Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:50 27.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Bezsynna]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 01:10





По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: DarkSide]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 01:16



По-добре не я яж често и като цяло. Повечето е от рибни ферми. И е бъкана с гмо.
Хората тук си ловят, баджанака лови често и ни дава. Аз имам погнуса от това да пипам жива риба. Затова и не ходя за риба. Пък и нямам късмет при улова като цяло. То трябва да ти идва отвътре. Хвърлям понякога въдица, ама е гадост докато ги откачам.
С клещи ги откачам от въдицата, и с ръкавици пробвах, направо тръпки ме побиват като ми се подмята в ръцете. Всичко започна от малък. Напъхаха ми на майтап жива риба веднъж отзад във гърба под тениската. И оттогава ме е гнус. Същото е и с раците. Разни тъпаци ме замеряха с живи раци. Някъде около 5 клас съм бил. Един такъв епизод ти оставя кошмар и фобия за цял живот. Опитах се да се преборя с това, гнус ме е.
Иначе умряла риба нямам никакъв проблем да изкормя. И да изчистя. Макар и да не ми е много приятно.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: DarkSide]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 01:27



Прекалено скъпи коли са за подръжка тук специално. С Опел, Фолксваген по-бива за подръжка и цена.
За в бъдеще лично аз ще гледам за хибрид. Поне ел колите и хибридите са с автоматик стандарт. Тук с тия кръгови и задръсъвания си е мъка с мануални скорости. Моята е с ръчни и доста икономичен дизел като цяло, ама вече тук дизелите нямат продаване.
Просто скоро ще ги забранят, след десетина години макс. Или ще им надънят яките такси и данъци.
Понеже на ел. кола не мога да се доверя, понеже е стрест да следиш за контакт и да зареждаш, най-добре хибрид.
Иначе тук ел. колите са освободени от данък, не плащат паркинг, карат в полето за таксита и автобуси, отделно не плащат такси за града и за разни фериботи
Изглежда доста примамливо, ама докато не закъсаш някъде в студа и в нищото.
Мои познати браха голям ужас с Киа соул(тези поне ми харесват че са по-големи) , и стоя жената два часа да чака да дойдат да я вдигнат на един мост и беше направила с километри опашка.
Забравили на официалния сервиз след годишния контрол да я заредат. И онемяла на моста. Искаха да съдят автокъщата, пък се отказаха после.. А бе не са работа тези тостери. Хем дребни, хем само до магазина или работата.
Не стават за дълъг път.
Моята поне като я напълня до горе, и ми дава 800 км до зареждане.
1,3 мултиджет екофлекс, Опел мерива Б.
2011 год.
Ня фиат е двигателя. Два пъти печели награди за економичност. Комън рейл.
Под 4/100 ми дава на автопилот на дълъг път на равно.
В града около 5,5 /100.
Ама аз и не карам много като цяло.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 01:30



Той едва ли е работил много, в тази връзкарска държава. Ами нямам точните хора да ме вкарат на по-добри места. И ходя да се боря като грешен дявол.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Bezsynna]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 01:38





Ето малко цени на риба и морски продукти.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 01:40




Не са много по даването норвежците.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: DarkSide]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 01:55



Прав си, занапред в разни дюнери и пр няма да подавам. Както и където работят предимно ученици и млади.
Все пак реших че като и те са емигранти, могат да ми влезнат в положение.
Продължаваме напред. Ще направя още един последен опит. Да отидем с норвежката да им предложи с документи и рязясняване период от година да речем, в който бюрото по труда ще им връща всичко ако ме наемат. За срок за обучение. За няколко месеца ще свикна. Като не ми плашат реално, би трябвало все пак да се замислят. Ако искат. Ако не към следващите. Много е наторващо да работиш с хора които дори и английски не знаят добре. Иначе са напраеили много шикозен и фешън ресторант. Ама като влезнеш в кухнята шикът приключва.
Почват неуредиците. Лошата хигиена, липсата на комуникация и пр.
Че те докато ми открият дрехи да ми дадат, минаха горе-долу 20 минути.
И им казах кой ми е рязмера, и пак два размера по-малка куртка и панталони. Щяха да се пръснат по мен. И нямат чехли, нямат ръкавици в кухнята, нямаха дори и сапуни по мивките. Отделно ножовете бяха тъпи като копачи.
Зарязаха ме да беля и кълцам, а пък тоя нож не откъсва. Попитах за масат да го наточа, гледат ме и не разбират думата остър на английски.
Че не е толкова остър им казвах. И си бръщолевят на италиански.
То аз като цяло хващам една част от думите. Едната се оплакваше нещо.. Миа падре, мама миа..Явно от шефката, понеже и казваха името.
Кой знае, явно нещо ги беше наколадила. Понеже не беше в настроение тя още когато отидох.
Достс хладно ме посрещна. Мъжа пък за три часа успя и да се напие и да ми фъфли насреща и да ми прави сцени и драми.
Както и да е, колкото мен на години, а сантиментален.. чак титаник все едно потъва. Като ми отказваше. Няма нужда чак от такива драми. Даже го попитах, добре ли си? Да не ти прилоша?
Аз гледам на живота филисофски му рекох. Но мисля че и всеки заслужава втори шанс, пък и време за да се научи.
Това още повече го трогна. И ми взе номера. Щял да ме има в предвид за другото си заведение. Те имат общо три.
Но за кафенето, ще му трябвал човек за сандвичите. И да продавал. Ами дано. Ако не е всичкото партенка.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Alice in WL]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 02:00



Имам дете норвежец. До 18 години държавата няма да го пусне. Ние с жената можем навсякъде да отидем, ама не и той. Не можем на своя глава да го изкараме навън. Всичко трябва да знаят фелдфебелите. До 18 години докато стане пълнолетен държавата притежава децата тук. Оная рускиня е права. Че само повод им трябва, и са го отнели и пласирали в приемно семейство. Като навърши 18 аз ще дам банкет.
Понеже вече барнверна може да се хванат за палците. И моята каторга приключва.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 29.01.18 02:01.



Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 02:05



Знам случаи, жена ми все пак в детска градина работи за отнети деца. Когато родители са искали да емигрират обратно. Норвежците казват че за него е най-добре за детето е тук и всеки опит за скандал или разправия завършва с отнемане. Нали точно при нея имаше такива случаи. Отделно че и душат постоянно покрай нарконани, пияндета и по сигнали. Едно дребно спиделяне на детето дори и от глупост че мама и тати са му извикали по-силно или пък са се карали двамата, и почват да душат веднага. Затова ежвдневно му говорим на сина. Само позитиви говориш за в къщи.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано29.01.18 02:07



Имам конктетни познати които могат да ми помогнат ако взема мотокара. Засега чакам от бюрото за нова дата.
Става бавно и мудно. Паднал съм надол в списъка. Може и месеци да отнеме.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.