Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:41 16.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Да си добър към хората е гряхнови  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано12.03.18 03:36



Все повече започвам да си го мисля в главата.
Понеже хората масово не оценяват добротата. Единици са тези които откликват подобаващо на жестовете и добрините които им даваш от сърце.
За да не говоря наизуст, ще добавя в линк какво имам в предвид-



Това е само част от целия спектър през целия ми живот.
Явно рецептата за успеха е да си гадно, хладно и пресметливо копеле. Което да използва другите.
Изобщо не е в духа на вярата и АА доктрината, ама как иначе да живеем в този БЕЗДУХОВЕН и мишкарски свят на изкусни двуличници които ни шантажират, приплкават и сапунисват ежедневно.
Знам само че нещо трябва да се промени. То е ясно че при мен всеки ден е един голям разпад, във всяка величина. Хора, техники, ситуации, приятелства, дори и роднини.. Пълен разпад.

Очаквам с нетърпение периода да свърши и тоя проклет пъзел да се подреди.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Да си добър към хората е гряхнови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано12.03.18 03:41





Ето още разяснение по темата.


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Да си добър към хората е гряхнови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано12.03.18 03:45





Ето и още.. Пусто обаче съм такъв че прощавам, а към някои хора просто трябва да се обърнеш, да им дадеш гръб и да ги пратиш да се срещнат със съвеста си. Всеки прави грешки, да.
Ама се почуствах много гадно.


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 12.03.18 03:46.



Тема Re: Да си добър към хората е гряхнови [re: Finntroll73]  
Автор Nukem Dukem ()
Публикувано12.03.18 09:27



На английски има такава поговорка – only the good die young. В смисъл, че ако винаги си добрият самарянин, който помага на всички безвъзмездно и безрезервно, рано или късно ще си вкараш главата в торбата.




Тема Re: Да си добър към хората е гряхнови [re: Finntroll73]  
Автор Infinitoid (Shadowchaser)
Публикувано12.03.18 09:48



Ако навремето беше учил история, щеше да установиш, че подобни неща съществуват от времето на Мойсей, Навуходоносор, Хамурапи, Аменхотеп и прочие...Какво точно те учудва?

Може би...Едва ли...


Тема Re: Да си добър към хората е гряхнови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано12.03.18 10:01




виж...добротата няма нищо общо с лицемерието...: ))) говоря за теб! като имаш изгода, мълчиш и се мазниш...и плюваш зад гърба...и получаваш същото! Що се учудваш? Има ли човек..един!..само един! по който не си плювал???...и после ама олеле..що все на мен...миии...
и какво е това желание да сте единствени???...
човек има...личен, обществен, семеен живот..ти къде точно искаш да си единствения? : )))



Тема Re: Да си добър към хората е гряхнови [re: Finntroll73]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано12.03.18 10:26



Да си гаден и пресметлив ще имаш полза само най-много първите един-два пъти. После много бързо ще ти се понесе славата и ще стане по-зле.

Ако става дума да използваш главно българите там, какато ги описваш все са на приблизително едно ниво на провала само ще затънеш повече. А норвежците няма да ти се връзват на номерата, понеже си емигрант.

ad infinitum ...


Тема Re: а дали...нови [re: Finntroll73]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано12.03.18 10:49



Прав си! Писнало им е на хората да бъдат добри и внимателни към теб и са започнали да те отбягват. То, не е лесно комуникацията с толкова негативен, злобен и мрънкащ мъж. Трябва да им благодариш на тези хора, че дори са направили опита за комуникация с теб! И на нас да благодариш!
Хващам се на бас, че вместо това ще псуваш и нищо няма да разбереш от написаното!



Всичко, което виждате в мен, не е мое-ваше е. Мое е това, което виждам във вас! Ерих М.Ремарк

Тема Re: Да си добър към хората е гряхнови [re: Finntroll73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.03.18 11:41



ти си известен с добротата и съпричастието си





Тема Re: Да си добър към хората е гряхнови [re: Finntroll73]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано12.03.18 12:00



Има едно правило! Както се отнасяш с хората, такова отношение ще получиш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.