Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:55 08.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Осло побеля  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано14.11.17 18:40



Днес падна първия сняг за тази есен.
А при вас как е?




Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема При наснови [re: 1ombre]  
Автор Phillip (Пучдемон)
Публикувано14.11.17 19:56



При нас е обезпокоително топло, +15 градуса в София, слаб ветрец. В Бургас - 21 градуса.



~~~
«Мяукай силно и безпричинно посред нощ!»
(котешка повеля)


Тема Re: Осло побелянови [re: 1ombre]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано14.11.17 22:50



В Малмьо беше десет градуса допреди няколко дни.

ИТ

chronic kvetch


Тема Re: Осло побелянови [re: 1ombre]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано15.11.17 11:18



Здрвей.Във Берген няма сняг все още.Макар някои сутрини да е около нулата.Последните дни е 6-7 градуса.И вали много дъжд в момента.Бях на билферие,с колата бяхме в Нурхеимсюнд.На хардангер фиорд.Минавайки през Квамскуген..което е най-близкото нещо като ски курорт до Берген на около час път имаше около педя сняг.Но пътя беше чист.Много красиво беше.


Във Берген от много години не сме имали бяла зима.Само грьон юл караме.

Дъждовна и зелена коледа.
Като гледам дългосрочната прогноза на Ир.но,се оказва че пак няма да има зима.Чак до края на ноември и декември ще са предимно плюсови температурите тук.
Миналата коледа беше 13 градуса и дъжд като из ведро отвън.
Бях на път да вкисна луканките и рибиците които бях оставил да се сушат на балкона,ама стегна и падна под нулаъта.Та ги прибрах след някой ден във фризера.Тази година като застуди ще направя малко рибици от свинестек,и ги замразявам след някой ден във фризера.Студеното директно изсмуква влагата от месото и ги изсушава.





Тема Re: Осло побелянови [re: 1ombre]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано15.11.17 12:42



Ти там как си изкарваш, занимаваш ли се с нещо или трябва да почиваш? Беше казвал, че си правиш домашна ракия, сега ли й е времето или не познах? Фин ме подсети с неговите мръвки.

А иначе - днес тук е хладно и в момента леко вали.



Тема Re: Осло побелянови [re: Bezsynna]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано15.11.17 16:28



Той да внимава с домашната ракия,че ако някой норвежец му замирише и вземе че вдигне телефона и го съобщи и ще цъфнат фелдфебелите на вратата веднага.В Норвегия е наказуемо с големи глоби и затвор дори ако вариш ракия.Тук е нелегално изобщо да вариш,забранено е със закон!Няма казани и ракиджийници.Всичко от магазина.Или от Швеция или Полша с контрабандата.


Имаше тук разни българчета където спореха че уж било позволено за домашна консумация,ако не продаваш.Няма такъв филм.Да си опича акъла,че пътя към затвора ще е бърз.Един музикант българин живеещ в Ейдфиорд ми разправяше че по малките места били още по-нахъсани да те издадат.Знаели си дори кътните зъби един на друг.Оплетени сме като свински черва разправя тук.Само да пръдна и отсреща на фиорда вече знаят какво е станало.Разправяше че се бил пробвал в началото,ама било голям стрес да ходиш да изхвърляш преварени вече джибри по нощите в реката и да го правиш набегом.Пък лятото и есента е светло през ноща.И му видяли джибрите от ябълки и други плодове по-надолу по реката и някакъв му рекъл да приключи с експериментите.Че следващият път полицая ще научи.
Та толкова за Норвегия.Тук трябва да имаш и очи на гърба.Всяко едно твое действие може да се изтълкува като заплаха,погазване на закон или нещо друго.
Само детето да навърши 18 години.И ще ми падне камък от гърба направо.





Тема Re: Осло побелянови [re: Secret face73]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано15.11.17 16:39



Ограниченията за алкохол в Европа

350 000 души са с алкохолна зависимост в България, а 30% от мъжете и 20% от жените са в последен стадий преди да станат зависими, съобщава Капитал в интервю с Атанас Канчелов, психиатър по зависимостите. България е на едно от първите места по алкохолизъм в Европа и на 15 място в света. Точно поради тази причина в много страни са били въведени рестриктивни мерки против употребата на алкохол.

Във Франция през 19 век употребата на алкохол на глава на населението е било 20 литра сприт за година. През 1960г французите започнали да пият 24.6 л алкохол. Преди 2у2у3евреме Шарл Де Гол цапочна активна борба за здравето на нацията, въвеждайки няколко антиалкохолни закона. Зо 1992г цените на алкохола и цигарите растяха постоянно. През 1991г бе приет закон за ограничаване на рекламата по телевизията и всякакво спонсорство на алкохолни компании. Това довежда до спад в употребата на алкохола във Франция с 38% и през 2001г употребата е спаднала до 15л. В момента във Франция се готви проект за забрана на продажби на алкохол по бензиностанциите.

Във Великобритания единственият начин да се регулира пазара на алкохолната индустрия е лицензирането. Премиерът през март 2009г се отказа от идеята за високи цени на алкохола. Също така беше отхвърлен законопроекта за допустимото количество алкохол от 80 на 50 милиграма. В момента 10 млн в Англия злоупотребяват с алкохол. От болести, свързани с алкохолната зависимост умират повече от 40 000 души ежегодно. Британия е на първо място в Европа по детски алкохолизъм, особено сред момичетата.

В Скандинавските страни търговията със спиртни напитки е държавен монопол и алкохол може да се купи само в държавните магазини. В Швеция алкохол и бира се продават само в магазините Systembolaget, които работят от 10 до 18ч. В Норвегия мополът за търговия с алкохол принадлежи на веригата Vinmonopolet, във Финляндия – Alko, в Исландия – Vinbud.

Във Финландия също действат жестоки ограничения за продажба на спиртни напитки, но от март 2004 рестрикциите са били свалени, заради недоволство на хората. Магазините за алкохол започнали да работят и в събота, ацените на алкохола спаднали с 30%. В резлутат на това финландците започнали да пият с 35% повече твърд алкохол.

Опит да се въведе „сух закон“ е имало и в Исландия. Той е въведен през 1912г и действал до 1923г. Причината за отмяната била Испания, която искала да внася в Исландия вина, като заплашвали, че ще спрат да купуват в противен случай морски продукти. В САЩ сухият режим от 1920 до 1923 е действал изключително благоприятно, докато мафията не започнала нелегален внос.

Днес сух режим действа в Индия в щатите Бомбей и Мандрас. Също така има пълна забрана за производство, продажба и употреба в Обединените Арабски Емирства, Иран и Египет.




Тема Re: Осло побелянови [re: Secret face73]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано15.11.17 16:44





Тези направо са изтрепали рибата.





Тема Re: Осло побелянови [re: 1ombre]  
Автор blood2 ()
Публикувано15.11.17 16:50



И аз побелях.



Тема Re: Осло побелянови [re: Secret face73]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано15.11.17 20:22



Какво се вторачи толкова. Омбрето е там по-дълго от теб, изключено е да не знае как са нещата. Може пък и аз да не съм разбрала.



Тема Re: Осло побелянови [re: Bezsynna]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано16.11.17 00:43



Не. Не съм се вторачил. По принцип бира да си правиш ако искаш домашна може. Но за ракия и спиртни напитки е забранено.
Просто държавата е такава че реално няма как да бъде спряна контрабандата. С лодки, море отвсякъде.. по черни пътища. Ще вкарваш докато не те набарат. И влезнеш ли в регистрите-лошо. Затова е най-добре тук да се пазиш от всякакви регистри и черни списъци, най-вече заради децата си.
Докато са малки. Не че и на мен не са ми предлагали да варим ракия заедно и да правим казани. Отказах. В блок съм и е изключено. Смърди.
Имаме един поляк в блока, идват и други поляци, носят му явно неща от Полша с бусовете.. Вечно е къркан. Има малко дете момиче, не знам как досега не са им взели детето. Та той си пие пред входа отпред и пуши. В една торба бири, и налива една след друга. Тук поляците, латвийците и литовците правят уикенд трип с бусове. Отиват до държавите си и товарят яко от промоциите. Най-евтините неща. И продават после на половин норвежка цена тук. Излизс нс сметка, ама пушачите българи разправят че са им гадни цигарите. Макар и Малборо о подобни. Същото е горе долу положението с някакви там житни водки с жълти класове вътре в бутилките.


Как вкарват по цели багажници на коли или бусове толкова много, не знам.
Отвреме наереме на мен баджанака и негови познати ми носят по литър.. два домашна ракия, от забранената.. варена тук
Къде от плодове, къде от повечко захар и мая.

Ама стои предимно. Черпя като идват гости. Иначе да вземеш две бутилки твърд алкохол.. уиски и ром да речем и едно вино в картонена кутия от три литра.. и излиза над 1000 кр. Което си е над 200 лв.





Тема Re: Осло побелянови [re: Secret face73]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано16.11.17 11:50



Така, както опознавам Норвегия от твоите разкази, тя е приятна страна без много развлечения и алкохол. Съвсем подходящо човек да се отдаде на смислената си работа и да забогатее.



ad infinitum ...


Тема Re: Осло побелянови [re: Alice in WL]  
Автор blood2 ()
Публикувано16.11.17 12:18



Още по-богати да стават, хора които не могат да обичат.



Тема Re: Осло побелянови [re: Alice in WL]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано16.11.17 14:53




Да не те заблуждават забраните.Те са направени за да се предотврати по-голямото зло.Ако стане алкохола поп-евтин и достъпен при този климат тук никой няма да ходи на работа.А ще са нон стоп къркани.Даже и тези уж спортистите,където ги гледаш да тичат всеки ден в дъжд и мраз в спортни трика.
Правили сме експерименти с норвежци,да пият колкото искат..и накрая тихомълком си приграбват шишето което е уж общо и си го прегръщат дори.И докато не го изпият почти не го пускат.
Има богати тук да,но процентово не са много.Тази държава тук не предразполага много към бизнес.А по-скоро към връзкарство и лобизъм.Гледам сега на една комшийка детето което е към 18 годишно,момиче са го взели в магазина до нас да подрежда стоки и да изхвърля кашони и пр.
А момичето е със забавено развитие.Тя е втората след едно момче на около 35 години която почва с връзки като човек с проблеми в развитието.

Подавал съм три пъти в този магазин за работа молби.Имам много стаж точно по магазини и ресторанти.Не ме взеха,при все че майката на шефа е на жена ми колежка.Но не поиска да говори със сина си за мен.В същото време гледаш как косоварки и норвежки си уреждат роднините да работят.Е..един ден ако си отворя фирма,ще си уредя всичките роднини,билизки и приятели във фирмата.
Понеже връзкарството е много важно нещо тук.
Тъпо е,да го гледаш как се суети момичето,много бавно реагира и схваща..и ще го дондуркат..понеже хем ще им излиза евтина..хем пък и уж дават шанс на хора със затруднения.Докато ние нормалните и що-годе здравите стоим безработни.
Дано да извадя през новата 2018 година връзки тип корабни въжета.Та и мен да ме огрее най-после.

Та толкова за Норвегия.В България никога не съм стоял безработен с години.
Без значение където и да е и в който и да е град.Друг е въпроса че заплатите в бг са подигравка,генерално.





Тема Re: Осло побелянови [re: blood2]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано16.11.17 15:01



Норвежците не са богати.Държавата и правителствата им са много богати.Понеже плащащ тук за всичко докато зяпнеш и те понесат към оня свят.Ама и едно погребение тук струва ужасно скъпо.В най-евтиния вариант..поне към 7000лв.


Държавата им е така устроена ,че цял живот да си длъжник към банки,фондове,заеми за коли,жилища,яхти и пр.И единственния законен начин да имаш много пари е или да имаш баба,дядо,вуйчо,чичо милионери.Или да спечелиш джакпота от тотото.Затова и тези където печелят джакпоти почти всички си хващат чукаслата надалеч от Норвегия.Тук едно десетина милиона крони джакпот например набързо ще ти ударят големи данъци върху печалбата или ще ти вървят върволици от фирми да гледат да те накарат да инвестираш при тях.
Тк десетина милиона крони нищо не са.
Една тесла,ел кола за половин милион крони,една къща за 4-5 милиона крони..и то не много луксозна и ти остават след данъците към държавата милион-два отгоре.С тях нищо не можеш да направиш за бизнес.
А десет милиона крони да речем са много в една Испания,майорка или канарите.

Пък и целогодишно си на топло и под палмите на коктейли.
Докато тук вали с месеци дъжд.





Тема Re: Осло побелянови [re: Secret face73]  
Автор blood2 ()
Публикувано16.11.17 15:07



Значи и в Норвегия положението е зле.



Тема Re: Осло побелянови [re: Alice in WL]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.11.17 18:59



Съвсем подходящо човек да се отдаде на смислената си работа и да забогатее.

Бих откачил аз.



Тема Re: Осло побелянови [re: Secret face73]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.11.17 19:05



Държавата им е така устроена ,че цял живот да си длъжник към банки,фондове,заеми за коли,жилища,яхти

Всяка капиталистическа страна е така, прочети писмото на Георги Марков до Димитър Бочев. От теб зависи дали щесе дадеш на системата, но трябват познания за ситемата преди да си заглъзнал в нея. Веднъж влязъл, трудно, много трудно се излиза.



Тема Re: Осло побелянови [re: Secret face73]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано17.11.17 12:12



Хей,

Ти Финтрол ли си?
Ако да, ме интересува как си и какво правиш сега.
Да. Берген е градът на дъждовете. Но е един от най-красивите норски градове.




Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема Re: Осло побелянови [re: Bezsynna]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано17.11.17 12:22



"
Ти там как си изкарваш, занимаваш ли се с нещо или трябва да почиваш? Беше казвал, че си правиш домашна ракия, сега ли й е времето или не познах? Фин ме подсети с неговите мръвки."


Пенсионер съм последните години. Но преподавам уроци по 4 инструмента по домовете частно.
Тази есен имам само 1 ученичка. Но и не съм облепял градът с моите анонси.
Иначе поради болести и болки в кръста прекарвам най-вече лежешком всеки ден.

Да. Години наред си правех вино и варях ракия. Но от миналото лято спрях с алкохола. дори това рято в Б-я не близнах твърд алкохол. Още имам една туба несварена ракия от миналата година, но ще видим...



Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема Re: Осло побелянови [re: Secret face73]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано17.11.17 12:26



"
Той да внимава с домашната ракия,че ако някой норвежец му замирише и вземе че вдигне телефона и го съобщи и ще цъфнат фелдфебелите на вратата веднага.В Норвегия е наказуемо с големи глоби и затвор дори ако вариш ракия.Тук е нелегално изобщо да вариш,забранено е със закон!Няма казани и ракиджийници.Всичко от магазина.Или от Швеция или Полша с контрабандата."


Знам това отдавна и когато варях вкъщи в кухнята държах отворен прозореца за да не се размирише на стълбището. Живея в комунално жилище.Но от 1 год. спрях да варя и пия твърд алкохол. Ти как си с тази течност?



Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема Re: Осло побелянови [re: blood2]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано17.11.17 14:01



За зле,по-добре от България е в пъти,не умираш от глад..нахранен си,облечен..като работиш може бързо да си обзаведеш къща,да си купиш кола ,да си накупиш техники,да ходиш по почивки..но което притежаваш имотно е робство към банките.За кола,къща и пр си в заеми по 20-30 години.
Отделно че тук всичко е скъпо.Живееш добре,малко по-ниско от средната класа да речем,но не си лишен от нищо.Може би от слънце и топлина.Но то пък няма идеално никъде.И чакаш да идеш по почивки за да поживееш и да се разцепиш от пиене и нощен живот да речем.,
Тук ако го направя това което норвежците го правят по почивките и за две вечери съм приключил със заплатата.И ще ядем мушмули после цял месец.






Тема Re: Осло побелянови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано17.11.17 14:12



Ами то друго няма тук.Другото е да те храни държавата и да си социално слаб в комунално жилище.Питаш ли я тъщата ми как се оправя?
Вярно поемат и една част от сметките и наема,ама тока и остатъка от нещата си ги плаща тя.На хартия на месец да речем взима помощи плюс пенсия за трудоустроена по болест да речем близо 10 000 кр.Ама ги вижда добавките само на хартия.Една част отиват директно за сметки и наем(дори и като социално слаб плащаш част от наема),после идват консумативи за храна ,ток и пр..и накрая от тези 10 000 остават около 3000 кр на месец.С които трябва да живее.Едно влизане в магазина да напазариш 3-4 чанти с най-необходими продукти е минимум 500-600кр.А тя и пуши на всичкото отгоре.Което си е скъп лукс.Как ли не се мъчи да ги спира,не успя.Макар и да пуши по 3-4 до 5 цигари дневно,на 4-5 дни си купува кутия цигари.Която е минимум 120 кр.
Което си е 22-23 лв за кутия цигари.
Вчера и занесохме с жена ми и ние от нямането ,понеже и аз съм безработен в момента три чанти с храна.Че пак беше на червено в сметката.А до пенсия има още седмица време.


Та така,много важно е да си работил в Норвегия,да имаш някакъв стаж.Тя няма почти никакъв.Около 2 години към пощата само.Когато я разболяха с тежките чанти по нощите да разнася поща в дъжд и сняг с колело.

И след това все пак е било лесно да я трудоустроят,по-свястно правителство е имало тогава.Днес трябва да си ветеран без крака от Виетнам та да вземеш пенсия по болест.Аз съм с епикризи до земята и болести,ама ми казват..не си с тези болести за трудоустрояване.С миалгия,атрити и ишиаси..плюс тромбоемболия и на антиколагуланти..не съм бил за пенсия по болест?
Където едвам се влача вече.

Ако не ми намерят щадяща работа,ще ме хранят.Или ще стисна зъби още няколко пъти..да поработя година-две и да седя с години да ме хранят след това..и ще доизтикам до времето за евентуално пенсиониране.Поне на 60 трябва да съм обаче.Тук границата на пенсиониранео вече е 75 години.При мъжете.С памперс и дементен,ама на работа.Затова и има толкова неадекватни служители на 70 и отгоре.Жената се оплаква че лекаря и който е близо на 70 вече..и заспивал като му говорила в кабинета му.Ами на тези години вече тялото има нужда от обедна почивка и следобеден сън.А те си мислят че на 70 години трябва да си като пушка.Отделно постоянно забравя за неща и изследвания.Ами на такъв лекар мястото му е в къщи.Не да умори някой,и после съдилища и разправии.
Значи още 15-18 години спектакъл ще е с мен.
Щом не правят нищо за болните и хората с проблеми.
Шом дишаш,значи можеш да влачиш.


Редактирано от Secret face73 на 17.11.17 14:22.



Тема Re: Осло побелянови [re: 1ombre]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано17.11.17 14:33



Ами какво да ти кажа,бях тръгнал да навлизам сериозно в забранени води,или по-скоро алкохолният ми гладс се покачи като цяло за послледните две години.ЗЮнам си много добре проблема.И от няколко седмици не съм близнал изобщо.
Понеже след един уикенд преди горе-долу месец,и се бях отрязал; яко в къщи.Имахме гости.Празнувахме на жената рожденния ден на патерица.Значи е било към края на октомври.
Не се усетих как изпих сам цяло шише уиски тюламор дю.


Отделно пих и един коктейл мохито с бакарди,и една бира помежду уискитата с храната.
Към 23.30 вече фъфлех.И залитах,като изпращах гостите.Жена ми се ядоса много,а и аз на другия ден бях като умрял.И с крайно гузна съвест.Имам си ново извинение сега.Ще ми сменят най-вероятно антиколагуланта,и вече пуснах мухата..че новото лекарство не търпи алкохол.А и имах хемороиди напоследък и операция дор.И бистра водица,мирна главица.Пак ще ме гледат подозрително по събирания и партита..нали знаеш че българина много се съмнява в човек по принцип който не пие.Почва да гради версии и теории.Пред най-близки хора и приятели съм споделял за това че съм алкохолик.




Тема Re: Осло побелянови [re: 1ombre]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано19.11.17 11:00



Лошо.И теб те е лепнала норвежката болест.Сеннебетенелсер и ишиас.
И аз съм така,доста проблеми имам с ръцете,рамене,врат и сухожилия генерално.

Ще видим и аз каква работа изобщо ще мога да върша,ама ще се напраягам до последно.


Редактирано от Secret face73 на 19.11.17 11:00.



Тема Re:да те попитамнови [re: 1ombre]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано19.11.17 13:46



след като от дълги години си в Норвегия, познаваш ли други българи, музиканти, които са отишли там и работят като такива? Питам те не напразно.



Тема Re:да те попитамнови [re: dama spatia]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано19.11.17 20:18



"
след като от дълги години си в Норвегия, познаваш ли други българи, музиканти, които са отишли там и работят като такива? Питам те не напразно."


Откакто съм тук /1979г./ се срещнах с българи-музикантчета. Повечето бяха от глухата провинция и доста тъпи. Не намерих приятел всред тях. Те бяха протежета на комуняги, а не музиканти по призвание. Някои се опитаха да ме използват по един или друг начин. И им отрязах пътя. Сменял съм си няколко пъти тлф. номер за да не ме търсят.
Те бяха тъпи провинциалисти и създадоха отвратително мнение за Б-я тук.

Така че - нямам никакъв контакт с никакви българистанци тук.


Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!


Тема Re:да те попитамнови [re: 1ombre]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано19.11.17 20:30



Попитах те, защото моя позната, която е музикант / от Пловдив/ замина за Норвегия преди години на работа , свързана пак с музика.Беше добър музикант. Дали все още е в Норвегия , не знам. Нямам никаква връзка с нея.



Тема Re:да те попитамнови [re: 1ombre]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано20.11.17 01:05



Имаш ли обяснение какво търсиш в български форум?



Тема Re: Осло побелянови [re: 1ombre]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано20.11.17 10:47



Тази сутрин и в София видяхме първи сняг.





Тема Re: Осло побелянови [re: Bezsynna]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано20.11.17 10:56



Да ви е честит първият сняг. Тук, в Димитрговград от вечерта вали дъжд. Грабвайте шейните, ските, найлоните или кой каквото иска





Тема Re: свърши сеее...нови [re: Bezsynna]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано20.11.17 11:00



Оказа се, че чистачките ми не работят в снежно време

... Ей го, слънцето ... и чистачкитеее

Всичко, което виждате в мен, не е мое-ваше е. Мое е това, което виждам във вас! Ерих М.Ремарк

Тема Re: Осло побелянови [re: dama spatia]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано20.11.17 14:17



Ееее, стопи се вече, рано е за шейни.





Тема Re: свърши сеее...нови [re: Ludo2]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано20.11.17 14:25



Хич ли не се движеха? Направи нещо, че зимата да не страдаш.



Тема Re: свърши сеее...нови [re: Ludo2]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано20.11.17 14:51



Ти данси с няква тъпа модерна кола? Тва жените, и мойта с такава, се знае повече колата е кое по-правилно да се направи, кво да включи, да изключи и кога да спре





Тема Re: Осло побелянови [re: 1ombre]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано20.11.17 15:07




Аз съм да.Просто си смених ника наскоро.
Красив е града много.Ами все така съм,имам вейледер от фретекс организацията.Да ми помага за работа и да ми съдейства уж.Надяват се чрез люонстилскуд да зарибят някой фирма или бедрифт да ме вземат.Чакам сега за курс за гафелтрък.Тръкфьорер бевис.

Ако си взема за мотокара документа,ще мога по складове и генерално да подавам,сега не става.Просто няма смисъл да подавам по лагер и по магазини като кууп бииг и подобни.Търся генерално работа.Бях започнал за малко временно към бакер брюн продукшион ама беше само като сомер викар.И не ми продължиха договора.Иначе вечерно време се изкарваше добре.По 250кр на час беше,за по няколко часа вечер.За моргенбестилинг,по домовете поръчки за сутринта.
На дагпенгер съм засега.Чакам оттук..оттам дано някой с нещо помогне,познати най-вече.НАВ ,с тях е много сложно и трудно.




Тема Re:да те попитамнови [re: dama spatia]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано20.11.17 15:09



Със сигурност познава.То тик вече бизнеса с бг музиканти поумря.Тук там свирят все още,но генерално вече като цяло няма поток от музиканти като преди.Една част от тези където свириха останаха тук,и се пренасочиха към друго да работят.




Тема Re: Осло побелянови [re: Secret face73]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано20.11.17 15:10



250кр на час беше,за по няколко часа вечер.За моргенбестилинг,по домовете поръчки за сутринта.
Абе колко струва един такъв хляб?



Тема Re:да те попитамнови [re: Secret face73]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано20.11.17 15:13



Една част от тези където свириха останаха тук,и се пренасочиха към друго да работят.
По някое време се осъзнава, че да си музикант в чужбина не е по-различно от това да си музикант в България. Същото и ако си механик, сервитьор, инженер.



Тема Re:да те попитамнови [re: 1ombre]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано20.11.17 15:17




Всеки втори музикат тук да питаш ,говори по точно същият начин за гилдията ви.
Музикантите с тази кал където си хвърлят тук един върху друг та стават за смях на норвежците..ако я бяха използвали тухли да правят от нея,небостъргач вече
щяха да построили.
За щастие аз съм само фен и меломан.

Всеки втори,ако не и първи музикант плюе срещу други бг музиканти.Това през 15 години откакто съм тук,се е доказало с времето че е някакво правило.Дали завист,дали да не им изстине свирката и хляба..не знам,ама е грозно просто.
Особенно като заговорят като теб..онова музикантчето,или пък барабанистчето..където е приятел на музикантите..демек че барабаниста не е музикант.
Или пък фрази към новодошъл бг музикант-Още един духльо в оркестъра.

Просто манталите на българина му е най-големия му враг.Толкова завист между българи друг не съм виждал,като измежду музикантите.И кой какво не искал да свири по работата по дупките и тъмните пъбове с алкохолиците.
Един музикант от една бг банда Браво си го каза директно-много такива духльовци се изживяват че са Стоунс или Пресли.
Пък са си едни черноработници.И ако им кажат камъните пада искаме,трябва да го свирят.

И чалги дори.Клиента е бог,пък и собственника.





Тема Re: Осло побелянови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано20.11.17 15:21



Ами около 25-50 кр са хлябовете.Не са евтини,но са пресни винаги.И щом на четвъртия ден мухлясват,значи не са като боклуците по магазините за по 15-20кр на парче.
С истински продукти и мая са.
Ние подготвяхме поръчки за частни домове за другата сутрин.От 21 до 23 или 0.00 ч през ноща.




Тема Re:да те попитамнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано20.11.17 15:23



Всичко е до време.Но музикантите са особенна раса.Какви неща са виждали очите ми тук през годините.Имаше няколко групи свестни,с които сме приятели и до днес.Но имаше и такива дървета.Ужас.




Тема Re: свърши сеее...нови [re: Bezsynna]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано20.11.17 16:37



Даже и "ръчно" не помръднаха



Всичко, което виждате в мен, не е мое-ваше е. Мое е това, което виждам във вас! Ерих М.Ремарк

Тема Re: свърши сеее...нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано20.11.17 16:39



С черна кола съм

, която вече е в сервиз за едни чистачки! Пък аз си мислех, че ей така от слънцето ще се оправят

Всичко, което виждате в мен, не е мое-ваше е. Мое е това, което виждам във вас! Ерих М.Ремарк

Тема Re: свърши сеее...нови [re: Ludo2]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано20.11.17 22:40



Черните се чупат повече, но зависи от слънцестоенето.



Тема Re: Осло побелянови [re: Secret face73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.11.17 23:38



имаш ли още от запасите във фризера?
като ти казвах да изсушиш сухари, ти не го взе сериозно






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.