Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:40 27.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: оооо...нови [re: Bezsynna]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано28.09.17 19:57



Това, което Ludo те съветва има логика. Преди време го прочетох в интернет. Препоръчват също в легнало положение, по гръб, имитираш каране на колело.



Тема Re: оооо...нови [re: Ludo2]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано28.09.17 20:01



Добре сме се събрали ние тук - кой с песъчинки, кой с вени, кой с врат


Та, да попитам дали има и други със здравословни проблеми Ако има, да се обадят



Тема Re: оооо...нови [re: dama spatia]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано28.09.17 20:38



Знаеш ли, като дете бях диспансеризирана с вроден хроничен пиелонефрит, а някаква снимка при бронхопневмония показала само един бъбрек, другият си на място, но нещо останал в зародиш, и айде оттам значи още по-страшно. Поне два пъти годишно бях в болница. Няма да забравя една година като постъпих чак в края на януари, една сестра, още й помня името! - Николаева

от вратата направо ми се накара - айде бе, ти ни забрави! Първата асамблея пропуснах заради тъпата болница, естествено пак вътре бях! И все си мислех защо на мен бе, защо все аз болна, на другите нищо им няма. И какво стана. След седми клас /някъде там, а може и по-рано, не помня/ всичко спря. Сякаш като пораснах тялото ми реши, че тая така няма да стане. И здрава! На един ехограф след години /за гастрит нещо/ жената ми рецитира - това такааа, това такаааа, ляв бъбрек така, десен бъбрек така и аз СТОП!, какъв десен бъбрек?!! Пораснал! И здрав! Провериха го всякак, там контрасти, неща, не си спомням, не стига, че нормално голям, ами за капак и работи! Ох, дълго стана, но просто исках да кажа, че с времето слушайки хорските страдания, се убедих, че не е така както съм мислела като малка, всички имат проблеми, а всъщност аз съм добре. И днес, макар да не ми хареса, че някакви капаченца по кръвоподаването ми са почнали да сдават багажа, пак бях доволна. На нищо от което за други разни проблеми ме питаха не казах да. Благодарна съм. По някакъв странен начин. Както когато един котлон на петнайсетгодишната ми печка изгърмя - усмихнах се, направо се зарадвах - след толкова време предана служба да й се прецака само един котлон! Така че някак вярвам, че няма да се наложи да се измъчвам, благодарна съм, защото с моя ненормален живот е подарък да ми е повредено само това.



Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: dama spatia]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано28.09.17 22:39



Не си дала локация в профила си. Ако си близо до Варна, на Побити камъни има чешма. Преди години баща ми изпи може би половин кубик от нея, ама песъчинките ги изчисти и повече не повториха. Вече е не 85, да е жив и здрав!

Алтернативен вариант, ако си далече от Варна: кидни чай от аптеката. Това са някакви азиатски билки. Хисарската вода също помага. Успех!

Не е лесно, но в никакъв случай не е невъзможно.


Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: dama spatia]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано28.09.17 23:32



провери в лаборатория какъв вид са песъчинките
дали са уратни или оксалатни

имаш ли увеличен прием на тестени храни или на храни богати на пурини?
ако си тревожна, може да ти се ходи често до тоалетната, но бъбреците реално образуват по-малко урина, организмът ти се опитва да запази течностите и да поддържа мускулите, за да избягаш от някаква ситуациа





Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: snowprincess]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.09.17 23:43



не вярвай на всичко, което пише
това е като със зодиите
пример да не е отвлечен, а точно с мен
преди няколко години отидох на нефролог, погледна ме на ехограф по-обстойно, з-то ми е близък и хоп.... вика - за камъка в жлъчката нали знаеш?
аз ококорена - какво да зная? ми 1, голям, сферичен, 4 см, ако тръгне няма излизане
нямах кризи, но след седмица ме оперираха безкръвно
та да погледнем какво пише

за камъните в жлъчката
За всяко камъче или песъчинка в жлъчката голямо значение имат петте “ф”-та. Всичките пет рискови фактори, предизвикващи жлъчнокаменна болест и холецистит, на английски език започват с буквата ф. Ето кои са те, преведени на български:
- жена;
- пълна;
- русокоса;
- четиридесетгодишна (не по-млада от 40 години);
- родила деца.

при мен тези ф-та ги има и 5-тте
нооо да видим и логиката на линка, който остави
– Камъни в жлъчката – Дълготрайно натрупвани горчиви и гневни мисли, гняв и гордост, раздразнение, нетърпение и недоволство от нещо.
и какво се получава всички русокоси пълни жени, родили дете, след 40 са натрупали горчиви мисли... недоволни са, нетърпеливи...
едва ли
просто този, който е писал статията си е казал - с какво се свързва жлъчката - с повръщане на горчилки при кризи, потъркал е ръце и вдъхновението му е сработило нататък

и други да погледнем все такива фантасмагории, които карат човек да
търси вината в себе си - визирам
– Главоболие – Претоварване, лицемерие, подценяване, самокритика и критика, страх, липса на доверие. Несъответствие между мисли и вътрешно поведение
– Мигрена – Стремеж към съвършенство, постоянно осъждане и критикуване, обвинения, неизказани самообвинения, самонаказване, комплекс за малоценност, вина

едно, че второто е подвид на първото
второ, че са изпляскани неща, за които човек още повече да се самокритикува, ако и без това му е присъщо...

или пък общо казани, като товa – Заболявания на краката – Емоции свързани със страх от бъдещето, липса на цел в живота.
какви болки в краката? някоя невропатия ли, вени ли, стави ли... или мазоли, кокоши тръни, изпъкнали кокалчета или нещо друго?

голямо "попадение" е и – Изкълчвания – Гняв и съпротивления, силна обида, огорчение, желание за отмъщение.
може би имат предвид в гнева си не виждаш камък, спъваш се без всякакво съпротивление в него, силно обидена на продавача на обувки и изпълнена с огорчение и желание за отмъщение се строполяваш с изкълчен глезен



Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: holi_day]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано29.09.17 00:02



холи, психосоматиката не е фантасмагория, но моля те, не искам тук да спорим
всеки си решава сам за себе си и каква болест иска да има, и как да му я лекуват

Авицена казва: „Лекарят има три инструмента в борбата срещу болестта – дума, растение, нож.“ – думата е на първо място.


Ако не си проправя път до сърцата на хората, те няма да общуват с мене, въпреки че няма да са нито за, нито против мене.
Ако се занимавате с физически упражнения, не възниква нужда да употребявате лекарсва, предписвани за всевъзможни болести, ако в същото време и съблюдавате предписанията на нормалния режим.
Виното е разрешено на властниците, тъй като на тях всичко им е разрешено; на скитниците, тъй като на тях вече нищо не може да им навреди; и на мъдреците, тъй като те пият с мярка.
Идва времето, когато няма да има войни.
Лекарят трябва да притежава поглед на сокол, ръце на девойка, мъдрост на змия и сърце на лъв.
Леността и безделието не само раждат невежество, но са и причинители на болести.
Малко вино – лекарство, много – фатална отрова.
Медицината е подобна на философията. Тя е едновременно практическо и теоретично изкуство.
Ние сме трима: ти, аз (лекарят) и болестта. Чиято страна вземеш, тя ще победи.
Отказалият се да се занимава с физически упражнения човек започва да линее, понеже силата на неговите органи отслабва поради липса на движения.
Справедливостта е най-добрата украса на човешките постъпки.
Умерено и своевременно занимаващият се с физически упражнения човек не се нуждае от никакво лечение, предназначено за преодоляване на болести.
Целта на масажа е да се разнасят отпадните вещества, причиняващи умора на мускулите, които не са отстранени от упражненията. — Канони на медицинската наука

Редактирано от snowprincess на 29.09.17 00:26.



Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано29.09.17 00:35



оф, забравих да дам линк към цитата





Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: snowprincess]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано29.09.17 00:39



и децата ли решават каква болест да имат?



Тема Re: Пясък в бъбрецитенови [re: holi_day]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано29.09.17 08:14



да, всеки се разболява като чува, чувства и мисли лоши неща
децата чуват скандали и си мислят, че е заради тях и искат да ги няма
чуват - ще паднеш, ще си счупиш главата, ще се изпотиш, ще настинеш, ще се разболееш
не ходи тук, не ходи там, не се доверявай на хората, те са лоши, животът няма смисъл
теб никой не те обича, само аз, млъкни и не говори, нямам време за теб
не те искам, ще те изхвърля и никой няма да те погледне, ще ми се подчиняваш
ще те обичам ако правиш това, което кажа...
и болестта идва, за да каже "моля ви, обичайте ме "




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.