Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:01 22.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Осло побелянови [re: Bezsynna]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано16.11.17 00:43



Не. Не съм се вторачил. По принцип бира да си правиш ако искаш домашна може. Но за ракия и спиртни напитки е забранено.
Просто държавата е такава че реално няма как да бъде спряна контрабандата. С лодки, море отвсякъде.. по черни пътища. Ще вкарваш докато не те набарат. И влезнеш ли в регистрите-лошо. Затова е най-добре тук да се пазиш от всякакви регистри и черни списъци, най-вече заради децата си.
Докато са малки. Не че и на мен не са ми предлагали да варим ракия заедно и да правим казани. Отказах. В блок съм и е изключено. Смърди.
Имаме един поляк в блока, идват и други поляци, носят му явно неща от Полша с бусовете.. Вечно е къркан. Има малко дете момиче, не знам как досега не са им взели детето. Та той си пие пред входа отпред и пуши. В една торба бири, и налива една след друга. Тук поляците, латвийците и литовците правят уикенд трип с бусове. Отиват до държавите си и товарят яко от промоциите. Най-евтините неща. И продават после на половин норвежка цена тук. Излизс нс сметка, ама пушачите българи разправят че са им гадни цигарите. Макар и Малборо о подобни. Същото е горе долу положението с някакви там житни водки с жълти класове вътре в бутилките.


Как вкарват по цели багажници на коли или бусове толкова много, не знам.
Отвреме наереме на мен баджанака и негови познати ми носят по литър.. два домашна ракия, от забранената.. варена тук
Къде от плодове, къде от повечко захар и мая.

Ама стои предимно. Черпя като идват гости. Иначе да вземеш две бутилки твърд алкохол.. уиски и ром да речем и едно вино в картонена кутия от три литра.. и излиза над 1000 кр. Което си е над 200 лв.





Тема Re: Осло побелянови [re: Secret face73]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано16.11.17 11:50



Така, както опознавам Норвегия от твоите разкази, тя е приятна страна без много развлечения и алкохол. Съвсем подходящо човек да се отдаде на смислената си работа и да забогатее.



ad infinitum ...


Тема Re: Осло побелянови [re: Alice in WL]  
Автор blood2 ()
Публикувано16.11.17 12:18



Още по-богати да стават, хора които не могат да обичат.



Тема Re: Осло побелянови [re: Alice in WL]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано16.11.17 14:53




Да не те заблуждават забраните.Те са направени за да се предотврати по-голямото зло.Ако стане алкохола поп-евтин и достъпен при този климат тук никой няма да ходи на работа.А ще са нон стоп къркани.Даже и тези уж спортистите,където ги гледаш да тичат всеки ден в дъжд и мраз в спортни трика.
Правили сме експерименти с норвежци,да пият колкото искат..и накрая тихомълком си приграбват шишето което е уж общо и си го прегръщат дори.И докато не го изпият почти не го пускат.
Има богати тук да,но процентово не са много.Тази държава тук не предразполага много към бизнес.А по-скоро към връзкарство и лобизъм.Гледам сега на една комшийка детето което е към 18 годишно,момиче са го взели в магазина до нас да подрежда стоки и да изхвърля кашони и пр.
А момичето е със забавено развитие.Тя е втората след едно момче на около 35 години която почва с връзки като човек с проблеми в развитието.

Подавал съм три пъти в този магазин за работа молби.Имам много стаж точно по магазини и ресторанти.Не ме взеха,при все че майката на шефа е на жена ми колежка.Но не поиска да говори със сина си за мен.В същото време гледаш как косоварки и норвежки си уреждат роднините да работят.Е..един ден ако си отворя фирма,ще си уредя всичките роднини,билизки и приятели във фирмата.
Понеже връзкарството е много важно нещо тук.
Тъпо е,да го гледаш как се суети момичето,много бавно реагира и схваща..и ще го дондуркат..понеже хем ще им излиза евтина..хем пък и уж дават шанс на хора със затруднения.Докато ние нормалните и що-годе здравите стоим безработни.
Дано да извадя през новата 2018 година връзки тип корабни въжета.Та и мен да ме огрее най-после.

Та толкова за Норвегия.В България никога не съм стоял безработен с години.
Без значение където и да е и в който и да е град.Друг е въпроса че заплатите в бг са подигравка,генерално.





Тема Re: Осло побелянови [re: blood2]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано16.11.17 15:01



Норвежците не са богати.Държавата и правителствата им са много богати.Понеже плащащ тук за всичко докато зяпнеш и те понесат към оня свят.Ама и едно погребение тук струва ужасно скъпо.В най-евтиния вариант..поне към 7000лв.


Държавата им е така устроена ,че цял живот да си длъжник към банки,фондове,заеми за коли,жилища,яхти и пр.И единственния законен начин да имаш много пари е или да имаш баба,дядо,вуйчо,чичо милионери.Или да спечелиш джакпота от тотото.Затова и тези където печелят джакпоти почти всички си хващат чукаслата надалеч от Норвегия.Тук едно десетина милиона крони джакпот например набързо ще ти ударят големи данъци върху печалбата или ще ти вървят върволици от фирми да гледат да те накарат да инвестираш при тях.
Тк десетина милиона крони нищо не са.
Една тесла,ел кола за половин милион крони,една къща за 4-5 милиона крони..и то не много луксозна и ти остават след данъците към държавата милион-два отгоре.С тях нищо не можеш да направиш за бизнес.
А десет милиона крони да речем са много в една Испания,майорка или канарите.

Пък и целогодишно си на топло и под палмите на коктейли.
Докато тук вали с месеци дъжд.





Тема Re: Осло побелянови [re: Secret face73]  
Автор blood2 ()
Публикувано16.11.17 15:07



Значи и в Норвегия положението е зле.



Тема Re: Осло побелянови [re: Alice in WL]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.11.17 18:59



Съвсем подходящо човек да се отдаде на смислената си работа и да забогатее.

Бих откачил аз.



Тема Re: Осло побелянови [re: Secret face73]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.11.17 19:05



Държавата им е така устроена ,че цял живот да си длъжник към банки,фондове,заеми за коли,жилища,яхти

Всяка капиталистическа страна е така, прочети писмото на Георги Марков до Димитър Бочев. От теб зависи дали щесе дадеш на системата, но трябват познания за ситемата преди да си заглъзнал в нея. Веднъж влязъл, трудно, много трудно се излиза.



Тема Re: Осло побелянови [re: Secret face73]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано17.11.17 12:12



Хей,

Ти Финтрол ли си?
Ако да, ме интересува как си и какво правиш сега.
Да. Берген е градът на дъждовете. Но е един от най-красивите норски градове.




Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!

Тема Re: Осло побелянови [re: Bezsynna]  
Автор 1ombre (всепознат)
Публикувано17.11.17 12:22



"
Ти там как си изкарваш, занимаваш ли се с нещо или трябва да почиваш? Беше казвал, че си правиш домашна ракия, сега ли й е времето или не познах? Фин ме подсети с неговите мръвки."


Пенсионер съм последните години. Но преподавам уроци по 4 инструмента по домовете частно.
Тази есен имам само 1 ученичка. Но и не съм облепял градът с моите анонси.
Иначе поради болести и болки в кръста прекарвам най-вече лежешком всеки ден.

Да. Години наред си правех вино и варях ракия. Но от миналото лято спрях с алкохола. дори това рято в Б-я не близнах твърд алкохол. Още имам една туба несварена ракия от миналата година, но ще видим...



Ако нямате нещо разумно да кажете по една тема не влизайте само за нападки с/у автора и!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.