Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 07.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Случи се пак.  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано03.04.18 16:01




От модератора:

Поради изказванията му срещу клуб Споделено и пишещите в него в друг клуб, съпроводени с повтарящи се декларации за отказ от писане тук, потребителят се наказва със заключване на всички негови активни теми, независимо от съдържанието на разговорите.

Потребителят остава с право на достъп, но ако продължи в същия дух да обсъжда клуба, то ще му бъде отнето.





Отново се подхлъзнах в четвъртък,на страстния четвъртък на вилата.Направих ужасно глупави неща и съжалявам.Но не мога повече така.
Срам ме е,че се крих да пия скришом от бутилките на хората,понеже уж нямаше да пия.Но усетих голяма празнина в себе си,че ще пеем,танцуваме и пр..а аз ще клепя спечен и скучен на масата.Като не пия,изобщо не ставам да играя и да се веселя.Такъв съм си.А исках да се веселя,пея на кариокето..но явно трезвен не мога да надвия срама.
И се крих и пих оттук оттам от различни бутилки.
Няма да ви казвам как всички разбраха освен мен че съм вкарал.И как на другия ден ме бъзикаха че съм се отървал.И не знаех какво да им кажа.Просто мълчах,и нищо не казвах.
А иначе бях прокламирал като глашатай че няма да пия.Типично алкохолишка психика.


Страхове,задръжки,нерви..и се отървах.
Цял ден на другия ден жена ми плака.А на мен ми идеше да се метна от балкона.

Днес отивам на сбирка.Свързах се на следващия ден със спонсора ми,който ми рече да отида на сбирка веднага.Ама нямаше как да отида.На 150 км от града ни бяхме.
Три дни след това с жена ми се изяснявахме и като цяло се разбрахме.
И не съм докоснал след това.
Но срама е вътре в мен.
В крайна сметка накрая всички се изпокарали през ноща за сметки на последната вечер,какво да включвали в общите сметки,какво не..почнали да се правят на мъжер пияни..и на другия ден ги заварих да се извиняват един на друг .А половината жени да приплакват.И да се утешават и да си прощават.
Аз също използвах възможността да им се извиня за поведението си,и за това че съм ги разочаровал.Както и това че все пак всички сме хора и си имаме слабости.И призовах за толерантност.
Всички си имаме СВОИТЕ СКЕЛЕТИ В ГАРДЕРОБИТЕ им рекох.
Разделихме се всички в добро настроение,аз реално с никой за нищо не съм се карал.А и никой не направи проблем че съм му пил от шишето.
То не беше и много.Общо 400мл някъде.От три различни бутилки.Ракия и уискита.
Но отсега нататък трябва да зануля всичко и започвам плътно със спонсора.Стъпка по стъпка.Понеже някъде греша.
Надявам се всеки месец на 29 число да получавам месечната си монета за трезвенност.
Зависи изцяло от мен,и от бог.Да ме отърве от жаждата.
Искаше ми се да се похваля с нещо добро,но това е положението.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Bezsynna на 04.04.18 22:17.



Тема Re: Случи се пак.нови [re: Finntroll73]  
Автор Nukem Dukem ()
Публикувано03.04.18 16:48



Братле, 400мл твърдо гориво са си доста откъдето и да го погледнеш, всеки 100 мл ти се равняват на 2 бири, превишил си моята лична горна граница четирикратно... И щом чак се е разплакала жена ти, мисли му, ако в следващите няколко месеца не си безупречен съпруг във всичко! Недей така, бе човек, ще вземе да те изгони накрая и после какво ще правиш? Трябва да се чувстваш голям късметлия, че досега е била толкова кротка и търпелива към твоите "подхлъзвания".

Не те ли заплашва, че ще еди-какво-си, ако се напиеш пак? След подобна изцепка би трябвало най-малкото да спиш наказан на дивана за поне няколко седмици!

Редактирано от Nukem Dukem на 03.04.18 16:50.



Тема Re: Случи се пак.нови [re: Finntroll73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано03.04.18 17:36



едва ли за някой е изненада, че се е случило
за мен - не е
като изчезна казвайки, че ще се затвориш в стаята да четеш книга за алкохолици, реших, че в 1 момент ще е спане над книгата прегърнал бутилка
станалото - станало
вземай се в ръце
това е
не си станал за 1 ден алкохолик, няма и за 1 ден да се оправиш
поне сега не лъжеш себе си
миналата година, като ни излизаше тук с някакви декларации, че не пиеш, ти написах, че нощем пиеш тайно тършувайки из шкафовете в кухнята
тогава отричаше да се случват такива неща
въпреки издънката, сега си малко повече трезвомислещ



едно дяволче в мен ме кара да питам - как те хванаха, че пиеш от бутилките
и кви издънки направи на пияна глава



Тема Re: Случи се пак.нови [re: Nukem Dukem]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано04.04.18 01:58



Интересното е че два дни по-късно се таковахме цял ден докато детето беше по басейни.Мисля че секса и силните страсти спасиха положението. Балдъзатя също помогна в някакъв аспект. Пред нея си казах и за АА и за всичко. И те не знаеха. Но вече знаят. Дойде и като гръм от ясно небе за срещите и че съм активен член на АА. Ами не е нормално и рекох, да обещая нещо.. И после да се насмуча тайно. Тези шаблони трябва да променя.
Днес бях на сбирка. Със спонсора се чухме и писахме. Имаме конкретен план за уикенда. Отделно че вече съм отговорник да правя кафето, чая и да оправям миялната във вторниците до края на април. Веднага се съгласих като ми предложиха да ги поема. Чуствам се полезен. А и искам да чуствам че съм отговорен за хора, кафе, подредба на посуда и пр.
Отделно ще ходя със спонсора и на английски сбирки. Ще си опреснявам английския тъкмо.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Случи се пак.нови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано04.04.18 02:13



Никой не ме хвана или видя. Пих тайно по ъглите, под стълбата докато всички бяха другаде. Където имаше шише настрани отпих от него.


За половин час сигурно половин литър. Не бях ял, удари ме изведнъ и до час вече пеех на дансинга. И тацувах. И всички ме гледаха странно. Майната им, нали аз бях в паралелен свят. И си мислих че никой нищо не разбира. Като се разиграх още повече, взех леко да залитам и да фъфля ба микрофона. И тогава вече и жена ми се усети, пък и всички. Излезнах с някакви глупави извинения че ми е лошо и май грип ме натисна изведнъж. Понеже и носа ми течеше леко.

Щом жена ми ме засече, потънах като в дупка. Започнаха с чалгите и в 22,30 със сълзи на очи отидох и си легнах. В просъница чух Азис и Шушана.

На другия ден се чуствах като отпадък направо. Уж беше само за настроение, пък имах лек махмурлук.
Така че нямам мярка. 50-100 грама както мислих, бързо станаха на големи гълтоци близо половин литър. Уиски и ракия.

Преди се дъних само два пъти. Този ми е третия, за три месеца. Значи всеки месец по веднъж.
Миналия великден се подхлъзнах и пропих след близо 7 години трезвенност, искам с този великден грешния период да приключи. И догодина на великден да празнувам година.
Поне е знакова дата и празник. Страстен четвъртък, юда искариотски. Винаги ще го помня. Интересното е, че и миналата година точно на страстния четвъртък пропих, вследствие на подкукуросване и бъзик.
Значи става точно една година в грях.
Не искам повече да осквернявам тялото си и душата с алкохол.
Наистина се чуствах като Юда спрямо жена си. Че съм я предал. В петък беше като разпятие от нерви, сълзи и стрес. А в събота възкръснахме в орношенията. Дори и няколко пъти секс правихме.

Да се надявам моето истинско ВЪЗКРЕСЕНИЕ тепърва да започва.
Не е случайно това което ми се случва на мен. Точно на тези дати. Както и години наред еднакви числа. АА е моят път. Съдбата с числата ми посочи пътя към възстановяването.
Открих много свестни и алтруистични събратя и посестрими в болестта. Които ги чуствам като истински приятели вече.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Гледай тованови [re: Finntroll73]  
Автор Infinitoid (Shadowchaser)
Публикувано04.04.18 08:33



Може и ти да си направиш подобно нещо :)



Може би...Едва ли...

Тема Re: Случи се пак.нови [re: Finntroll73]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано04.04.18 10:07



Очевидно не си купуваш вече сам алкохол за вкъщи и затова трябва да избягваш такива веселби, където има много алкохол. И особено ходене по вили! Вилите силно предразполагат към напиване на чист въздух. Също и без концерти, денс клубове. Тогава ще видиш колко е лесно да не пиеш.

А чувстваш ли се непрекъснато изморен, морално и физически изчерпан, въпреки че нищо не работиш?

ad infinitum ...


Тема Re: Случи се пак.нови [re: Alice in WL]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано04.04.18 10:49



А чувстваш ли се непрекъснато изморен, морално и физически изчерпан, въпреки че нищо не работиш?
Чувства се непрекъснато изморен, морално и физически изчерпан, точно защото нищо не работи.



Тема Re: Гледай тованови [re: Infinitoid]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано04.04.18 10:57



Ще го гледам.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Случи се пак.нови [re: Alice in WL]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано04.04.18 11:03



Ами за умората се чуствам понякога уморен.Аз като цяло си имам болките и неразположенията.Но съм длъжен да започна да ходя,да се подържам в добра форма.
И да си изградя хобита.Не си купувам алкохол от нова година.Жена ми пие единственно вино.И то по чаша-две веднъж до два пъти в седмицата.Петък и събота обикновенно.
За вилата си бях взел три по шест малки безалкохолни бири,плюс безалкохолно.Но ги забравих.И изрих бензиностанциите там да си намеря безалкохолна бира,но дори и това не продават по бензиностанциите.Даже си направих бъзик с момчетата там,че няма другаде такава държава.Всичко да е затворено по великден,да има само работещи бензиностанции,а в тях да няма дори безалкохолна бира.В България по бензиностанциите се продава алкохол им рекох.И ме гледаха като тряснати.


Бях изнервен,със съмнения че ще ми е тъпо,че няма да мога да се отпусна,че ще тъпея цяла вечер.И се подхлъзнах.Никой не ми е виновен.Аз съм си виновен.Но трябва да работя да стопирам болестта.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.