Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:52 28.04.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано27.01.18 01:24





Бях обвинен от "Тъмната страна" че съм черногледец.
Ето нещо по този въпрос.



Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: 1ombre]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.01.18 03:44



Виждал съм емигранти минали през норвегия, нещо става с тях. После идват предимно в южните щати, но не се оправят. Или Норвегия привлича хора със специфична генетична организация, или им я променя по непоправим начин. Пала свещичка и за вас и за всички съпрузи





Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: 1ombre]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано27.01.18 08:31



нямам лични впечатления, но преди време гледах документален филм с изследване и сравняване гражданите на коя държава са най-щастливи
и посочена беше точно норвегия
основния показател, който разглеждаха е нивото на удовлетвореност, което там бе най-високо:
- спокоен живот при висок стандарт
- ниска безработица, почти нищожна, добра социална система,
- ниска престъпност
имаше кадри, в които майки оставят колички с малките деца в тях и влизат да пазаруват - това къде го има вече?

ще си позволя 1 сравнение, с риск да не ти е приятно, но положението на хората, които са първо поколение емигрирали в някаква степен наподобява тези, които от селото отиват да живеят в града
- в много случаи им е трудно да довършат образованието си или да сменят квалификацията си
- живеят по квартири, после теглят кредити за години напред
- трудно се социализират, нямат добра приятелска среда, защото примерно не са там приятелите им детинство, роднини и други, които познават добре

следващото поколение живее по-добре
така ще е примерно със сина на финтрол


от една страна сте там пристигнали от страна с по-нисък стандарт, но от друга вероятно в културно отношение се смятате за повече от обикновения норвежец
и това е потискащо също - че за тях не сте фактор за каквото и да било
някой, който се бори да се устрои при тях,
докато това те спокойно си го постигат
без нерви, защото винаги имат повече алтернативи
просто са си у дома, вие сте на гости дълго, дълго време



Тема Почти съгласен.нови [re: 1ombre]  
Автор Phillip (Трансмегист)
Публикувано27.01.18 10:29



Почти съм съгласен, че живот си живеете, пей сърце. Пу, да не са ви уроки! Да почерпите!


Обаче на мен две неща не биха ми харесали: студен климат и безобразно дългите нощи през зимата.
Виж, дългите дни през лятото ми харесват. Когат' ми се спи, ще дръпна плътните пердета и това е.

~~~
«»


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: 1ombre]  
Автор DarkSide ()
Публикувано27.01.18 10:38



норвегия е изкарала късмет, че анкетиращите не са попаднали на тебе или на другия ганьо - тогава норвегия щеше да е на последно място ...



явно анкетиращите са били достатъчно добре инструктирани да избягват бидонвилите, от които нон-стоп дъни чалга




Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: 1ombre]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано27.01.18 12:32



Не бих живяла задълго там, но щом препоръчвате, вярвам ви.



ad infinitum ...


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: holi_day]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано27.01.18 17:25



Документалният филм, който си гледал е с по-стара дата.
Напр. днес новините тук гъмжат от безпокойство за постоянната престъпност всред малолетните. И растящия брой наркомани всред тях. И че полицията не може да се справи с тях.
Друг основен проблем е педофилията - секс с малолетни деца. И той расте ежегодно и е не разрешим.
Също убийствата в семействата.

Иначе има ниска безработица - това е така.
Добри социални грижи и подкрепа. Спокоен живот. Макар че кражбите и обирите по домовете особено по празниците са страхотни. Също фалшификации на кредитни карти и разбиване на банкомати.

Тази страна до втората световна война е била всред най-бедните в Европа. Но по-късно ткриват огромни залежи с петрол на океанската грница с Англия.И построяват десетки платформи и почват небивал добив на нефт.Днес те създават по света по поръчка такива платформи и печелят милиарди от това.
Друг доходен бизнес в тази странас огромно крайбрежие е риболовът. Ловят и изнасят по целия свят огромни количества най-търсена риба като сьомгата напр. С милиардите, които влизат в хазната поддържат най-модерни технологии на всяка крачка. В страната има ред и законност. И то не защото хората са много честни и превидни, а защото наказанията за извършени нарушения са повече от жестоки. А всеки къта всяка крона за себе си.

Изобщо това е страна коренно различна от западна Европа по манталитет и начин на мислене и живот. Някакъв скандинавски аутистичен мироглед



Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: 1ombre]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано28.01.18 03:45



Хайде стига моля ти се. Умря циганката където ги хвалеше. Недей и ти като развалена плоча. Като е толкова добра, защо още съм безработен?
На ръце ли да ходя, за да ме забележат?

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано28.01.18 03:45



Норвегия не е нормална държава.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано28.01.18 03:57



Затова близо 2 години съм без работа нали? И то във втория по големина град в Норге. Прекалено са субективни норвежците. И ако нямаш връзки някой да те набута някъде да работиш, стоиш петилетки без работа. А повярявай ми, много активен съм в търсенето на работа. Не търся все пак за цар работа. Цяла тема съм отворил за поредното италианско фиаско в психоанализа. С италианци шефове и работници също. Без грам норвежки и с отврат английски.
Как за три часа в италиански ресторант решиха че не ставам. Реши го един пиян и фъфлещ шеф. Както и да е, живота продължава.
А и не е приятно да работиш с макаци от Италия без грам норвежки, а на по 3-4 години живот в държавата и с отвратителен английски. Всичко се нарича -ДАВАНЕ НА ШАНС!
За да ти се отплати работника после стократно. Рекох му-уважавам мнението ти, и от години наред живея филисофски. Приемам нещата каквито са, продължаваме напред! Значи не е била моята врата.
При все че показах огромно желание. И ако бяха по-умни щяха да се възползват от офертата бюрото по труда да им връща част от заплатата ми, а и цялата заплата дори за да ми дадат договор и обучат. Аз си му казах, никой не се ражда научен. И с подходящото ВРЕМЕ ще се науча понеже съм работлив и бързо схващам. Взе ми все пак телефона. Може би ще им трябва човек за сандвичи и франзели-сандвичи след месец-два. Понеже аз се наложи да го успокоявам с пиянските му изблици.. Че му било много гадно че ми отказва. Ами да не ми беше давал надежди бе?
И ми даде голяма пица за в къщи. И ми взе номера. Ще ми платят трите часа. И нямало да ме забравят. Щял да ми звънне. Ами дано.
Вече нямам очаквания. Направих всичко правилно и отговорно.
Шестото чуство преди да подам там ми казваше... по-добре не влизай. Имаха доста лоша хигиена като цяло.
Най-гадното е да те подлъжат с някакви обещанийца за 100 пр и прочие, а накрая.. Не си човека който търсим.
Благодаря.. Че научих още за мишките и хората!

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 28.01.18 04:01.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.