Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 05.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Вашата окраска  
Автор Baldrian ()
Публикувано20.10.17 00:37



В животинския свят мъжкарят често е пъстър, наперен, суетен...Женската често е по - прибрана, семпла, не така атрактивна...Погледнете лъва...А пауна...


Забелязвам една много трайна тенденция в никовете...Мъжките масово са черни. Тук не така много, но в 40 - 50 е сигурно 80%. В клубовете за политика повече...Много, много черни никове.

При женските е обратно...Черното е екзотика...

Харесвам черния цвят. Придава стил и тежест...Харесвам и синия, зеления, червения...Май харесвам всички цветове.

Как избрахте окраската си дами и господа?
Имате ли обяснение защо така сте се спретнали?

Аз за моят ник имам. Значението му - валериана е твърде спокойно. Вероятно балансирам

Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Вашата окрасканови [re: Baldrian]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано20.10.17 01:47



Харесва ми зеленото - пролет, свежест, мекота и свобода. Като направиха цвят за никовете, си го лепнах веднага. Пишех нерегистрирана, може би заради цветовете да съм си направила профила даже, не съм сигурна. Упреквали са ме за това, че пиша в зелено... ми харесва ми, мекичко е такова, мое си е. В моменти на гадост и мрачност съм била и черна. Но за кратко. Ярък ник не бих си направила. Точно както и ярки дрехи не нося.



Тема Re: Вашата окрасканови [re: Baldrian]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано20.10.17 05:15



Никът ми беше тъмносин. Боядисах си го в такъв цвят още щом се регистрирах във форума, защото ми е любим.

Преди 10 месеца премина в зелен във връзка с малка промяна на положението ми в един клуб. Реших да не го пипам, оставих го така, все пак зеленото е друг харесван цвят от мен, а и не смея много-много да си ровичкам в профила, поради голяма вероятност от самобъгване.
Дори не съм успяла да сменя първата си буква на главна. Веднъж, докато опитвах, някакви наклонени чертички, по три броя от всяка страна, се появиха в началото и в края на мисълта на Лермонтов. И дълго време си стоях така, ако помните.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Вашата окрасканови [re: Baldrian]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано20.10.17 07:49



Привет!

Да си призная, не съм се замисляла за окраската на ника ми. Не ми е минавало на ум да го оцветя. Добре ми е така, а има връзка и със самият ник Хубав и успешен ден



Тема Re: Вашата окрасканови [re: Baldrian]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано20.10.17 09:24



Абе цвят, не стига че сме с пера по гърба и ходиме боси.





Тема Re: Вашата окрасканови [re: Baldrian]  
Автор ShokoLada (лято..)
Публикувано20.10.17 10:01



нямам окраска...или всички окраски са мои.. Харесва ми разнообразието. Ето и сега съм с ново роклЕ...: )))
Добро утро...
петък е и трябва да му се насладим...а и Слънчице има...: )
а какви са цветовете на нощта....: )))


хубав ден..: )



Тема Re: Вашата окрасканови [re: Baldrian]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано20.10.17 10:49



Аз предпочитам тук да съм сива и скучна. В реала съм ефектна и привлекателна, което много ме изморява на моменти...



ad infinitum ...


Тема Re: Вашата окрасканови [re: Alice in WL]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано20.10.17 11:10



В реала съм ефектна и привлекателна, което много ме изморява на моменти...


Крива хава е.


Да си привлекателен не е вина на привлекателния, а на привлечения. Що та влече бе, бозайник ! Начи нещо ти няма, не си си достатъчен, липси имаш. И нагло търсиш някой ти ги запълни, липсите.
Да си привлечен е консумация в аванс, употреба в аванс, тва като да си жаден за бира, че ти вече си я изпил в съзнанието, мръстник.
Тва като да държиш списание "Плейбой" . Не барай списанийто, мръстник ! Че ти ги ебеш на ум бе, нетълий срам !






Мисли за мислите, и мисли за бирата.


Мисля ,следователно съществувам.
Мисля ! Значи осъзнавам че мисля.
Не мисля нищо друго,мисловният ми поглед е взрян само в съмнението дали наистина мисля.
Фокуса на провиждане е насочен от самите мисли към тях самите чрез огледалото каквото те могат да бъдат.
Котка която гони опашката си ,но усеща че е в движение,усеща се жива.

Мисля без да се насилвам,мисля без да ме насилват да мисля /примерно със задачи по математика/ мисля дали мисля,щото интуитивно чувствам, че отговорът ще е положителен.
Интуитивно ли казах ?
Кой по дяволите в мен си осмелява да мисли преди да съм си помислил ?
Мислите които премятам мои ли са,или аз съм на мислите?
Аз ли ги премятам ,или те ме премятат ?

Ако сега реша да си отворя бира ,-това аз ли съм го решил ,или мислите решават че за тях ще е добре ако аз си отворя бира.
А че ще е добре да си отворя бира е несъмнено,защото е извън съмнение.

Интуитивно някой в мен е изпил тази бира още преди да я отворя.
Нетърпеливи мисли !
Изконсумирали са предварително кефа от бирата която след малко ще отворя ,защото какво е организмът ? Генератор на нужди!
Всъщност нуждите ,липсите, са отварящият се обем в който мислите могат да осъществят инвазията си.
Мислите се нуждаят от материалният свят ,материалният свят е създаден и поддържан всеки миг заради мислите и не може и секунда без Онази най Голяма Мисъл на която всички мисли са просто периферия и окончания.
Мислите не могат без бира!Иначе бирата не би съществувала в свят създаден от мислите!

Така говорят моите мисли!Мамка им!Искат бира


Редактирано от tirtirlin на 20.10.17 11:12.



Тема Re: Вашата окрасканови [re: Bezsynna]  
Автор Baldrian ()
Публикувано20.10.17 13:48



и при теб е баланс някакъв между ник и цвят...безсънна дама в зелено



Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Вашата окрасканови [re: saksun]  
Автор Baldrian ()
Публикувано20.10.17 13:49



студената гама...


светъл тип ли си?

Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Вашата окрасканови [re: dama spatia]  
Автор Baldrian ()
Публикувано20.10.17 13:50



и на теб



да, дамата спатия е обозначена с черно...

Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Вашата окрасканови [re: tirtirlin]  
Автор Baldrian ()
Публикувано20.10.17 13:52



добре де, защо така се дегизирате в черно?

добре че тиртилин придава закачливост...
ако беше в жълто напр., щях да те асоциирам с фокусник...един от тези, които пускат перо в торбата и от там изкача папагал...нещо такова



Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Вашата окрасканови [re: ShokoLada]  
Автор Baldrian ()
Публикувано20.10.17 13:53



всеки ден - нов късмет



хубав и на теб!

Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Вашата окрасканови [re: Alice in WL]  
Автор Baldrian ()
Публикувано20.10.17 13:54



има логика...
прекалената красота се натрапва



Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Вашата окрасканови [re: tirtirlin]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано20.10.17 14:04



Дълги пасажи да чета, в задрямал петъчен следобед...


А довечера съм на тежка кръчма!


ad infinitum ...


Тема Re: Вашата окрасканови [re: Baldrian]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано20.10.17 16:18



Тъкмо чита за цветността при кварките, и май при другите.

Бе голяма каша с тез хелементарни частици, 400 броя май са за сега.

Тоя който се е напъвал да измисли нещата, не му е било лесно, и яката се е напъвал.

Вече съм убеден, че живеем в интелигентен дизайн




Аз не знам къф цвят ми е ника, аз го виждам син някъде, някъде черен.

Мое ти прозвучи просташко, но ника ми е през мура, камо ли цвят и впрочие.

Ако мое да подразня някого,- ОК , кат не се дразни майната му .



Тема Re: Вашата окрасканови [re: Baldrian]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано20.10.17 16:30



има логика...
прекалената красота се натрапва



Тенденциозно сисите са ви отпред, можеше да са на гърба, а не така да манифестират себе си.

Ся, ний се едно си сложим на челото, тва нашето.





Тема Re: Вашата окрасканови [re: Alice in WL]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано20.10.17 16:33



А довечера съм на тежка кръчма!

Аз също имам ресторант, знам че не е лека нашта работа.





Тема Re: Вашата окрасканови [re: Baldrian]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано20.10.17 18:08



Сиво. :)



Тема Re: Вашата окрасканови [re: Baldrian]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано20.10.17 18:46



Никът ми означава "не се сърди човече"

, пък му и приляга да е син



Тема Re: Вашата окрасканови [re: Ludo2]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано20.10.17 19:58



Никът ми означава "не се сърди човече"


ла умбре донт са обиждай ?



Тема Re: Вашата окрасканови [re: Baldrian]  
Автор ShokoLada (лято..)
Публикувано20.10.17 21:36



Да...нещо такова..: )
благодаря..
хубава вечер на теб..: )



Тема Re: Вашата окрасканови [re: Baldrian]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано20.10.17 22:45



Тук има много лоши жени, а и не помагат.





Тема Re: Вашата окрасканови [re: Ludo2]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.10.17 22:49



а играеш ли "не се сърди"?



Тема Re: Вашата окрасканови [re: Baldrian]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.10.17 22:51



май пробвах само за кратко лилаво
така е добре
понякога обаче бъркам мой постинг с чужд
и се чудя - това пък кога го написах?!





Тема Re: Вашата окрасканови [re: holi_day]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано20.10.17 22:56



Знаеш ли по колко начина гледат жените ?

Отделно колко неща, могат им разшират зениците ? За жени си говорим, разбираш.



Тема Re: Вашата окрасканови [re: tirtirlin]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.10.17 23:03



като имаш отговорите, кажи първо тях





Тема Re: Вашата окрасканови [re: holi_day]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано20.10.17 23:13



Отричаш конституционното ми право да шикалкавя ли ?

Обичам да съм подъл и хлъзгав ! Помощщщтт ! искат да ми отнемат нещата които обичам !!





Тема Re: Вашата окрасканови [re: tirtirlin]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.10.17 23:13



глезльо



Тема Re: Вашата окрасканови [re: Baldrian]  
Автор SteepRoad (♃)
Публикувано20.10.17 23:32



Как избрахте окраската си дами и господа?

Черно - дори не помня последните години, през които спрях употребата на дрехи и обувки в друг цвят. Единствената причина е естетиката. Не понасям циганията; харесвам другите цветове, стига да не са върху мен. Не бих носил само черна вратовръзка, но бесило и подобни робски атрибути така или иначе не ползвам.



Тема Re: Вашата окрасканови [re: tirtirlin]  
Автор Baldrian ()
Публикувано21.10.17 14:07



кой предполагаш, че е този, който така се е напъвал?



но ника ми е през мура, камо ли цвят и впрочие.


едва ли, предвид специфичното му звучене
за цвета вярвам...къде ти сериозен мъж да се занимава с цветове?!

Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Вашата окрасканови [re: tirtirlin]  
Автор Baldrian ()
Публикувано21.10.17 14:11



създателят си знае работата



Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Вашата окрасканови [re: T a n y a]  
Автор Baldrian ()
Публикувано21.10.17 14:12



вижда се



Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Вашата окрасканови [re: Ludo2]  
Автор Baldrian ()
Публикувано21.10.17 14:13



по принцип или от време на време?



Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Вашата окрасканови [re: tirtirlin]  
Автор Baldrian ()
Публикувано21.10.17 14:13





Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Вашата окрасканови [re: holi_day]  
Автор Baldrian ()
Публикувано21.10.17 14:14



връщане към класиката?



Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Вашата окрасканови [re: SteepRoad]  
Автор Baldrian ()
Публикувано21.10.17 14:17



вратовръзката е неизменен аксесоар на средната класа. и да нашийникът предполага и хомот



но черното също е признак на принадлежност към по - строга професия, дори отшелничество. стилно е, да

Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Вашата окрасканови [re: Baldrian]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано21.10.17 15:04



Едва-едва се виждам. Едва-едва се чувам. Като воал на духче. :)



Тема Re: Вашата окрасканови [re: Alice in WL]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано21.10.17 17:56



Аз предпочитам тук да съм сива и скучна.
... аз и тука, и в реала така. :))

Сега ще напиша едно късо съединение.
Окраска от Ochre iли идва? :))

Ochre is a family of earth pigments, which includes yellow ochre, red ochre, purple ochre, sienna, and umber.



Тема Re: Вашата окрасканови [re: T a n y a]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано22.10.17 12:55



С разредените букви си подсилила впечатлението - да е леко.





Тема Re: Вашата окрасканови [re: Baldrian]  
Автор SteepRoad (♃)
Публикувано22.10.17 15:12



но черното също е признак на принадлежност към по - строга професия, дори отшелничество.


За мое съжаление обективни обстоятелства налагат оставането ми в града още няколко месеца, преди окончателно да тегля една путка майна на тези кочини, на които хората толкова много се радват - в крайна сметка не успях да оценя прелестта на свинефермите.



Тема Re: Вашата окрасканови [re: T a n y a]  
Автор Baldrian ()
Публикувано22.10.17 16:37



гълъбово сиво?



Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема за дрехатанови [re: SteepRoad]  
Автор Baldrian ()
Публикувано22.10.17 16:46



притежавала следователно изключително све¬щена стойност. Но всяко човешко творение се опоро¬чава: напускайки божествените рамене, дрехата слязла в царския двор и после се разпространила измежду буржоазията и народа. Така загубила свещенността си, оставало само да се превърне в социална емблема.
Това отклонение от основния смисъл на дрехата било използвано по образцов начин от Лудвиг XIV, кой¬то предпочитал да вижда благородниците си да се съ¬сипват в дантели и платове отколкото от вътрешни войни и междуособици. Следващите векове са наследи¬ли много от тази идея за кастово-социално облекло. Всяка класа се отличавала с особен костюм. Духовенс¬твото носело расо, магистратурата тога, благород¬ниците шпага, войника униформа. Хората обозначавали чрез начина си на обличане принадлежността си към някаква група или длъжността, която заемали вътре в обществото.
При тези условия лесно можем да си представим как кастовата емблема, дрехата, не закъсняла да се измени в знак на подчинение на обществения кодекс. Вратовръзката може би е най-фрапиращият пример -превръзка, готова да задуши всяко предявяване на пра¬во, юлар, с който водят товарните животни на рабо¬та или към кланицата, самоналожен от поклонника на Златния Телец робски нашийник. Вратовръзката, това е въжето, нахлузено на шията на буржоата от Кале.
В наши дни, в тази епоха на равенство, поне тео¬ретично, начинът на обличане клони към функционално уединяване. Свещеникът изоставя расото си, за да се слее по-добре с масата, отдалечавайки се малко пове¬че по този начин от символичната роля на костюма си. Можем да видим знак за това развитие също и в постепенното изоставяне на шапката, символ на ав¬торитета и утвърждаване на превъзходството.
Върхът на това уединяване без съмнение бе дос¬тигнат от маоистки Китай, който наложи синьото сукно на цялото си население. Под предтекста за равенство, тази мярка се вписваше в действителност в по-обширна програма: ставаше дума да се задушат сексуалните импулси или по-точно да се канализират към труда. С един удар два заека - задържаше се гало¬пиращата демография и се увеличаваше производител¬ността на труда! Отхвърлянето на класовата дреха в полза на уравниловъчната монотонност далеч не пред¬ставляваше освобождаване, а беше в последна сметка крайна форма на обезличаване.
Първият опит за сваляне на тази система беше проведен от хипитата на седемдесетте години, тези Flower People, които захвърлиха на боклука сакото и вратовръзката и ги замениха с ризи на цветя и бижу¬та. Мъже и жени носеха еднакви широки туники, ед¬накви пъстри и индивидуализирани джинси, еднакви дълги коси... Те създадоха първите "дрехи празници", еднополови, предвестници на новото време, ерата на Водолея.
* * *
Защото, често, дрехата е също оръдие за сексуа¬лната диференциация или по-точно е станала такова. Действително, гърците са носели еднаква туника за двата пола, хитона, освен при някои обстоятелства, когато жената се разграничавала чрез бижутата, или прическата си. В Европа до Средновековието, време¬то на дворовете на любовта, дрехата е била почти еднаква за всички.
Във Франция принудителните труфила за жените дължим на Франсоа I . Този, когото често представяли като голям почитател на женската раса, в действи¬телност трябва да е хранел към нея тайна омраза. Докато преди неговото царуване дворцовите дами но¬сели свободно облекло, рокли с гъвкавостта и лекота¬та на втора кожа, Франсоа I измислил инструменти¬те, които щели да пристягат жената и да я угнетя¬ват социално. За да я накара да върви по-добре в крак, той й наложил котурните, тези дървени подметки, ви¬соки десет сантиметра, които осакатявали походка¬та й. Оттогава женската талия била пристегната от възглавнички, предшественици на корсета, докато движенията на главата били ограничавани от просло¬вутите колосани плисирани яки, които стягали врата. Гази мода на ceкcиcткo подчинение била изобретение на Франсоа I. Той не позволявал на жените да се дви-жат, да се еманципират. Ако ги обичал, то било само опитомени, принизени до ранга на предмети. Вероятно дълбоко в себе си е изпитвал свещен ужас от тях. Това поробване продължило през следващите векове в най-различни изтънчени форми. Историята все пак помни няколко сензационни изключения като писател¬ката Жорж Санд, както и други "неморални" и "скан¬дални" жени...

и така нататък...

Пако Рабан подкрепя тезата ти за вратъвръзката.


Ше бягаш на село?

Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: за дрехатанови [re: Baldrian]  
Автор SteepRoad (♃)
Публикувано22.10.17 17:09



Ше бягаш на село?

Защо да бягам, когато има толкова коне под капака и една брадва в багажника за тези с любовта към клаксона и високите скорости в населено място (много непослушните дами и господа се навъдиха през последните лета)?

Инак да, посоката е такава. Мислех за Родопите, но се отказвам от южна БГ. По-скоро ще е в каньоните и балкана на Дунавската равнина. Харесах вече няколко селца между ВТ и Русе. За жалост малкото хора, които все още живеят там, са в крайна нищета. Но проблемът, като материален такъв, е решим. Въпрос на малко време и ненамеса от страна на отрепките-чиновници с лепкави ръчички. Има прекрасни проекти като

, но не знам с каква успеваемост, макар че не ме интересува особено. За мен е важно хората, които са вече там, да са добре.



Тема Re: Вашата окрасканови [re: Baldrian]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано22.10.17 17:36



ахам нещо такова.
гу- гуу млечно сиво :)





Тема Re: Вашата окрасканови [re: Bezsynna]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано22.10.17 17:51



то и мисленето ми такова - олекотена версия. :))



Тема Re: за дрехатанови [re: SteepRoad]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано22.10.17 18:26



В Родопите е по добре. Планина, а не равнина.
Построих къща в Родопите, извън село. Денивелация 6 метра на 30 метра линейни. Парцела е 30 х 30 метра, смятам че ми е тамън като големина.
Денивелацията я свалих наполовина с две подпорни стени, горна и долна, по проект. В основата са половин метър бетон с арматура, нагоре се стесняват до 30 см.
Хубаво е да строиш, творческият потенциал си материализираш. Материализирах и едни 50 000 евро на банката, които почти върнах.

С две ръце съм за живот в планината.
Понеже съм сондьор, когато купуваш, интересувай се от нивото на подпочвените води. Нито високи е добре, нито липсващи изобщо.

И като "говориш" с мен, спазвай добрият тон, по възпитано е.





Тема Re: за дрехатанови [re: tirtirlin]  
Автор SteepRoad (♃)
Публикувано22.10.17 18:38



И като "говориш" с мен, спазвай добрият тон, по възпитано е.
Знаеш ли колко ми е през хуя кой какви "съвети" има за поведението на моята особа? Точно нула.


Понеже съм сондьор, когато купуваш, интересувай се от нивото на подпочвените води. Нито високи е добре, нито липсващи изобщо.
Добра новина - фактът, че разбираш от тези неща. Ако имаш време и желание, ще съм благодарен за такава услуга - консултация относно избора на къщи, разбира се с пари (цената ти я измисли).


Хубаво е да строиш, творческият потенциал си материализираш.
Дай да не навлизаме в тези фатмашки води.



Тема Re: за дрехатанови [re: SteepRoad]  
Автор Baldrian ()
Публикувано22.10.17 21:09



доста добра идея.
и аз съм то мислила за по - натам.
аз този край го познавам. чудесен е, макар и подценен



Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: за дрехатанови [re: tirtirlin]  
Автор Baldrian ()
Публикувано22.10.17 21:14



Лудогорието също е прекрасно. Макар и да се води равнина, не е съвсем. Хълмове, скали, страхотни речни ждрела...


Абе исихастите там са го избрали...

И Родопите са чудни. Няма един остър връх...Всичко е обло, меко, красиво...Там пък бил Орфей

Въобще на един хвърлей място всичко си имаме...Чудна страна и кофти държава.

Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: за дрехатанови [re: Baldrian]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано22.10.17 21:26



Екстра е държавата. Всички детски мечти си осъществих тук.
Дори психология и философия изучих, а мисленето е по доброто зрение.

Прочети " Философски новели" на Волтер, той даже не е философ, водят го мислител, готин много, като мене.





Тема Re: за дрехатанови [re: SteepRoad]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано22.10.17 21:33



Стига са дръвчи бе пич, тва е андронен комплекс, дай да ти дойда да ме набиеш ?

Родопите е най добрият избор.

Цялата кондика в обществото, че и пари трябва се печелят, а по тая тема, незнайно що, по форумите теми няма.



Тема Re: за дрехатанови [re: tirtirlin]  
Автор SteepRoad (♃)
Публикувано22.10.17 21:54



Стига са дръвчи бе пич, тва е андронен комплекс, дай да ти дойда да ме набиеш ?

Ти ли го измисли тоя комплекс?

Родопите е най добрият избор.

Всичко зависи. Дори подчовек като чифутът Щайни се е досетил, че всичко е относително. За теб може да е най-добрия избор. Но за мен не е.

Цялата кондика в обществото, че и пари трябва се печелят, а по тая тема, незнайно що, по форумите теми няма.

Какво трябва и не трябва е отново фатмашка тема, така че не мога да съм в тон.



Тема Re: за дрехатанови [re: Baldrian]  
Автор SteepRoad (♃)
Публикувано22.10.17 22:00



Да, силно подценен е. Преди наскоро да видя с очите си, мислех, че е една тепсия (нещо като тези безполови създания, които влачат по модните подиуми). Обаче се оказа магия. Не казвам нищо за Родопи и другите планини, просто не са моето място.



Тема Re: за дрехатанови [re: SteepRoad]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано22.10.17 22:04



Живееш в заблуда, но това е твоята заблуда, и аз те оставям. За твое равновесие, приеми че аз съм пациент, и че съм глупав.



Тема Re: за дрехатанови [re: tirtirlin]  
Автор SteepRoad (♃)
Публикувано22.10.17 22:11



Ни най-малко не се тревожи за моето равновесие. То е в изобилие. Особено днес. Глупав не, по-скоро тъпашки упорит, което подсказва трудно преодолимо желание за себеизтъкване. Приятелски съвет - не си мери гагата с никой, защото всичко, което доказваш, е само на този в огледалото.



Тема Re: за дрехатанови [re: SteepRoad]  
Автор ShokoLada (лято..)
Публикувано22.10.17 22:23



Приятелски съвет - не си мери гагата с никой, защото всичко, което доказваш, е само на този в огледалото.
Общоприето клише, нищо повече. В повечето случаи човек не доказва нищо, защото знае, че смисъла е нулев.
Съжалявам за включването, но понеже доста започва да се среща това клише с това огледало и реагирах.
Но пък има и друга гледна точка, егоцентриците обичат да се оглеждат във всичко, но го правят с криви огледала.



Тема Re: Вашата окрасканови [re: Baldrian]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано25.10.17 03:37



Обичам черния цвят. Но също синия, червеният, зеленият и сивият.
Доста сиви дрехи имам. Но си имам стил, кое с кое да комбинирам.
Преди време на мода тук беше да ходят тинейджърите норвежци с червени кецове и сини дънки, норвежкото знаме.
Аз един ден като се опнах с бяла тениска -България на три морета, зелени къси камуфлажни гащи и червени кецове и им скрих топката на работата.
Нещо норвежки моди сте имали. И аз имам българска мода, им рекох. И с шапка на Цска със звездата на нея. Сигурно са ме взели за комунист.






Тема Re: Вашата окрасканови [re: Secret face73]  
Автор Baldrian ()
Публикувано25.10.17 13:21



само така!
трибагреника трябва да се носи!



Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Вашата окрасканови [re: Secret face73]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано25.10.17 15:26



Имам един познат 50 и кусур годишен. Та той и до ден днешен ходи с червени маратонки и вони на одеколон





Тема Re: Вашата окрасканови [re: Baldrian]  
Автор Baldrian ()
Публикувано25.10.17 18:15





Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Вашата окрасканови [re: Secret face73]  
Автор h1685614trbvmcom (Гераско)
Публикувано25.10.17 21:52



Представям си в Калофер по главната ходи бежанец облечен в сирийското знаме и скрива шапките на младежите в сладкарницата. Сшапка с полумесец на главата





Тема Re: Вашата окрасканови [re: dama spatia]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано26.10.17 13:21




Е,то това беше епизодично,беше покрай мачове на националите по футбол.




Тема Re: Вашата окрасканови [re: h1685614trbvmcom]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано26.10.17 13:22




Ще го пребият,със сигурност.





Тема Re: Вашата окрасканови [re: Baldrian]  
Автор M1l1tary M1nD (ɡoʊl&)
Публикувано26.10.17 14:08



Не че червеното ми е любим цвят, просто ми отива на ника, който пък ми отива на натурата.

...and that\'s all just fine as long as you got something to salute, huh?


Тема Re: Вашата окрасканови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Baldrian ()
Публикувано26.10.17 16:47



вярвам го това



каква е натурата ти в същност?

Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Вашата окрасканови [re: Baldrian]  
Автор M1l1tary M1nD (ɡoʊl&)
Публикувано26.10.17 20:47



Двойствена, като на фотона/светлината. Сигурно е заради името и зодията ми. LOL Хем съм вълна с честота, хем съм частица с импулс.

Ама през повечето време съществувам като вълна, тук-таме някое не/еластично взаимодействие. Твоята?

...and that\'s all just fine as long as you got something to salute, huh?

Тема Re: Вашата окрасканови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Baldrian ()
Публикувано26.10.17 22:55



тройствена



името е близко до ника ми. слънце в дева, асцендент и луна в скорпион, венера в лъв...как да си оправи човек с това, като му е заложено

Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Вашата окрасканови [re: h1685614trbvmcom]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано27.10.17 00:25



обикновено си представяш по-хубави неща, че даже и в еротична посока





Тема Re: Вашата окрасканови [re: holi_day]  
Автор h1685614trbvmcom (Гераско)
Публикувано27.10.17 00:30



Ориенталец съм, ако мерна бежанка с бурка в трикольор направо мога се разведа!



Тема Re: Вашата окрасканови [re: h1685614trbvmcom]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано27.10.17 00:33



на сън?



Тема Re: Вашата окрасканови [re: holi_day]  
Автор h1685614trbvmcom (Гераско)
Публикувано27.10.17 00:37



Внимавайте какво сънувате! Мъж не трябва да сънува че се развежда, може да откаже се събуди. После приятелите му - умря в съня си, ех, късметлия!



Тема Re: Вашата окрасканови [re: h1685614trbvmcom]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано27.10.17 00:41



мъж, който прави мекици, не се развежда
спокойна съм за теб





Тема Re: Вашата окрасканови [re: holi_day]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано27.10.17 00:45



Развежда се, ако в предбрачния договор е споменато, че точилката остава за него, без да наплаща половината.





Тема Re: Вашата окрасканови [re: Vtasahme q]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано27.10.17 00:52



такъв мъж е отдаден на семейството, а и в кухнята явно се застоява
значи, дори да има проблеми, опитва да бъдат разрешени
не се развежда, а се развеждат с него

, ако изобщо се стигне до развод
и грам не му пука за предбрачния договор и имущества
и от 0 да почне, като губи нещо, което му е по-важно от финанси, имоти и точилки, грам не му трепва окото точно за тях
материалното се постига



Тема Re: Вашата окрасканови [re: Baldrian]  
Автор M1l1tary M1nD (ɡoʊl&)
Публикувано27.10.17 14:18



Хехе Ти пък сега да не останеш назад.

Чак пък тройствена. Това, ако го копна някъде, може ли да се преведе, или ако може да ми го перефразираш, че нищо не разбрах.

...and that\'s all just fine as long as you got something to salute, huh?

Тема Re: Вашата окрасканови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано27.10.17 21:07



превод от астроложки на землянски, може би е имала предвид:
- триединство на разнопосочности
- тризначност на цялото
- единение на три различности
- кръстовище на "Три пътя водят към знанието: пътят на размишлението – това е най-благородният път, пътят на подражанието – това е най-лекият път, и пътят на опита – това е най-горчивият път. - Конфуций" и обект, който намира как от три пътя да тръгне по четвърти

превод с 1 дума: жена





Тема Re: Вашата окрасканови [re: holi_day]  
Автор h1685614trbvmcom (Гераско)
Публикувано27.10.17 23:23



В детските си години мечтаех, като порасна, ще живея в едно огромно хале, високо, нещо като авторемонтна база. В единия край има платформа, като втори еташ само с парапет, стълба води нагоре до него. Там горе, легло, две бани, едната горе и една доле. Сутрин ставам, права си кафе и седам да си наблюдавам автопарка койт е под мене. И после по цял ден ръчкам и бучкам нещо, омазан до ушите в греси и трансмисионно масло. Така изглежда живота когат не си в него. Влезеш ли, живота прави струва и щте ожени.



Тема Re: Вашата окрасканови [re: h1685614trbvmcom]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.10.17 00:21



направо в някой строителен хипермаркет или автокъща/сервиз се устройвай
денем - майстор за демонстрационни курсове или автомонтьор
нощем - докато спиш, охраняваш
и, както казва тинтириминтиритраларинтири, в сряда за 2 часа женен и то с половин час почивка м-у тях





Тема Re: Вашата окрасканови [re: h1685614trbvmcom]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано28.10.17 01:11



като порасна, ще живея в едно огромно хале, високо, нещо като авторемонтна база.

Гледал си няколко пъти "Флашданс". Така работеше пропагандата тогава. Опустошително. Наместо двустаен панел, вкарваше блян по упадъчни хангари. Замисли се.





Тема Re: Вашата окрасканови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Baldrian ()
Публикувано28.10.17 10:49



Холидейката ме е разбрала



3 в 1 направо...как се справя човек така. лесно ли ми е според теб?

Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Вашата окрасканови [re: h1685614trbvmcom]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано28.10.17 11:00



В детските си години мечтаех, като порасна, ще живея в едно огромно хале, високо, нещо като авторемонтна база. В единия край има платформа, като втори еташ само с парапет, стълба води нагоре до него. Там горе, легло, две бани, едната горе и една доле. Сутрин ставам, права си кафе и седам да си наблюдавам автопарка койт е под мене. И после по цял ден ръчкам и бучкам нещо, омазан до ушите в греси и трансмисионно масло. Така изглежда живота когат не си в него. Влезеш ли, живота прави струва и щте ожени.


Така съм го направил. Три етажа по 120 без терасите, най отдоле сичко е едно помещение 3 метра високо, с бетонен канал, куки за телферите с трегер в плочата.

Обаче по сладко е да си диригент, да казваш само,- това направи, онва направИ, и даже е добре, те да са по умни и кадърни от теб. Ся даже тия 120 не ми стигат, пускам временен навес за чаркалака на сондата, че съм го завил с бризенти и не може се човърка. Сега е тринога, но ще я ъпгрейдвам като сгъваема мачта за жип.
Ама не бързам, това ми е хоби. Днес един път да си прищипя пръста, и цяла седмица съм щастлив.










Може би ще компактирам идеята до тва долу, сега е през един заден мост, през дифа, едната джанта го играе макара, от другата е спирачка и да бяга въртящият момент като падат сто и шейсет кила грездей.





Тема Re: Вашата окрасканови [re: h1685614trbvmcom]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано28.10.17 11:37



Дори не искам да ти го пиша на теб това. Ще се престоря, че друг го е казал, а ти чети сякаш е чужд разговор. От каубойските филми съм се запънала с някои малки мечти. 1. Да живея в къща с градина и да гледам цветя, зеленчуци и коне. 2. Да имам много деца и сутрин да правя закуска на голяма дървена маса, преди другите да са станали. 3. Да работя където живея - отдолу ателието ми, отгоре спалня. За първите две вече нямам време да ми се получат, но за третото още не е късно. Поне така мисля.



Тема Re: Вашата окрасканови [re: Bezsynna]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано28.10.17 13:20



От каубойските филми съм се запънала с някои малки мечти. 1. Да живея в къща с градина и да гледам цветя, зеленчуци и коне.




Писмото на Санчо


Здравей!
аз съм Санчо.

Пиша ти от свойто ранчо.
Ъ? ъ ? -в България ли?
Ооо..там бях просто Ванчо.

И аз мечтая,
и аз копнея,
за приказната своя Дулсинея.

Но в туй проклето кално ранчо,
ден след ден,
маняна след маняна,
моята мечта,
повярвай вече паяжина хвана.

Аз знам!,- сега четеш,
Ти!моя Дулсинея.

И знай!

За тебе бих прекръстил,
дори съзвездието Касиопея.

Аз знам че ме сънуваш,
и в мокри сънища,
името ми страстно ти бълнуваш.

И не сдържам се!ти знай!

Не искам вече да съм мъничко човече.

Ще яхна най доброто,
що минава за кон пред обществото.

Много прашни сънища ако трябва ще сънувам,
но ще срещнем там във оня Уестърн-Сън,
където аз съм Мики Рурк/по прякор Револвера/,
а ти си все тъй прекрасна моя Дулсинея.

На шерифа за мустаците аз коня си ще вържа.
Със текила сърце от скомността си ще отвържа,
на колене пред теб с букет от рози,
във замък от мечти ще отлетим !

Ще мажем релсите със грес,
ще спреме бързия експрес.
Аз Сеньор!- ти моя Синьорита!,
не ще оставим чаша недопита.

Но ето! догаря пак поредния ми фас,
и аз все така си дрънкам глупости пред вас!

Ваш Санчо /с печат от кално мексиканско ранчо/





Тема Re: Вашата окрасканови [re: tirtirlin]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано28.10.17 14:19



Забърках ядене между два постинга. Няма нищо, което да става по-бързо от нещо с яйца!

Хаха, добре се получи, така ще оставя.


Кажи ми Санчо, ти клубни другаре,
не си летял ли насън ей така -
не като товарно и морно магаре,
а светъл лъч над цветущи поля?
малко кал и насън да е друго,
ще помага във тежкия ден,
да летиш, нека вярна задруга
съпровожда те, гледай къф Мен!
Бързо пиша, не щъ редактирам,
пращам поздрав и скромно мерси,
ти прави квото правиш и там релаксирай,
тоя стих ме усмихна, и второ мерси!



Тема Re: Вашата окрасканови [re: Baldrian]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.10.17 15:54



Холидейката ме е разбрала


радвам се, че е така
професионален преводач съм от български на български
най-дразнещо ми е като нещо, което аз съм казала, трябва да го разтълкувам или "преведа" , но някак съм свикнала
затова в споделено ми харесва
не ми се налага да се самопревеждам




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.