Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 17.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Думинови  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано15.06.18 17:22



Ако бях един истински поет, kато Рабиа, или жената от Иран, нямаше да е необходимо да описвам всички случки, които все още чувствам като лъжа, защото просто щях да напиша едно стихотворение, което щеше да изкара истината във всяка дума...

"Думи като врати на стари хладилници и половинки тухли, думи, които не ставаха за нищо, думи като вътрешността на коли и перални машини. Изкорубени, ръждясали думи, думи като гофрирани маркучи и като скъсани дрехи и килими, думи, които не искаш да пипнеш дори без ръкавици."



Тема Re: Думинови [re: Trickyy]  
Автор tirtirlin (стар клубар)
Публикувано15.06.18 17:30



"Думи като врати на стари хладилници и половинки тухли, думи, които не ставаха за нищо, думи като вътрешността на коли и перални машини. Изкорубени, ръждясали думи, думи като гофрирани маркучи и като скъсани дрехи и килими, думи, които не искаш да пипнеш дори без ръкавици."


Отрицателните тежнения към относните думи е отражение на нашите очаквания. Очаквали сме в аванс думите да ни донесат нещо, да запълнят чакаща празнина, тоест да извършат необходимо количество работа, която те не са свършили, не са запълнили и ние се чувстваме излъгани. Излъгани не от кой да е, а от собствените очаквания у нас, някой отвън, в случая некви думи, да свършат наша вътрешна работа, да запълнят наша отворена празнина. Тоест,- Адът ? - това са другите !

Ние натоварваме другите с очакванията си какви трябва да бъдат, за да ни вършат работа. Тва е очакването на глиста, който очаква по дяволите тва прасе да бъде хранено !





Тема Re: Думинови [re: tirtirlin]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано15.06.18 17:33



Очакването ни погубва, прав си.

Точно така го чувствам, очакването, но нищо не донесе. Ще запълвам собствената си празнина.



Тема Re: Думинови [re: tirtirlin]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано15.06.18 17:38



Oчакваш когат си заложил, комплементарна двойка са залогът и очакването.



Тема Re: Думинови [re: Trickyy]  
Автор tirtirlin (стар клубар)
Публикувано15.06.18 17:42



Очакването ни погубва, прав си.

Точно така го чувствам, очакването, но нищо не донесе. Ще запълвам собствената си празнина.



Кво стАна бе ? Оплачи се.

Ларошфуко има израз Губят прелестта да бъдат нови ,тва ако щеш изживявания, пример изживяване на чувство за притежание, чувства и тнт.
Нещата губят прелестта да бъдат нови ,и ти е потребна нова прелест.
Барон Мюнхаузен е толкова изобретателен че може така да направи със силата на мисълта, че да му е густо сам в килера, да не излиза, обаче да се чувства че е на Рорайма. Аз Лудото ще я вода на Рорайма, или най малко ще и откъртя скала от там и ще и я докарам на гръб.





Тема Re: Думинови [re: Trickyy]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано15.06.18 17:42



Ще запълвам собствената си празнина.

Ние пък с таяа издутина все трябва я мислим и опипваме далий подходяща кат видим празнина





Тема Re: Думинови [re: tirtirlin]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано15.06.18 17:48



Аз Лудото ще я вода на Рорайма

ей, титрирлинче, оплаквам се, няма мен кой да ме води никъде вече, водиха ме пет години, в статус на богиня, е свърши се, Ларошфуко и неговите изживявания загубиха прелест.

Обаче, в килера най-хубаво





Тема Re: Думинови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано15.06.18 17:51



видим празнина

Няма празно

петък е, и джина е на особена висота.

Одеве бъзикам приятелите ми във фейса от америка и им викам наздраве, те ми викат, че съм змия хахаха ми ще чакате още няколко часа до заветното питиенце После, наздраве от мен



Тема Re: Думинови [re: Trickyy]  
Автор Inifiniti (Shadowchaser)
Публикувано15.06.18 17:58



Думи, огледало на душата,
или душа на огледалото?

Цъфтящи като рози,
миришещи на отходна яма,
летящи странно в небесата
или дебнещи с отровни зъби в тревата?

Думи, намятани като плащ-невидимка,
светещи в тъмното
ковани като меч
и меки като мъгла.

Елате думи и ме понесете
в вашите светове
на странност и тъга
към източника на неизгряващите слънца...

Може би...Едва ли...


Тема Re: Думинови [re: Inifiniti]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано15.06.18 18:07



Огледало на душата са. Благодаря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.