Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:43 24.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Гривна на крака като присъда.  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано27.04.18 12:30





Как ви се струва,а?

Through the pain man rises!

Тема вижда ми се като мярка за неотклонениенови [re: Serenity73]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано27.04.18 14:04



"Домашен арест". Има я в България, от мноооооого години. Доколко е ефективна и имат ли гривни за всички - не знам, май не. Или поне до скоро нямаха.



Тема Re: вижда ми се като мярка за неотклонениенови [re: NAKOlMUPUKA]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано27.04.18 14:11



Според мен може да се погледне в аспекта че затворите не превъзпитават хората.
То който си е бил животно,става още по-голямо там.Не е задължително,ама хората без желание за промяна и за рековъри..където и да ги заключат ще е губене на време.
Където има един лаф-Влезнах в затвора,попаднах на хора и станах човек.



Through the pain man rises!

Тема Re: вижда ми се като мярка за неотклонениенови [re: Serenity73]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано27.04.18 15:40



Ама ти все още ли не си разбрал, че целта на затворите е да се изолират зловредните човешки елементи далеч от обществото, а не да се превъзпитават бе, Троле???

Възпитанието е вкъщи и евентуално в училище. Затворът е наказание, а не (пре)възпитание.




Тема Re: вижда ми се като мярка за неотклонениенови [re: Nuke Dukem]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано02.05.18 09:18



Така е,да.



Through the pain man rises!

Тема Re: вижда ми се като мярка за неотклонениенови [re: Serenity73]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано02.05.18 20:00



Поздрави тогава:








Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Serenity73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано02.05.18 20:48



а на теб как ти се струва?



Тема Re: вижда ми се като мярка за неотклонениенови [re: Nuke Dukem]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано03.05.18 13:00





Through the pain man rises!

Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: holi_day]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано03.05.18 13:01



Ами не знам,може би прекалено лека мярка.
Но пък бий магаре,по-магаре.


Всичко си зависи от човека.

Through the pain man rises!

Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Serenity73]  
Автор Alice in WL (нинджа)
Публикувано03.05.18 20:41



А какви ги е вършил тоя?

ad infinitum ...


Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Alice in WL]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано04.05.18 12:59



Карал е пиян кола,и я потрошил цялата.И е от доста години в АА.Но явно му е трудно да разбере много неща.Но той е бил и на хапчета,отделно е бил по психиатрии,тъжна картинка.


Не идва на сбирки,явно е влязла в сила присъдата.Ще има и глоби.Колата била цялата размазана.
Аз в годините в които ходих на АА,докато ходех често,не съм пил никога.
Минаха много години,преди да се подхлъзна отново.

Through the pain man rises!

Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Serenity73]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано04.05.18 13:03



На предната сбирка говори един който е бил за сходни неща,плюс сбиване в затвора навремето.И каза нещо интересно.Че ако нямало как да им осигурят достъп до хора там да си правят сбирките в затвора,ги пускали за деня от затвора да ходят на сбирки.Както и евентуално някои от уикендите до в къщи.
За сватби,смърт или други причини.
Въобще норвежкия затвор си е като пансион.
Какво са 22 дни в къщи?
Дори и месец да е.Ще се скъса да яде пици,да гледа филми,чете книги..няма да усети затвора.


И после ще тича като луд по улиците като му свалят гривната.


Through the pain man rises!

Редактирано от Serenity73 на 04.05.18 13:04.



Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Serenity73]  
Автор Alice in WL (нинджа)
Публикувано04.05.18 14:36



По-добре избягвай контакти с подобни хора.

ad infinitum ...


Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Alice in WL]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано04.05.18 16:35



Аз само се срещам с тях в клуба.И до там.
Те не идват и много често.
В момента миналото им ги е застигнало.И колкото и да са осъзнати по нов начин,си плащат за глупостите преди години.
На този присъдата с гривната където,е от преди 2-3 години случая.
Смятай колко бързо всичко се решава тук по институциите,щом чак сега влиза в сила присъдата.
Човека вече мисли и расъждава по нов начин,а плаща за неща от преди години.Когато е бил доста по-различен човек.


Кръстя се всеки път и благодаря на Бог,че съм се разминал направо страшно лесно в сравнение с тях.


Through the pain man rises!

Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Serenity73]  
Автор Alice in WL (нинджа)
Публикувано04.05.18 17:58



Физическият контакт с тях ти е само в АА, да. Но след това очевидно продължава духовният, защото ти продължаваш да мислиш за тези отрепки, даже и цяла тема им посвещаваш, размножена в любимите ти клубове, свеждаш тези 'интересни' факти и до нашето знание. Ето това трябва да осъзнаеш, те те разлагат неусетно като мислиш за тях и ги обсъждаш с други хора, забрави ги!

ad infinitum ...


Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Alice in WL]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано07.05.18 05:19



Старая се да не осъждам никого. На това ме научиха в АА. Че всеки заслужава уважение. Алкохола ги е бил преобразил в лош аспект до неузнаваемост. Но днес са различни хора.Благодарение на програмата на АА и 12-те стъпки. Знам, понеже виждам как се държат, мислят и разсъждават. Всеки все още на някаква степен изчиства кармата и живота си, но това което ти ми каза току що е недостойно.
Никой не е застрахован от нищо в този живот де факто.
Така че народа правилно е казал-Голям залък лапни, голяма дума не казвай!
Всеки един от тях ме е научил на нещо, било то даже и дори предимно с отрицателен пример. Срещаме се само там. Нямам идеи да завързваме чак кой знае какви приятелства. Но дори и с някои от тях да се случи.. знам поне че никога няма да ми забият нож в гърба. И че са честни и откровенни с мен. АА клуба е симбиоза. Те помагат на мен, аз на тях. Взаимно си помагаме.
Грешиш и за още нещо-Алкохолизма не е порок, а болест.
Срещал съм много други уж нормални отрепки.
Които ми се пишеха за големи приятели. А ми забиха нож в гърба.
Така че нищо не е само черно или бяло.

Through the pain man rises!

Редактирано от Serenity73 на 07.05.18 05:22.



Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Alice in WL]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано07.05.18 05:33



Знаеш ли, че напоследък предпочитам да се срещам повече с тях, отколкото с разни двулични българчета по разни партира. Които ти правят мили очи и усмивки насреща, а зад гърба ти те плюят.
Това ни е типичната бг черта.
И без това по тези партита простотията и чалгата са големи, разговорите са повече от банални и предпочитам да се усамотя като почне бясната чалга.
Напротив, в АА половината сме рокаджии, рокери, метъли с татуировки, обици и вкус към добрата музика, философията и вселенските мъдрости.
В АА клуба разговорите са на високо ниво и много философски, духовни и задълбочени. Неслучайно казват че не ти трябва психолог, а сбирка на АА. Понеже черпиш с шепи знание и опитности директно от извора. И голямата книга на АА е призната от видни психолози като много ценна в доста различни аспекти от живота. Програмата може да се приложи в живота реално. За каквото и да е.
Тези хора са ходещи енциклопедии по психология и взаимопомощ. Психологията на общуването.
Това да видиш как човек със близо 30 години трезвенност се прекланя и благодари с думи на новодошъл за първи път че му е дал възможност да научи нещо от него.. Това е достойно за поклон и адмирации.
А сравни ми сега плоските разговори и теми на българчета с думите -таквоз чувек, онаквоз.. Майка му.. Да е.... И хората които постоянно греят от щастие, радост и ги виждаш как блестят направо изпълнени с вътрешна светлина и сила.


Разликата е огромна просто.

Through the pain man rises!

Редактирано от Serenity73 на 07.05.18 05:36.



Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Alice in WL]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано07.05.18 05:42



Само за статистиката-В АА срещнах медицински сестри, учителки, актьор, трима музиканта и един бивш бизнесмен.
Така че товс говори достатъчно.

Through the pain man rises!


Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Serenity73]  
Автор Alice in WL (нинджа)
Публикувано07.05.18 08:58



Какво ми говори това? Всичките с професия, специалност, с изключение на теб!

ad infinitum ...


Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Serenity73]  
Автор Alice in WL (нинджа)
Публикувано07.05.18 09:24



Разкажи ми за българите с които контактуваш. Какви квалификации имат, какво работят?

ad infinitum ...


Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Alice in WL]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано07.05.18 11:37



Ами има различни българи.Има и такива които са с университети,но тук работят какво да е.Има си ги и типичните селски пръчки.Винаги съм мислил,и днес съм убеден че не дипломата и образованието правят човека.
Понеже има няколко така наречени уж висшисти и с добри професии-работили са към общини в България,покрай застарахователни фирми,ДВСК,здравна каса,били са на що -годе добри служби..а просто като си отворят устите,и като завъртят задниците на чалга и дотам.
Аз съм среднист,но на маса колкото и да се бъзикаме..не псувам вулгарно и не говоря само за секс,бедра,цици и простотии.


Просто са доста по-малки от нас,и са израстнали в бурното време на чалга поколението.Говорим за набори на 80-те и 90-те дори.
Има една,отвори си дори свой салон за ноктопластика и гримове..първа е на дансинга с кожените гащи,късата пола и изкуствените 20 см мигли.
Не е лоша като човек,ама тя и още една две са просто бесните чалгаджийки.Които спират на другите музиката и с часове си въртят Азис и пр.
Идва ми в повече всичко това.Тази с ноктопластиката е женена за един от Литва,много свястно момче иначе..знае доста добре български и като му стане в повече почва да се жалва на които сме на масата-Стига чалга,не иска вече чалга..ужас..чалга..

И все го бъзикаме с баджанака или друг хора,ами къде гледа..само задника ли и гледа?


Ние слушащите различно от чалга сме малцинство.От 40 човека група,дали сме 5-6 тези които не слушаме чалга.Максимум 7-8 човека.И няма начин просто.Сле като има няколко човека които просто не ти дават шанс.
Спряха ми балада на Скорпионс,за да пуснат Азис.
Просто без коментар!


Through the pain man rises!

Редактирано от Serenity73 на 07.05.18 11:40.



Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Serenity73]  
Автор Alice in WL (нинджа)
Публикувано07.05.18 11:43



Разбрах само за една с кожени гащи, която имала салон за ноктопластика. За другите не разбрах какво точно работят в момента, освен 'важния' факт, че слушали чалга. Кажи за тях по-подробно?

ad infinitum ...


Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Alice in WL]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано07.05.18 11:44



Това като факт ли ми го казваш,или като заяждане?
Да нямам специалност,среднист съм.Все пак и това е образование,дори и да не се котира много.
Понеже ако е заяждане,отказвам да ти приема кофата с лайната.
Нека си остане твоя.Нещо което не приемеш,няма как да е твое.


Through the pain man rises!


Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Serenity73]  
Автор Alice in WL (нинджа)
Публикувано07.05.18 11:55



Образованието има единствено смисъл, ако се използва конкретно в работата. Самият ти споменаваш тук твои познати с висше, които работят съвсем друго, язък им за загубените години, и те реално нямат образование.

Не ти минава през ума, че трябва да научиш нещо.
А също и да се отучиш от вредни неща. Като да наричаш справедливата критика с тъпи изрази като 'заяждане' и 'кофа с лайна', та и с червено да ги боядисваш.

ad infinitum ...


Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Alice in WL]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано07.05.18 12:08



Имаше една която е работила в ДВСК,някакво ОТК.В момента чисти във фирма за почистване.
Има един висок,май е наполовина турчин или арменец,странна физиономия има-и той е бил нещо по мениджмънта,икономист в България-също чисти подове и тоалетни.
Приятелката на тази с кожените гащи,тази която вечно организираше партитата,и тя е с университе.Мисля че беше бизнес-администрация.Тя се издигна до междинно звено във фирма за почистване.Нещо като шефка стана,порастна и работата..купиха се къща..макар и тя да върти все още парцала,но все пак повече ги координира,разпраща по обекти и ги наставлява.
Тя и тази с кожените гащи са напастта на всяка сбирка.
Останалите не ги знам много кой какво е работил,една част са среднисти като мен,но все пак малко по-скромни и по-обрани.Тези с висшото,е факт че са по-разтропаните и по-нахалните.
Жена ми и тя е висшистка,но не можеш да и чуеш гласа например.
И никога няма да я чуеш да парадира с каквото и да е.
Всичко си е до възпитание явно.

Аз имам в Англия приятел,който едва завърши основно.Просто мразеше училището.Днес е бригадир на строитерлна бригада по изолации на жилища и обекти.
Като хване китара в ръце и е Бог направо.Виртуоз.И с него израстнахме в метъл музиката.Въпреки че няма дори и средно,е много интелигентен човек.И с часове можеш да говориш с него за какво ли не.А е прочел ,едва ли на младини беше прочел повече от 10 книги.
Днес е различен,и чете доста.Чете философски и психологически книги.
Макар и да се разделиха с жена си,понеже и неговото пиене беше неконтролируемо..не заслужаваше все пак тази съдба той да се блъска в чужбина да се установи и да прави всичко възможно да ги вземе при него бившата си жена и дъщеря си,а тая да му извърти гаден номер зад гърба и да тръгне с друг.Понеже бил паралия.И понеже може би нямаше смелост..понеже то е ясно че няма топки да излезне в чужбина и да се унижава да чисти подове.

Случи се така и че приятел от старата ни компания я беше прекарал една вечер на пияно при някакъв купон,и приятеля ми разбра в Англия.И повече не му проговори.Много гадно е да те предаде така човек с който си си делил цигарите и последните стотинки на младини.Не стига че тази го заряза заради друг,ами и с наш приятел легна.И на мен ми падна този човек в очите.Както и още един,който е бил свидетел,а мълча дълго време преди приятеля ни да разбере.
Рекох му-не си коси нервите,понеже явнбо тази жена не е била за теб.Щом толкова и е голямо сърцето да ти го причинява с най-близки приятели.
Понеже ако имаше все пак някакви остатъчни чуства към теб,щеше да отиде да го направи с хора които не познаваш.За да не стане така че да разбереш.
Разделиха се,наскоро тя се омъжи за новия си мъж,който е в пъти по-грозен от приятеля ми..но явно парите около него са красиви.Понеже гледам че постоянно ги води по екскурзии.
От момента в който тя го лъжеше,шикалкави и го предаде-той не и е казал една дума почти.
Идва си в бг,ходи до жилището и блока в който те живеят сега,чака дъщеря си да слезне долу при него..и я води по морета и където прецени.
Много жалко беше и недостойно от нейна страна.Да го лъже година време,и заблуждава.Докато той пестеше от каквото и да е и беше смазан от работа за да им гради сигурността,понеже си мислеше че има вярна жена насреща.Изключи се и от фейса и вече не го ползва той.
Помага с часове на детето си онлайн по компа за уроци,и единственно с дъщеря си разговаря.Съдиха се за издръжки и попечителство,бори се да вземе дъщеря си при него.Оня новия и мъж има също дъщеря,която много прилича на неговата.Като сестри изглеждат,макар да нямат никаква кръвна връзка.
Много е гадно,да гледаш как половината ти приятели се развеждат и заживяват сами след години на бури и разводи.

Затова и тръгнах в АА.Понеже обичам жена си.И няма една бутилка да ме управлява мен.


Through the pain man rises!

Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Alice in WL]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано07.05.18 12:21



Искам да науча,да.Затова и в сряда на срещата с бюрото по труда,ще тръгна в тези насоки.За щадяща работа,и ако няма да ми помага за бизнес или нещо в тази насока,да ми помогнат с училище и курсове за конкретни работи като възможности.
Искам да ги видя какво могат да предложат,кое могат да поемат като варианти..за да продължа към нещо по-добро.Понеже времето на общите приказки и кафенцата отмина.Ако искат да не съм безработен с деситилетия,сега е момента да ми помогнат.
Понеже така или иначе те ще ме хранят ,и вместо тези помощи,пари за сметки и добавки да ми ги плащат,да направят така че някъде да облекчават работодател със поемането на мои заплати в началото,за да ме харесат и остана на договор.Досега не съм пропуснал и най-малкия шанс за работа,колкото и минимален да е бил.
И съм търсил всякакви възможности.
Просто трябва малко да ми помогнат и да вложат в мен.
Имам потенциал,просто искам някой да ми се довери и подаде ръка.Няма как да имам стаж от ел вериги,ако никъде никой не ме иска.Или изобщо за която и да е сфера в която търся.Зада имам успех,трябва някъде да ме закрепят.
Ще се моля много преди срещата.Утре ще гледам да отида на църква през деня ако има къде!

Through the pain man rises!

Редактирано от Serenity73 на 07.05.18 12:22.



Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Serenity73]  
Автор Alice in WL (нинджа)
Публикувано07.05.18 12:50



Средата ти е лоша, много лоша! Не виждам някой да има смислена работа и те само те дърпат надолу несъзнателно. Разказваш ми куп досадни подробности като кой дрънкал добре на китара и четял философия, кой кръшкал, кой какъв бил в предишния си живот итн.
Основният порблем в цялата ви компания е работата.
Жена ти разбрах е висшистка и работи като такава, учителка. Получава се много парадоксално- тя с пъти надминава всеки от компанията,а ти с пъти изоставаш.

ad infinitum ...


Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Alice in WL]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано07.05.18 13:59



Не е учителка.Работи в детска градина.По украсите,художественната част и сменя памперси и преоблича деца всеки ден.
Тук подава на много места по специалността,но никъде не я взеха.Трябваше да кара допълнителен 3 до 6 месечен курс в Осло.
Нямаше как,трябваше там да се мести да живее.За да и дадат зачот един вид на специалността и.
Маклар и Софийския Климент охридски да го признават тук.
Педагогика на изобразителното изкуство е.
Но тя сама си дава сметка,че едва ли би се оправила психически да работи с ученици.Прекал;ено е емоционална,и може би с малките деца и е по-добре.Но физически не издържа вече,много натоварваща и е работата.


Работи със децата от яслите сега.Имаше опция да я преместят с големите,и се кръстеше и молеше да я оставят с малките.Понеже няма сили вече да тича след големите.Много вироглави са и трябва очите да са ти на 10 постоянно.Да не направят беля,прескочат ниската ограда и пр.
Килограмите,болестите..не е лесно.
Може би ще се насочи към педагог в детска градина,към повече работа за офис.
Но се иска още учене и образование.
За образованието ми все пак съм работил в ресторант.За мен срамна работа няма.Ако бявх добре с ръцете,щях и подове и тоалетни да мия.
Да не мислиш че са зле тия които работят на 80 пр такава работа да речем?
Знаеш ли че взимат по-виосоки заплати от учител дори.
Ставката е поне 220 до 250 кр на час.

6-7 часа някъде,и взимат над 20 000 кр месечно.
Дори и да са на 70-80 пр.
Тук изобщо генерално да си намериш постоянна работа е ужасно трудно.


Through the pain man rises!

Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Serenity73]  
Автор Alice in WL (нинджа)
Публикувано07.05.18 14:17



Аха! С големите ученици било трудно!
Ами трудно е, затова се търсят и учители за тях.
И изобщо като става дума за работа, не чувстваш ли, че нещо все вие е 'трудно'!?
И аз искам да ми е лесно, ама знам, че само на трудните работи лесно се задържа човек за постоянно, който ги умее и са добре платени.

ad infinitum ...


Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Alice in WL]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано07.05.18 15:02



Правим което можем,все пак сме чужденци тук.И тепърва да си обръщаме на 360 гр живота,не е лесно.С болести сме и двамата.То е ясно че големи промени ще има.Но в крайна сметка жена ми завърши това образование,защото обича да рисува и има талант.Но не става търговка от нея.
Всеки си има слабостите и задръжките.И навремето влезна в педагогика на изобразителното изкуство,понеже като един художник,ще умре от глад.
Особенно пък в България.Тогава не сме и мислили да идваме насам в Норвегия.Но и нещата така се стекоха с мен,операции,трудности,смърт на цялата ми рода..изобщо Норвегия беше единственната опция.
Алко бях в България,отдавна да бях умрял от алкохол,глад или болки.Аз нямаше и да стоя на никого задълго да ме унижава без пари да му работя.
В крайна сметка работата си е работа,ако ще и чистач и метач да си-трябва да можеш да живееш достойно.Тук цяло бг поколение живее достойно и добре чистещо подове и миещо училища,офиси и пр.
Няма срамна работа.

Просто при мен болестите са ми от раждането още.Този живот съм го изживял някакси на фантазия до тук.
Имам една дебела папка с епикризи и изследвания при доктора.И ако продължават да ми говорят бюрото по труда глупости че нищо ми нямало и пр,ще имаме ТВЪРДЕ ОТКРОВЕН РАЗГОВОР!
Няма да им остана длъжен!
Понеже с главите си,със задръстените си глави няма как да схванат явно че дегенеративни изменения в рамото ми,плешката ми и като цяло в мускулатурата на горната част на тялото.. и тромбоемболия до живот не се лекуват с тичане по баирите,тренировки и разходки.От много чанч и скапваща работа се става гърбат,не богат!
И като казах на майтап в бюрото,когато и гърка беше там..че ако има справедливост на този свят-би трябвало всеки който е трудоустроен по болест от капиталисти,би трябвало работодателите му да му изплащат до живот пенсията.Реакцията на гърка беше просто страхотна.Направо разтвори очи от ужас.Нарече ме луд.Да,му рекох..ама бюрото по труда,какво са виновни..че никой отгоре от държавата няма контрол над такива като теб?!И после нямаме живот просто.
Доктора го помоли да излезне гърка,а аз да съм се успокоя.
Да ми плаща от неговите кървави милиони рекох,пред тази от бюрото.


Нали тренирах усилено над 6 месеца?
Никакъв ефект!Само болките станаха по-силни!
И зарязах фитнеса.На някаква степен заякнах,да.Ама толкова.Болките не престанаха.

Through the pain man rises!


Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Serenity73]  
Автор Alice in WL (нинджа)
Публикувано07.05.18 16:46



Вече съм го казвала. тогава хващай папката с епикризите и с гарантиран успех подкарай процедурата за трудоустрояване по болест плюс инвалидна пенсия! Имате голям късмет, че сте в социална държава като Норвегия.

ad infinitum ...


Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Serenity73]  
Автор Alice in WL (нинджа)
Публикувано07.05.18 16:53



Сега обърнах внимание какво величайшо тъпо, какъв бисер си изтърсил: 'да си обръщаме на 360 гр живота'


Толкова си внимавал в училище като сте учили за най-простите неща за ъгли и градуси. Обръщане на 360 градуса е точно... същото. Освен, ако не си го знаел и ми ги казваш нахално иронично, че нямаш никакво намерение да си промениш живота.

ad infinitum ...


Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Alice in WL]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано07.05.18 17:18



ти пак добре
като го видях това одеве, взех да се чудя дали има предвид в сферична координатна система или не





Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Alice in WL]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано07.05.18 18:23



Прекалено ниска ще ми е пенсията.Искам още 10на години стаж.

Through the pain man rises!


Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Alice in WL]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано07.05.18 18:24



Не съм силен в математиката.На 180 гр да речем.Имах предвид налълно наобратно.

Through the pain man rises!


Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Serenity73]  
Автор Alice in WL (нинджа)
Публикувано07.05.18 19:56



Не ти говоря за трудова пенсия, която очевидно ще е безнадеждно ниска, тъй като много малко пенсионни вноски са ти удържани в Норге, ако изобщо, доколкото знам за местата, където си работил.
Говоря ти за инвалидна пенсия, по болест. Тя не се образува от трудов стаж и вноски. Дават ти пари достатъчни да живееш без глезотии и пари за лекарствата, ако трябва да приемаш такива. Това е по логиката, ако някой е болен продължително като теб, то е нямало как да работи, за да му бъдат удържани здравни и пенсионни вноски. Значи няма да го убиваме, я.
Само трябва да преминеш през тази сложна но не и невъзможна процедура.

ad infinitum ...


Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Serenity73]  
Автор Alice in WL (нинджа)
Публикувано07.05.18 20:00



Има базови неща, които човек трябва да знае по даден предмет, дори да не може да изкара повече от двойка. Ако и тях не ги знае, значи е много, ама много повреден.

Обръщане на 180 градуса значи точно да се върнете в къщата в Калофер и после по познатата схема.

ad infinitum ...


Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Alice in WL]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано08.05.18 10:35



Ще видим.

Through the pain man rises!


Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Alice in WL]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано08.05.18 10:38



Ще видим как ще е,просто за момента съм все още на кръстопът.И се въртя ,обикалям и търся врати и шансове.
Във България няма да сме по-добре просто.Освен ако не се тегли някакъв заеми и ва банк -бизнес.
Жена ми снощи ми го обрисува-Отиваш,пари откъде ще намериш..не знам,ама почваш с нещо и като се стабилизираш..ще дойдем..примерно.
И после се почва бутането на кинти за това и онова по двск,данъчни,институции..за да ти свършат работа.За мутрите да не говорим,там ще сме на месечна вноска.


И в едно Карлово,или Ст.загора ще цъфнем и вържем направо.


Through the pain man rises!

Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Serenity73]  
Автор Alice in WL (нинджа)
Публикувано08.05.18 11:10



Това па откъде го измисли за бутането на пари на институции!? Няма такова нещо, загубил си връзка и сам си измисляш пречки пред нормализирането на живота си.
Питай и други тук, живеещи постоянно в България дали са 'бутали пари', ако не ми вярваш.

ad infinitum ...


Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Serenity73]  
Автор expat ()
Публикувано08.05.18 11:33



Ето ти бизнес.

Ставаш мутра и само ще трупаш месечни вноски.



Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: expat]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано13.05.18 00:04





Through the pain man rises!

Тема Re: Гривна на крака като присъда.нови [re: Serenity73]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано13.05.18 09:10



Само не ставай мутра, моля те.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.