Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:00 19.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Tror du eller ikke? Вярваш ли или не?нови  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано23.01.18 03:34





За съжаление все повече се замислям дали не е права. Понеже славянската душа е друга, чиста. Доста по-морална и чиста.
Норвежците твърде избирателно признават за себе си човешките грешки, и че е човешко да се греши. Само че грешките им стават все повече и повече.
Тук статията е забранена. И тази рускиня няма право да влиза в държавата. Обявена е за персона нон-грата.
Само че истината винаги излиза наяве. Както всеки един който е търгувал със шантаж, лъжа и притворство му идва времето да се разплати с истината.


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 23.01.18 03:35.



Тема Re: Tror du eller ikke? Вярваш ли или не?нови [re: Finntroll73]  
Автор Baldrian ()
Публикувано23.01.18 10:39



не съм чела линка.

вярваш ли или не, имам чувството, че страхът от възмездие дреме във всеки.
маса мафиоти са ктитори на църкви.
въпросът "ами ако все пак го има?!" се задава и в най - атеистичната душа...



Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Tror du eller ikke? Вярваш ли или не?нови [re: Finntroll73]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано23.01.18 12:38



Само началото прочетох и за мен тази е една пълна откачалка.

ad infinitum ...


Тема Re: Tror du eller ikke? Вярваш ли или не?нови [re: Baldrian]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано24.01.18 01:15



Гузна съвест е това, и показност!

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Tror du eller ikke? Вярваш ли или не?нови [re: Alice in WL]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано24.01.18 01:16



Във всяко нещо има доза истина. Колкото и откачено да изглежда.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Tror du eller ikke? Вярваш ли или не?нови [re: Finntroll73]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано24.01.18 21:28



Всичко казано от тази рускиня е 100% истина. Ти как се докопа до това писание, от къде го намери? Ако се преведе на норвежки и публикува тук ще има голям успех. Норвежците може да са всякакви, но са силно СЕБЕКРИТИЧНИ.
Аз преди години мислех да напиша книга за тях от моите преживявания в тази страна, но после ми мина мерака.



Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема Re: Tror du eller ikke? Вярваш ли или не?нови [re: 1ombre]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано25.01.18 00:25



Не ми се чете, за да проверя дали точно това не съм го виждала вече, но преди години се разнасяха куп такива истории и загледах тук-там токшоута на руснаците, та честно ти казвам - без да отричам, че има нещо съмнително, неприятно и силно нередно в системата на норвежците за "спасяване" на деца от родители, но тия жени, които видях, си приличаха на тежко нахъсани фантазьорки. Просто я виждаш и си викаш - егати, пази Боже нещо такова да разядосам.



Тема Re: Tror du eller ikke? Вярваш ли или не?нови [re: 1ombre]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано25.01.18 09:39



Има и себекритични,ама не са болшинство.Те може и пред теб да са себекритични,ама пак си правят накрая каквото те си искат.
Омръзнало ми е да ходя да изисквам корекции за грешките им като цяло през годините.Мисля че аз се оправих със сгрешената ми скатекорт.Писали ме че изкарвам 310 000 кр годишно,като съм на дагпенгер в момента,а не на заплата.
И максимума е около 220 000 кр.
Близо 100 000 кр отгоре ми завишили.Та се наложи да ходя до нав и да променям скатекортет и да подавам нова.
Ще тикажа какво правят институциите тук напоследък-гледат да те пребутат теб да им свършиш работата.Те не били работодател бюрото по труда,не били счетоводители..та за всичко пак аз и ние потребителите.Иначе ти теглят яко данък отгоре.Сметнахме с мъжа в нав и аз си сложих 10 000 кр отгоре за всеки случай.За да не съм на минус.
Ама не провериш ли и си набутан да ти дърпат яко данък отгоре.
И не само в нав контрет е такова.Навсякъде ти казват..иди по нета,това или онова свърши,там и там отиди.
Мързелив народ са норвежците.И сега вече си спестяват и хартийки да разпращат по къщите като сметки.Ами всичко ти идва по емайла или пък за съпорт звъниш по телефони.Както и пишеш по чатове.
Не искат да плащатзаплати генерално,и на хора зад гише.
Скоро в НАВ няма да има към кого да се обърнеш.
Ще те навигират дистанционно.То вече стана така..пишеш им в страницата ако искаш диалог или среща.
Не е нормално това дехуманизиране на обществото.



По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Tror du eller ikke? Вярваш ли или не?нови [re: Bezsynna]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано25.01.18 09:50



И двете страни са грешни.
Рускините са особенни да.Малко кокошчици за внимание са,ама че и норвежката система е твърде безпардонна,вярно е.
Рускините и руснаците го удрят на чст и това че ни ги били уважавали и зачитали.Но тук норвежците собственните си роднини и родители не уважават,камо ли пък чужденци и емигранти.
Не говоря за двуличните им ухилени усмивки и заучени пози на поведение,а всъщност зад маската какви са.
Аз норвежци приятели реално нямам.Може би един единствен човек.И няколко с които напоследък сме по срещи на АА.Но с тях сме познати просто.И най-добре срещите да си останат там в АА клуба.
Че вкараш ли ги в къщата си да почнат да идват..и най-свестните да са,ще прекалят накрая.Те не се канят по принцип много по гости.
Винаги ми е било интересно как висят под козирките на блоковете,по улиците или покрай магазините,пият кафета или понякога бири и лафят отвън в студа ..вместо да отидат у някой на топло и приятно.
Ама всеки гледа да не се прецака явно.


Даже една вечер очите ми видяха нещо потресаващо-парти за рожден ден което се осъществи в багажника на един пасат,с надути колони в багажника с яка музика,и трима влезнали вътре с бири в ръце и чанти с бира..а навън плющи един дъжд.Към 23 вечерта си тръгвах от вегетарианските ми бивши приятели с жена ми и детето и ги гледам тия се чукат вътре и поздравяваха единия с честит рожден ден.
Бяха на около 25 години горе-долу някъде,но със сигурност над 20 годишни хлапетиите.

Просто останах като втрещен.Че аз на 16-18 години зареждах маси и каси с бира под масите в къщи.
А тия като бездомниците отвън в багажниците на колите.Просто има толкова куриози в тази държава тук,направо потресаващи неща съм виждал.


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 25.01.18 09:52.



Тема Re: Tror du eller ikke? Вярваш ли или не?нови [re: Finntroll73]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано25.01.18 17:59



Това си е вярно. И в най-голямата лъжа има частица истина.
Обаче аз изобщо не си губя времето с неща, за които се вижда какво мизерно количество истина може да има. Иначе казано, не търся игла-истина в купа сено от лъжи.

ad infinitum ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.