Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:12 19.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Социално слаб - индулгенция за кражбинови  
Автор expat ()
Публикувано28.10.17 14:07



Влиза си крадец в офис. Разбива прозорец. Взема си техника. Докато дойде СОТ вече го няма. Да, но камерите са го заснели. Полицията го намира. Образува се дело. Не връща техниката защото я продал за 10 % от стойността и. Записите от камерите, протоколите от разпитите отиват при прокурор. Който прекратява преписката с 2 мотива:
- Лицето е социално слабо и няма да може да възстанови направените щети;
- Пазарната цена на техниката е определена ... като цената, на която лицето е продал техниката (намерил и е пазар), което е под 1 МРЗ. Вещото лице, също определя оценка на техниката под 1 минимална работна заплата.

Уви, нито прокурорката, нито вещото лице се съгласиха да ми я доставят на цената, която са определили като пазарна. Предложих им и 20 % отгоре да си сложат, но ме обвиниха, че се заяждам.

Разходи след обира - нова дограма, боядисване, шпакловане, нова техника.

Печалба за крадеца - чисти 10 % от стойността на техниката.

Е, това е.



Тема Re: Социално слаб - индулгенция за кражбинови [re: expat]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано28.10.17 14:13



Съществува ли принудителен труд като наказание? Логично е да бачка и да си плати.



Тема Re: Социално слаб - индулгенция за кражбинови [re: Bezsynna]  
Автор expat ()
Публикувано28.10.17 14:17



За да го осъдят на "обществено полезен труд" трябва да има дело. А според някои то е безсмислено. И го пускат. Дори без да го осъдят да си плати щетите и разноските по делото.

Ако аз го накарам да работи - ще ме обвинят в малтретиране, отвличане, робовладелство и какво ли още не.

Принципа в България - който може, ще плаща, който не може няма. Социална държава. Отвсякъде.



Тема Re: Социално слаб - индулгенция за кражбинови [re: expat]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано28.10.17 14:31



За теб полезен, не обществено. Някъде има ли такова наказание? По света ако щеш, имам предвид изобщо. Толкова нормално ми се вижда, няма начин никой да не се е сетил. Трудно за въвеждане и изпълнение ли, какво. По каква причина може система, уж по справедливостта, да не /опита поне да/ прилага нещо естествено.



Тема Re: Социално слаб - индулгенция за кражбинови [re: expat]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.10.17 15:11



неприятно, разбирам



Тема Re: Социално слаб - индулгенция за кражбинови [re: Bezsynna]  
Автор expat ()
Публикувано28.10.17 15:36



В нормалните държави има един принцип - "виновният плаща". Ама тук може "виновният" да е "наш човек" и затова не е хубаво да се въвежда.

Иначе според действащото законодателство ако имаше дело и евентуално съдът би приел, че е виновен и го осъди да ми покрие щетите, то аз ще мога да си извадя изпълнителен лист за да наложа запор върху негови доходи или имущество.



Тема Re: Социално слаб - индулгенция за кражбинови [re: expat]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано29.10.17 00:18



Ужасно неприятно



Тема Re: Социално слаб - индулгенция за кражбинови [re: expat]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано29.10.17 15:30



Извинявай, че не изказах съчувствие, но то се подразбира. Знам, че няма как да се избегнат всички подобни патови ситуации, но ти пожелавам да не ти се случват!



Тема Винаги съм предлагал следнотонови [re: expat]  
Автор Phillip (Mogherini)
Публикувано30.10.17 14:01



Винаги съм предлагал следното решение на подобни случаи. Сега поне вече има такива технически възможности. Прави се постоянно поддържан сайт или там нещо група в социална мрежа и почва да се пълни с материали за крадльовци, в стил "Те са наши срам!". Качват се записите от охранителните камери и пр. снимки, имената, подробна история на престъплението им и последващите (без)действия на правоохранителните органи и.т.н. Най-малкото нисшите организми мразят да са неанонимни.
Така ненаказаните крадльовци ще станат известни и няма да могат спокойно да се разхождат и да оглеждат "нови обекти", все някой ще ги познае и ще вдигне джангър. Или ще им се отвори неприятна работа коренно да си променят външността. Ако някой крадльо се почувства несправедливо засегнат, нека да завежда дело в нашия съд или в Страсбург или да се оплаква на арменския поп, все тая.



~~~
Малко почивка на сигнатурата.


Тема Re: Социално слаб - индулгенция за кражби [re: expat]  
Автор M1l1tary M1nD (ɡoʊl&)
Публикувано30.10.17 15:17



Приготвям се за емиграция. Може и перманентна.

...and that\'s all just fine as long as you got something to salute, huh?



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.