Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:27 09.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Фантом в СополивоВнови [re: Serenity73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано27.04.18 16:08



не сме се карали с теб
естествено, че се шегувах
а точно пък Дарк сайд ми е симпатичен като присъствие





Тема Re: Фантом в СополивоВнови [re: Serenity73]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано28.04.18 03:51



Честно казано и аз рових да търся посочените от Холи теми, но не намерих нищо. Иначе единственият норвежец тук е синът ти. Поздрави:



Двойно "н" се пише, когато думата завършва на "-нен", например "пламенен" става на "пламенна/пламенно/пламенни"; "обременен" е също такава дума. Освен това "Дарк сайд" в случая е подлогът на твоето трето изречение и като такъв, е редно да го членуваш с пълен член. Открива се с въпроса "кой/коя/какво/кое явление" върши действието и е свързан с глагола. В това изречение действието е "е". Например не пишеш "Земетръса срути блокът", а "Земетръсът срути блока", разбираш ли? Земетръсът рути, не блокът. Вероятно някои от дамите биха могли да ми помогнат с по-точно и вярно обяснение, аз просто съм назубкал каквото пише в мрежата и карам по памет. Да, тъпичко звучи "подлог", знам, малко като "подлога"... На английски е "сЪбджект" (и не "събджЕкт", че разликата е г/д като между "петрол" и "шофирам"), "субект", по-ясно излгежда, ама какво да се прави, такъв ни е езикът.

Не че искам да ти досаждам с нежелани забележки относно твоята граматика, нито да те поучавам, не, всъщност просто упражнявам своята – но наистина не прави силно впечатление да пишеш по този начин. Чисто дружески го споменавам и се надявам да не го възприемеш като дидактичен тон, това е последното, което ме интересува. Жалко е, че когато преди няколко години ти бях казал как искам да лудеем заедно по европейските магистрали, всъщност съм те заблудил – това никога няма да се случи. Не че не искам, но не мога да си го позволя.

Дарк те дразни, защото ти виждаш недостатъците, които той открива в теб. Елиминирай ги и няма да те дразни. И аз съм изтъкан от недостатъци, ако това би те мотивирало.

Наистина съжалявам, че откакто се държа толкова дружелюбно и учтиво с теб, изобщо, откакто ти пиша, ти си загубил своята работа. Чувствам се като гнила ябълка, от която си прихванал гнилоч. Това не бива да те обезкуражава по пътя към твоето усъвършенстване, било то като мотокарист, майстор на тестени изделия, склададжия или с каквото решиш да продължиш финансовото подкрепяне на твоето семейство.

Ето, аз се опитвам да не пуша като теб – защо не се опиташ да пишеш полуграмотно като мен? На мен ми коства няколко години и продължавам да проверявам, тъй като така и не успях да усвоя правилата наизуст. И нямам предвид българския – удари норвежкия. На теб какво би ти коствало тази събота и неделя да седнеш с лист и химикалка, и да си преговориш граматиката на страната, в която живееш – ако не заради теб, поне заради сина ти? Не ти ли се иска да го тласнеш към една по-лека и високоплатена работа от тази на сините якички?




Тема Re: Фантом в СополивоВнови [re: Nuke Dukem]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано28.04.18 09:36



и аз рових да търся посочените от Холи теми

Падам!!!


Много сте лековерни бре!



Тема Re: Фантом в СополивоВнови [re: Bezsynna]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано28.04.18 10:43



Е, откакто ми бе написано, че не пиша достатъчно сериозно, явно съм започнал да приемам нещата прекалено буквално.

Майтап си правя, ама си права, че съм доста лековерен.






Тема Re: Фантом в СополивоВнови [re: Bezsynna]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.04.18 12:38



Не им се смей. И ти неведнъж си ми се връзвали. Чек сега аз да се на хиляди тук.





Тема Re: Фантом в СополивоВнови [re: Bezsynna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано30.04.18 05:49



Мен просто ме мръзея, инак немах съмнение че говори истини. Единствено ми се надигна чувство да има няква историческа непоследователнос, но понеже е жена и го простих веднага.



Тема Re: Фантом в СополивоВнови [re: holi_day]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано30.04.18 11:33



Ей, завидяха на тая красота и изтриха темата! Срамота



Добра си!

Всичко, което виждате в мен, не е мое-ваше е. Мое е това, което виждам във вас! Ерих М.Ремарк

Тема Re: Фантом в СополивоВнови [re: Ludo2]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано30.04.18 15:51



но който видя, макар и набързо, не запомни обувките - ни цвят, ни модел



явно те са били някакъв ненатрапчив аксесоар, подчертаващ останалото

както казва коко шанел, че ако една жена не помниш с какво е била облечена, а самата нея, значи е била облечена добре
не цитирах точно,
но явно се отнася и за обувките същото

Редактирано от holi_day на 30.04.18 15:53.



Тема Re: Фантом в СополивоВнови [re: Nuke Dukem]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано02.05.18 09:17



Благодаря за градивната критика.
Прав си за граматиката,но в момента имам други много по-важни неща да свърша.Имаме големи проблеми напоследък със сина ни.Някаква мъка е изобщо на училище да го накараме да отиде.За другото в къщи е просто ежедневна и ежеминутна борба да отиде.Днес рано сутринта отново имахме големи проблеми.Смятам да отворя отделна тема за това.Вчера си получих в клуба монетата за 1 месец трезвенност.
Почерпих всички с насипни бонбони и безалкохолно.


В момента живота ни е от осана до разпни го.
Ще обясня подробно в тема.


Through the pain man rises!

Тема Re: Фантом в СополивоВнови [re: Serenity73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано02.05.18 21:03



Прав си за граматиката,но в момента имам други много по-важни неща да свърша.Имаме големи проблеми напоследък ...
заприлича ми тази част от постинга ти на 2 елементарни случки от реала

***
към двугодишно дете:
- иво, кажи "добър ден"
- аз не мога да казвам "добър ден"

***
1 туркиня, току що си извадила фалшиво екпертно решение на ТЕЛК след поредица от симулации и вероятно подкуп.
та питат я как е
и за да избегне истината, че нищо й няма,
се почва едно "не мога да ти кажа сега, щото много бързам. че сина ми е поръча да мина и да купя.... пък е и сам вкъщи /а той беше вече отдавна пълнолетен/. ама някой път ще дойда и специално ще ти разкажа как съм и за ходенето в софия, че два пъти бях там при мъжа ми... аааа много време мина откак не сме се виждали... ама ще мина може да не е утре, ама до края на седмицата ще се отбия..."


Нюк се е постарал да ти напише кратко и лесно обяснение
от уважение поне да бе прочел




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.