Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:58 01.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Културата или бахура?нови  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано23.07.18 11:52



За вас не знам, но аз не можах да свикна нито с вкуса, нито с ароматите, та затова предпочитам културата. По-лека ми идва за преглъщане. Ако случайно се случа пред телевизора и започне нещо за култура, винаги гледам с удоволствие и интерес. Така и онзи ден. Представяха някаква съвременна художничка и интериорен дизайнер, много успешна в Европата. Говори жената за оригиналната техника, която използва в картините си, за това колко са скъпи и колко трудно се доставят материалите, за дълбочината на детайлите и изключителната изразителност на текстурата... Бе така говори, че на човек веднага му става ясно – тази няма да умре нито от глад, нито от скромност. Но с едно изказване направо ме срази, метна ме и ме залепи като сопол на дувар. Ще се опитам да цитирам доколкото е възможно точно. Ставаше дума нещо за „... начинът, по който концептуалната идея на автора корелира с визуалната перцепция на зрителя”. Почувствах се пълен профан. Седях с увиснала долна челюст и се чудех дали да не пробвам с бахур. Вие разбрахте ли нещо или ще предпочетете миризмата на дреболийки и чесън?

Не е лесно, но в никакъв случай не е невъзможно.


Тема Нищо особено. Девойкатанови [re: Chromanin]  
Автор Phillip (Тхуфцич)
Публикувано23.07.18 12:20



Нищо особено. Девойката не си е дала труда да научи значението на засуканите думи. Започвайки от "концептуланата идея", което си е тавтология. "Концепция" значи идея. "Идейната идея". Само до тук девойката има двойка.


"Корелира" значи свързва. "Перцепция" значи усещане.
Ето ти един хубав превод:
"Идеята на автора се свързва с визуалното усещане на зрителя."
Остават неясно как точно се свързва. Сега по-добре ли се чувстваш?
Как се казва тази, за да и потърся творчеството?

Миризмата на дреболийки и чесън. Като го каза, ми се прияде шкембе чорба. Но като знам колко калпаво я правят тук наблизо, ми се отяде.

~~~
«Тези хора не се усещат, че трябва леко да се извинят!»

радио водещ

Тема Re: Културата или бахура?нови [re: Chromanin]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано23.07.18 13:32



можела е да каже опростено:
...начинът, по който основната идея се възприема от зрителя или му въздейства

но смятам, че ти си разбрал какво е казала, затова си запомнил изречението
малко претрупано се е получило в края на изречението, защото зрител възприема визуално картина, не говорим за слушател на картини, макар че в съвременното изкуство и това може да се случи


пък и корелацията обикновено е взаимовръзка, а картината вече нарисувана, няма как да "върне" към идеята като обратна връзка мнението на зрителя
иначе като цяло си е нормално казано, ако има предвид, че картините й си имат своите ценители, до които са достигнали идеите и има търсене на творчеството й



Тема Re: Ми то, и за ...нови [re: Chromanin]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано23.07.18 14:27



И за бахура може да се каже, че представлява едно фино и елегантно съчетание на класическата рецепта с индивидуалните и концептуални възприятия на натрапчивия вкус на твореца, съчетан с тайната на основните съставки, предавана от поколение на поколение, но винаги с открояваща се форма, извивка и запомнящ се вкус



Всичко, което виждате в мен, не е мое-ваше е. Мое е това, което виждам във вас! Ерих М.Ремарк

Тема Re: Културата или бахура?нови [re: Chromanin]  
Автор tirtirlin (стар клубар)
Публикувано23.07.18 14:28



Аз съм умерен простак в рамките на поносимото и добрият тон. Понеже съм темерут пък, не влизам в разговор, така че това прежде споменатото няма как да се установи.

Колкото до художествено творческата интелигенция, които много обичат да се чувстват неразбрани, има един виц.

Седяли, мълчали двама неразбрани художествено творчески интелигента в ресторант, и пиели водка. Единият въздъхнал,- Толкова неразбран се чувствам, че ми иде да се кача на тая маса, и се изсера ! Другият тъжно промълвил,- остави ги,- простаци, няма да те разберат !



Редактирано от tirtirlin на 23.07.18 14:28.



Тема Re: Културата или бахура?нови [re: holi_day]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано23.07.18 15:01



Творчество не се обяснява от твореца, та ти ако разбираш какво си направил не си никъв творец, няма я божествената искрица, необясмимата.



Тема Re: Културата или бахура?нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано23.07.18 19:48



ми гледаш купчина старо желязо и го товариш за вторични суровини, пък то било арт-инсталация
стават грешки





Тема Re: Културата или бахура?нови [re: Chromanin]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано23.07.18 20:51



Ставаше дума нещо за „... начинът, по който концептуалната идея на автора корелира с визуалната перцепция на зрителя”.

Вероятно това е някакъв професионален диалект* .

*жаргон. :))



Тема Re: Културата или бахура?нови [re: Chromanin]  
Автор BezsynnaМодератор (Гераскова)
Публикувано23.07.18 23:29



Разбрах и гласувам за шкембе.



Тема Аз по принцип си се чувствамнови [re: Phillip]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано24.07.18 10:40



добре. Някои неща просто ме впечатляват и предизвикват у мен желание да ги споделя. В конкретния случай ме впечатли комплексарският стремеж персоната да се направи да изглежда по-умна отколкото реално е. Никой обаче не може да надскочи себе си. За да се изявиш на по-високо ниво трябва първо да го достигнеш. Опитите да го направиш преди това само те правят за смях.

Името не запомних. Но в процеса на словоблудстване се похвали че е продала своя картина на самия Берлускони. Знаейки за изключителния му афинитет към естетиката на дамските задни части повече няма да коментирам.

Не е лесно, но в никакъв случай не е невъзможно.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.