Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:28 28.04.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Темата на Финтролнови  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано06.02.18 01:55





Препратка от друг клуб.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Finntroll73]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано06.02.18 10:16



Италианците имат по-различен стил на скандали от нас българите. Видимо изглежда страшно, но не е, просто национален манталитет. Докато ние може тихичко и учтиво да се скараме без хвърляне на предмети,но много по-злобно и с намразване за цял живот.

Ти какви доходи имаш сега? Помощи? Извинявай, ако си писал някъде по безбройните си теми, не съм ги чела внимателно всичките.

ad infinitum ...


Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Finntroll73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано07.02.18 07:12



1. какво научи от работата си там през тези 3 дни
2. работното време не е за да се криеш в тоалетната, за да пишеш на жена си. преспокойно можеш, като се прибереш, да й разкажеш как е минал денят ти
3. длъжни ли са да те черпят кафета? такива неща се уговарят предварително дали е включена напитка и храна...
4. постоянно си с "откритието", че работодателят ти, е поредният измамник, който те използва и те е измамил да те наеме. нали говорим за трудова борса. ти продаваш труда си. какво свърши през тези три дни - това не го разбрах
5. с работното облекло как си?



Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Alice in WL]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано08.02.18 01:06



Все още ми плаща бюрото. Засега. До лятото. Но тия дни се случиха неща. Не вървят изобщо ресторантите. Едно лудо приготвяне, след два дни хвърляне на заготовки и храна.


А сме на оживена търговска уличка.
Шефката по кухня каза че ще напуска от март. Даже и нов готвач домъкна шефа. Ама тя ми рече-не искам да те плаша, ама от известно време ресторантите не вървят.
И наистина трябва да се рязкарам оттам. Няма никаква переспектива. Ако ще работя тук-там, и да ни праща в къщи като няма работа, няма и пари. И като удариш калема-социалната помощ ще е горе-долу толкова. Отделно лятото поне август, може би и юли ще са затворени и трите ресторанта. Понеже ще е мъртвило в града. Всички са на почивки и морета. Туристите сс умряла работа в последните 5-6 гидини. Голяма стегнация е, като цяло. Криза.
Даже и в близките седмици се очаквало доста рестиранти дс затворят временно, много е слаб февруари. Януари всички вече са охарчени след коледа, а отделно и всички данъци се плащат сега.

Но като цяло няма переспектива мястото. А и тоя е нервак и кресльо на моменти. Голям особняк.
Изобщо-да забрави. Аз втори джими пасали-гърка, не искам!


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Темата на Финтролнови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано08.02.18 01:15



Научих доста. Също и че мястото не върви. От месеци са зле. Шефката напуска от март. По кухня. Няма кой да ни напсува дори, камо ли клиент да влезне.
Крия се в тоалетната, за да не ме гледат че вися когато е пълно мъртвило.
Поне да ме пуснат да си ходя по-рано, след като няма кьорав клиент. Така е с шикозните скъпи ресторанти-не вървят. А и норвежците са големи циции. Той като видял стандарт вече, и си мисли че са милионери. Норвежците и до пенсия си носят филиите със салам и пастет в джоба. Ученически навик им е.



Не са ми длъжни за нищо, да. Ама във всеки ресторант където съм работил, кафето и чая са безплатни тук. И трябва малко да имаш и навреме да ти дойде.. поне едно кафе да предложиш. Най-вече на човек за който една стотинка не даваш.
Това казва всичко. А аз не обичам да си прося като циганче.
Работодателя ми явно и той не знае какво иска. Подробно съм описал вътре в темата Доста истини и кирливи ризи излезнаха, и още ще излезнат. Дано да ме няма там скоро.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 08.02.18 01:16.



Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано08.02.18 01:26



Другото което е, тоя е емоционално нестабилен. Както се смее, почва да крещи. Както уж одобрително те гледа, в следващия момент вече куп грешки ти е открил и ти мели на главата.Аз обичам емоционално балансирани хора. С отношение най-вече. Не шизофренично държание. Боли го лявата ръка, цялата. Левичар е. И има и той сухожилни болки и миалгия. Ще ходи утре на доктор явно. Или ще почине малко. Понеже днес я носеше като повехнала и откачена ръката. И аз ако изведнъж почне юруша откъм клиенти, и аз ще съм така. Понеже дочул той че заради февруарската криза, много ресторанти даже нямали да отварят следващата седмица. И явно се надяваше с жестове показвайки, да дойдели тук. Чух го като говореше с поляка на английски. После разбрах какво са си говорили.
Вече се научих-да не съм прекалено тъп да си правя безкрайни илюзии. Нещо което тръгна на зле още в зародиш, няма да доведе до нищо добро. Най-вече със шикозни сбъркани концепции и изгъзици. Нали за това почти ни фалира гръка. Понеже предишния преди него послуша тъпачката по кухня да си играят на шикозни арт италиански ресторанти. Там от работещо и печелещо го сговнясаха. А тук никога не е вървяли като хората.
Иди си, ела си, искам те, не те искам. Днес бях най-добре като цяло на сандвичите. Тоя накрая ми рече уж на майтап в гръб-Ти си катастрофа, дизастър съм бил.

Знаеш ли колко норвежци биха останали и секунда след това?
Нищо.. По всичко изглежда че ще се разделим така или иначе. Почти всеки ден в който съм работил, все едно или друго ме е обидил.
Не съм за обидите, а го виждам че е шизофреник. И нестабилен. Отделно вече работниците му почнаха да напускат Титаник. Днес шефката по кухня каза че се маха. А може и от март други също да я последват. Да ходя там, където няма оборот и пари. И хората си тръгват?Трябва да съм луд. Занапред ще натискам бюрото да ми намерят комунална-държавна работа. Към община, инстирютуция или каквото и да е. Ама да има герба на община Берген на дрехите. Понеже държавното си е държавно навсякъде!


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 08.02.18 01:53.



Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано08.02.18 02:00



Ако ми намерят комунална работа, каквато и да е тя.. дори и боклуци и лайна да изсмуквам.. ще си падна на оная работа.


Да ме зачислят към лайнарката и шофьор с камион, и няма проблем.. ще смуча лайна и задръстени канализации.
Ама държавна сигурна работа. И всичко ти е наред.
И осигуровки за пенсия, и вредни, и болнични бол.
Не всеки път като си болен, да те гледа частника накриво.
Само с ненормални не ми се занимава да пазя или придружавам. Че там гаранция няма за здравето.
Ама всичко друго бих поел.

Това ще е следващото ми искане, да ме зачислят на лайнарка.


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано08.02.18 13:20



Яко съсипваш живота си, ама ти дори не го виждаш. Работата за принцове свърши. В работата, целта ти е да изкарваш пари, а не да зяпаш околните какво правят и да коментираш.
Един път те попитах, правя го пак...ти освен себе си другите виждаш ли, или само знаеш, че те съществуват?



Тема Re: Темата на Финтролнови [re: ShokoLada]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано08.02.18 14:07



Да,знам че съществуват други.Но съществувам и аз,мнали?
Добре..да речем че успея да стигна до работа там..искам ти да поемеш моите мъки после след като няма работа и пари,ти да ми поемеш все по-увеличаващите се сметки с времето,искам ти да се гърбиш и да те боли всичко..да ти е гадно да стоиш до 22-23 вечерта,съботите и неделите..ако ще и да не се претрепваш от работа,и да те видимКОЛКО ДЪЛГО ЩЕ ИЗКАРАШ???!
Понеже на мен не ми трябва работа от ден до пладне.Има ли смисъл от целия мазохизъм за някакви посредственни пари,посредственни неща,и когато няма клиенти,да ме праща в къщи без пари.Понеже тук не е като в България,да ти кажат-днес не е много или ще затворим по-рано,върви си в къщи.
И пак да си вземеш същата заплата.Тук предимно се плаща на час.И да речем че си на пълен работен ден от 162 часа,а едвам, докарваш 80-90 на месец или 100-на часа,ще ти е адски нанагорно с парите.Тук като няма работа,не стопиш да ти плащат за висене.Ще повисиш ден,два,три и ще ти каже..хайде ще затворим за седмица или десетина дни.Че ми е скъпо.
Та така.Идеята е да отида на по-добро място,не на какво да е.
13 години съм развалина от лошо място.
Тук и да няма физическо натоварване,ще има ментално и психическо.Да терепериш постопянно-ще имаш ли заплата.
Улицата където е ресторанта е на около 800 метра от главния площад.И въпреки че се води център,е доста пусто като цяло.Минават хора от квартала там,по път за града.Ама не влизат,стряскат се от лукса и цените явно.
Да си висим там залудо?



Не си мисли че не мисля за хората около мен.Ако не мислех,нямаше да отида да натискам като луд да ме вземат,въпреки че ми отказаха и не ме искаха.И да я водя тая да предлага условия.Заради жена ми го правя,че я боли сърцето и има сърцебиене от цялата ситуация.А аз както виждаш не спя повече от 6-7 часа на денонощие максимум.
Та неслучайно онази мисъл на вратата на АА е много важна-Правиш разликата мъдро измежду това което става и е в твоя власт,и това което е обречено,няма как да стане и смирено се съгласяваш.
Ни най-малко искам огромен стрес в живота си отново,безпаричен тоя път.Понеже бюрото ще каже-имаш работа вече,не ни търси за нио.Оправяй се с новият ти шеф.Знам че никому не е лесно,но в крайна сметка на една работа нещата са най-вече пари и бюджет,не са лични и емоционални.
Както споменах,и на шефа му мърдат няколко дъски на втория етаж.И той е развалина.Ама няма как да спре.А аз не съм изобщо сигурен дали мога да започна ,относно темпо,болките ми се върнаха,кръст и гръб ме боли постоянно,режа с ръцете и ми се схващат.И гледам все да съм с гръб,за да не ги забелязват тия моменти на слабости.Но само себе си заблуждавам.
Все едно съм се вкарал сам в една трагикомедия с обучаваш характер.

То си е така де.Шефката по кухня ми рече-не искам да те плаша,ама не вървят ресторантите като цяло и от едно известно време.
Нарязахме сума ти заготовки,които шефа с яд изхвърли повече от 1/3 от тях,понеже смърдяха зеленчуците.Аз го бях нарязал повечето и прибрал.
Та така.Истината има най-малко две страни.Като монетата.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано08.02.18 14:21



Само за статистиката-поне месец и нещо ще държи затворено лятото.Понеже няма хора просто в града,на морета са норвежците.Около април има седмици на ски,великден.Тогава нищо чудно пак да затвори,понеже по великден града става призрачен направо,със седмици.Ще има съживяване за месец и нещо,и почват ваканциите.Чак към началото на септември ще се завърнат като цяло да се напълни града.Но и септември не е много силен.
Имаме два до три слини месеца след това,после към края на януари до към средата на март ще е пак мъртвило.Понеже януари и февруари всички са се одумкали покрай нова година,отделно данъци за жилища,коли,лицензи за какво ли не..и ето ти я годината-4 месеца до 5 силни максимум.Как да стане?
250 000 град сме все пак,но не е като в Осло.Тук си е село просто.А и норвежците пастите и спагетите си ги варят в къщи.И си ходят на техните вериги пицарии.Да бъдем реалисти!
Със шикозен лукс тук си във фалит!Веднъж вече бях свидетел.Днес не ми е добре,и го помолих да си остана.Поне си оправих данъците и процентите,понеже ме бяха объркали яко.Безработен съм,пък ми наблъскали едни 33 процента данък,сякаш съм на 2 работи.И ходих да тичам на две места докато се оправя.
И на двете подметнах-Данъчното и държавата са намерили много хитър начин да си накарат хората сами всичко да си следят,оправят и променят по картите за данъка.Скатекорт се нарича.
Понеже ги мързи и така народа им става безплатен работник.За да не плащат заплати.Понеже ако не е това,то тогава са наисътина полуидиоти.Да не могат да сметнат 2 плюс 2 и кой работи и кой не.


Знаеш ли с каква тънка и лукава усмивка им го казах.Не са глупави те,ама и ние не сме..зьатова идваме да ни помагате на място.Всеки който му се плаща трябва да работи нали?
Днес ги гледах в данъчното-имаше 20 човека,половината от които поляци,негри и останали.
Тия от човек до следващ им беше необходими близо 5 минути.Кафенце,вафлички някакви..а ние висим и чакаме.Ще кажеш че всеки ден им е неделя-ден за почивка.А повече от половината им нациуя объркана масово с данъците.Ама нали са задължили всеки да си следи и оправя сам данъка и процентите..
Ще ми една такава писарушка да го вкарам след като си поръча порцията,да си сервира,изяде,занесе до миялното и да си измие чинията.Да го прави постоянно,да го видим как ще е!


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.