Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 07.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Вярно ли е?нови [re: tirtirlin]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано18.03.18 20:18



Информираш ме и за други правила, които не знам?





Тема Re: Вярно ли е?нови [re: Lucky Eva]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано18.03.18 20:28



Видяла си първа помощ, и аз видях. За деца. Как да знам дали е същото за възрастен. Тихо мрънкам, че вероятно не си го гледала, пък аз гледах. Е, попрескачайки. Ще си намеря точно каквото трябва и ще покажа. Зачудих се кой за какво е подготвен предварително, дали едното или другото знае. Може всички внезапно да се окажем излъгани.



Тема Re: Вярно ли е?нови [re: Bezsynna]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано18.03.18 20:45



Не е добре да се потупва по гърба, защото така парчето може да попадне по-дълбоко в трахеята и в белия дроб. Ако попадне в белия дроб и остане там, без да последва задушаване, може да предизвика пневмония след няколко седмици и да последва летален изход, ако организмът не може да се справи. Ако се открие навреме от какво е предизвикана тази пневмония, е възможна интервенция с вкарване на някакви тръби и изсмукване, но знам, че е доста болезнена, но все пак животоспасяваща. При задавяне, най-добре е да се наведеш доста надолу, за да освободиш дихателните пътища, за да може да изпадне и тогава някой да те удря по гърба, както си наведен или да те хване през диафрагмата в право положение, въпрос на избор. Пиенето на вода също помага, бъркането с пръст в гърлото, за да помогнеш да се извади парчето, също е вариант. Обикновено парчето е по-малко от най-малките хапчета, те са изчислени така, че не могат да влязат в трахеята.

Редактирано от Lucky Eva на 18.03.18 21:20.



Тема Re: Вярно ли е?нови [re: Bezsynna]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано18.03.18 21:13



За деца, чувала съм от лекар в ИСУЛ за бебета, че най-ефективното е да хванеш бебето за глезените и го държиш здраво и с главата надолу, и тръскаш докато изпадне парчето от гърлото. Не съм го прилагала, но това професор по УНГ го е казвал.

Редактирано от Lucky Eva на 18.03.18 21:15.



Тема Re: Вярно ли е?нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано18.03.18 21:38



Един виц да кажа. Седнали да ядат снаха и свекърва. Както яла, снахата се задавила и казала " Отиде ми в криво гърло" . Свекървата казала - " Ма , снахо, ти с две гърла ли си била? Сега трябва две гърла да храним".



Тема Re: Вярно ли е?нови [re: Lucky Eva]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано18.03.18 21:59



Само ти си на тая позиция, но пък разумно звучи. Един да има навъпреки, значи ще трябва да се провери. Като проверя по някакъв друг начин /с четене да речем когато ми се занимава/, ще имам мнение дали е така или не.





Тема Re: Вярно ли е?нови [re: Lucky Eva]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано18.03.18 22:09



Това е за бебета до една година, при възрастните се прилагат удари между плешките с една ръка като другата ръка е притисната здраво в гърдите му.
- източник: майка ми, над 30 години детско отделение в районна болница.



Тема Re: Вярно ли е?нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано18.03.18 22:22



Възможно е да има и такава техника. Дъщеря ми беше на годинка и я почерпиха в общината като я водих, с шоколодов бонбон на сушард с лешник вътре, и тя го изяде пред мен и общинарката и като се зачерви цялата, помислихме, че се е задавила. Веднага се намери доброволец и ни закара право в ИСУЛ. Там ни прие един професор на смяна и надълго разговаряхме на тема задавяне. Оказа се, че го е глътнала, но се е затруднила докато минава през хранопровода, защото е малка, а лешникът бил твърде голям за нея. Каза ми да наблюдавам изпражненията и и още на следващия ден тя го изкара. Той ми обясни, че има различни техники, но най-непрофесионалната била да се тупат хората по гърба. Целта на упражненията са да се освободи въздухопровода и да се предизвика налягане, за да се изкара това, което е предизвикало задавянето. И, че обикновено хората се задавят с много малки парченца, по-малки от най-малките възможни хапчета. И, че е възможно да ти попадне нещо в дроба, без да се задавиш, но да умреш по-късно от това, което парчето е предизвикало в белия дроб като е придружено с кашлица и често се бърка с вируси и настинки и трудно се диагностицира. И други такива подробности.

Редактирано от Lucky Eva на 18.03.18 23:08.



Тема Re: Вярно ли е?нови [re: Bezsynna]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано19.03.18 16:43



Така е.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Вярно ли е?нови [re: Finntroll73]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано19.03.18 17:05



Как е, трябва или не трябва да се тупа по гърба






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.