Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:08 28.04.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Обяснение и оправданиенови  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано18.05.18 09:01



Правите ли разлика между двете и имате ли търпение да изслушвате когато нещо ви се обяснява?

Много ми е неприятно когато /дори на шега и с усмивка/ ми се каже - айде не се оправдавай. Как се разбира чуждата логика, ако не се изредят малко думи? За мен оправданието е измъкване, замазване. Да се каже нещо колкото някой гаф да бъде по-бързо оставен встрани, ако може направо забравен. А обяснението е добър начин да доближиш другия, да му дадеш нещо от себе си, като отваряне на път за по-гладки взаимоотношения.

Вие какво мислите? Досадно ли ви е да ви се обяснява или го приемате като доверие, или нещо друго?


Честит петък!





Тема Re: Обяснение и оправданиенови [re: Bezsynna]  
Автор expat ()
Публикувано18.05.18 09:50



Обяснение - когато искаш отсрещната страна да разбере ситуацията.

Оправдание - когато чувстваш вина за ситуацията и се опитваш чрез обяснение (истинно или не) да отхвърлиш това чувство.



Тема Re: Обяснение и оправданиенови [re: Bezsynna]  
Автор blood2 ()
Публикувано18.05.18 09:55



Безсънна, ще те изплагиатствам.

Не ми се смей, ама ми хрумна нещо за женското мислене.



Тема Re: Обяснение и оправданиенови [re: Bezsynna]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано18.05.18 09:59



Обикновено, когато направиш гаф, започваш да се обясняваш защо и как , при което следва оправдание, че не си искал да стане така.
Що се отнася до търпението да изслушвам, имам го. Имам такива познати, които повече говорят, отколкото изслушват. Добър слушател съм.



Тема Re: Честит петъкнови [re: Bezsynna]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано18.05.18 10:13



Честит петък!


Аз съм зодия близнаци и въобще нямам проблем с обяснението или оправданието, като не помага едното, прибягвам до другото! Според ситуацията
Да звучи правдоподобно, изобщо не се интересувам дали е изпъкване, обясняване, замазване.

Всичко, което виждате в мен, не е мое-ваше е. Мое е това, което виждам във вас! Ерих М.Ремарк

Тема Re: Обяснение и оправданиенови [re: Bezsynna]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано18.05.18 10:53



Безсъннич...много е важно с кого комуникираш..щото отсрещната страна вкарва в рамка какво е...а твоето желание е просто да се изясните..
Въобще не бележа вече това.."не се обяснявай или оправдавай"...аз си казвам, а кой както иска да го приема..: )
Прекрасен петък..с много усмивки и настроение пожелавам...





Тема В казарматанови [re: Bezsynna]  
Автор Phillip (Шашмаберидзе)
Публикувано18.05.18 12:18



В казармата често се получаваше следната ситуация. Някой боец прави гаф. Шапкар почва да му се кара, а боецът да се оправдава или обяснява. Шапкарят му кресва: "НЕ СЕ ОПРАВДАВАЙ, ВЕЕЕ!", съответно "НЕ СЕ ОБЯСНЯВАЙ, ВЕЕЕ!". Като второто можеше и да е "НЕ СЕ ОБЯСНЯВАЙ КАТ УЧЕНИЧКА, ВЕЕЕ!"


Аз бързо схванах схемата и в такива случаи мълчах кат' пукал. Това вбесяваше още повече шапкаря и той кресваше "КАЖИ НЕЩО, ВЕЕ! К'ВО МИ МЪЛЧИШ КАТ' ПУКАЛ!". А аз изпънат уставно отговарях: "СЛУШАМ! ВИНОВЕН СЪМ!" и оня млъкваше и почваше да мига на парцали, след което с доста по-ниски децибели казваше "3 непоряда по служба!", аз: "СЛУШАМ!" и ми се разкарваше от главата.
В крайна сметка след още няколко такива, добре премислени подходи за различни ситуации, се стигна батарейният да ми каже бащински с дълбока въздишка: "А'е момче, ти си способен да ядосаш и овца!"

~~~
«Сватбите са заразни, а аз се пазя!»
клубар oberleutnantRzevski

Тема Re: КАТнови [re: Phillip]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано18.05.18 12:22



Ми, то и с КАТ е така: и обяснение, и оправдание... все ще нацелиш правилната позиция



Всичко, което виждате в мен, не е мое-ваше е. Мое е това, което виждам във вас! Ерих М.Ремарк

Тема Re: Честит петъкнови [re: Ludo2]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано18.05.18 12:52



Аз съм зодия близнаци и въобще нямам проблем с обяснението или оправданието, като не помага едното, прибягвам до другото! Според ситуацията
от зодията ни е така
чудех се от какво е така





Тема Re: Честит петъкнови [re: holi_day]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано18.05.18 12:59



Демонстрирах оправдание!



Всичко, което виждате в мен, не е мое-ваше е. Мое е това, което виждам във вас! Ерих М.Ремарк


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.