezsynnaМодератор (Гераскова)
Публикувано28.07.18 23:04



Кхъх бе, аз за СВЯТ ти приказвам, ти за едни мравки по топче скала ми говориш.





Тема Re: От клик на..кликнови [re: Bezsynna]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано28.07.18 23:13







Тема Re: От клик на..кликнови [re: Bezsynna]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано29.07.18 10:09



Ми Светът е устроен от хората, а аз точно за взаимоотношенията между тях говоря.
Добро утро!





Тема Re: От клик на..кликнови [re: Alice in]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано29.07.18 10:22



Ми според мен алтернатива винаги е имало и ще има, въпросът е до каква степен може да се облегне на нея.
На мен вече ми стана безинтересно..два дни се рових и доста неща изчетох, но в крайна сметка, кой както иска, макар че тези хора - врачки, секти и т.н нанасят огромни поразии.



Тема Re: От клик на..кликнови [re: ShokoLada]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано29.07.18 14:43



Това е отчаянието на народа. Иначе и на мен са ми ляли куршум веднъж, но не вярвам. Вярвам на психолозите, когато провеждат поведенческа терапия.



Тема Re: От клик на..кликнови [re: Nuke Dukem]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано29.07.18 15:34



Леенето на куршум, е бабин лек / цяр/ или , ако щеш го наречи народна медицина. И помага





Тема Re: От клик на..кликнови [re: Nuke Dukem]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано29.07.18 16:08



в баенето и леенето на куршум има някаква магия
по едно време се попълваха едни формуляри за ЮНЕСКО - живи човешки съкровища
и там се посочваха такива хора, освен занаятчиитекато дърворезбари, тъкачи и прочие, си имаше графи за знахари и билкари, баячки и врачки, чакракчии...



от личния ми опит
като бях в 6-ти или 7-ми клас на село видях змия и така се изплаших, че почнах да се стряскам на сън и да се напикавам
заведоха ме да ми пребае 1 бабка и край със стрясканията и напикаванията
едва ли на 13г. съм мислила това дали са поверия, предразсъдъци, глупости, истина или там каквото

на 24г. видях 1 пуяк как скача 2 метра
и... така се стреснах, че няколко дни 3-4 и нощи не заспах, почнех ли да се унасям и на минутата се стрясках и пред очите ми беше само главата и червената шия на пуяка
имах чувство, че наистина ще припадна от недоспиване, като ме замъкнаха при местна баячка да ми лее куршум. като изсипа оловото във водата и каза - уплашила си се от нещо пернато, т.е. с перушина. трябваше да пия от водата и парчето олово да стои под възглавницата. само след няколко часа бях заспала и спах непробудно 16 часа.
сигурно е логично - ще каже някой и че е резултат на дългото безсъние,
но шепотът на някакви неразбираеми думи може да си е вид психотерапия
грам не ми пука, че е нецивилизовано, важното е, че работи без да има вреда

така, като студентка си секнах кръста, седях 4 часа с гръб към отворен прозорец, и като рязко се наведох към шкафчето на бюрото и ме сряза болка и не можех да се изправя със съответното дърпане и към крака от защипания нерв
ако бях отишла на чакракчия, за 3 минути можеше да има ефект
а аз отидох при едно светило на медицинската наука, което ми изписа инжекции, хапчета, мехлеми и си разнасях дископатия с години

има бабешки неща, които работят
като беше малко детето ми, бях въоръжена с 1 куп книги, които няма да обяснявам колко прилежно и задълбочено четях и препрочитах...
но имаше ситуации, като се почне от колики до изгорено, в които т.нар. бабешки методи са ми вършили повече работа... но трябваше да мине време да призная, че има и ефективни неща

но човек не трябва да е заслепен и краен в нищо
нито докрай да вярва или да отрича както медицината, така и алтернативите й...
дори да е само плацебо ефект, важно е да има ефект и да се разминават болежките

индианка holi_day



Тема Re: От клик на..кликнови [re: ShokoLada]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано29.07.18 16:12



ако темата ти е за абсолютните измамници, които се наричат врачки, ходжи...
е отделен въпрос
особено такива, които гадаят през телефонната слушалка в директен ефир...
си е явна измама за лековерни душици

но по същата логика има лекари, които са неефективни, трябва ли да отречем медицината...

абориген holi_day





Тема Re: От клик на..кликнови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано29.07.18 20:27



Какво е поведенческа терапия?



Тема Re: От клик на..кликнови [re: holi_day]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано29.07.18 20:34



Да..точно за измамниците. Доста прочетох тези дни, за секти, за манипулатори, за магове и гадатели.. и настръхнах как хората им се доверяват.
Твърдо За съм за алтернативната народна медицина за това и не засегнах здравето..
И си зададох въпроса къде е границата на доброто намерение и шарлантанството...и друго защо хората не приемат различното поведение, а се мъчат да го сложат в рамка, може би да им е лесно и спокойно?... знам ли..на мен пък то ми е интересно...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.