Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:09 27.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Аз чувствамнови  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано03.02.18 11:08



Повод за тази тема е моят сън от тази нощ.
Сънувам че съм в нещо като клубовете за споделяне на мнения.
Но всеки изпраща теми и мнения..... какво чувства единствено.
А не какво мисли, както е тука.
А давате ли си сметка каква е разликата между мисленето и чувстването?
Разликата е огромна!
Човешкият необуздан ум произвежда ежесекундно мисми...мисли...мисли.
Измисля проблеми и си ги разрешава после. Един безкраен свят на лутане безцелно. Умът не може да чувства. Сърцето може.
И в моя сън тастроението беше неописуемо приятно и красиво.
Всеки пише само: "Аз чувствам радост, възхищение, надежда и т.н." все истински чувства а не умотворения.

А вие сега какво почувствахте /а не си помислихте!/ по тази моя тема?




Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема Re: Аз чувствамнови [re: 1ombre]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано03.02.18 11:25



Надявам се да дойде Жумблес. Тя обича подобни теми и би ти правила компания.



ad infinitum ...


Тема Re: Аз чувствамнови [re: 1ombre]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано03.02.18 17:47



А да видиш!
Аз чувствам любов към животинките, а ти ме триеше и банваше...щото ума ти се беше вкарал в програма, че това е недопустимо...
А иначе какво да кажа..хубаво е да чувстваш!...





Тема Re: Аз чувствамнови [re: 1ombre]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано04.02.18 10:40



по принцип - няма достатъчно близост, за да споделя какво чувствам и в същото време не сте ми достатъчно далечни, че пък да мога да си кажа всичко


а конкретно за темата ти - в нея няма изразени чувства, а разсъждения. ако имаше чувства, щеше да има изразено някакво отношение

като цяло темата ти е сбъркана
да плачеш пред някого в някаква степен не е споделяне, а допускане да стане свидетел на чувствата ти
да споделиш чувства е по-различно от това само той да стане свидетел на изразяването на чувствата ти и .да си дал показност на чувствата си
от друга страна истинското споделяне, включва ли съпреживяване?
ако някой плаче в твое присъствие, ти разплакваш ли се?
ако е изпълнен с чувство на радостно вълнение, вълнуваш ли се заедно с него със същата еуфория?
споделяне на чувства и споделяне на мисли - двете неща защо се разделят
толкова ли мислите не отразяват истинските чувства? или не сме достатъчно честни дори пред себе си обличайки с думи мислите като отражения на чувствата

аз сънувах, че са откраднати 11 000 лв от метална каса, една жена извръщаше поглед, докато говорехме и след малко полицаят, който щеше да вземе и от мен показания ме заведе в 1 тъмен коридор /беше боядисан този коридор в тъмножълто като с блажна боя и на места боята се беше напукала/, освети ме и ме снимаха в анфас за досие в полицията. тъкмо щях да тръгна след полицая, за да отидем на горния етаж, където щеше да е разпита и се събудих. беше малко след 5. много ярък сън беше. не ми излизаше от ума защо тази жена извръщаше поглед и дали не ме викна, за да оставя отпечатъци и как така в тая каса е имало толкова пари, като по това време на годината няма такива пари
не проверих в съновник какво е да сънуваш кражба
ако сънуваш книжни пари зная, че е на хубаво, докато монети - на плач
но и самите пари не видях в съня си, нали ги бяха откраднали



Тема Re: Аз чувствамнови [re: ShokoLada]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано04.02.18 12:13



"
А да видиш!
Аз чувствам любов към животинките, а ти ме триеше и банваше...щото ума ти се беше вкарал в програма, че това е недопустимо..."


Веж, има клубове в които можеш да дискутираш и пишеш на всякаква тема.
Но има и други - строго специфични в които можеш да пишеш само по тематиката на клуба.
В клебза сватбени вълнения да се пише за котки е пълна анархия....



Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема Re: Аз чувствамнови [re: 1ombre]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано04.02.18 15:21



може а е ставало въпрос за котки, които са подушили валериан и светкавично са се озовали в сватбения си период


ти май "споделено" го възприемаш като на излет в полето - викаш "Ехоооооо", но не чакаш ехо-то да се върне
изкопаваш дупка в пясъка, разказваш й какво ти минало през акъла, докато си пил чай и подминаваш
някак тесногръдо е да очакваш, че това са някакви професионални работни срещи,
режимът е по-свободен
клуб по интереси
е, може в "сватбени вълнения" да пишат само хора, които имат професионален интерес но защо ли не вярвам от аматьори да са се превърнали в професионални младоженци
или пишат там представители на сватбени агенции и декоратори, които се грижат за организацията на тържествата?
ако е така, ще се преместя там, защото имам... професионален интерес по темата



Тема Re: Аз чувствамнови [re: holi_day]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано05.02.18 19:51



Какво написа?
Словоблудства.....



Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема Re: Аз чувствамнови [re: 1ombre]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано05.02.18 19:54



Пропуснах да кажа, че повода за темата бе едно чудесно чувство от този сън.
Затова я нарекох "Аз чувствам"



Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема Re: Аз чувствамнови [re: 1ombre]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано05.02.18 20:29



Ми...анархията е рожба на ума...а той нали и вирус?...: ))))
Аз чувствам и пиша за това, което чувствам...
а ти ме триеше и банваше...а не знам дали още не съм с бан там..щото беше до 2037г. : ))))



Тема Re: Аз чувствам [re: 1ombre]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано05.02.18 22:55



Както и да си я нарекъл, изобщо не личи нещо да си чувствал при писането й
Само някакви размисли на тема чувства
Аз чувствам/аз се чувствам






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.