Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:25 28.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТА  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано27.01.18 01:24





Бях обвинен от "Тъмната страна" че съм черногледец.
Ето нещо по този въпрос.



Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: 1ombre]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.01.18 03:44



Виждал съм емигранти минали през норвегия, нещо става с тях. После идват предимно в южните щати, но не се оправят. Или Норвегия привлича хора със специфична генетична организация, или им я променя по непоправим начин. Пала свещичка и за вас и за всички съпрузи





Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: 1ombre]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано27.01.18 08:31



нямам лични впечатления, но преди време гледах документален филм с изследване и сравняване гражданите на коя държава са най-щастливи
и посочена беше точно норвегия
основния показател, който разглеждаха е нивото на удовлетвореност, което там бе най-високо:
- спокоен живот при висок стандарт
- ниска безработица, почти нищожна, добра социална система,
- ниска престъпност
имаше кадри, в които майки оставят колички с малките деца в тях и влизат да пазаруват - това къде го има вече?

ще си позволя 1 сравнение, с риск да не ти е приятно, но положението на хората, които са първо поколение емигрирали в някаква степен наподобява тези, които от селото отиват да живеят в града
- в много случаи им е трудно да довършат образованието си или да сменят квалификацията си
- живеят по квартири, после теглят кредити за години напред
- трудно се социализират, нямат добра приятелска среда, защото примерно не са там приятелите им детинство, роднини и други, които познават добре

следващото поколение живее по-добре
така ще е примерно със сина на финтрол


от една страна сте там пристигнали от страна с по-нисък стандарт, но от друга вероятно в културно отношение се смятате за повече от обикновения норвежец
и това е потискащо също - че за тях не сте фактор за каквото и да било
някой, който се бори да се устрои при тях,
докато това те спокойно си го постигат
без нерви, защото винаги имат повече алтернативи
просто са си у дома, вие сте на гости дълго, дълго време



Тема Почти съгласен.нови [re: 1ombre]  
Автор Phillip (Трансмегист)
Публикувано27.01.18 10:29



Почти съм съгласен, че живот си живеете, пей сърце. Пу, да не са ви уроки! Да почерпите!


Обаче на мен две неща не биха ми харесали: студен климат и безобразно дългите нощи през зимата.
Виж, дългите дни през лятото ми харесват. Когат' ми се спи, ще дръпна плътните пердета и това е.

~~~
«»


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: 1ombre]  
Автор DarkSide ()
Публикувано27.01.18 10:38



норвегия е изкарала късмет, че анкетиращите не са попаднали на тебе или на другия ганьо - тогава норвегия щеше да е на последно място ...



явно анкетиращите са били достатъчно добре инструктирани да избягват бидонвилите, от които нон-стоп дъни чалга




Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: 1ombre]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано27.01.18 12:32



Не бих живяла задълго там, но щом препоръчвате, вярвам ви.



ad infinitum ...


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: holi_day]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано27.01.18 17:25



Документалният филм, който си гледал е с по-стара дата.
Напр. днес новините тук гъмжат от безпокойство за постоянната престъпност всред малолетните. И растящия брой наркомани всред тях. И че полицията не може да се справи с тях.
Друг основен проблем е педофилията - секс с малолетни деца. И той расте ежегодно и е не разрешим.
Също убийствата в семействата.

Иначе има ниска безработица - това е така.
Добри социални грижи и подкрепа. Спокоен живот. Макар че кражбите и обирите по домовете особено по празниците са страхотни. Също фалшификации на кредитни карти и разбиване на банкомати.

Тази страна до втората световна война е била всред най-бедните в Европа. Но по-късно ткриват огромни залежи с петрол на океанската грница с Англия.И построяват десетки платформи и почват небивал добив на нефт.Днес те създават по света по поръчка такива платформи и печелят милиарди от това.
Друг доходен бизнес в тази странас огромно крайбрежие е риболовът. Ловят и изнасят по целия свят огромни количества най-търсена риба като сьомгата напр. С милиардите, които влизат в хазната поддържат най-модерни технологии на всяка крачка. В страната има ред и законност. И то не защото хората са много честни и превидни, а защото наказанията за извършени нарушения са повече от жестоки. А всеки къта всяка крона за себе си.

Изобщо това е страна коренно различна от западна Европа по манталитет и начин на мислене и живот. Някакъв скандинавски аутистичен мироглед



Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: 1ombre]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано28.01.18 03:45



Хайде стига моля ти се. Умря циганката където ги хвалеше. Недей и ти като развалена плоча. Като е толкова добра, защо още съм безработен?
На ръце ли да ходя, за да ме забележат?

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано28.01.18 03:45



Норвегия не е нормална държава.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано28.01.18 03:57



Затова близо 2 години съм без работа нали? И то във втория по големина град в Норге. Прекалено са субективни норвежците. И ако нямаш връзки някой да те набута някъде да работиш, стоиш петилетки без работа. А повярявай ми, много активен съм в търсенето на работа. Не търся все пак за цар работа. Цяла тема съм отворил за поредното италианско фиаско в психоанализа. С италианци шефове и работници също. Без грам норвежки и с отврат английски.
Как за три часа в италиански ресторант решиха че не ставам. Реши го един пиян и фъфлещ шеф. Както и да е, живота продължава.
А и не е приятно да работиш с макаци от Италия без грам норвежки, а на по 3-4 години живот в държавата и с отвратителен английски. Всичко се нарича -ДАВАНЕ НА ШАНС!
За да ти се отплати работника после стократно. Рекох му-уважавам мнението ти, и от години наред живея филисофски. Приемам нещата каквито са, продължаваме напред! Значи не е била моята врата.
При все че показах огромно желание. И ако бяха по-умни щяха да се възползват от офертата бюрото по труда да им връща част от заплатата ми, а и цялата заплата дори за да ми дадат договор и обучат. Аз си му казах, никой не се ражда научен. И с подходящото ВРЕМЕ ще се науча понеже съм работлив и бързо схващам. Взе ми все пак телефона. Може би ще им трябва човек за сандвичи и франзели-сандвичи след месец-два. Понеже аз се наложи да го успокоявам с пиянските му изблици.. Че му било много гадно че ми отказва. Ами да не ми беше давал надежди бе?
И ми даде голяма пица за в къщи. И ми взе номера. Ще ми платят трите часа. И нямало да ме забравят. Щял да ми звънне. Ами дано.
Вече нямам очаквания. Направих всичко правилно и отговорно.
Шестото чуство преди да подам там ми казваше... по-добре не влизай. Имаха доста лоша хигиена като цяло.
Най-гадното е да те подлъжат с някакви обещанийца за 100 пр и прочие, а накрая.. Не си човека който търсим.
Благодаря.. Че научих още за мишките и хората!

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 28.01.18 04:01.



Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: DarkSide]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано28.01.18 04:05



Норвегия за мен е от 100 пр - 30 позитиви и 70 процента негативи. Най-вече откъм човешкият фактор. И Ганьото си ти. Аз съм ЧОВЕК. И то с главно Ч!

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: 1ombre]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано28.01.18 04:09



Първи по риба и петрол, пък литър бензин стигна наскоро 16 кр за литър. Съответно 15 кр за дизел. Кажи им колко струва кило сьомга.
Че е по 150 кр килото.
1 крона е 21 стотинки. Да смятат.
Вчера гледах излижение на Волво В 90,в един шопинг където ходихме на кино.
И цената му със всички екстри и разни багажници за ски и прочие стигаше 860 000 кр.
Че той баджанака ми си взе за един милион къща на село. Вярно, неоправяна и стара.
Дай им реални цени на къщи, вили, коли, имоти като цяло.
Да им се присере направо.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: 1ombre]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано28.01.18 04:17



Най-добрата уж, с армии от неофициални безработни. Кажи им друго, за временната заетост, викар бюрата. В никоя нормална държава няма 16 пр или 20 процена заетост. Това си е жива подигравка просто.
И да живееш на телефона дали утре ще те извикат за някой час.
От норвежци съм го запомнил-гледай като започваш да е на постоянен договор и по възможност на 100 пр. Или поне 70.
Иначе си е жив мазохизъм. Бюрото по труда за нищо не стават. Пълни некадърници са. Което съм успял досега тук, е било с мои сили.
Те едно лайнце не са направили за мен. А всеки път крещя че искам пласиране във фирма.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Finntroll73]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано28.01.18 08:09



Сметнах ви сьомгата.



Покрай това прочетох, че били вдигнали минималната заплата. Един наем и пет кила сьомга.



Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Bezsynna]  
Автор DarkSide ()
Публикувано28.01.18 11:25



сьомгата има поне 5 ценови нива, в зависимост дали е дива или от развъдник, от къде и как е уловена и как е приготвена - норвежката дива пушена сьомга тук е една от най-скъпите, ама пък и не е храна за всеки ден, за веднъж месечно да се облажваш става





Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Finntroll73]  
Автор DarkSide ()
Публикувано28.01.18 11:31



С италианци шефове и работници също. Без грам норвежки и с отврат английски.

ем ревеш, че искаш да работиш само с норвежци, ем все се тикаш при гърци, латиноси и мангали

ако искаш да работиш с норвежци, подавай молби само при норвежци

... обаче тва наш ганьо няма как да го загрее, щото той си знае само родния катун с чалгата и си го влече все към тъмни балкански субекти, пък после реве от тях, че били мангали и го облъчвали с чалга



Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Finntroll73]  
Автор DarkSide ()
Публикувано28.01.18 12:01



Вчера гледах излижение на Волво В 90,в един шопинг където ходихме на кино.
И цената му със всички екстри и разни багажници за ски и прочие стигаше 860 000 кр.



мернах го на автоизложението, и тук е толкова - 90 хил евро (на волвата тва им е хубавото, колкото им е цифрата на модела, толкова хиляди струват :-)

но според мен не си струва парите, в този ценови обхват има и по-готини неща









Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Finntroll73]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано28.01.18 12:28



Като е толкова лоша страна, защо още я търпиш? Вече си емигрант, колко му е да се преместиш в по-добра страна? Където ще бъдат оценени твоята квалификация и трудолюбие.

ad infinitum ...


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: DarkSide]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано28.01.18 12:32



Той не каза каква сьомга. При държавно гарантирана помощ, която покрива основните нужди /в сравнение с нашата минимална заплата/, не разбирам как може да се роптае за цена на сьомга.



Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Finntroll73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.01.18 14:51



като си толкова кадърен:
1. Бюрото по труда е посредник за намиране на работа. Като си недоволен от тях:
- не се възползвай от безплатните им курсове за преквалификация
- търси си работа без посредник и като си намериш просто ги уведоми, за да ти спрат помощите
2. Започни собствен бизнес. Стани ти работодател, а не наемник.
3. Продай труда си. Защо не можеш да се пласираш на пазара на труда, та макар и на 20%?
4. Защо при толкова ниска безработица, точно ти си в процента на безработните? Дай да прочетем честен отговор на тоя въпрос.
5. В момента си като жилище - старо строителство, тип слама и кал, нереновирано, неуютно, неугледно, което се продава и току някой се излъже за оглед, но не му се рискува да го купи. Твърде високо струва, а е рискова инвестиция. Екстри няма, има само претенции да е на пазара на висока цена и се продава с години. Наричат го непродаваемо.
Та... нещо трябва да се промени. Стана ли мотокарист? Та да те насочат някъде, където е течение и хич няма да ти пасне на болежките в кръста. Скоро не сме чели обвинителни анализи срещу индустриалци-кръвопийци или нелепата ти кореспонденция до тях.
6. Стягай се. По-малко приказки, повече действия. - Това го пиша, щото все пак съм оптимист.

В каква сфера на работа искаш да се реализираш в следващите 15г.? Сам каза, че мотокарист няма да си, ама с това пак да се промушиш за обезщетения и помощи. А, спри да се вейкаш без посока и всеки друг да ти е виновен.



Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: 1ombre]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.01.18 14:54



Каква е причината според теб, някой, който знае добре норвежки и е способен и трудолюбив да не може да си намери работа?



Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Bezsynna]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.01.18 14:57



Извод: Трябва да му утроят помощите като знак на благодарност, че ги е уважил да посети страната им и им прави благодеянието да поостане там.



Тема Re: Почти съгласен.нови [re: Phillip]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.01.18 14:58



Ааааа зле са. Не им е лесно.
Дали да не им съберем помощи от съседите ни пенсионери?



Тема Моля за внимание! Започваме клубен курснови [re: holi_day]  
Автор Phillip (Трансмегист)
Публикувано28.01.18 17:05



Тъй като виждам твърде много неквалифицирани безработни в клуба, аз се нагърбвам да ви проведа съвсем безплатно Курс по управление на мотокари. Там на задните чинове не си шушукайте, ами гледайте внимателно и си водете записки!

(9 мин.)

~~~
«»


Тема Re: Моля за внимание! Започваме клубен курснови [re: Phillip]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.01.18 20:18



да бъдем иновативни
има голи фризьорски салони за мъже


време е и такива за жени



Тема Re: Моля за внимание! Започваме клубен курснови [re: Phillip]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано28.01.18 22:19



Какви спомени събуди! Ако ми кажеш как не съм се пребила, нейде към седми клас, е на такова... Толкова съм се чудила някой показа ли нещо, натисна ли нещо, как се раздвижи това, и как съм спряла изобщо си нямам идея. Нощем на лов за нектари. Както отворих клипа, ми скочи сърцето!





Тема Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: holi_day]  
Автор Phillip (Трансмегист)
Публикувано28.01.18 22:33



Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана. В Норгето е адски студено и такъв салон ще се наложи да е добре отопляван, като това ще отхапе доста от печалбата му. Освен това непрекъснато ще се чуват неприятни крясъци: "БЪРЗО ЗАТВАРЯЙ ВРАТАТААА!!!"



~~~
«»


Тема Е, чак аз да съм събудилнови [re: Bezsynna]  
Автор Phillip (Трансмегист)
Публикувано28.01.18 22:36



Е, чак аз да съм събудил спомените ти, не бях пръв. Тук от доста време се говори за мотокари и щастливия живот на бодрите мотокаристи.



~~~
«»


Тема Re: Е, чак аз да съм събудилнови [re: Phillip]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано28.01.18 22:51



Понякога направо ме сащисваш. Сравняваш думи с жива картина.



Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Phillip]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.01.18 23:04




Точно това е оригиналното на бизнесплана ми.
Финтрол ще я работи тази работа. И още недостатъчно квалифициран, ще отвлича вниманието на клиентките с... инструментите си.
Този вид услуги са достатъчно добре платени, така че ще има пари за сметката за тока, особено и като бонус предложи масаж "тяло в тяло".



Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Bezsynna]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 01:10





По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: DarkSide]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 01:16



По-добре не я яж често и като цяло. Повечето е от рибни ферми. И е бъкана с гмо.
Хората тук си ловят, баджанака лови често и ни дава. Аз имам погнуса от това да пипам жива риба. Затова и не ходя за риба. Пък и нямам късмет при улова като цяло. То трябва да ти идва отвътре. Хвърлям понякога въдица, ама е гадост докато ги откачам.
С клещи ги откачам от въдицата, и с ръкавици пробвах, направо тръпки ме побиват като ми се подмята в ръцете. Всичко започна от малък. Напъхаха ми на майтап жива риба веднъж отзад във гърба под тениската. И оттогава ме е гнус. Същото е и с раците. Разни тъпаци ме замеряха с живи раци. Някъде около 5 клас съм бил. Един такъв епизод ти оставя кошмар и фобия за цял живот. Опитах се да се преборя с това, гнус ме е.
Иначе умряла риба нямам никакъв проблем да изкормя. И да изчистя. Макар и да не ми е много приятно.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: DarkSide]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 01:27



Прекалено скъпи коли са за подръжка тук специално. С Опел, Фолксваген по-бива за подръжка и цена.
За в бъдеще лично аз ще гледам за хибрид. Поне ел колите и хибридите са с автоматик стандарт. Тук с тия кръгови и задръсъвания си е мъка с мануални скорости. Моята е с ръчни и доста икономичен дизел като цяло, ама вече тук дизелите нямат продаване.
Просто скоро ще ги забранят, след десетина години макс. Или ще им надънят яките такси и данъци.
Понеже на ел. кола не мога да се доверя, понеже е стрест да следиш за контакт и да зареждаш, най-добре хибрид.
Иначе тук ел. колите са освободени от данък, не плащат паркинг, карат в полето за таксита и автобуси, отделно не плащат такси за града и за разни фериботи
Изглежда доста примамливо, ама докато не закъсаш някъде в студа и в нищото.
Мои познати браха голям ужас с Киа соул(тези поне ми харесват че са по-големи) , и стоя жената два часа да чака да дойдат да я вдигнат на един мост и беше направила с километри опашка.
Забравили на официалния сервиз след годишния контрол да я заредат. И онемяла на моста. Искаха да съдят автокъщата, пък се отказаха после.. А бе не са работа тези тостери. Хем дребни, хем само до магазина или работата.
Не стават за дълъг път.
Моята поне като я напълня до горе, и ми дава 800 км до зареждане.
1,3 мултиджет екофлекс, Опел мерива Б.
2011 год.
Ня фиат е двигателя. Два пъти печели награди за економичност. Комън рейл.
Под 4/100 ми дава на автопилот на дълъг път на равно.
В града около 5,5 /100.
Ама аз и не карам много като цяло.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 01:30



Той едва ли е работил много, в тази връзкарска държава. Ами нямам точните хора да ме вкарат на по-добри места. И ходя да се боря като грешен дявол.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Bezsynna]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 01:38





Ето малко цени на риба и морски продукти.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 01:40




Не са много по даването норвежците.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: DarkSide]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 01:55



Прав си, занапред в разни дюнери и пр няма да подавам. Както и където работят предимно ученици и млади.
Все пак реших че като и те са емигранти, могат да ми влезнат в положение.
Продължаваме напред. Ще направя още един последен опит. Да отидем с норвежката да им предложи с документи и рязясняване период от година да речем, в който бюрото по труда ще им връща всичко ако ме наемат. За срок за обучение. За няколко месеца ще свикна. Като не ми плашат реално, би трябвало все пак да се замислят. Ако искат. Ако не към следващите. Много е наторващо да работиш с хора които дори и английски не знаят добре. Иначе са напраеили много шикозен и фешън ресторант. Ама като влезнеш в кухнята шикът приключва.
Почват неуредиците. Лошата хигиена, липсата на комуникация и пр.
Че те докато ми открият дрехи да ми дадат, минаха горе-долу 20 минути.
И им казах кой ми е рязмера, и пак два размера по-малка куртка и панталони. Щяха да се пръснат по мен. И нямат чехли, нямат ръкавици в кухнята, нямаха дори и сапуни по мивките. Отделно ножовете бяха тъпи като копачи.
Зарязаха ме да беля и кълцам, а пък тоя нож не откъсва. Попитах за масат да го наточа, гледат ме и не разбират думата остър на английски.
Че не е толкова остър им казвах. И си бръщолевят на италиански.
То аз като цяло хващам една част от думите. Едната се оплакваше нещо.. Миа падре, мама миа..Явно от шефката, понеже и казваха името.
Кой знае, явно нещо ги беше наколадила. Понеже не беше в настроение тя още когато отидох.
Достс хладно ме посрещна. Мъжа пък за три часа успя и да се напие и да ми фъфли насреща и да ми прави сцени и драми.
Както и да е, колкото мен на години, а сантиментален.. чак титаник все едно потъва. Като ми отказваше. Няма нужда чак от такива драми. Даже го попитах, добре ли си? Да не ти прилоша?
Аз гледам на живота филисофски му рекох. Но мисля че и всеки заслужава втори шанс, пък и време за да се научи.
Това още повече го трогна. И ми взе номера. Щял да ме има в предвид за другото си заведение. Те имат общо три.
Но за кафенето, ще му трябвал човек за сандвичите. И да продавал. Ами дано. Ако не е всичкото партенка.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Alice in WL]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 02:00



Имам дете норвежец. До 18 години държавата няма да го пусне. Ние с жената можем навсякъде да отидем, ама не и той. Не можем на своя глава да го изкараме навън. Всичко трябва да знаят фелдфебелите. До 18 години докато стане пълнолетен държавата притежава децата тук. Оная рускиня е права. Че само повод им трябва, и са го отнели и пласирали в приемно семейство. Като навърши 18 аз ще дам банкет.
Понеже вече барнверна може да се хванат за палците. И моята каторга приключва.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 29.01.18 02:01.



Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 02:05



Знам случаи, жена ми все пак в детска градина работи за отнети деца. Когато родители са искали да емигрират обратно. Норвежците казват че за него е най-добре за детето е тук и всеки опит за скандал или разправия завършва с отнемане. Нали точно при нея имаше такива случаи. Отделно че и душат постоянно покрай нарконани, пияндета и по сигнали. Едно дребно спиделяне на детето дори и от глупост че мама и тати са му извикали по-силно или пък са се карали двамата, и почват да душат веднага. Затова ежвдневно му говорим на сина. Само позитиви говориш за в къщи.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 02:07



Имам конктетни познати които могат да ми помогнат ако взема мотокара. Засега чакам от бюрото за нова дата.
Става бавно и мудно. Паднал съм надол в списъка. Може и месеци да отнеме.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 02:12



Търся във всякакви сфери. Където все пак преценя че имам шанс. Ресторанти, магазини, технически вериги, фабрики, навсякъде.
Ама съм с такива болести на опорно-двигателния апарат, че почти не пасвам нито за седяща работа заради вените и хемороидите, нито пък приведен и прае по цял ден. Със миалгия съм, ишиаси, радикулити и пр.
Ръце, гръб, кръст.. всичко ме боли по прунцип като съм на високо темпо.
Занапред ми трябва щадяща работа с колеги най-вече. И вече няма с години да стискам зъби с болки да работя. Нямам вече тези сили пък и темпо като преди.
От прекалено високо темпо и буквален бяг от пришпорване съм развалина.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Моля за внимание! Започваме клубен курснови [re: Phillip]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 02:14



Тия съм ги изгледал всичките. Ше го вземя мотокара аз. Рано или късно.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Phillip]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 02:16



Добре че ви е смешно, ама не е за смях положението. Освен да бъзикна бюрото че ако не ми намерят работа,ще се хвърля или като жиголо, или ще докарам труженички от бг да работят тук из центъра. Ще се борят за територия с мургави румънки, нигерийки, латиноси, азиатки и пр.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 29.01.18 02:17.



Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Finntroll73]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано29.01.18 10:20



Не ми се вярва да е точно така, но засега приемам с особено мнение.
Значи ли това, че не можете да напуснете Норвегия тримата, дори за кратка екскурзия?

Или ти предлагам такъв вариант. Само ти заминаваш в някоя по-добра държава в зап Европа и тъй като си ценен специалист, бързо си намираш работа. А жена ти, коята доколкото съм разбрала си има работа, остава с детето. И така, докато се оправите и детето навърши пълнолетие.

ad infinitum ...


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Finntroll73]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано29.01.18 10:32



Изкарай се инвалид. С тия болести е напълно възможно.

ad infinitum ...


Тема Re: Моля за внимание! Започваме клубен курснови [re: Phillip]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано29.01.18 10:36




И аз си представях работата на мотокариста по-лесна и безаварийна...


ad infinitum ...


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: 1ombre]  
Автор tirtirlin (ветеран)
Публикувано29.01.18 12:28



В България човек може да си реализира детските мечти, а творческият процес прави животът интересен.

Един комшия, говори за Канада, на някой си говорил, на мен разказва,- Кажи ми кой плод вирее там ? щото ме питаше мен за Норвегия, аз нали съм тираджия.

Викам, ми ябълки виреят в Норвегия. Един вид не виреят ли много плодове, грозде, би я в ъзъ тая държава. Да ама вирее сьомга.

Имам готова формула за живота. Минимум 10 000 скромни евро ти отпуска всеки месец фонд за закрила на генома. Имаш си автономен електрически дрон с изкуствен интелект и пробег 1000 км с едно зареждане, и всички държави са твои, - кеф ти тук, кеф ти там. Така разбирам аз космополита, - па и да натиснеш една космополиткаа....да и надигнеш кракатаа.......





Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Finntroll73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано29.01.18 12:38



каква е желаната от теб работа, която здравето ти позволява да работиш



Тема Нещо не ти разбрахнови [re: Bezsynna]  
Автор Phillip (Трансмегист)
Публикувано29.01.18 12:43



Нещо не ти разбрах мисълта?



~~~
«»


Тема Re: Моля за внимание! Започваме клубен курснови [re: Phillip]  
Автор tirtirlin (ветеран)
Публикувано29.01.18 12:55



Тъй като виждам твърде много неквалифицирани безработни в клуба, аз се нагърбвам да ви проведа съвсем безплатно Курс по управление на мотокари.


Аз па съм ги произвеждал на конвейра,/цех 500, Рекорд 1/ и после в отдел рекламации. Мога ти разглоба мотокар на болтчета, болт по болт си го занеса вкъщи и си го сглоба там.
Мисля имам три, и мисла един подарих на тъщата. Само противотежестта си я лея от бетон и оловни стружки.



Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: tirtirlin]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано29.01.18 13:24



за последното се изисква предварително писмено съгласие, иначе те опандизват.



_
Спорно е, дали Бил Гейтс е най-известната личност, но най-често споменаваната е майка му.

Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Alice in WL]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 13:44



Не е вариант това.Тя е доста болна и тя и има нужда от помощ.Крепим се един друг с болежките.А и не може сама със всичко сама да се оправи.И нейната работа е ужасно стресираща и натоварваща.Малки деца и пищят по 8 часа на ден.
И като си дойде в къщи и иска с часове тишина.Ама сина е в такава възраст че е ужас.Мрънка,дразни се,игри го дразнят,не иска да си ляга вечер,наказваме се..какво да ти кажа?
И аз от нерви не мога да спя.Детето не е виновно,че съм в това положение.Просто климата и тежките работи ни разказват играта.Преди 18 години държавата няма да го пусне детето.Ти като голям като искаш отивай,но те ще кажат-той е норвежки гражданин,за него е бесте да е тук,най-добре е в Норге..и това ще им е повод за пласиране в приемно семейство.Понеже не мислим най-доброто за детето.Царе са да намират поводи.Преди две години,негов съученик с майка си която е норвежка женена за ливанец беше се покрила в Ливан.
Понеже нещо душеха покрай мъжа и,че е с черен печат да не влиза в Норге.Имаха съмнения дали не е замесен в шпионаж ,и да предава сведения на Алкайда и разни организации.Набарали го с фалшив паспот в Швеция.И го депортираха.
Този ливанец от 5 години не е тук,но тя за да избегне това да приберат децата и под наблюдение властите,беше избягала в Ливан.Даже инкогнито си беше продала жилището,драснала с билет към Ливан.Даже не беше напуснала и работа,беше колежка на жена ми дотогава.
Два месеца беше там,ако не и три..и властите и спряха добавки,помощи и бяха тръгнали да издирват децата с Интерпол.
Много е страшно и ужасно.
Заплашиха я,че ако не се върне едно че мъжа и никога отново няма да стъпи в Норге,другото което е че и тя може да стигне до съд и затвор.За отвличане.
В такава държава живеем.До 18 години децата реално са собственност на СТАТЕН,държавата.



По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 29.01.18 13:46.



Тема Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: holi_day]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано29.01.18 13:52



Работата на масажиста не е никак лека и проста. Гледам го моя масажист колко много усилия и какви групи мускули си натоварва, особено като започне да ме гъне разтяга и премята насам-натам накрая, един час общо. И после изглежда съвсем свеж, а не съм му първата клиентка за деня, казва средно по четири приема на ден. Питах го не се ли изморява, а той ми отвърна, да, ама е добре да не го показвам пред клиентките си. Веднъж нашега му предложих да се разменим. Опитах се да повторя неговите действия и само за 20 мин грогясах, само дето мускулна треска не получих. Не е лека тази работа особено за Финтрола с неговите болежки.

ad infinitum ...

Редактирано от Alice in WL на 29.01.18 13:55.



Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Alice in WL]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 13:56



Тук дори и ветеран да си от Виетнам без крака,инвалидност не дават.За мен казват,нищо ти няма.Не съм бил за трудоустрояване.А аз нищо няма и да взема,нямам стаж.
Ще се мъчим да работим още.
Имаше преди дни статия,че болна норвежка с епикризи и подписи от какви ли не светила доктори които казват че е за 100пр иневалидност..5 ГОДИНИ Я РАЗМОТАВАТ СОЦИАЛНАТА И БЮРОТО ПО ТРУДА.И АХААА ДА ПОДПИШАТ,И СЕ ДЪРПАТ.
Беше стигнала до пресата.Че 5 дълги години не могат да и приключат случая.
Тя е дефакто инвалид.Постоянно на терапии,с инвалидна количка понеже не може да ходи..можела все пак да се опитала дори и 20процента да работи.
За мен забрави.Ако взема да си отрежа и краката и ръцете..може да се навият.
Ама пък може и да решат че може на телефон да работя,с поставка на главата.Такова е напоследък тук.Тъщата беше голяма късметлийка навремето.Само за 3-4 години я трудоустроиха и и дадоха пенсия по болест.Която яко окастриха за съжаление.В днешно вртеме те държат в безтегловност..заетост след заетост,ангажиране с глупости ..само и само да не те пенсионират.
Говорил съм с лекаря,рече ми..забрави.
Тромбоемболията и миалгията не са достатъчни поводи.Може и в Българияв да трудоустрояват,ама тук армиите от родилки със забрадки от африка и азия..кой да ги храни?!
Където ден стаж нямат.



По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 14:02



Реално не знам и аз.Все пак подавам където имам опит,в тези сфери.Понеже все пак искам да работя през деня.Не по нощите.Таксиметрите са на процент.И спят в такситата за да докарат заплата.Разправят се с откачалки и пияни по нощите.Трябва ми по-спокойна работа.Ако бях по-здрав,можеше да се пробвам и за почистваш персонал.Понеже ставката им е доста висока.
Но не ставам.И месец няма да издържа на това темпо.Търся варианти за технически магазини,ел.вериги,складове,магазини от всякакъв тип,кафета и ресторанти.
Макар да не искам реално в този бранш да съм повече.Хамалогията е адска.Но от там имам стаж и опит.
Подавам също и за фабрики и складове.
Генерално съм отворен за всичко.Даже подадох за интернат за животни преди време и пансиони за домашни любимци.
Жена ми разправя,ще те надъвчат кучетата и издерат котките.


Но никакъв отговор и от тях.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: tirtirlin]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 14:06



Поляците ползват дронове да вкарват нелегално по стек цигари на дрон от Украйна.
През границата по въздуха.Един приятел който е в Холандия ми разправяше как стигали украинските фъшкии до тях.Нямат оправяне тия полски блядове.И папата беше поляк,и лобита тук там..и пак са по цял свят разпръснати.


Тук има лафа полска работа.
Че си оставят ръцете една част от майсторите в строителните фирми.Понаучиха ги норвежците,чрез специални програми и курсове.Ама в началото беше ужас.


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Alice in WL]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 14:08



Не,преценил съм го и това.Че на мен ми е все по-трудно да отварям капачки на бутилки и буркани.
По това се вижда колко зле съм с ръцете.



По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Finntroll73]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано29.01.18 14:14



Седни научи нещо с компютри. Компютърджии от най-различни нива и компетентности се търсят навсякъде по света и не достигат. Ти знаеш и норвежки, което добре.
Само да не кажеш сега, че и с очите си зле и след само половин час взиране в екрана жестоко те заболяват.

ad infinitum ...


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Finntroll73]  
Автор DarkSide ()
Публикувано29.01.18 14:46



бахти и най-добрата за живеене държава, каква ли ще е най-лошата тогава?





Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Finntroll73]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано29.01.18 15:05



Защо тогава не отидеш на временна работа в съседна Швеция? Тя е много по-социална и справедлива държава. Със сигурност ще имаш предимство като норвежки гражданин, а бързо ще можеш да се прибираш при семейството си през почивните дни.

ad infinitum ...


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Finntroll73]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано29.01.18 15:20



Ти не ми отговори на въпроса. Ако решите да се разходите тримата да разгледате Франция или друга страна за няколко дни, ще има ли проблем?

ad infinitum ...


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Finntroll73]  
Автор DarkSide ()
Публикувано29.01.18 17:00



а едно време какви емигранти имаше ... как си бачкаха без да се оплакват





Тема Съчинение по картинканови [re: DarkSide]  
Автор Phillip (Трансмегист)
Публикувано29.01.18 18:41



Знам ги тия древни снимки. Много са интересни и представят едни непознати за нас професии. Професията на тестер на носеща греда за небостъргач. Няколко месеца трябва да седят така на смени денонощно, за да се измери после колко ще се отпусне гредата. Ако е до 3мм, продължава строителството със следващия етап, идват по-ниско квалифицираните работници. Ако не, гредата се сменя и се повтаря теста. Очевидно тежък труд, но те са свикнали и не мрънкат.

От първи път познаваме Благ Ню Йорк, дори без да сме стъпвали там. На заден план се вижда Сентръл Парк. И баба знае да бачка в Благ Ню Йорк и да не мрънка!

Обаче ще развия и една конспиративна теза в стил "Кацали ли са американетата на Луната?". Сиреч, възможна ли е ситуацията на тази снимка? Според мен, на голяма височина духа силен и непредвидим вятър. Дори в момента да е почти безвертрие, както се вижда някои четат вестници без да им се разплющяват, то няма гаранция, че няма да има вензапен силен порив, какъвто рядко би се случил приземно. И тогава поне някои от тестерите ще дадат фира, дори да се държат здраво за гредата. Вие какво мислите за снимката, възможна ли е или е някакъв трик?



~~~
«»


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Finntroll73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано29.01.18 18:54



Айдеее пак пета глуха с анализи и чудо
Фин, питам те пак, в тази тема за втори път, а вероятно е за поне 4-ти откакто пишеш тук
Несериозно е мъж на 45 да не се е ориентирал
По едно време даже националния класификатор на професиите ти оставих в линк, та да посочиш, но и тогава пак не написа нищо конкретно
Изброй ми длъжности, които са подходящи за теб като квалификация и би работил това
напр. счетоводител, товарач...





Тема Re: Съчинение по картинканови [re: Phillip]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано29.01.18 18:58



достатъчно е, че стъпалата им са здраво стъпили и не им са паднали обувките





Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Finntroll73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано29.01.18 19:04



дегустатор на сьомга - не е ли вакантно?



Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: holi_day]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано29.01.18 19:44



Съмнявам се да има търсене на такива дегустатори.
Но и да успее, което му пожелавам, сигурно ще го назначат на 20 пр. или по-малко. Представи си какво е това. Ще дегустира една сьомга, ще си запише оценката и ще си изплакне устата с квалитетно бяло вино, за да се подготви за следващата дегустация. После тамън ще зине да лапне втора и шефът ще му викне, че работното време свършило, чао до утре!



ad infinitum ...


Редактирано от Alice in WL на 29.01.18 19:46.



Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Alice in WL]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано29.01.18 20:02



това само гърк може да е - да го прекъсне така


не оставят човека да си довърши работата, само и само да не му платят пълна надница!
и вредни условия на труд - изпарения от бяло вино и аромати! Ужасна работа! А и норма да пресушиш цяла бутилка и то за 2 часа - набързо, набързо... без поне 3 почивки по половин час и 2 по 10 минути в рамките на работното време

Редактирано от holi_day на 29.01.18 20:03.



Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Alice in WL]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано29.01.18 20:39



Те пътуват извън Норвегия за почивки, доколкото е писал Фински тук. И до България, и до другаде. Не знам каква е разликата, как ще ги хванат, ако се вдигнат като за почивка, пък решат да останат там, ще екстрадират детето ли, понеже е "на държавата"? Нещо не схващам. Или досега са си оставяли сина на родата в Норвегия, за да пътуват само той и жена му, а аз пък да не съм разбрала?...



Тема Re: Нещо не ти разбрахнови [re: Phillip]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано29.01.18 20:53



Аауууггффхрррррр!! Как не понасям излишни обяснения!


Човек! Ти ако не четеш всичко, аз пък чета. Отдавна съм я видяла думата мотокар, какво ми уточняваш, че не си пръв. Ми да, не си, аз да не съм малоумна, че да не съм прочела. Обаче ми плесваш в челото суровата гледка на хале и ми се смръзват петите! На думата мотокар някакъв блед спомен. Било е, случило се е, стои като написано в тетрадка. Дори съм го разказвала преди това как крадяхме нектари. От твоя клип ме хвана страх, шумнаха ми ушите и ти реагирам, директно си представих как е можело да умра, а ти ми дуднявиш, че не бил пръв. Ми хубаво, не съм сляпа, ама е те сега клипът подейства рязко и скачам. Ми няма нищо повече да ти разправям кат ми връзваш кусури. Кой пръв, кой не пръв, излишни думи само. Дип че темата голяма, та се прежалих да ти отговоря. Ще подпишеш ли, че си разбрал или някоя подробност още пречи?



Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Alice in WL]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано29.01.18 20:58



Аз пък никога не съм ходила на масаж. Ама ни-ко-га.
Моя колежка /от предишното ми назначение/ днес ми разправяше за чудеса от спа на Правец и пита да ме включат ли, ако навие шефа за тийм-билдинг там.

Аха-аха съм се навила, другите слушам, тебе чета! Но и малко страшно изглежда!



Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: DarkSide]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано29.01.18 21:07



Нешънъл Джиографик имат поредица за емигрантите, построили САЩ. За всяка диаспора отделен филм. Сигурно ги има епизодите онлайн, но не мога да изгледам всичко, което ми се иска. Изцяло гледах само за поляците, направено с голямо уважение и благодарност, така го усетих и ми хареса.



Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Bezsynna]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано29.01.18 21:53



За някои хора, най-вече жени, първите няколко минути от наистина добър масаж може да са плашещи. После бързо им минава и се пристрастяват дори. Говоря ти за професионални масажисти, които няма да ти направят нищо лошо и знаят как да те пипат, за да избегнат твое изненадващо и за теб посегателство върху тях.
Бъди сигурна, че като се съблечеш напълно изведнъж ще се почувстваш много красива, дори и да не си харесваш тялото съвсем. Съветвам те да опиташ. Ако не ти хареса, няма да продължаваш.



ad infinitum ...


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: holi_day]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано29.01.18 21:57



Аз не бих работила като дегустаторка. На втория ден ще ми писне, а ако откарам повече, ще намразя сьомгата за цял живот, даже няма и да си помислям за нея.



ad infinitum ...


Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Alice in WL]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано29.01.18 21:58



блаженство





Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Alice in WL]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано29.01.18 22:05



Значи не си му конкуренция, като се яви на интервюто за работа





Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: holi_day]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано29.01.18 22:44



Не мога ви четя повече, излизам





Тема Re: Нещо не ти разбрахнови [re: Bezsynna]  
Автор Phillip (Трансмегист)
Публикувано29.01.18 23:13



Ясно.

~~~
«»


Тема Re: Нещо не ти разбрахнови [re: Phillip]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано29.01.18 23:34



Ей такива ги върша:



А така се подмазвам:


Ще имаш да ми връщаш един повишен тон с ръкомахане.



Тема Re: Нещо не ти разбрахнови [re: Bezsynna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано29.01.18 23:43



Като си почнала, поразгмечи ме и мене





Тема Re: Нещо не ти разбрахнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано29.01.18 23:56







Тема Re: Нещо не ти разбрахнови [re: Bezsynna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано30.01.18 00:12







Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Bezsynna]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано30.01.18 10:18



Няма смисъл да гадаем. Финтрол винаги обяснява точно, разбираемо и без несвързани подробности.

ad infinitum ...


Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: holi_day]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано30.01.18 11:14



Точно!


Като се разприказвах така и се сетих, че отдавна не съм се глезила. Тук се стичат обстоятелства. Моят приятел довечера ще бъде на бизнес вечеря. Фирмата му е богата специална и са поканили важен бъдещ клиент. По тази причина ще си говорят много по бизнес в дискретно сепаре на луксозен ресторант,та половинки не са поканени, ще го откарат поне до 12.
Ще си тръгна по-рано от работа, говорих вече с шефа и ще ида в козметичното студио. Чистене на комедони, скубане вежди, епилация,малко подкъсяване и оформяне на косата...
Аз още в ранно утро звъннах да ангажирам моя масажист и за късмет се оказа свободен тази вечер! Обикновено му се обаждам поне седмица по рано, защото е зает главно вечерите, когато ходи по домовете. Поръчах си по-дълга програма два часа. Първо един час да ме изкъпе добре и един час не точно масаж, а нещо като гим. Да ме попремята и разтяга, стречинг, стабилно да ме разкърши. Различно е от масажа, когато аз лежа отпуснато и дремя блажено на фон от рейки музика или шумове от спокойна гора, пушещи ароматни пръчици от сандалово дърво и приглушена светлина, а той ме обръща четири пъти и действа по мен. При гима не се прилагат толкова обилно мазни масла , а само в началото закратко се раздвижват определени мускули с едно ароматно масло, което не е толкова мазно и бързо попива в кожата. Това се прави за да не се хлъзгат ръцете на масажиста, когато започне силовата част и работи с крайниците ми.

Ще попитате а моят приятел как приема това? Ами приема го! Той няма нито опита и знанията на професионален масажист, нито търпението да се занимава толкова подробно с мен час или повече. Важното е аз да съм доволна, което и на него после се отразява прекрасно. От своя страна и аз ще му поръчам масажистка като им приключат фирмените кризи тази седмица...


ad infinitum ...


Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Alice in WL]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано30.01.18 11:23



Отдаваш се на ден, с пълен релакс





Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: holi_day]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано30.01.18 11:26



Не съм му конкуренция в дегустирането, но той почва да ме нервира и може да го накажа така. Като разбера, че ще се явява на интервю, ще си взема отпуск и ще го издиря в Норге, та и аз да се явя. На интервюто ще си изплезя езика да видят колко е дълъг и ще настоявам, че е много чувствителен, което е най-важното за тази работа. Естествено те ще предпочетат мен и така той ще има още един повод да се оплаква в клуба...



ad infinitum ...


Тема Re: Нещо не ти разбрахнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано30.01.18 14:46



Подозирам, че тук ще прехвърчат искри на ревност по няколко направления!
Имам ли основание?



ad infinitum ...


Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: dama spatia]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано30.01.18 15:04



При мен стана 2ч, тръгвам...
Весело да ви е!



ad infinitum ...


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Alice in WL]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано30.01.18 15:12



През учебно време не мога да извадя детето от училище по принцип.И викаш там да си намеря работа без френски за негри ли.
Мерси.Ама искам нещо по-човешко вече.
Искат се специални разрешения да излезне детето от училище.И то с описания на лист и подписи и от двамата родители.И после учителският съвет решава.Ако е с цел здраве или нещо подобно,може и да позволят.Докато не е детето почнало училище,става да го водиш насам натам.Ама после става много сложно.То аз и нямам пари за екскурзии и круизи.Едно ходене до Париж оттук с хотел,самолет и пр ще ми легне 8-9000кр за три дни.Едеин билет до България е толкова,и то за две седмици.



По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано30.01.18 15:14



Имам приятел в Англия ако става въпрос.И ми е предлагал ако нещо искаме да се местим че ще помогне за квартири и работа.Ама трябва аз сам да отида.ВС тази мрачна и спечена Англия?От трън та на глог.И сега с този Брексит,още повече усложнения.Самия той е подал за зелена карта за Нова зенлкандия и за Австралия.Иска да живее на континент без забрадени терористи.Че точно до квартирата му пушеше джамията която подпалиха.И на ден колкото пъти мине,все го пребъркват и проверяват спец частите.Прекалено много станаха тези в Англия вече,в Лондон.Твърде сложно е и тук.Жената сама да се оправя,да подава за помощи,да описва къде съм,пък какво правя там,пък колко получавам,пък издръжка дали пращам и пр..
Тук е законов ад,на алинеи и подточки.И страшно бавно става всичко,освен ако няма да даваш пари де.
Тогава на секундата ти ги дърпат или ти идва сметката.



По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 30.01.18 15:17.



Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Bezsynna]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано30.01.18 15:23



Един единствен път се наложи жена ми да се прибере сама в България,сина беше на 3 годинки още.Бях на работа и тя дойде с документи от полицията че трябва подпис от бащата че е съгласен да се изведе детето от майката извън държавата.Подписах.И след малко ми звъни жената-идвай в полицията,че без да дойдеш не може.Искат лично да присъстваш.С паспорт,наново подписи,печати и пр.Понеже има много отвличания на арабски деца от родителите им и ги женят тайно и после по хареми в арабския свят,затова са тези строги мерки.Детето ако го направим този номер,ще го издирват с интерпол.А може и за нас да има санкции.Може и гражданството да ми отнемат.Или пък да се водя с условни присъди,както и ограничителна присъда.
Много е сложно тук,нали имам директни сведения..покрай на жената работата.Постоянно през годините едно или друго става с децата и родителите,където тя работи.Инфото е поверително.Просто имам от първа ръка инфо.
Повече не мога да кажа,понеже жена ми е под клетва.
И е наказуемо,ако говоря в детайли.



По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Alice in WL]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано30.01.18 15:25



Обяснил съм в съседния пост,защо не мога да говоря.Жена ми е под клетва.Иначе знам много пиперливи истории.Но не искам да я гледам през решетки.


Цру-то слухти навсякъде,даже и по нета.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Alice in WL]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано30.01.18 15:27



То ако ставаше толкова лесно.Норвежците са си на тези длъжности.А и Берген не е Ню йорк.Едно село сме.Центъра е с големината на Калофер,идеалният център.Останалото са паланки и баири.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: DarkSide]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано30.01.18 15:32



Норвегия прилича не един лъскав целофан на къщичка с фиорди,затревени покриви и козички по тях..и идилията свършва като отвориш целофана.Омазваш се с лайна.От една екскурзия тук нищо няма да разбереш.Ама ти трябват 5-6 месеца живот.И ако си интелигентен,ще почнеш да зацепваш.Аз който хвалеше Норге първите две години в началото,рязко си смених мнението няколко години по-късно.И с времето мнението просто ми се дозатвърди.
За съжаление.И да имаш положение и пари тук,живееш в една селска държава реално.Където макар и да имаш две бани и две тоалетни в къщата,пикаеш зад къщата отзад.
Както оная лудата рускиня пишеше за норвежеца с който беше живяла.И не помниш откога не си се къпал.



По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Alice in WL]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано30.01.18 15:35



хаха,всички шведи идват тук.Понеже заплатите са по-високи.Ако го кажа на някой това,ще умре от смях.Тук в Икея си ги водят директно от швеция.И на шведски те обсслужват направо.
Все едно сърби в бг да ти говорят на сръбски на касата.


Пълно е с явла свенскан(шибаните шведи),по квартири,на комуни живеят..и пр.


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Alice in WL]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано30.01.18 15:44



Такова е.Осъзнах че в Норге станах социалист и ляв по убеждения.Понеже десните боклуци за 7-8 години сринаха Норвегия реално.С временните договори,процентовата заетост,и вноса на евтини поляци,литовци,латвийци и пр.
Негодуват норвежците против тези неща,а пак гласуваха за дебелата свиня Ерна сулберг.И сив йенсен.
Защо не гласуваха за левите или абайдерпартиет.Имаш проблеми с експлоататори и капиталисти,див капитализъм взе да се разиграва тук..по де гровесте..най-лошото..и въпреки всичко гласуваш отново за десните боклуци,понеже щели да им намалят данъците за къщите .И разни други джвачки с които ги зарибиха.
Лошото е че глкасувайки за десните ,прецакват живота на тези които са с ниски доходи.Просто ни направиха безработни.А за хората в неравностойно положение да не говорим.Щом можеш да дишаш-на работа.С памперс дори.
Жената има такъв личен лекар..на над 70 години и заспива като говорят.В 2 следобяд вече е уморен човека.
Да не говорим че е и гинеколог и всякакъв.
Веднъж му беше отказала да я прегледа.Сложил ръкавици на ръцете си,а отдолу орлови черни мръсни нокти.
Сякаш излиза от автосервиз.
Доста мърляв,небръснат и неугледен като цяло.Ама иначе капацитет.Вечнбо закъснява.Поне с час отгоре.


Аз съм и казвал на жената,трябва да си луда да го държиш още тоя.Забравя,склерозата го е натиснала,отделно че заспива и дреме докато тя му говори.Да не говорим за хигиената му.Недопустимо е.Джипи-мизерник.
Моя поне ер чист,окумуш и върши работа.


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: DarkSide]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано30.01.18 15:49



Иди бачкй ти,да те видим колко дълго ще изкараш там горе.Всички много говорите,ама като опре нещо подобно да работите като натоварване,и се покривате по дупките.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано30.01.18 15:52



Ами среднист съм.С диплома за шлосер-монтьор.Нещо което никога не съм работил.Нормално е да търся все пак по браншовете в които съм работил и имам опит.Друг въпрос е,дали ставам за повечето браншове.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Нещо не ти разбрахнови [re: Alice in WL]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано30.01.18 18:06



Ами ами, само масажисти сме тука





Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Finntroll73]  
Автор Nukem Dukem ()
Публикувано31.01.18 08:57



Тя има предвид да научиш език за програмиране и да станеш т.нар. фрийлансер, т.е. да си програмираш от вкъщи за някоя голяма фирма... Обикновено това имат предвид под "нещо с компютри". Ама то и това ако ставаше толкова лесно.




Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Nukem Dukem]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано31.01.18 09:45



И това също. Имам познати, които добре си живеят така. Несамо програмисти. Има много поръчки за просто въвеждане и редактиране на данни. Разбира се е по ниско платено от програмирането, но пък е лесно.
Безплатен съвет, един от популярните сайтове за фрилансери всякакви



ad infinitum ...


Тема Re: Нещо не ти разбрахнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано31.01.18 09:50



Мислиш масажистите не са ревниви?
Аз пробвах една нова масажистка, защото предишната ни беше много добра. Титулярът ми така се обиди и все беше 'зает' за мен дълго време, докато му мина. Казах му, че масажистката не е толкова добра като него, няма да я ползвам и му се оправи настроението...



ad infinitum ...


Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Nukem Dukem]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано31.01.18 16:29



Е,за това ми трябва университет с дипломи.Тук полу-специалистите по принцип не вървят.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Alice in WL]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано31.01.18 16:34



Нямам чак такива понятия от компютри.Оправям се добре като цяло.Но програмиране,това тук е съвсем друга летва.И се искат дипломи и университет.Знаеш ли че е бъкано с програмисти тук,и повечето норвежци.С топ дипломи и познания.Човек трябва да е реалист!
Имам позната българка,мъжа и норвежеца е програмист.Правят приложения за гугъл плей и Айфон.
Знаеш ли че няма личен живот.И си носи работата нон-стоп в къщи.Ко-съдружник е,а него товарят предимно да си носи работата в къщи.Преди години искаха да им направим услуга да им събираме сметките и да им ги пращаме в бг в Бургас откъдето е тя,та да си ги плащали оттам.Три месеца той уж беше във ваканция,ама работна.От 8-4 на компътъра.И си дойде бял от бг.Почти не беше имал време за плаж.Да ти го нафукам в почивката разправяше.Работил на топло на балкона и на слънце с коктейл в ръка,ама работа.Не е да е на почивка.Дори и съботите го карали да работи.Голям праз че си в бг.Поне си беше отпил на евтин алкохол,след работа.



По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 31.01.18 16:35.



Тема Към момента е..нови [re: 1ombre]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано31.01.18 16:43



..близо 16 следобяд,а ни вест ни кост от италианеца и жена му.
Благодаря ти господи,че явно ме предпазваш.


Оставил съм се в ръцете му,и на волята му!
В крайна сметка което беше в моя власт го направих на повече от 100 процента!


Господи,
благослови ме да приемам със смирение нещата, които не мога да променя.
Дай ми кураж да променя нещата, които мога, и мъдрост да правя разлика.


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Alice in WL]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано01.02.18 08:21



Няма да питам как го приема твоя приятел.
Щом е с теб, отдавна е наясно, че хедонизъм и алис са идентични понятия.

Или поне първото се е вплело във второто.
Питай го, ако не ми вярваш.



Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Alice in WL]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано01.02.18 08:23



точно пъ конкуренция му трябва и то със сходни езикови характеристики





Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Finntroll73]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано01.02.18 09:37



Не се прави на разсеян!
Казах за работа просто въвеждане и редактиране на данни, за която никой няма да ти иска диплома за висше. Със сигурност ще е по-добре платена от мияч на чинии или социална помощ. А твоите норвежки експерти с дипломи няма да ти се пречкат, понеже това за тях ще е падение в сравнение с програмирането.

ad infinitum ...


Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: holi_day]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано01.02.18 09:51



Не си права да ми говориш така кротко и разбиращо!
Възмутете се от моя скандален начин на живот!



ad infinitum ...


Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Alice in WL]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано01.02.18 14:41



обичаш да скандализираш


но не мога да ти угодя да се преструвам на озадачена поне



Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Alice in WL]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано01.02.18 16:53



Почвам праксис от утре. Занаят ще ме учат. Теста, хляб, пекарна, спагети и макарони. Тоя днес се нави и плеснахме ръцете. Два месеца той щр ме учи лично. И после ако съм добре и всичко е ок, на заплата. Най-вероятно на пълен работен ден.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Alice in WL]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано01.02.18 21:04







Тема Re: Нещо не ти разбрахнови [re: Alice in WL]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано01.02.18 21:16



Масажирал съм, ней за мене. Аз ща насила ако почна те масажирам, щото то как да спра да ида се уталожа.



Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Bezsynna]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано02.02.18 10:50



Смеете ми се вие,
ама седите със скръстени ръце,
а времето си тече...



ad infinitum ...


Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Alice in WL]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано02.02.18 14:11



на моята възраст глупости се вършат осъзнато и с удоволствие
затова не съм припряна
не се бърза

да не вземе да изтече съвсем бързо от припряност



Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Alice in WL]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано02.02.18 15:24



Какви са тия скръстени ръце, казва се лирическа пауза!



А времето ми твърде ценно за излишности, вий младите и любопитните се забавлявайте.



Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Bezsynna]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано02.02.18 19:30



Колко се планира да е продължителна лирическата пауза?
И ний не сме много по-млади от вий...



ad infinitum ...


Тема Re: Нещо не ти разбрахнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано02.02.18 19:35



Ще се квалифицира като насила, ако са дърпам и пискам...



ad infinitum ...


Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Alice in WL]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано02.02.18 20:56



План няма, ше видим. Малко сега ме мързи.



Обърнахме на Омбре темата в седянка!



Тема Re: Нещо не ти разбрахнови [re: Alice in WL]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано02.02.18 20:59





Така де!



Тема Re: Може, ама не си изпипала детайлите на бизнесплана.нови [re: Bezsynna]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано02.02.18 23:47



за да има удоволствието да се възмути той поне





Тема Re:нови [re: holi_day]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано03.02.18 05:50



Отваряме значи глава възмущения.


Веднъж да заспя преди дванайсет, и се събудих в четири!!!


Добро утро, Холи!



Тема Re:нови [re: Bezsynna]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано03.02.18 08:20



Добро утро
Сънят е много, много важен
Не се приспиваш навреме
Аз също не се
Но с някоя песен можеше поне нас да ни приспиваш редовно






Тема Re:нови [re: holi_day]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано03.02.18 10:04



можеше поне нас...
Днес или утре задължително!




Сега съм набрала инерция, глася са на убава и ше се фукна да излизам, та съвсем скоро няма да е.



Тема Re:нови [re: Bezsynna]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано03.02.18 11:05



То и ние имаме известна вина, понеже занемарихме поръчките в безобразната тема...



ad infinitum ...


Тема Re:нови [re: Alice in WL]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано03.02.18 18:13



Сега съм се зарекла да разгледам. Ако са останали само френските и бързата на Филипино, кво ше правя не знам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.