Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:56 18.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Какво бихте си помислили..нови  
Автор FF73 (Soul hacker)
Публикувано16.10.17 11:55



..ако ваш добър познат изведнъж ви предложи да ви заеме голяма сума пари ,с опция за връщане когато можете.Да речем в близките 10 години?
Аз бях изправен пред такава дилема.

Бяхме в събота на гости у норвежко семейство.Единственните норвежци които смея да кажа че са ни приятели.Този с който ходя на концерти постоянно.От лятото насам се сближихме доста.Няколко пъти вече се каним на разменени гостувания.Пича е една година точно по-голям от мен,даже сме си и една зодия-Дева.Рядко интелигентен човек,ерудиран,с няколко езика и учител по световна история и религия.Върл метъл фен.


Та от лятото насам на няколко пъти ми взима билети и почти не ми е искал пари да му ги връщам.Отделно че почти на всеки концерт ми купува по тениска или ме черпи.В края на месеца пак ще ме води на концерт на Сатирокон,и бил пак подарък от него билета.Взех да се чуствам неловко.Макр да ми е супер приятно с него и тях с жена му.
Такъв норвежец просто не познавам досега.Жена му и тя е учителка,много свястна и тя.Той е вокалист и на местна банда,и ме позапозна с разни известни бивши членове на известни метъл банди,блек банди.

Последно в събота им бяхме на гости,и ни посрещнаха повече от подобаващо.С филета от китово месо,традиционни сосове и десерти.Отделно си извади от личната колекция бира на мотърхед бандата с логото,с мотъурхед водка ме черпи.После извади и бира с логото на мейдън.Слушахме цяла вечер винили,говорихме си и от приказка на приказка ми рече-Ние смятам че ще бъдем приятели завинаги..Знам че си в тежко положение,понеже и аз бях близо три години безработен.И мога да ти дам пари за курса по мотокари който бюрото по труда все ти отказват.Понеже чак когато аз го изкарах,чак тогава ми се отвориха вратите.Макар и на мен бюрото да ми го пое след близо две години досаждане от моя страна.
Няма проблем ,ще ми ги върнеш когато можеш.


В първия момент не повярвах на ушите си какво чувам.Става въпрос за около 11 000 кр,за пълния курс за абсолютно всички видове мотокари,както за малки кранчета и повдигачи от този тип където поправят лампите по уличното осветление.
Почуствах се крайно неловко.
Не толкова за голямата сума пари,а заради това че не очаквах наистина такъв акт на човещина.После дойдоха съмненията,дали не е уловка?
Дали няма някакви задни мисли с това?Дали не е някъкъв вид индулгениция,да си плащат за приоятелството?Понеже и те нямат много контакти с хора като приятели като цяло.И те се били разочаровали от семейства и хора.Както и ние.Господ е събирач,ама човек не е зле да е предпазлив.Макар и да иска да се довери реално.
Няма изобщо такива индикации,но в крайна сметка хората се изпокарват най-вече заради заеми и пари.Не е чак толкова невъзможна сумата да я съберем за няколко месеца.Все пак се надявах че с натиск най-накрая бюрото по труда ще ми го поемат,но се дърпат от всичко което трябва да се плаща тия.
Ясно е че все пак няма да мога да разчитам на тях.
Та какво да правя?Не искам да го обидя с отказ,но пък и знам за десетки подобни случаи които са довели до там че да се съдят норвежци с българи,и живота на българите да стане ад.
Поне са ми разказвали българи за подобни случи.При заеми и пари няма никакви гаранции как ще се извъртят нещата.Аз съм такъв човек по принцип че мразя да съм задължен някому и да вися с пари към хора.Аз му го казах ясно че през живота ми досега съм взимал два пъти пари от хора когато наистина съм нямал;.И съм такъв че това е първото което гледам да оправя и издължа.Понеже обичам да имам безупречна репутация на точен човек във финансово отношение.
Те двамата не могат да имат деца.Имат куче което смятат като за свое дете.Преживяха трагедия преди години,тя имаше рак на матката.И така и не можаха да създадат собственно дете.Предполагам че искат да запълнят празнината в живота си с добри дела.Вече ми е неудобно да ми плаща билетите навсякъде,да ме черпи и да ми купува тениски и сувенири.
Последно даже ми даде и три кода за сваляне на винили онлайн.За да имам и аз на мп3 неща на рейнбоу и дио.

Та бих помолил за съвет,как бихте реагирали вие?
Даже и като се понапи повечко той ми рече..а бе ще ти дам 11 000 кр,ще те заведа лично даже,ще ти ги платя..може би даже и няма да ми ги връщаш.Подарък от мен.

Та тези дни съм в голяма дилема.Май по-добре ще е да помоля баджанака ако се наложи,те имат малко пари настрана.Все пак сме семейство.


Soul hacker

Редактирано от FF73 на 16.10.17 12:13.



Тема Re: Какво бихте си помислили..нови [re: FF73]  
Автор FF73 (Soul hacker)
Публикувано16.10.17 11:59




Ето го човека за който говоря.


- - - -
От модератора:
Махам линка и имената с цел избягване на недоброжелателно
вмешателство в личните реални контакти на потребителя.

Редактирано от Bezsynna на 17.10.17 00:49.



Тема Re: Какво бихте си помислили..нови [re: FF73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано16.10.17 13:20



първо - за хора, които постъпват човешки независимо с мен или други хора, не бих си позволила да изнасям лично инфо. даже е доста грозно да коментираш операцията на жена му и имат ли деца, нямат ли, при условие, че си се нарекъл негов приятел, а и самият той те смята за такъв. наистина понякога се чудя толкова ли си прост... преди ми се струваше, че си в някаква роля. но явно деликатност не ти е присъща.

второ - не обичам да съм задължена. особено като не мога да върна реципрочен жест. в случая и ти - също, иначе не би се поколебал, но най-вече мисля, че не вярваш, че като изкараш този курс, после ще можеш да работиш такава работа

трето - случил си на приятели. питай ги дали ще те осиновят. може и по мейл. та да не ти е съмнително, ако отговорят положително и да имаш гаранции за поет техен ангажимент към теб за дондуркането ти. сигурно вече и си проучил финансовото им състояние...

четвърто - идеално е, че са учители. НО трябваше да почнат първо с превъзпитанието ти от 1-годишна възраст. прати ги на курс по предучилищна педагогика и тогава с протокол жена ти да те предаде за осиновяване. тъкмо ще те научат на някакви ценности и а, дано и на това - да мислиш и за доброто на други хора, не само за собствения си задник

Редактирано от holi_day на 16.10.17 13:21.



Тема Re: Какво бихте си помислили..нови [re: holi_day]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано16.10.17 13:32



Много добре казано! Сега остана и да те разбере Трола!



Тема Re: Какво бихте си помислили..нови [re: Ludo2]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано16.10.17 14:26



То и аз не се разбирам що го чета още... Голям оптимист съм да мисля, че може повече... Ама... Не и не, и това е...



Тема Re: Какво бихте си помислили..нови [re: holi_day]  
Автор FF73 (Soul hacker)
Публикувано16.10.17 15:06



Добре,бих помолил модератора да заключи темата.И ако може занапред все по-малко ще влизам тук.А относно теб,няма да ти отвръщам със зло.Господ си знае работата за обидите.
Явно време е да напусна дира.
И да се ориентирам единственно към не-виртуални,сиреч физически приятелства.
Извинявам се че бях откровен и с най-добри чуства споделих.
Да човека ми е истински приятел който никога не бих предал.И много уважавам.
А един съвет от мен към всички тук-не търсете разбиране,емпатия или приятелства във дир.бг.
Няма да намерите такива.Поздрав към всички които ще напусна скоро тук със

Rainbow-Straight between the eyes!
И вече ставам Stone cold, за които си го търсят и заслужават.
Извинявай че се познавахме.
По делата им ще ги познаете!



Soul hacker

Редактирано от FF73 на 16.10.17 15:08.



Тема Re: Какво бихте си помислили..нови [re: Ludo2]  
Автор FF73 (Soul hacker)
Публикувано16.10.17 15:18



Да,разбрах.Махам се оттук.
Няма смисъл повече да си хвърлям душевните бисери на свинете.
Съжалявам че се познавахме.
Не беше целта да изкарам на показ ничия мъка.Просто исках да споделя в споделено.Какво ще стане ще видим.Най-вероятно ще приема протегната ръка.Все повече се убеждавам че има нещо долно,подмолно,гадно в българите.Май ще се ориентирам към малко но качественни връзки с норвежци които са в моята кръвна група.
Като за начало тръгвам сериозно да работя за личния си успех.Било то с помощ или не.
И не-никой не искам да ме дундурка.Неслучайно МУ ОТКАЗАХ един вид подадената ръка.Защото искам да не завися от чужди пари и помощ по принцип.
Но може и да се възползвам.Понеже са хора и той е човек.Каквито вие не сте.
Благодаря ви за градивната критика,но както знаете решението си е мое-дали да влизам тук или не!
Не казвам че си тръгвам,но ще се променя сериозно към няколко ника тук.
Каквото са си посяли,това ще пожънат.
То наистина човек може да сподели и да бъде откровен само с хора които ще го разберат.Ти и ника над теб сте вече изцяло в черният ми списък.
Не търсете оправдания и извинение за бъдещото ми държание някъде другаде освен единственно в себе си.
Вие удряте,аз отговарям.Така от десет години вече.Отрязах десетки мостове и връзки.Само заради неувеажението им към мен.
Който не ме уважава и не се държи подобаващо с мен,е извън моя кръг на допверие и живот изобщо.
И ако му кажа здрасти е постижение дори.


Та така.
Право между очите,и студен като камък.



И още нещо.Повече изобщо няма да споделям лични детайли нито за мен,нито за който и да е.
Да речем че ставам като прасето.Един гадняр и шибаняк.


Soul hacker



Тема Re: Какво бихте си помислили..нови [re: holi_day]  
Автор FF73 (Soul hacker)
Публикувано16.10.17 15:24



Да,мога много повече.
Но никой от вас тук няма да е свидетел на успехите ми.
Тях ще ги споделям само с ИСТИНСКИ ХОРА.
Каквито вие явно не сте.
Както казах,съжалявам за гадните 15 години в дир.бг.
За съжаление тук видях предимно тормоз от повечето към мен,нападки,обиди,критики и ненавист на няколко лайнари тук към мен.
Колкото и странно да е,нсапуснах гадния грък за да докажа донякъде и на прасето че не ме е страх да се махна и да тръгна напред.
Понеже постоянно ме обиждаше ч1е тъпча на едно място и съм страхливец.
Това колко съм и какво съм,..може и след 5-6 години да мина да ви го кажа с няколко изречения.
И така пак до след 6-7 години.


Мога да чакам цял живот дори,за да се насладя на истинския момент в който хората обиждали ме си го получават.

Хубавите неща стават бавно и когато им е времето.


Soul hacker



Тема Re: Сбогом..нови [re: FF73]  
Автор FF73 (Soul hacker)
Публикувано16.10.17 15:28



..за неопределено време.
Отивам да успявам в живота си.
Може и да ви направя свидетели на успеха ми който знам че е въпрос на време да стане факт.
Но не си мислете че лесно ще ви простя .

Soul hacker




Тема Re: Какво бихте си помислили..нови [re: holi_day]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано16.10.17 17:35



И по-зле става с времето! Развитие никакво при този човек!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.