Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:47 28.04.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Пясък в бъбреците  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано27.09.17 17:00



Имал ли е някой от вас този неприятен проблем? Защото от събота се боря да изхвърля песъчинки. Една част изхвърлих тогава и смятах, че съм ги изхвърлила окончателно. Да, ама не. Има останали, а борбата с тях се оказа мисия трудна. Преди 4-ри год. имах същият проблем, но бързо се отървах от тях. Сега пак се появиха. Започнах да пия царевична коса, много вода, от понеделник Роватинекс. Днес, след разговор по тел. с личния , той ми препоръча да си купя Уринал акут, да пия много вода , което аз правя. Да пия също така и айрян. Пия, но не чак толкова много. В интернет попаднах на рецепти и някои от тях си записах и започнах да прилагам. Сутринта на гладно прясно изцеден сок от моркови, краставица, лимон и магданоз/ всичко в сокоизстисквачката/. Получи се много приятен на вкус сок. Всъщност, рецептата е моркови и краставица, но аз реших да добавя лимон и магданоз, като смятам да увелича лимоните от един на два.
И сега,да ви попитам дали някой от вас е имал този проблем и как се е справил? Моля ви, не ми препоръчвайте бира, защото не мога да я пия. Нещо изпитано, което е помогнало на някого.



Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: dama spatia]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано27.09.17 17:07



изпитано и
категорично помагат:

1.


предписва билки, струват 100 лв

2.
купуваш и пиеш постоянно, отначало 1 месец се пие 3х2, после поддържащо 2х2



Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: dama spatia]  
Автор SteepRoad (♃)
Публикувано27.09.17 17:43



Също диня. И по-важното, поне според мен, спести си отровата. Фармацията има за цел да разболява и убива, не да лекува.



Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: dama spatia]  
Автор ShokoLada (лято..)
Публикувано27.09.17 19:56



освен пясък си имам и камъчета...т.е. преди имах, сега не знам...
Бъбречните кризи са нещо ужасно, а аз ги лекувам с многоо вода и загряване. Бъбрека обича топлото и за целта си имам една ел. възглавничка..: )



Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: holi_day]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано27.09.17 20:12



Благодаря ти, холи.Такава хималая ще си купя от аптеката. Когато свърша с Роватинекс и Уринал-а, ще продължа с Хималая.Смятам това да направя веднага, след като се върна от Слънчев бряг. В края на следващата седмица тръгвам, живот и здраве, за една седмица. А може от предния ден, преди заминаване да си купя и там да го пия. Това, поддържащото, което продължава да се пие вторият месец / 2x2/,колко време се пие още?



Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: SteepRoad]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано27.09.17 20:19



За динята прочетох в интернет и действително я препоръчват.Пречистването било добре да се направи през юли, като в продължение на една седмица трябва да се яде само диня и черен хляб. Ама няма да мога да издържа цяла седмица само на диня и черен хляб.Това с хималая-та ми допада.И не е хич ангажиращо.



Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: dama spatia]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано27.09.17 20:33



мисля, че не пречи да го пиеш с други лекарства, билково е
консултирай се с уролог
има хора, които го пият 10 г. и продължават - такива, които са склонни да образуват камъняци - уратни/оксилатни или са с бъбречно заболяване, 1 бъбрек или друго
при теб като е песъчинки, вероятно няколко месеца за прочистване и подобряване работата на бъбреците ще е достатъчно



Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: ShokoLada]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано27.09.17 20:35



При мен е по-безболезненият вариянт- песъчинки.Не мога да си обясня как до преди 4г. нямах , ама изобщо нямах навика да пия. Приема ми на вода се ограничаваше само по 3 чаши на ден и до този момент съм нямала никакъв проблем. Но откакто /преди 4г./ лежах в Нефрологията в Пловдив, заради песъчинки, започнах да пия по много вода. Това беше и препоръката на лекарката- да пия по 1.5 - 2л. вода на ден.Това го спазвам.И въпреки всичко не мога да си обясня как се сдобих пак с песъчинки.Аз възглавничка нямам, но през зимата слагам магнитен колан.Загрява.Чудела съм се на младите момичета как ходят с гол кръст през зимата. Сега може и да не го усещат, но след време ще им се отрази.



Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: holi_day]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано27.09.17 20:42



Супер .Благодаря ти много. Ще го пробвам. Знам, че няма да навреди, защото е на билкова основа. За да има ефект, може би трябва да се пие около 3 месеца. Ще попитам. Може и аптекарките да знаят.



Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: dama spatia]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано27.09.17 20:42



на опаковката пише 2 на ден,
но отначало се пие малко повече






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.