Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:16 17.04.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема мога данови  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.07.18 08:35



Вържа коренищата на пикапа и да ги издърпам за половин час. Много корени, отрязани дръва, храсти, дивотии. Обаче съм си купил кирка, лопата, е кеф ми да блъскам бе! Жега, влага, северна каролина, не се диша, обаче като помлата с корката се усещам човек!

Има едно списание за индустриални инженери, един спецялис описваше разни схеми за ефективнос. Статистики, ворк самплинг, това терминология на ИЕ, и накрая вика- секи опит да напраиш служитела максимално ефективн води до понижаване ефективността му. Ако го натовариш на повече пт 70% продукривността му пада. Е тва е, аз ако гледам съм ефективен, щси изскуба корените с пикапа. Ти кво прайш неефективно?

Сори за спелинга, телефона очевидно онструмент А консумиранв, не за създаване.

Редактирано от h1685614@trbvm.com на 17.07.18 08:38.



Тема Re: мога данови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Alice in (прилежна)
Публикувано17.07.18 10:00



Добро утро!

Аз също съм на работа! Сега тук е 8:55, а още преди час дойдох. Тук точно в 9 се напълва офиса, като разбира се твоите ИТ колеги по традиция се явяват в 11, след което шефовете им се карат, защото през нощта все нещо е паднало, особено неприятно, когато е мейл сървърът... И те пак си идват тогава и стоят до късно.
Но пък ранобудният голям шеф като че ли взе да ми се радва от моето ранно идване, като се разминаваме по коридора. Разбира се, той не го показва, кимва ми с каменно лице, но аз го усещам.



Това с кирката ми изглежда добър фитнес, а и полезна работа се върши. Също и готината съседка е доволна като те вижда гол до кръста по бермуди, леко запотен да размахваш кирката. Представих си и работата ти с лопатата, тя не ми се вижда толкова еротична. Ако е уместно, тури фотоапарата на самоснимачка и ми прати снимки в процес на усилено ръчно изкореняване, пък после си дърпай с пикапа, колкото искаш. Може и жена ти да накараш да те снима, обаче едва ли ще стане имайки предвид оная графика ти дето пусна тук. И съседката...

Тази интересна теория за натовареност не я знам, но я чувствах. Като ме натоварят повече и ме хваща мързел, отделно грешките от умора. Няколко пъти са се опитвали да ме правят шеф на 5-6 души, но аз се дърпах въпреки повишението на заплатата. Представях си, че ще се занимавам точно с такива казуси при разпределянето на задачите. Някой си умник бил изчислил тия 70% оптимална натовареност. Аз трябва да преценявам за всеки подчинен индивидуално и да го прилаская точно на 69 . За по-малко ще скучае празен, за повече ще се разефектира, както пише в теорията... Не е за мен.


Аз какво правя неефективно? Много неща в работата, но и други сама съм си ги оптимизирала с хитри макроси, без да се знае от шефовете, че стават за секунди, а ръчно доста по-бавно и аз гледам умно в монитора и уж работя, а всъщност пиша в клуба...

Вкъщи готвенето ми е неефективно! Едва ли ще си го оправя, тъй като за щастие той не ми е ужасен и капризен гладник.

Искам да се науча и на масаж да съм ефективна. Повече от 20мин не издържам, уморявам си и явно трябва първо някакъв нарочен фитнес на ръцете да си направя. И на краката...

Хайде да поработим! уж. После ще видим...


ad infinitum ...


Тема Re: мога данови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано17.07.18 10:09



На мен ми започна лятната ваканция и ще се отдам на супернефективност. Да, да ама не

сутринта, като първи ден ваканция се пръкнах в 6 пих кафе, даже няколко, мотках се в нета, пих кафе, пуснах си музика и като ме обхвана една ефективност разпердушиних леглата във всички спални, смених чаршафи, пера юргани и ми е супер кеф. Сега чакам да отвори мола и ще си развявам нефективността там, дано наистина съм неефективна, да не пострада много картата

Ааа и си имам 4 бебенца таралежчета в градината, ще им купя диня





Тема Re: мога данови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано17.07.18 12:14



Ученето ми е неефективно. Или моето секс шофиране.



А представяш ли си какво е да те натоварят на 95%?



Тема ППнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано17.07.18 13:37



Туби нек'ви ми се намериха, едната 5 л, другата 3, а на мен ми трябват точно 4 дагоева.





Тема Re: ППнови [re: Nuke Dukem]  
Автор Inifiniti (Shadowchaser)
Публикувано17.07.18 13:51



Лесно. Режеш двете по средата съединяваш и после пак през средата. И готово. Златно сечение



Може би...Едва ли...

Тема Re: мога данови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tirtirlin (стар клубар)
Публикувано17.07.18 15:35



Не мож да изтръгнеш корени с никъв пикап. Тук по коритото на Марица неква израелска машина вадела дънери на отрязаните тополи. Не съм я виждал, вероятно винт, като тирбушон и вертикална теглителна сила нагоре.
Аз ко ? Един приятел, иска да му прокарам водопровод под пътя, асфалтиран път от републиканската мрежа. Обикновено се прави с "къртица" . Твай земен снаряд с вътрешен летящ чук. Но това е скъпо.
Аз неефективно готвя, затова не готвя. Оня ден си купих майонеза и си намазах филия. Да изцапаш чиния, тенджера, тиган, да накапеш-олееш печката, да счупиш яйце на неподходящо място, да разлееш супа, да дръпнеш без да искаш покривката, да ритнеш без да искаш крака на масата, да бутнеш висока винена чаша, да се окапеш, да се олееш, да натрониш трохи като квачка.

Гладен ше стоя, краешник ще дъвча, но печки, хладилници, мивки не доближавам.
Олиото ! Боже, че ти като го отваряш може да плисне чак на тавана, на стената , на рояла, на клавесина, на обоя.



Редактирано от tirtirlin на 17.07.18 15:36.



Тема Re: ППнови [re: Inifiniti]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано17.07.18 17:30



А, това решение беше предложено от отбора на младите надежди от Филиповци в последната международна олимпиада по математика.




Няма как, ще трябва да напълня 5-ицата и да я изпразня в тройката, след което да излея в канала тройката, да я напълня с двата останали литра от петицата, да напълня пак петицата и да прелея от нея в тройката (с двата останали литра), което ще ми остави 5-1=4 литра в петицата, дагоева.



Тема Re: мога данови [re: tirtirlin]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.07.18 18:40



Не мож да изтръгнеш корени с никъв пикап.

Ние тука във виртуална среда, но тоя пикап има реални към 15-20 извадени дънера



E тва е пикапа, но чарвен


Тоя е със същия мотор и диференциали



Тема Re: ППнови [re: Nuke Dukem]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.07.18 18:42



след което да излея в канала тройката,
Достатъчно неефективно та да ми напрай кеф






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.