Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:47 27.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: DarkSide]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано28.01.18 04:05



Норвегия за мен е от 100 пр - 30 позитиви и 70 процента негативи. Най-вече откъм човешкият фактор. И Ганьото си ти. Аз съм ЧОВЕК. И то с главно Ч!

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: 1ombre]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано28.01.18 04:09



Първи по риба и петрол, пък литър бензин стигна наскоро 16 кр за литър. Съответно 15 кр за дизел. Кажи им колко струва кило сьомга.
Че е по 150 кр килото.
1 крона е 21 стотинки. Да смятат.
Вчера гледах излижение на Волво В 90,в един шопинг където ходихме на кино.
И цената му със всички екстри и разни багажници за ски и прочие стигаше 860 000 кр.
Че той баджанака ми си взе за един милион къща на село. Вярно, неоправяна и стара.
Дай им реални цени на къщи, вили, коли, имоти като цяло.
Да им се присере направо.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: 1ombre]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано28.01.18 04:17



Най-добрата уж, с армии от неофициални безработни. Кажи им друго, за временната заетост, викар бюрата. В никоя нормална държава няма 16 пр или 20 процена заетост. Това си е жива подигравка просто.
И да живееш на телефона дали утре ще те извикат за някой час.
От норвежци съм го запомнил-гледай като започваш да е на постоянен договор и по възможност на 100 пр. Или поне 70.
Иначе си е жив мазохизъм. Бюрото по труда за нищо не стават. Пълни некадърници са. Което съм успял досега тук, е било с мои сили.
Те едно лайнце не са направили за мен. А всеки път крещя че искам пласиране във фирма.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Finntroll73]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано28.01.18 08:09



Сметнах ви сьомгата.



Покрай това прочетох, че били вдигнали минималната заплата. Един наем и пет кила сьомга.



Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Bezsynna]  
Автор DarkSide ()
Публикувано28.01.18 11:25



сьомгата има поне 5 ценови нива, в зависимост дали е дива или от развъдник, от къде и как е уловена и как е приготвена - норвежката дива пушена сьомга тук е една от най-скъпите, ама пък и не е храна за всеки ден, за веднъж месечно да се облажваш става





Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Finntroll73]  
Автор DarkSide ()
Публикувано28.01.18 11:31



С италианци шефове и работници също. Без грам норвежки и с отврат английски.

ем ревеш, че искаш да работиш само с норвежци, ем все се тикаш при гърци, латиноси и мангали

ако искаш да работиш с норвежци, подавай молби само при норвежци

... обаче тва наш ганьо няма как да го загрее, щото той си знае само родния катун с чалгата и си го влече все към тъмни балкански субекти, пък после реве от тях, че били мангали и го облъчвали с чалга



Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Finntroll73]  
Автор DarkSide ()
Публикувано28.01.18 12:01



Вчера гледах излижение на Волво В 90,в един шопинг където ходихме на кино.
И цената му със всички екстри и разни багажници за ски и прочие стигаше 860 000 кр.



мернах го на автоизложението, и тук е толкова - 90 хил евро (на волвата тва им е хубавото, колкото им е цифрата на модела, толкова хиляди струват :-)

но според мен не си струва парите, в този ценови обхват има и по-готини неща









Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Finntroll73]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано28.01.18 12:28



Като е толкова лоша страна, защо още я търпиш? Вече си емигрант, колко му е да се преместиш в по-добра страна? Където ще бъдат оценени твоята квалификация и трудолюбие.

ad infinitum ...


Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: DarkSide]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано28.01.18 12:32



Той не каза каква сьомга. При държавно гарантирана помощ, която покрива основните нужди /в сравнение с нашата минимална заплата/, не разбирам как може да се роптае за цена на сьомга.



Тема Re: НАЙ-ДОБРАТА СТРАНА ЗА ЖИВЕЕНЕ В СВЕТАнови [re: Finntroll73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.01.18 14:51



като си толкова кадърен:
1. Бюрото по труда е посредник за намиране на работа. Като си недоволен от тях:
- не се възползвай от безплатните им курсове за преквалификация
- търси си работа без посредник и като си намериш просто ги уведоми, за да ти спрат помощите
2. Започни собствен бизнес. Стани ти работодател, а не наемник.
3. Продай труда си. Защо не можеш да се пласираш на пазара на труда, та макар и на 20%?
4. Защо при толкова ниска безработица, точно ти си в процента на безработните? Дай да прочетем честен отговор на тоя въпрос.
5. В момента си като жилище - старо строителство, тип слама и кал, нереновирано, неуютно, неугледно, което се продава и току някой се излъже за оглед, но не му се рискува да го купи. Твърде високо струва, а е рискова инвестиция. Екстри няма, има само претенции да е на пазара на висока цена и се продава с години. Наричат го непродаваемо.
Та... нещо трябва да се промени. Стана ли мотокарист? Та да те насочат някъде, където е течение и хич няма да ти пасне на болежките в кръста. Скоро не сме чели обвинителни анализи срещу индустриалци-кръвопийци или нелепата ти кореспонденция до тях.
6. Стягай се. По-малко приказки, повече действия. - Това го пиша, щото все пак съм оптимист.

В каква сфера на работа искаш да се реализираш в следващите 15г.? Сам каза, че мотокарист няма да си, ама с това пак да се промушиш за обезщетения и помощи. А, спри да се вейкаш без посока и всеки друг да ти е виновен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.