Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:02 05.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Извънземен - Женитенови [re: Nuke Dukem]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано13.05.18 23:25



Удобството да си много време виртуала е че по някое време пресртава да се налага да пишеш нови постинги.

Това в линка е изкуствен интелект (ИИ) разработен от Гугъл който се учи да ходи. Описвам на български текста във видеото. Всяко движение което фигурата прави е открито от самата фигура (ИИ), абсолютно сама се е научила да се движи. Дадени са и програмно само степени на свобода. На модела (фигурата) са му дадени виртуални сенсори - за ориентация и за откриване на обекти наоколо. Програмно е заложено на фигурата да има желание да отиде от точка А до Б. И това е. На модела никога не му е показвано как трябва да изглежда ходенето. Това което виждаш е това което ИИ сам измисля. Може да тича по неравен терен, да скача, да се катери по огради, и да пази баланс когато външни сили го бутат насам натам.

Не винаги успява, обаче учи от грешките си. ИИ фигурите с които е работено са три модела - четирикрако, хуманоидно (едното от хуманоидните "ходи" като сакато), и едно само с труп и крака, без ръце и глава.



Сега, нека си представим, че тоя ИИ в един момент достига степен на самоусъвършенстване при която си зададе въпрос - имам ли създател? И нека си представим, че тоя създател, тоя програмист, някак разбере за това и реши да му се покаже. Как да стане това? С уеб камера по скайп? Няма ли тоя програмист да му хрумне да създаде един персонаж който програмно е с други възможности, да речем, може да ходи по вода и да вземе да каже на ИИ създанията - аз съм пратеник божи

Това значи ли, че тоя програмист се занимава с всяка фигурка поотделно, да и гледа дали е болна, дали има притеснения и дали има справедливост навсякъде в тоя виртуален свят? Не мисля, мисля че Гугъл няма да му платят за такава работа. Но то има много програмисти в тоя проект, има и гадове, някой направил персонаж с шест ръце, имало е и програмисти от Индия, а друг програмист уволнен за некадърност все още има достъп до файловете и прави да кажем Мохамед!

Междувременно, Дарвин, една поредна софтуерно пресъздадена фигура, комбинирала редове код от неколко стотици други програми, дълбоко из джунглата на програмните редове намира свидетелства за съществуването на първите софтуерни модели, онова четрикакото и другото без глава. И не след дълго заключава, че модерните ИИ са произлезли от тях. И е прав. И забележи, парадоксално, но вярващият също е прав.



Тема Re: Извънземен - Женитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано13.05.18 23:55



Това е много интересно. Аз имах предвид, че няма опасност роботът да надделее над човека – нищо повече. Както и да е, аз също следя за развитието на ИИ в кибернетиката и ти благодаря за клипчето.





Не разбрах твоето първо изречение. Бих предпочел без омраза или подигравки.



Тема Re: Извънземен - Женитенови [re: Nuke Dukem]  
Автор blood2 ()
Публикувано14.05.18 10:10



Има.



Тема Re: Извънземен - Женитенови [re: blood2]  
Автор Alice in WL (нинджа)
Публикувано14.05.18 11:20



Ако се завъртиш малко в линка, който е от гугъл мапс ще видиш , че кофата е в София, ул Кестенова гора. Човекът най-спокойно си рови.

ad infinitum ...


Тема Re: Извънземен - Женитенови [re: blood2]  
Автор Alice in WL (нинджа)
Публикувано14.05.18 11:30



Малко хора са наистина скучни. Иска се специален талант за това.
Дори хората, които си измислят 'уважителни' причини, че не могат да работят, те също са ми интересни.



ad infinitum ...


Тема Re: Извънземен - Женитенови [re: Alice in WL]  
Автор blood2 ()
Публикувано14.05.18 13:09



Човекът е късметлия и затова не го глобяват. Толкова ли е трудно да се досетиш.



Тема Re: Извънземен - Женитенови [re: Alice in WL]  
Автор blood2 ()
Публикувано14.05.18 13:10



На теб всеки мъж ти е интересен за 1-2 пъти.



Тема Re: Извънземен - Женитенови [re: blood2]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано14.05.18 13:31



хубаво е като някой е по-информиран за живота ти от самия теб
носи настроение някак, като току ти обясняват как живееш, нали?


и ти си го усвоил това



Тема Re: Извънземен - Женитенови [re: blood2]  
Автор Alice in WL (нинджа)
Публикувано14.05.18 14:12



Не.
Ето ти си ми интересен от не помня колко години в клубовете.



ad infinitum ...


Тема Re: Извънземен - Женитенови [re: Alice in WL]  
Автор blood2 ()
Публикувано14.05.18 14:52



Това ми го кажи след 20 години брак и ще го повярвам.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.