Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:31 27.04.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Специалното отношениенови  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано08.11.17 18:31



една хаотична тема
за специалното отношение и индивидуален подход
ето


изгледах го и грам не можах да се засмея дори на мисълта, че после може и регенерат да се прилага
но от друга страна - няма депресии
зает си в реалния живот с някакви все важни ти неща - да си осигуриш покрив и храна, дрехи и обувки, да можеш да си осигуриш елементарни неща за преживяване...
и някаква удовлетвореност да има от всичко, което си направил с ръцете си или постигнал с находчивост и сръчност
т.е. всеки ден си велик в собствените си очи, защото се справяш, оцеляваш, побеждаваш някакви препятствия - само твои, но всяко едно от тях важно и решаващо за някакъв момент и част от живота ти

току някой бленува казармата като удачен превъзпитателен метод
моето виждане е, че задължително човек трябва да сменя драстично средата и начина си на живот поне за 3 дни в годината
и не се брои екскурзията до някоя забележителност или почивката в спа хотел с глезотийки
да се брои само като истински излезеш от света си
май не са случайни онези формати "сървайвър", "мис пепеляшка", "смени жената", "брадъровци", "ферми" и подобни със смяна на живота си с нечий или смяна на средата
но ако няма показност, ако човек го прави, за да може сам да осмисли живота си, би било полезно далеч повече от позирането веднъж, режисирането втори път преди за капак "продуктовото позициониране"
и седи някой на мекия диван, нагъва чипс и се учи от живота с гледане
и може да анализира безкрайно и във варианти

каквото и да кажете тук и да не е по темата - ще е разбираемо

и, понеже съседните в съседните теми имаше нещо за писма до дядо коледа, ще пиша до мен си - през 2018 г. поне 1 нощ ще спя на открито. поне тая екстремност да опитам аз, да видят планинарите, че и аз мога

българин минал над 4 хил км и номерът на обувките му се увеличил с 1 - краката му пораснали

не си е изгубил 5 месеца от живота си, а ги е изживял с пълната гама усещания и възприятия

кога последно усетихте грапавината на кората на дърво?
не, че това е решаващо
но ми е пак е някакъв ориентир за досега с природата
преди няколко години 2 приятелки от белорусия ми гостуваха и като видяха камъни в реката, се събуха, запретнаха крачоли, нагазиха във вода и не можеха да се нарадват на камъняците, защото при тях камъните няма

специално отношение към себе си е и да си дадеш възможност да се удивляваш
на такива и други неща
без да ти дреме как изглежда отстрани и без сам себе си да самонаблюдаваш и анализираш

ако някой чете този ред, значи че чете отзад напред



Тема Хехе, "пълната гама усещания "нови [re: holi_day]  
Автор Phillip (Пучдемон)
Публикувано08.11.17 19:18



Холи_дай> не си е изгубил 5 месеца от живота си, а ги е изживял с пълната гама усещания и възприятия
кога последно усетихте грапавината на кората на дърво?


Аз пък не съм си загубил 24 (двадесет и четири) месеца от живота си, защото бяха точно такива, "пълната гама усещания". В родната казарма през най-хубавите ми години!



И грапавина на дърво, ръмбавост на чакълестата земя върху, която да спя в подгизнала от дъжд палатка, газене в дълбока и гъста кал, в студ, в пек и.т.н.
Не, не съм бил кашик, но достатъчно се наситих на "пълна гама усещания" от този сорт. Ах, да, не можах да се насладя на пойните птички, понеже бяха заглушавани от изкряскваните команди на шапкарите.

~~~
Малко почивка на сигнатурата.


Тема Re: Специалното отношениенови [re: holi_day]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано08.11.17 21:32



усмихна ме с тази тема...: )))
сетивността прави човека жив..но я позагубихме, в момента я откривам отново..: ))



Тема Re: Специалното отношениенови [re: holi_day]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано08.11.17 21:35



Не разбрах тъжбата. Възхитително е, доскоро ползвали кора, а вече усвоили авангардни материали. Ако си в режим "горките", не са, както ние не бяхме по комунизма. Виж го този, удоволствие да видиш някой харесва това което прави, с мерак бичи в живота. Мерак, много малко хора останаха с това. Колко европееца познаваш коит с мерак живеят?

едит, забрай си видиото.

Редактирано от h1685614@trbvm.com на 08.11.17 21:35.



Тема Re: Специалното отношениенови [re: ShokoLada]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано08.11.17 21:39



Бе като ги гледам колко са чуствителни из интернета, тия ако им се падне моя даскал по пеене са дотам, ще кажат Белене било балнеосанаториум. С пергела бой по дланите, по гъса, скубане на бакембардите и косата на врата, а речника!?!, фатмаците щсе засрамят.



Тема Re: Специалното отношениенови [re: holi_day]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано08.11.17 23:02



Точно си спомнях за промените. На човек, който не е преживявал драстична промяна, може и да му трябва драстична промяна. На мен изобщо не ми. Ще ми хареса да спя в тиха хижа без хора и телефони, но за почивка, никакво себеоткриване и величайшия няма да вложа.

Няма никакъв смисъл човек да ходи да гушка дървета и да си топи крачетата в река, ако не умее да се радва на живота. А ако умее да се радва, не е задължително да бяга, да се цепи, да се изолира и да си търси екстремни възбудители, за да се чувства жив и добре. Еднопосочно го гледам, сигурно за някого има смисъл. Аз също харесвам да съм навън, цяла година работих в гора, мога да оценя разликата с града, но цялата тая сърдечна поезия ако не му е дадена на човек, гората няма да му я даде. Човекът с големия преход не е станал внезапно различен - той си е бил приключенец, само временно се е спънал в необходимите битовизми да поработи и да си осигури гърба за скиталчеството и те ти го - променил се бил. Ми не е от пътуването, той е прекрачил граница преди това.

Ако не е достатъчно хаотично, ще ми се намери и още.





Тема Re: Хехе, "пълната гама усещания "нови [re: Phillip]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано08.11.17 23:34



вместо по 3 дни в годината, казармата явно наведнъж дава такива незабравими усещания, че рядко някой, който е бил там не разказва


но сега птичките и природните гледки май ги наваксваш с разходки с велосипед
много хубаво, ако е така



Тема Re: Специалното отношениенови [re: ShokoLada]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано08.11.17 23:36



и ти мен с отговора ти
няма друго място, където да пишеш налудничави неща и да ги възприемат за нормални


откриване и преоткриване, чудесно

неща, които няма как да разкажеш, но е достатъчно да се усмихваш мислейки за тях



Тема Re: Специалното отношениенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано08.11.17 23:42



няма тъжба
хаотични размишления
има и такива хора
писах, писах, писах и... изтрих
има и такива



Тема Re: Специалното отношениенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано08.11.17 23:45



редно е да пуснеш твое изпълнение за онагледяване ефикасността на тези методи


току се пренаписват учебниците
може да се ползва този опит
само да не е с обратен знак
учителят да ги изтърпява тези "процедури"
докато не се научи да рапира, никакво оставяне на мира




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.