Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:56 17.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Пак съм тъженнови [re: Infinitoid]  
Автор Nukem Dukem ()
Публикувано12.01.18 02:06



Така е, прав си, хаповете скапват организма и честно казано не знам защо изобщо ги пия.

Не съм болен от шизофрения, имам поставена диагноза посттравматично стресово разстройство. Като малък съм падал много пъти на главата си -- докато съм се учел да ходя, от втория етаж на детско креватче, после бях цапардосан с лопата на един строеж, след това в детската градина с бирено шише, в училище в стената на физкултурния салон, а и операцията в Пирогов (разправял съм преди)... Всичко това съсипа съвсем бързо невинната ми детска психика и предполагам затова не се развих нормално като другите деца.

Преди две години преживях най-пронизителната болка, която съм изпитвал някога, когато получих жестоки мускулни спазми на челюстната става. Чувството беше все едно някой ми е забил клин в ставата и натиска с всички сили да я откърти. Почнаха едни безкрайни неконтролируеми контракции на мускулите, които я отварят надолу и настрани, и сякаш искаха да ми извадят ченето. Неописуема агония. Това два пъти ми се е случвало, и двата пъти за по 4-5 часа, като най-лошото е, че не знаеш колко дълго ще продължи, оправя се внезапно и е абсолютно неволево...На никого не го пожелавам.


Редактирано от Nukem Dukem на 12.01.18 02:09.



Тема Re: Пак съм тъженнови [re: OgnenDemon]  
Автор Nukem Dukem ()
Публикувано12.01.18 02:58



Чудесна рецепта, но по мой вкус минус лютите чушки и още първо следва да престоят 24 часа в марина от царска туршия, сок от кисело зеле и бяло вино в съотношение 1:1:1. После тази чорбичка отива в тавата с вода и олио, колкото да покрие маринованите и гарнирани с едронарязани картофи и един морков пържоли до половина. Като се изпекат за около половин час на 180 градуса до златисто, пържолите биват обърнати с вилица и наложени отгоре с по 2-3 резена бял лук, и след още 10 мин са готови. Колкото по-мазни, толкова по-вкусни, най-добрата пържола е вратният котлет.


Редактирано от Nukem Dukem на 12.01.18 02:59.



Тема Re: Пак съм тъженнови [re: holi_day]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано12.01.18 09:15




За тебе Бях!..
думички от типа на..никога, винаги, завинаги, безсмъртие...и т.н ужасно ме плашат...а поезията е наситена с такива...: )
изпуснат ли се миговете...те отлитат...



Тема Re: Пак съм тъженнови [re: Nukem Dukem]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано15.01.18 03:01



ЧНГ и на теб. И в крайна сметка ти желая успех и възстановяване. Не си луд. Всеки си е башка луд, както казват в нашия град. Ако знаеш аз какви лудости изживях покрай алкохола.. Ужасно беше.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Пак съм тъженнови [re: Finntroll73]  
Автор Nukem Dukem ()
Публикувано15.01.18 16:12



Благодаря ти. Много хубаво си го написал – По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница! Мъдро е.

Аз ти пожелавам да се наслаждаваш на щастие и полови успехи още много години. Радвам се за теб както на Лечков втория гол срещу Германия от САЩ'94!

Не знам какви лудости си изживял, но при всички положения не са повече от моите покрай тютюна... В крайна сметка алкохолът е някакъв % вода и стигам до извода, че убива по-бавно от пушенето, което уврежда самото дишане (без кислород човек издържа по-малко отколкото без вода).




Тема Re: Пак съм тъженнови [re: Nukem Dukem]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано17.01.18 06:18



Благодаря. Пушех като комин преди. Пиех много. И то с деситилетия.
Накрая е логично да дойде момент в който тялото ти да откаже.
Гръмна ми вена на левия крак. Беше отворена раната чак докато не спрях цигарите. Повече от 6 месеца ходихбсъс сълзяща и кървяща рана. Както и болезнена. Точно на глезена на левия крак от вътрешна стеана. Имам неработеща централна вена.
Спрях цигарите, после и алкохола. Преродих се. Залитнах миналата година и наруших близо 7 години трезвенност. Но от нова година не съм пил. И ходя на АА сбирки. Там хората ме разбират и ми дават кураж и сила.
Там никой не ме заклеймява или съди. Никой не ме съжалява. Там с погледи дори се разбираме.
Прекрасно е просто. И говорим за бог, надежда и позитивизъм. Неща от които имам нужда като болна алкохолна душа. Понеже алкохолизма е и болест на душата. Най-вече. Ако знаеш колко добри, емоционални и супер-интелигентни хора срещнах?!
И такава честност и искренност другаде няма къде да срешнеш. В този вълчи и деушичен свят на тънки сметки.. както един събрат се изказа. Че сме малък оазис на духовността.
Срамното и жалкото е че града е пълен с алкихолици и тежки пиячи, а на сбирките сме по 10-12 човека. Само толкова ли сме смелите, честните и осъзналите се?!

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Пак съм тъженнови [re: Finntroll73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано17.01.18 13:16



Срамното и жалкото е че града е пълен с алкихолици и тежки пиячи, а на сбирките сме по 10-12 човека. Само толкова ли сме смелите, честните и осъзналите се?!
твърде вероятно е да се редувате
10-12 този месец
следващият други 10-12
и така
едни се връщат бързо към вредните навици
други не вярват, че групата помага
на някои, които са се отървали от зависимостта, не им са нужни посещения за опресняване
и така...
ти прояви български инат и не пий,
пък дали ходиш на сбирките или не, няма да водим дневник с присъствия


радваш ме, като устояваш
как е положението
по-лесно ли ти е с всеки изминал ден или става по-трудно да се въздържаш



Тема Re: Пак съм тъженнови [re: Finntroll73]  
Автор Nukem Dukem ()
Публикувано17.01.18 17:31



Прав си, алкохолизмът е болест на душата. Поздравления за твоето ходене на АА събирания и за смелостта ти да говориш лице в лице за своите проблеми. Пожелавам ти тази година да отстоиш на изкушенията и да запазиш трезвеността си, както и в следващото десетилетие.




Тема Re: Пак съм тъженнови [re: Nukem Dukem]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано17.01.18 21:34



Тиии? Развесели ли се малко вече?





Тема Re: Пак съм тъженнови [re: Bezsynna]  
Автор Nukem Dukem ()
Публикувано17.01.18 22:22



Не особено, но и нещастен не мога да се нарека. Поздрави







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.