Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:52 22.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Осло побелянови [re: Secret face73]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано17.11.17 12:26



"
Той да внимава с домашната ракия,че ако някой норвежец му замирише и вземе че вдигне телефона и го съобщи и ще цъфнат фелдфебелите на вратата веднага.В Норвегия е наказуемо с големи глоби и затвор дори ако вариш ракия.Тук е нелегално изобщо да вариш,забранено е със закон!Няма казани и ракиджийници.Всичко от магазина.Или от Швеция или Полша с контрабандата."


Знам това отдавна и когато варях вкъщи в кухнята държах отворен прозореца за да не се размирише на стълбището. Живея в комунално жилище.Но от 1 год. спрях да варя и пия твърд алкохол. Ти как си с тази течност?



Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема Re: Осло побелянови [re: blood2]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано17.11.17 14:01



За зле,по-добре от България е в пъти,не умираш от глад..нахранен си,облечен..като работиш може бързо да си обзаведеш къща,да си купиш кола ,да си накупиш техники,да ходиш по почивки..но което притежаваш имотно е робство към банките.За кола,къща и пр си в заеми по 20-30 години.
Отделно че тук всичко е скъпо.Живееш добре,малко по-ниско от средната класа да речем,но не си лишен от нищо.Може би от слънце и топлина.Но то пък няма идеално никъде.И чакаш да идеш по почивки за да поживееш и да се разцепиш от пиене и нощен живот да речем.,
Тук ако го направя това което норвежците го правят по почивките и за две вечери съм приключил със заплатата.И ще ядем мушмули после цял месец.






Тема Re: Осло побелянови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано17.11.17 14:12



Ами то друго няма тук.Другото е да те храни държавата и да си социално слаб в комунално жилище.Питаш ли я тъщата ми как се оправя?
Вярно поемат и една част от сметките и наема,ама тока и остатъка от нещата си ги плаща тя.На хартия на месец да речем взима помощи плюс пенсия за трудоустроена по болест да речем близо 10 000 кр.Ама ги вижда добавките само на хартия.Една част отиват директно за сметки и наем(дори и като социално слаб плащаш част от наема),после идват консумативи за храна ,ток и пр..и накрая от тези 10 000 остават около 3000 кр на месец.С които трябва да живее.Едно влизане в магазина да напазариш 3-4 чанти с най-необходими продукти е минимум 500-600кр.А тя и пуши на всичкото отгоре.Което си е скъп лукс.Как ли не се мъчи да ги спира,не успя.Макар и да пуши по 3-4 до 5 цигари дневно,на 4-5 дни си купува кутия цигари.Която е минимум 120 кр.
Което си е 22-23 лв за кутия цигари.
Вчера и занесохме с жена ми и ние от нямането ,понеже и аз съм безработен в момента три чанти с храна.Че пак беше на червено в сметката.А до пенсия има още седмица време.


Та така,много важно е да си работил в Норвегия,да имаш някакъв стаж.Тя няма почти никакъв.Около 2 години към пощата само.Когато я разболяха с тежките чанти по нощите да разнася поща в дъжд и сняг с колело.

И след това все пак е било лесно да я трудоустроят,по-свястно правителство е имало тогава.Днес трябва да си ветеран без крака от Виетнам та да вземеш пенсия по болест.Аз съм с епикризи до земята и болести,ама ми казват..не си с тези болести за трудоустрояване.С миалгия,атрити и ишиаси..плюс тромбоемболия и на антиколагуланти..не съм бил за пенсия по болест?
Където едвам се влача вече.

Ако не ми намерят щадяща работа,ще ме хранят.Или ще стисна зъби още няколко пъти..да поработя година-две и да седя с години да ме хранят след това..и ще доизтикам до времето за евентуално пенсиониране.Поне на 60 трябва да съм обаче.Тук границата на пенсиониранео вече е 75 години.При мъжете.С памперс и дементен,ама на работа.Затова и има толкова неадекватни служители на 70 и отгоре.Жената се оплаква че лекаря и който е близо на 70 вече..и заспивал като му говорила в кабинета му.Ами на тези години вече тялото има нужда от обедна почивка и следобеден сън.А те си мислят че на 70 години трябва да си като пушка.Отделно постоянно забравя за неща и изследвания.Ами на такъв лекар мястото му е в къщи.Не да умори някой,и после съдилища и разправии.
Значи още 15-18 години спектакъл ще е с мен.
Щом не правят нищо за болните и хората с проблеми.
Шом дишаш,значи можеш да влачиш.


Редактирано от Secret face73 на 17.11.17 14:22.



Тема Re: Осло побелянови [re: 1ombre]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано17.11.17 14:33



Ами какво да ти кажа,бях тръгнал да навлизам сериозно в забранени води,или по-скоро алкохолният ми гладс се покачи като цяло за послледните две години.ЗЮнам си много добре проблема.И от няколко седмици не съм близнал изобщо.
Понеже след един уикенд преди горе-долу месец,и се бях отрязал; яко в къщи.Имахме гости.Празнувахме на жената рожденния ден на патерица.Значи е било към края на октомври.
Не се усетих как изпих сам цяло шише уиски тюламор дю.


Отделно пих и един коктейл мохито с бакарди,и една бира помежду уискитата с храната.
Към 23.30 вече фъфлех.И залитах,като изпращах гостите.Жена ми се ядоса много,а и аз на другия ден бях като умрял.И с крайно гузна съвест.Имам си ново извинение сега.Ще ми сменят най-вероятно антиколагуланта,и вече пуснах мухата..че новото лекарство не търпи алкохол.А и имах хемороиди напоследък и операция дор.И бистра водица,мирна главица.Пак ще ме гледат подозрително по събирания и партита..нали знаеш че българина много се съмнява в човек по принцип който не пие.Почва да гради версии и теории.Пред най-близки хора и приятели съм споделял за това че съм алкохолик.




Тема Re: Осло побелянови [re: 1ombre]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано19.11.17 11:00



Лошо.И теб те е лепнала норвежката болест.Сеннебетенелсер и ишиас.
И аз съм така,доста проблеми имам с ръцете,рамене,врат и сухожилия генерално.

Ще видим и аз каква работа изобщо ще мога да върша,ама ще се напраягам до последно.


Редактирано от Secret face73 на 19.11.17 11:00.



Тема Re:да те попитамнови [re: 1ombre]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано19.11.17 13:46



след като от дълги години си в Норвегия, познаваш ли други българи, музиканти, които са отишли там и работят като такива? Питам те не напразно.



Тема Re:да те попитамнови [re: dama spatia]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано19.11.17 20:18



"
след като от дълги години си в Норвегия, познаваш ли други българи, музиканти, които са отишли там и работят като такива? Питам те не напразно."


Откакто съм тук /1979г./ се срещнах с българи-музикантчета. Повечето бяха от глухата провинция и доста тъпи. Не намерих приятел всред тях. Те бяха протежета на комуняги, а не музиканти по призвание. Някои се опитаха да ме използват по един или друг начин. И им отрязах пътя. Сменял съм си няколко пъти тлф. номер за да не ме търсят.
Те бяха тъпи провинциалисти и създадоха отвратително мнение за Б-я тук.

Така че - нямам никакъв контакт с никакви българистанци тук.


Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!


Тема Re:да те попитамнови [re: 1ombre]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано19.11.17 20:30



Попитах те, защото моя позната, която е музикант / от Пловдив/ замина за Норвегия преди години на работа , свързана пак с музика.Беше добър музикант. Дали все още е в Норвегия , не знам. Нямам никаква връзка с нея.



Тема Re:да те попитамнови [re: 1ombre]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано20.11.17 01:05



Имаш ли обяснение какво търсиш в български форум?



Тема Re: Осло побелянови [re: 1ombre]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано20.11.17 10:47



Тази сутрин и в София видяхме първи сняг.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.